fue vs strip

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

aprilianos

New Member
Απ: fue vs strip

Δεν υπαρχει καλυτερη μεθοδος υπαρχει καλυτερη μεθοδος για την εκαστοτε περιπτωση.
Ποια ειναι η περιπτωση; ουλη απο strip; NW5-6-7; ουλη απο ατυχημα; προβλημα στα temples; διαλεγεις την καταλληλη που ετσι ειναι και η καλυτερη.
Φυσικα οταν η περιπτωση μπορει να διορθωθει και με strip και με FUE τοτε η FUE ειναι φυσικα καλυτερη.
Οσα μειονεκτηματα η πλεονεκτηματα εχει η καθε μεδοθος δεν τα εχει ως προς την αλλη μεθοδο.
Να το πω απλα δεν θα πουμε "ποιο σκευασμα εχει τις λιγοτερες παρενεργειες; το ντεπον ε, δωσε στον ασθενη ντεπον"
Οσο αφορα την δυσκολια της FUE πηγαινε και κανε το ευκολο strip στα λειζερ, η στα κορτ και ελα να μου πεις....
Παντως για την ιστορια ξερω προσωπικα περιπτωση FUE που ειναι κορυφαια, δεν θελω να βαλω φωτο γιατι δεν θελω να επηρεασω αλλα εαν πας σε εγνωσμενης αξιας ιατρο οτι μεθοδο και να κανεις δεν θα χασεις...
Μονο εδω οταν κανεις στριπ το αιμα παει στο ταβανι η τα FUE λογω της πατεντας ειναι πεθαμενα πρωτου μπουν στο δερμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: fue vs strip

το μονο που με προβληματιζει με την φυε ειναι το yield rate......
το οποιο ειναι μικροτερο απ οτι με το στριπ.....ακομα και γιατροι που χρησιμοποιουν και τις δυο μεθοδους το λενε......κι ακομα και ο cole που κανει φυε το χει πει......
κι αυτο ειναι βασικος παραγοντας.....περα απ το να φαινονται φυσικα τα μαλλια και να εχουν σωστη φορα κτλ κτλ...παιζει μεγαλο ρολο και το ποσα θα φυτρωσουν....και οταν εισαι στο χερλαιν ειναι ενα θεμα αυτο.....!!!
Εγω προσωπικα δεν θα αισθανομουνα σιγουρος αν πηγαινα να κανω επεμβαση στο χερλαιν με φυε....δεν εχω εξοικοιωθει....δεν εχω πειστει ακομα....και θα ειχα μια ανυσηχια....
ενω οταν εκανα στριπ δεν ειχα ανησυχια.....ψυχολογικα ημουν πολυ ηρεμος.....κι αυτο παιζει μεγαλο ρολο......οταν περνεις μια τετοια αποφαση ωφειλεις να νιωθεις οτι κανεις αυτο που πρεπει και να νιωθεις καλα.......αν ειναι να νιωθεις αμφιβολιες καλυτερα να μην το κανεις καθολου.....
 

aprilianos

New Member
Απ: fue vs strip

Εδω να συμπληρωσω οτι σε αυτην την βιομηχανια που η ηθικη οχι εχει παει περιπτατο αλλα εχει φυγει στα ξενα, αλλοι προσπαθησαν να πλασαρουν την FUE ως την μεθοδο που θα αντικαταστησει το strip ωστε να ξεπετανε δυο δυο τους καυμενους χρεωνοντας κιολας παραπανω ενω αλλοι προσπαθησαν να την απαξιωσουν επειδη ειναι ασχετοι και δεν μπορουν να την εφαρμοσουν με επιτυχια...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: fue vs strip

aprilianos είπε:
Εδω να συμπληρωσω οτι σε αυτην την βιομηχανια που η ηθικη οχι εχει παει περιπτατο αλλα εχει φυγει στα ξενα, αλλοι προσπαθησαν να πλασαρουν την FUE ως την μεθοδο που θα αντικαταστησει το strip ωστε να ξεπετανε δυο δυο τους καυμενους χρεωνοντας κιολας παραπανω ενω αλλοι προσπαθησαν να την απαξιωσουν επειδη ειναι ασχετοι και δεν μπορουν να την εφαρμοσουν με επιτυχια...
:D :D :D
 

koskar

Member
Απ: fue vs strip

Ισχύει οτι ο γιατρός Hasson χρησιμοπιοιεί απoκλειστικά την μέθοδο strip; Υπάρχει αντίστοιχος γιατρός/κλινική που να είναι σημείο αναφοράς για την μέθοδο fue;
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: fue vs strip

Curious V είπε:
πολύ καλοί είναι κ δρ. Γεωργίου της HDC και ο δρ. Bisanga όσον αφορά τη μέθοδο FUE...

τον γεωργιου δε τον γνωριζω........ο bisanga......δεν ειναι κ τοσο καλος οσο νομιζεις......
εχω δει αρκετα αποτελεσματα του πολυ μετρια.....και εχω δει και 3-4 σκετη απογοητευση....

ΜΗΝ ΠΕΙΘΕΣΤΕ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟ ΑΝ ΔΕΙΤΕ 2-3 ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ......
Η ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ......ΚΑΙ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ......ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ.....ΜΗ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ.....
 

best1210

Member
Απ: fue vs strip

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Κ ΟΣΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ HDC ΚΑΝΟΥΝ ΕΞΑΙΡΕΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΤΗΡΙΑ ΤΟΥΣ..
 

Vangelis Vagos

New Member
Απ: fue vs strip

τα ονόματα που προανέφερα είναι τα ονόματα τα οποία πριν προχωρήσω σε FUE θα ¨έλιωνα¨στο ψάξιμο (περα απο όσα έχω δει μέχρι τώρα) πριν πάρω την τελική μου απόφαση. Δεν τα προτείνω, απλά τα αναφέρω. Τον λίγο καιρό που ασχολούμαι με τα φόρουμς μου έχουν εμπνεύσει κάποια εμπιστοσύνη. Μέχρι εκεί όμως. Πάνο έχεις δίκιο σίγουρα σε αυτό που λές. Θα ήθελα να δώ ένα απο αυτά τα αποτελέσματα που αναφέρεις πάντως γιατί τα κριτήρια του καθενός κρίνωντας μια μεταμόσχευση είναι διαφορετικά.
 

aprilianos

New Member
Απ: fue vs strip

Οποιος εχει δει FUE live μπορει να καταλαβει περι τινος προκειτε. Δεν υπαρχουν πολλοι που να μπορουν να τα καταφερουν, μην σας πω ουτε 10 παγκοσμιως. Θελει ποιο μεγαλη προσοχη στην επιλογη γιατρου οχι οτι ειναι κακη μεθοδος, μια χαρα ειναι...
Ακουγα και εγω το ενα το αλλο η μια φωτο η αλλη μεχρι που ειδα live μερικους και τοτε καταλαβα...
Πιστεψτε με, η FUE ειναι καταστροφη στα χερια ασχετου....
Μην κοιτατε τις φωτο, ειτε strip ειτε FUE, ολοι, ΟΛΟΙ, λεω οι γιατροι, διαλεγουν.
Οσο για τον Bisanga στην FUE για εμενα ναι ειναι απο τους καλούς. Αποτελεσματα εχει καλα και με συχνοτητα μεγαλη.
 

best1210

Member
Απ: fue vs strip

συμφωνω αν κ περισσοτερο πρεπει να αρκεστουμε κ στα παραδειγματα του φορουμ..
αν οι γιατροι επιλεγουν φωτο τοτε δεν μπορουμε να πουμε το ιδιο κ για τα παιδια που καναν επεμβαση σε καποιες κλινικες?
δηλ τον χασον ποιος να τον αμφισβητησει πλεον?ειδαμε τον πανο κ τον comb κ τα αλλα παιδια..
τα παιδια που πηγαν κυπρο ειχαν ολοι εξαιρετικα αποτελεσματα...οποτε καλυτερα παραδειγματα απο αυτα τα παιδια δεν μπορει να χει κανεις...μιλαμε για αρκετα περιστατικα κ οχι 2-3 απλα για να τα χαρακτηρισουμε τυχαια...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: fue vs strip

Curious V είπε:
τα ονόματα που προανέφερα είναι τα ονόματα τα οποία πριν προχωρήσω σε FUE θα ¨έλιωνα¨στο ψάξιμο (περα απο όσα έχω δει μέχρι τώρα) πριν πάρω την τελική μου απόφαση. Δεν τα προτείνω, απλά τα αναφέρω. Τον λίγο καιρό που ασχολούμαι με τα φόρουμς μου έχουν εμπνεύσει κάποια εμπιστοσύνη. Μέχρι εκεί όμως. Πάνο έχεις δίκιο σίγουρα σε αυτό που λές. Θα ήθελα να δώ ένα απο αυτά τα αποτελέσματα που αναφέρεις πάντως γιατί τα κριτήρια του καθενός κρίνωντας μια μεταμόσχευση είναι διαφορετικά.

ναι ετσι ειναι οπως το λες.......οταν επιλεξεις ενα γιατρο.....πρεπει μετα να κανεις εκτενεστερο ελεγχο...κοινως να λιωσεις στο ψαξιμο να μαθεις τα παντα γι αυτον....πολυ σωστο αυτο που ειπες!!!! να μαθεις ακριβως τον τροπο που δουλευει....με τι στυλ βαζει τα θυλακια με ποια μεθοδο saggital coronal κτλ κτλ....
σε γενικες γραμμες καλος ειναι και ο bisanga.....αλλα τωρα να σου πω την αληθεια βαριεμαι να κατσω να ψαξω τα αποτελεσματα που δεν μου αρεσαν.....το ειχα κανει πριν 2 χρονια που την εψαχνα για επεμβαση και τον ειχα αποριψει τελικα κι αυτον και τον αρμανι.....γιατι ειχα βρει μερικα που δεν μου αρεσαν καθολου......αν και θεωρητικα ηταν απ τους καλους......
στο HRN ειδα κι εχτες ενα του bisanga με poor growth τωρα φρεσκο........αν το ξαναβρω θα στο επισυναψω να δεις.....

Αυτη τη στιγμη θεωρω πολυ καλο γιατρο τον σαπιρο......ειτε με φυε ειτε με στριπ.....και ειναι και πολυ ειλικρινης σε οτι λεει απ οτι βλεπω στα ποστ που βγαινουν στην πιατσα.... :)

Οσο για την hdc που λετε......για τους γιατρους εκει.....ενταξει εχω δει καλα αποτελεσματα δε λεω.....αλλα προσωπικα δε θα πηγαινα στην hdc για εναν λογο......
Αν παρατηρησετε ολες οι κλινικες στο εξωτερικο εχουν το ονομα του γιατρου.....λεγονται ας πουμε hasson wong που ειναι οι γιατροι....η bisanga η cole η saphiro.....h rahal.....ολες οι κλινικες εχουν το ονομα του γιατου και ξερεις ποιος σε χειρουργει.......
Στην ελλαδα απ την αλλη δεν το εχουν αυτο.....δε βαζουν το ονομα του γιατρου....εχουν ονοματα laser line.....dhi......bergmant kord.....ktl ktl....
πραγμα που δε μου αρεσει.......το ιδιο και η hdc.....δεν εχει ονομα γιατρου....ειναι ας πουμε καπως απροσωπη και εγω δε το γουσταρω αυτο......δε ξερω χειρουργει ενας εκει??? δυο τρεις??? ποσοι??? και ποια αποτελεσματα ειναι του ενος ποια του αλλου???? ειναι μπερδεμα.....εχει την Ελληνικη νοοτροπια και δεν μου πολυαρεσει......αυτος ειναι και ο μονος λογος που δεν θα πηγαινα προσωπικα στην hdc.....χωρις να θελω να κατηγορισω την κλινικη για κακα αποτελεσματα η οτιδηποτε αλλο......μπορω να πω καλα λογια για την κλινικη συμφωνα με οσα εχω δει....αλλα ως εκει.......αυτος ειναι κ ο λογος που δεν εχω ασχοληθει εκτενεσερα με την hdc.....
 

max_os

New Member
Απ: fue vs strip

.......γιατί ρε Πάνο ο χάσσον ασχολήθηκε μαζί σου 12 ώρες ή όσες ώρες κράτησε η επέμβαση?
δεν είχε βοηθητικό προσωπικό? Σου έβαλε η "πάρτη του" 3240 θύλακες?
Πάνω στο θέμα που θίγεις σχετικό με τις κλινικές σε Ελλάδα και Κύπρο να σου πω την άποψή μου.
Στην Κύπρο (HDC gia αυτήν τη κλινική θα μιλήσω - λόγω εμπειρίας και μόνο) δεν έχει σχέση με Ελλάδα ούτε με τις ελληνικές κλινικές. Είναι πολύ καλά οργανωμένη και ο καθένας έχει την ειδικότητά του την οποία γνωρίζει και πολύ καλά. Άλλος θα ασχοληθεί με το strip , άλλος με τον σχηματισμό των υποδοχών των θυλάκων στη λήπτρια, άλλοι θα διαχωρίσουν τα θυλάκια και 2 - 3 άτομα έχουν την ειδικότητα να τα τοποθετήσουν. ΑΡΑ ομαδική δουλειά => Καταμερισμός της εργασίας => μεγαλύτερη εξειδίκευση (με το πέρασμα του χρόνου) => καλύτερα αποτελέσματα άρα "ουδείς αναντικατάστατος" . Δλδ και ένας κλινικός τριχολόγος να φύγει υπάρχει ο δεύτερος και ο τρίτος που κάνει εξίσου τη δουλειά.
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Ένας είναι αυτός που τα κάνει όλα άντε να έχει και καμία βοηθό (φέρε την τανάλια.... το σφυρί ή άλλα παρόμοια) Έφυγε αυτός........ άρα έκλεισε η κλινική. Άσε που από δουλειά ΜΗΔΕΝ.
Θα σου αναφέρω πως μετά το 2ο στριπ ΔΕΝ φαινόταν τίποτα που να δηλώνει ότι είχα κάνει επέμβαση. Από την 6η μέρα ήμουν στο γραφείο (εννοείται χωρίς καπέλο). Αλλά ο Δρ Ντίνος εξηγήθηκε. Του το είχα ζητήσει εξ αρχής και το υποσχέθηκε. Δεν θα φαινόταν τπτ.

Καταλήγοντας και για να μη σας κουράζω άλλο πιστεύω ότι η μέθοδος Στριπ χρειάζεται περισσότερα άτομα (ειδικά στα πολλά μοσχεύματα) άρα θέλει ομαδική εργασία συντονισμένη και καλούς συνεργάτες. Η ΦΟΥΕ χρειάζεται περισσότερο την ικανότητα του γιατρού για την ορθή εξαγωγή των τθλ.
ΜΑΧΟΣ
 

mindtrapper

Member
Απ: fue vs strip

Πιστεύω ο Πάνος πιο πολύ εννοούσε ότι στην HDC δεν ξέρεις ποιος θα σου κάνει το strip ή την FUE, δηλαδή αν είναι "όποιος δουλεύει εκείνη την ημέρα" φάση. Δεν είπε ότι θέλει ο γιατρός να σου κάνει κάνει όλη την δουλειά, εννοείται μπαίνουν και οι τεχνικοί στο παιχνίδι.

Δεν ξέρω τι ισχύει γιατί δεν έχω εμπειρία με καμία από τις δύο κλινικές αλλά έτσι όπως το λες εσύ φίλε Μάχο φαίνεται ότι ο ίδιος γιατρός κάνει τα strip πάντα, άλλος την FUE κτλ. Είναι έτσι ή υπάρχουν 2-3 για την κάθε μέθοδο και δεν ξέρεις την μέρα που θα είναι η επέμβαση σου ποιος θα χειρουργεί;
 

max_os

New Member
Απ: fue vs strip

"Πιστεύω ο Πάνος πιο πολύ εννοούσε ότι στην HDC δεν ξέρεις ποιος θα σου κάνει το strip ή την FUE, δηλαδή αν είναι "όποιος δουλεύει εκείνη την ημέρα" φάση."
Φίλε είπες το παραπάνω - Απαντώ.
Υπάρχει ένα team για το strip και ένα για την FUE kai από όσα κατάλαβα το μόνο κοινό τους ειναι οτο βοηθητικό προσωπικό. Τίποτα άλλο.
Δηλαδή αν κάνεις Στριπ ξέρεις ότι θα είναι 2ή 3 γιατροί 1-2 κλινικοι τριχολόγοι και οι λοιποί. (ανάλογα με το μέγεθος του στριπ)
Αν κάνεις ΦΟΥΕ ξέρεις ότι θα είναι Ο δρ. Γεωργίου - 1-2 κλιν. τριχολόγοι (όχι αυτοι του στριπ) και βοηθητικό προσωπικό.

Μάχος.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: fue vs strip

mind ευχαριστω για την καλυψη......ναι καπως ετσι το ενοουσα....!!!!!
Τωρα να το πω λιγο πιο καθαρα για να καταλαβει κι ο Μαχος τι ειναι αυτο που δε μου αρεσει....
Οι κλινικες στο εξωτερικο οπως ξαναειπα χτες εχουν το ονομα του γιατρου.....οποτε λιγο πολυ μπορεις να κανεις μια ερευνα στο γκουγκλ η στα ξενα φορουμ και να συλλεξεις πληροφοριες για τον καθε γιατρο....με ποια μεθοδο δουλευει.....πως ακριβως δουλευει....πως σχεδιαζει....τι ιδιαιτεροτητες εχει ο ταδε γιατρος...τι εχει ο αλλος.....να δεις τα αποτελεσματα του στο βαθος του χρονου......και τελοσπαντων ο καθε γιατρος εχει το εξιδικευμενο προσωπικο του το οποιο ενταξει μπορει να μην ειναι ιδιο αυτο που ειναι σημερα με αυτο που ηταν πριν δεκα χρονια.....αλλα η ιδεολογια του γιατρου και το προσωπικο του στυλ πανω στη μεταμοσχευση ειναι το ιδιο.....δλδ ξερεις αυτος ο γιατρος πως κινειται.....και ξερεις οτι η κλινικη ειναι δικη του!!!!
Με τις Ελληνικες κλινικες και με της Κυπρου......δε συμβαινει αυτο.....κι αν συμβαινει δε μπορουμε να το γνωριζουμε.....θυμαμαι καποτε καποιος ειχε πει οτι στην κυπρο ειχε δουλεψει και ο bisanga η ο cole αν θυμαμαι καλα......τωρα δουλευει καποιος αλλος.....αυριο μπορει να δουλευει καποιος αλλος.....η κατασταση ειναι λιγο απροσωπη.....και στην τελικη να πω και το τελευταιο...... την HDC ποιος την εχει?? ποιος ειναι ο κατοχος?? ο γιατρος που κανει τις μεταμοσχευσεις??? η καποιος αλλος?? ο οποιος προσλβαμβανει γιατρους?? εχτες ειχε αλλον....σημερα μπορει αλλον και αν δε του αρεσει αυτος μπορει αυριο να παρει καποιον αλλον.....και ο ιδιοκτητης ειναι απλα ο εμπορος που πουλαει τις μεταμοσχευσεις και περνει τα λεφτα......και ισως δεν ασχολειται πρακτικα με αυτες....και τις κανουν οι εκαστοτε καθε φορα γιατροι.....
Ολα αυτα δε τα γνωριζω.....δε γνωριζω να δωσω τις απαντησεις,.......και κακος δε γνωριζω....θα επρεπε να γνωριζα.....θα επρεπε ολα αυτα να ηταν γνωστα στο ευρυ κοινο.....
θα επρεπε η hdc να ξεφυγει απ αυτη την ελληνικη κουλτουρα "μαγαζιου που πουλαει μεταμοσχευσεις" και να δουλευει πιο ξεκαθαρα οπως κανουν οι υπολοιπες κλινικες στο εξωτερικο......και ο καθε γιατρος που πας εξω εχει την δικη του κουλτουρα πανω στην μεταμοσχευση....ετσι πρεπει και η hdc να αποκτησει την δικια της και να συνεχισει πανω σ αυτην.......
Ετσι την ειχε πατησει και ο αρμανι.......ανοιξει 100 κλινικες σε ολο το κοσμο.....αλλος χειρουργουσε εδω....αλλος χειρουργουσε στην ντουμπαι....αλλος στην αμερικη αλλος στην ιταλια.....και τα αποτελεσματα ηταν ΟΛΑ του ΑΡΜΑΝι.......ε οχι ρε φιλε....αυτο δε γινεται.....
πως γινεται να χειρουργουν 20 διαφορετικα ατομα και τα αποτελεσματα να ειναι ολα ιδια??? ε δε γινεται....για αυτο εγινε μπαχαλο.....και καταστραφηκε....εκτος του οτι ειχε και παρα πολλες αποτυχημενες μεταμοσχευσεις......απλα ο αρμανι εκανε καθαρο εμποριο.......
η hdc δε κανει το ιδιο...αλλα εχει το Ελληνικο στυλακι...αυτο του εμποριου......κι αυτο δε μου αρεσει.......
Λοιπον εγραψα μια σελιδα πρωι πρωι..... ;D τελος....αντε γιατι θα νομισετε οτι ειμαι και βαλτος στο τελος...... και δε γουσταρω...ουτε εχω ορεξη να κανω πολεμο στην hdc.......
 

max_os

New Member
Απ: fue vs strip

οκ ρε Πάνο ;) χαλάρωσε.
Τα πράγματα είναι απλά. Οι ανθρωποι βασίζονται στην τεχνική που έχουν μάθει.
Αυτό κάνουν και νομίζω ότι το κάνουν καλά.
Εσένα δηλαδή σε νοιάζει αν σε χειρουργήσει πχ ο Αρμάνι και σε αφήσει ανάπηρο ? ή αν πάς σε μια κλινική και έχεις το σωστό αποτέλεσμα?
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει το "ποιος" που θα κάνει την επέμβαση αλλά τι φιλοσοφία θα ακολουθηθεί για τη μεταμόσχευση. Η οποία φιλοσοφία δεν αλλάζει όσοι γιατροι και αν περάσουν από την κλινική. Αρκεί αυτοι να δουλευουν και να εργάζονται σύμφωνα με τα στανταρτς της κλινικής. Αρα θα ψάξω να κάνω μεταμόσχευση σε εκεινη την κλινική που σε βαθος χρόνου δίνει κατά μέσο όρο ΚΑΛΑ - ΑΡΙΣΤΑ αποτελέσματα.
από ότι κατάλαβα
ΕΣΥ - εμπιστευεσαι τον άνθρωπο
ΕΓΩ - Την Ομάδα (την κλινική ας πούμε)
κατά τα άλλα δεν διαφωνούμαι στο βασικό κριτηριο επιλογής που είναι ποια τεχνική θα ακολουθήσουν!!

Μάχος

Ενα πράγμα δεν μπορώ να δεχθώ - είμαι καθετος σε αυτό. Οτι το hdc Mοιάζει με Ελληνικές κλινικές!! ( ή έστω και στο στυλάκι που αναφέρεις) ΚΑΜΊΑ ΣΧΕΣΗ.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: fue vs strip

χαλαρος ειμαι μαχο :)
ναι σε αυτο διαφερουμε.....δε διαφωνω σε κατι αλλο....και ευτυχως η hdc εχω ξαναπει οτι εχει δειξει καλα δειγματα.....και εσεις που πηγατε εκει ειχατε καλα εποτελεσματα....και μακαρι να ειναι παντα ετσι για ολους!!!!

απλα εγω εχω το κολλημα μου με το ποιος θα μου την κανει οπως λες.....
θελω να ξερω οτι αγγιζει το κεφαλι μου αυτος που εχω τσεκαρει τοσο καιρο....και οχι καποιος ο οποιος εχει απλα την ιδια φιλοσοφια.....
αν δλδ αυριο ο χασσον ανοιξει μια κλινικη στην Ελλαδα και πει .....εχω εκεπδευσει το προσωπικο και τον γιατρο κατω απ τα δικα μου στανταρ κτλ κτλ.....ε εγω δε προκειται να παω ποτε εκει.....(ουτε κ ο χασσον προκειτε να το εκανε αυτο...αλλα υποθετικα μιλαω..) γιατι οσα βιντεο οσα αποτελεσματα εχω δει....αυτες οι τελειες ουλες κ τα φυσικα αποτελεσματα αυτοματος ακυρονονται.....ακομα κ το δικο μου....γιατι ολα αυτα τα εκαναν τα χερια του χασσον.......
ο καινουργιος θα φερει μια σειρα νεων αποτελεσματων......"με τα δικα του χερια" οι οποιες δε θα ειναι του χασσον πλεον......αλλα ισως ειναι κι αυτες καλες....ισως οχι κ τοσο.....αλλα εγω δε θα το ρισκαρα.......
εσυ προφανος εισαι απ αυτους που δε θα ειχες τετοιο προβλημα......
απλα ειναι επιλογες του καθενος αυτες.....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: fue vs strip

Μάχος είπε:
Ενα πράγμα δεν μπορώ να δεχθώ - είμαι καθετος σε αυτό. Οτι το hdc Mοιάζει με Ελληνικές κλινικές!! ( ή έστω και στο στυλάκι που αναφέρεις) ΚΑΜΊΑ ΣΧΕΣΗ.

σαν αποτελεσματα ευτυχως δε μοιαζει με τις ελληνικες......
σαν εταιρια ομως.....και σαν πρωτη ματια προς τα εξω στον κοσμο....δυστηχως θυμιζει τις ελληνικες......
τουλαχιστον σε μενα......
 

max_os

New Member
Απ: fue vs strip

Panos1982 είπε:
χαλαρος ειμαι μαχο :)
ναι σε αυτο διαφερουμε.....δε διαφωνω σε κατι αλλο....και ευτυχως η hdc εχω ξαναπει οτι εχει δειξει καλα δειγματα.....και εσεις που πηγατε εκει ειχατε καλα εποτελεσματα....και μακαρι να ειναι παντα ετσι για ολους!!!!

απλα εγω εχω το κολλημα μου με το ποιος θα μου την κανει οπως λες.....
θελω να ξερω οτι αγγιζει το κεφαλι μου αυτος που εχω τσεκαρει τοσο καιρο....και οχι καποιος ο οποιος εχει απλα την ιδια φιλοσοφια.....
αν δλδ αυριο ο χασσον ανοιξει μια κλινικη στην Ελλαδα και πει .....εχω εκεπδευσει το προσωπικο και τον γιατρο κατω απ τα δικα μου στανταρ κτλ κτλ.....ε εγω δε προκειται να παω ποτε εκει.....(ουτε κ ο χασσον προκειτε να το εκανε αυτο...αλλα υποθετικα μιλαω..) γιατι οσα βιντεο οσα αποτελεσματα εχω δει....αυτες οι τελειες ουλες κ τα φυσικα αποτελεσματα αυτοματος ακυρονονται.....ακομα κ το δικο μου....γιατι ολα αυτα τα εκαναν τα χερια του χασσον.......
ο καινουργιος θα φερει μια σειρα νεων αποτελεσματων......"με τα δικα του χερια" οι οποιες δε θα ειναι του χασσον πλεον......αλλα ισως ειναι κι αυτες καλες....ισως οχι κ τοσο.....αλλα εγω δε θα το ρισκαρα.......
εσυ προφανος εισαι απ αυτους που δε θα ειχες τετοιο προβλημα......
απλα ειναι επιλογες του καθενος αυτες.....


δλδ κατα την ιδια λογική ...... Αν αυριο ο Χασσον δεν υπάρχει από φυσικά αίτια κοινώς " τινάξει τα πέταλα" εσύ θα τα βάψεις μαυρα που δεν θα υπάρχει άλλος "αντίστοιχος" , ο κλώνος ας πούμε του χάσσον, για να κάνει κάτι αντίστοιχο? Τότε εσύ που θα έκανες την μεταμόσχευση?

Ούτε εγώ θα είχα εμπιστοσύνη στις αντίστοιχες κλινικές του χάσσον ή οποιουδήποτε χάσσον στην ελλάδα, απουσία του ίδιου. αλλίμονο.
ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ δεν είναι έτσι. Ειπαμε είναι μια ομάδα η οποια απο κοινού προσφέρει μια υπηρεσία.
Η υπηρεσία είναι χωρισμένη εκ των όντων σε 4 σταδια και σε κάθε ένα από αυτά άλλος έχει την εξειδίκευση. Πχ την τέλεια συρραφή θα την κάνει ο Δρ Κωνσταντιννίδης πχ την τέλεια εξαγωγή για την ΦΟΥΕ θα την κάνει ο Δρ Γεωργίου.
Τα πράγματα είναι απλά και γίνονται απλούστερα όταν γίνονται ομαδικά. (αποψή μου).

Απομυθοποίηση. Ολα μπορούν να γίνουν καλύτερα από μια καλή ομάδα!! και το σημαντικότερο μπορούν να γίνονται και στο απώτερο μέλλον.
Παράδειγμα (άσχετο βέβαια αλλά κολλάει)
Στην πόλη μου υπάρχει ένα Ζαχαροπλαστείο γνωστό στο πανελλήνιο για τα υπέροχα γλυκά του.
Ο ιδιοκτήτης του έχει πεθάνει εδώ και πολλά χρόνια.
Τα γλυκά, η ποιότητά τους ,η μυρωδιά, η γευση, η συσκευασία, το μυστικό τους και γενικά η φιλοσοφία της Εταιρίας που παρασκευάζει τα γλυκά δεν έχει αλλάξει στο απειροελάχιστο. Αυτό είναι και το μυστικό της επιτυχίας. Παρόλο τον θανατο του ιδιοκτήτη συνεχιζουμε και τρώμε το ίδιο γλυκό με την ίδια γευση. Μαγκιά

Μάχος
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα