Fungoral εξαφανίστηκε (;)

karampalikis

Active Member
3 φορες την εβδομαδα , τοσο ωστε να κρατα η συσκευασια 2,5 μηνες , 5-10 λεπτα . Μπορεις και 1 και 2 χερια . Πανω στο τριμηνο αυξανει το παχος της τριχας 8,5% , ειναι ισαξιο του να βαζεις μινοξ 1 φορα τη μερα . Τα καλυτερα αποτελεσμα του τα δινει στους 22 μηνες . Δηλαδη μελετηθηκε χρηση για 21 μηνες συνεχως και υπηρχε βελτιωση στο μαλλι σε ολη τη διαρκεια της μελετης .
Μόνο 2,5 μήνες λίγο δεν είναι; Ξέρω ότι η συσκευασία είναι μικρή, αλλά 2,5 μήνες μου φαίνεται πολύ λίγο. Τι ποσότητα βάζεις;

Αν περάσεις το πρώτο χέρι με άλλο σαμπουάν και περάσεις το δεύτερο με το fungoral τότε κάνει περισσότερο αφρό και απλώνεται πιο εύκολα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
δε ξερω αν αποροφαται το φουγκοραλ ομως ετσι . Στις μελετες με τα καλα αποτελεσματα το χρησιμοποιουν μερα παρα μερα ως μονοθεραπεια , διχως αλλα σαμπουαν. Βαλε μερα παρα μερα , βαλε 1-2 χερια τη φορα , μπορει να τελειωσει και στο δίμηνο
 

karampalikis

Active Member
δε ξερω αν αποροφαται το φουγκοραλ ομως ετσι . Στις μελετες με τα καλα αποτελεσματα το χρησιμοποιουν μερα παρα μερα ως μονοθεραπεια , διχως αλλα σαμπουαν. Βαλε μερα παρα μερα , βαλε 1-2 χερια τη φορα , μπορει να τελειωσει και στο δίμηνο
Πριν είπες για 3 φορές την εβδομάδα όχι για μέρα παρα μέρα.
Το άλλο σαμπουάν δεν είναι θεραπευτικό, του εμπορίου είναι, το βάζω για μερικά δευτερόλεπτα ισα-ισα να καθαρίσει το κεφάλι. Πάντως η το κεφάλι το νιώθω πολύ πιο καθαρό.

Εσύ κάθε πότε το χρησιμοποιείς; Πόσο καιρό; Τι αποτελέσματα έχεις;
 

makis25

Well-Known Member
το χρησιμοποιω απο το 1999 με καποια κενα . Απο την εφηβεια μου δηλαδη. Τα αποτελεσματα ειναι πως εχω ακομα μαλλια στο κεφαλι μου . Προκαλει υπερτριχωση . Και στα χερια σου αν το βαζεις , θα βγαλεις τριχες εκει . Οπως η μινοξ
 

karampalikis

Active Member
το χρησιμοποιω απο το 1999 με καποια κενα . Απο την εφηβεια μου δηλαδη. Τα αποτελεσματα ειναι πως εχω ακομα μαλλια στο κεφαλι μου . Προκαλει υπερτριχωση . Και στα χερια σου αν το βαζεις , θα βγαλεις τριχες εκει . Οπως η μινοξ
Μερα παρά μέρα το χρησιμοποιείς;
Το καλό είναι ότι είναι φθηνό και ευκολο στην εφαρμογή (σαμπουάν είναι)
 

makis25

Well-Known Member
δευτερα τεταρτη παρασκευη . Τα καλοκαιρια και οταν κανω πχ ποδηλατο πιο συχνα , υπηρξε καλοκαιρι που λουζομουν καθε μερα με αυτο . Στο δευτερα τεταρτη παρασκευη κατεληξα επειδη μενει η κετοκοναζολη στην επιδερμιδα το μεγιστο 72 ωρες . Οποτε τα διαστηματα που αφηνω ειναι απο 48 ως 72 ωρες . Στην ιαπωνικη μελετη εβαζαν κετοκοναζολη σε κρεμα καθε μερα μετα το λουσιμο και μερικες φωτογραφιες πριν -μετα 9 μηνο ηταν πολυ δυνατες
 

makis25

Well-Known Member
και 1-2 φορες τη βδομαδα να το βαλεις να ξερεις ειναι πιθανο να σου κανει σεντινγκ το πρωτο καιρο. θα ξαναβγουν
 

thatcher

Active Member
Παιδια ισχύει το γεγονός ότι μετά τη χρηση σαμπουάν τύπου fungoral πρέπει να περιμένουμε περίπου ένα διάστημα μισης ωρας για να βαλουμε μινοξ μετα ή κανω λαθος. Επειδη ξεκιναω μινοξ τελος του μηνα.
Θα εχουμε μαζι με προσκαρ 1mg, και φανγκοραλ και μινοξ στον άνισο αγωνα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Παιδια ισχύει το γεγονός ότι μετά τη χρηση σαμπουάν τύπου fungoral πρέπει να περιμένουμε περίπου ένα διάστημα μισης ωρας για να βαλουμε μινοξ μετα ή κανω λαθος. Επειδη ξεκιναω μινοξ τελος του μηνα.
Θα εχουμε μαζι με προσκαρ 1mg, και φανγκοραλ και μινοξ στον άνισο αγωνα.
Μινοξ θα βαζεις σε τέρμα στεγνό κεφάλι!Και να το πιάνεις και να σου φαίνεται στεγνό καμιά φορά δεν είναι, θα το αφήνεις σίγουρα τρία τέταρτα. Και πριν βάλεις μινοξ μασαζ για 3 λεπτα τουλαχιστον.
 

nikolakis

Well-Known Member
Παιδια ισχύει το γεγονός ότι μετά τη χρηση σαμπουάν τύπου fungoral πρέπει να περιμένουμε περίπου ένα διάστημα μισης ωρας για να βαλουμε μινοξ μετα ή κανω λαθος. Επειδη ξεκιναω μινοξ τελος του μηνα.
Θα εχουμε μαζι με προσκαρ 1mg, και φανγκοραλ και μινοξ στον άνισο αγωνα.
Κατά την άποψη μου ΜΗ ξεκινήσεις μινοξ αφου μπήκες πρώτα σε φίνα. Είναι πολύ δεσμευτική κ κουραστική διαδικασία. Άστο , καλά είσαι με μόνο φίνα κ το σαμπουανακι σου μη μπλέκεις χωρίς λόγο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Μου θυμισατε τις παλιες καλες μερες του big3!
Χρησιμοποιει κανενα παλαιο μελος εδω, το fungoral?

Σε τι τιμη ειναι το fungoral?
Τι διαθετουν εναλλακτικα στα φαρμακειο, οικονομικο ομως, αν δεν βρω fungoral? Και τιμη;
 

alex7

Well-Known Member
Μου θυμισατε τις παλιες καλες μερες του big3!
Χρησιμοποιει κανενα παλαιο μελος εδω, το fungoral?

Σε τι τιμη ειναι το fungoral?
Τι διαθετουν εναλλακτικα στα φαρμακειο, οικονομικο ομως, αν δεν βρω fungoral? Και τιμη;
7,30 Το αγόρασα χτες
 

felaini

Active Member
Το φουνγκοραλ δουλευει μαγκες..τα χει αναλυσει ο makis25 .. εχει ποσταρει κ τις μελετες σε βαθος 22 μηνων..εαν το χρησιμοποιεις 3 φορες την εβδομαδα ειναι σαν να βαζεις 1 φορα την ημερα ρογκειν!
 

cool11

Well-Known Member
Ρε παιδια, με μπερδεψατε. Λεπταινει την τριχα, ή την παχαινει τελικα το fungoral? Αλλοι λενε ετσι, αλλοι λενε αλλιως νομιζω!
 

Harris_G

Well-Known Member
χαρη λυπαμαι, κανει shedding . Θα κανεις υπομονη 1-2 μηνες αν το ξεκινησεις . Στο τριμηνο θα εισαι καλυτερα απο οτι εισαι τωρα
Μάκη μου έκανε ένα δυνατό sheeding sto τέταρτο λούσιμο (το πρώτο της δεύτερης εβδομάδας, τα τρία της πρώτης εβδομάδας όλα κομπλέ). 1 με 2 μήνες είπες θα πάει αυτό, υπάρχει ενδεχόμενο να τραβήξει πολύ παραπάνω?
 

makis25

Well-Known Member
Όχι δε θα τραβήξει παραπάνω. Δες τό σα κάτι θετικό. Οι θυλακες περνούν σε αναγενη φάση. Στη θέση τους θα βγουν πιο δυνατές τρίχες. Απλά θέλει καιρό και θέλει να μη το σταματάς και να το ξεκινάς συνέχεια.
 

thatcher

Active Member
Και γω που χρησιμοποιω το botaderm μάλιστα τελείωσε εχθές το χρησιμοποιώ κοντα 2 μηνο και μαζι με προσκαρ 1/5 εχω τρελη τριχοπτωση. Η οποια ξεκινησε απο τον Ιουλιο περισσοτερο. Επισης τα ασπρακια δεν έχουν "ηρεμησει" καθολου. Δηλαδή με χτενακι να περασεις το κεφάλι ειναι σαν να χιονισε. Θα δω καλυτέρευση ρε παιδιά ; Πραγματικα ετσι που παει χανω καθε μερα πανω απο 30-40 τριχες στο μαξιλαρι. Μικρες μεγαλες και αλλες τοσες στο λουσιμο
 

makis25

Well-Known Member
thatcher ποσο καιρο παιρνεις προσκαρ 1/5 . Χρησιμοποιεις botaderm και συνεχιζει να χιονιζει στο κεφαλι σου; καθε ποτε το χρησιμοποιεις , ποση ποσοτητα ; . Μηπως το χρησιμοποιεις λαθος ή δε χρησιμοποιεις αρκετο . Βαζεις μινοξ ; . Θα σταματησει η πτωση μην ανυσηχεις . Μη το σταματας και το ξαναξεκινας . Στον τριτο μηνα θα δεις καποια βελτιωση δε μπορει .
 

thatcher

Active Member
thatcher ποσο καιρο παιρνεις προσκαρ 1/5 . Χρησιμοποιεις botaderm και συνεχιζει να χιονιζει στο κεφαλι σου; καθε ποτε το χρησιμοποιεις , ποση ποσοτητα ; . Μηπως το χρησιμοποιεις λαθος ή δε χρησιμοποιεις αρκετο . Βαζεις μινοξ ; . Θα σταματησει η πτωση μην ανυσηχεις . Μη το σταματας και το ξαναξεκινας . Στον τριτο μηνα θα δεις καποια βελτιωση δε μπορει .
Προσκαρ ειμαι στον 1.5 μηνα μεριπου. Βαζω αρκετη ποσοτητα. Κανει πολυ αφρο και μαλιστα 2 χερια. 3 φορες τη βδομαδα. Δευτερα, Τεταρτη, Παρασκευή.
Μινοξ οχι ακομη το φοβαμαι λογω σμηγμ.δερμ.
 
Μπλουζα