fungoral

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

πετρος

New Member
Απ: fungoral!!!

Σπυρο οντως πρεπει και ναι θα επισκεφτω εναν δερματολογο να δω τι θα μου πει..
Το θεμα απλα ειναι οτι εχω αδυνατη τριχα (και κατα συνεπεια οχι και τοσο πλουσιο μαλλι οπως αλλοι στην ηλικια μου) και ο πατερας μου ειναι σχεδον καραφλος, θελω να το προλαβω τωρα που ειναι νωρις.. Ξερω οτι ειναι στα πλαισια του φυσιολογικου οι 20-30 τριχες π χανω καθημερινα αλλα σας λεω οτι εχω καπως αραιο μαλλι κ επειτα βλεπω και τον πατερα μου!!:/ (εχω διαβασει εδω οτι η κληρονομικη τριχοπτωση κραταει καπου 7 γενιες, αλλα δεν το νομιζω αυτο ρε παιδια)
Για να μην κουραζω λοιπον σκεφτομαι να παρω σε πρωτη φαση fungoral μπας και δυναμωσει λιγο το μαλλι μου που το εχει αναγκη, απλα ο φοβος μου ειναι επειδη ειναι φαρκευτικο μηπως οταν το σταματησω μετα απο κανα 6μηνο εχω μεγαλυτερη τριχοπτωση..
Αυτο δεν εχω πολυκαταλαβει και σορρυ αν εγραψα πολλα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

slitherg9

New Member
Απ: fungoral

Θέλω να παρω καποιο αλλο σαμπουαν για να το χρισημοποιω εναλλαξ με το Fungoral?? καποιο που να κάνει για καθημερινή χρήση...το pregaine είναι καλο? το frezyderm hair force? προτείνετε κάτι άλλο?
 

Teri

New Member
Απ: fungoral

slitherg9 είπε:
Θέλω να παρω καποιο αλλο σαμπουαν για να το χρισημοποιω εναλλαξ με το Fungoral?? καποιο που να κάνει για καθημερινή χρήση...το pregaine είναι καλο? το frezyderm hair force? προτείνετε κάτι άλλο?


Frezyderm Hair Force, και αυτό που χρησιμοποιώ εγώ το Revivogen Bio Cleaning Shampoo.
 

Jerry_Lee

Member
Απ: fungoral

slitherg9 είπε:
Θέλω να παρω καποιο αλλο σαμπουαν για να το χρισημοποιω εναλλαξ με το Fungoral?? καποιο που να κάνει για καθημερινή χρήση...το pregaine είναι καλο? το frezyderm hair force? προτείνετε κάτι άλλο?
Το Τ-gel της neutrogena είναι πολύ καλό,μπορείς να το βρείς στα Hondos.
 

vayero

Member
Απ: fungoral

Έχω παραγγείλει από dr.Lee το σαμπουάν (μαζί με xandrox #640 & spironolactone 5%) και θα ήθελα να ζητήσω την γνώμη εμπειρία σας για ένα εναλλακτικό σαμπουάν τις υπόλοιπες μέρες. Σκέφτομαι για το nanogen / tricomin / frezyderm hairforce / revita / οποιοδήποτε άλλο πιστεύετε ότι είναι καλύτερο δεδομένης της έντονης τριχόπτωσης και αραίωσης ξανά (μετά από 3 μεταμοσχεύσεις παρ' όλο που έδειχνε κάπως να βελτιώνετε αρχικά η μπροστινή γραμμή) αλλά και του έντονου ερεθισμού/φαγούρας. Ευχαριστώ
 

corkala

New Member
Απ: fungoral

Εγω βαζω το botaderm! 1χρονος ειναι το ενδεδειγμενο για χρηση ή παμε για εφ'ορου ζωης?? Κανει καθολου καλο να το κοβεις για μερικες εβδομαδες?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: fungoral

οταν καποιος βαζει αρκετα πανω στο κεφαλι του για σαμπουαν καλυτερα ειναι κατ'εμε να παρει κατι που κανεις αλλη δουλεια

καλο το revivo σαμπουαν δεν λεω αλλα βαζουμε τοσα για την dht οποτε και επειδη με τοσα χημικα που βαζουμε επιβαρυνουμε το δερμα

καλο θα ηταν να παρετε ενα σαμπουαν σαν το tricomin οπου ειναι για αλλη δουλεια και βοηθαει αρκετα

εξαλλου τα σαμπουαν κατα της dht μικρη δουλεια κανουν σαν αποτελεσμα

και εφοσον κανουν απο μηδαμινη εως μικρη δουλεια καλυτερα να φροντισουμε τον αλλον τομεα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: fungoral

αν σου αφηνει πολυ ξηρο το δερμα ναι

αλλα για dht δεν κανει σπουδαια πραγματα

απο το τιποτα ομως οκ
εξαρτατε απο πια οπτικ γωνια το δεις
πλεον κοιταω τα σημαντικα και οχι αυτα που κανουν ελφρα πραγματα ... αν με πιανεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Απ: fungoral

Παιδια πηρα fungoral και λεω να το συνδυασω με την μασκα της Frezyderm...αυτη ομως που μου εδωσε ο φαρμακοποιος ειναι η hair repair mask και οχι η hair force mask που λεει μεσα το φυλλαδιο της frezyderm οτι καταπολεμα την τριχοπτωση κλπ...ποιος ξερει την διαφορα τους?να την παω πισω η να κρατησω αυτην την μασκα?Thanks guys εκ των προτερων
 

spi

Well-Known Member
Απ: fungoral

εχω διαβασει ποια εινα η διαφορα.το θεμα ειναι αν μπορω να χρησιμοποιησω πχ αυτην τωρα και μετα θα αγορασω την αλλη η να την γυρισω πισω.
 

MAKRYMALLHS

New Member
Απ: fungoral

λευτερη ειμαστε περιπου στην ιδια κατασταση απ'οτι βλεπω.μπορεις να μου πεις ποσο καιρο κανεις τη θεραπεια και τι αποτελεσματα ειχες μεχρι τωρα? εγω τωρα ενημερωθηκα απο το forum.μεχρι τωρα βαζω regain εδω και οκτω μηνες.
λεω να ξεκινησω τη δικη σου θεραπεια μαζι με tricomin kai revivogen contitioner. τι εχεις να πεις?
 

magic810

New Member
Απ: fungoral

vayero79 είπε:
Έχω παραγγείλει από dr.Lee το σαμπουάν (μαζί με xandrox #640 & spironolactone 5%) και θα ήθελα να ζητήσω την γνώμη εμπειρία σας για ένα εναλλακτικό σαμπουάν τις υπόλοιπες μέρες. Σκέφτομαι για το nanogen / tricomin / frezyderm hairforce / revita / οποιοδήποτε άλλο πιστεύετε ότι είναι καλύτερο δεδομένης της έντονης τριχόπτωσης και αραίωσης ξανά (μετά από 3 μεταμοσχεύσεις παρ' όλο που έδειχνε κάπως να βελτιώνετε αρχικά η μπροστινή γραμμή) αλλά και του έντονου ερεθισμού/φαγούρας. Ευχαριστώ

Νano Shampoo......ψαξε το ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα