FUE Μεταμόσχευση Hair Genesis Clinic (Κολωνάκι) - 1440 grafts 04/01/2020

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
και πληρωσατε κιολας για το τιποτα, φαντασου να σας εβλεπε κ τζαμπα :p

καλα αυτα τα "μεσω viber", τα κανει μια κυρια απο την κλινικη του, να σου κανει μια πρωτη εκτιμηση αυτη και ουσιαστικα ειναι για να κλεισεις ραντεβου μετα την καραντινα....
Υπάρχουν 3 εξειδικευμένες (με πολλά χρόναι ενασχόληση με το αντικείμενο) consultants που ενημερώνουν πλήρως για ότι μπορεί να θελήσει ένας
ενδιαφερόμενος για ΜΕΤ πρίν τον δει ένας ιατρός
Σίγουρα δεν υποκαθιστούν τη φυσική εξέταση από τον ιατρό.
Αλλα σίγουρα εργάζονται με την δεοντολογία και ειλικρίνεια που απαιτεί ο Dr. Αναστασάκης
Για να το πούμε απλα: δεν ειναι όλοι οι ενδιαφερόμενοι και αυτομάτως υποψηφιοι για ΜΕΤ.
Αυτοί που τελικά:
1. ειναι κατάλληλλοι για ΜΕΤ
2. ενδιαφέρονται για ΜΕΤ μέσα στην συγκεκριμένη περίοδο,
ΤΟΤΕ γίνεται και online ενημέρωση από το Dr. Αναστασάκη.
Χωρίς χρέωση, μιας και φαίνεται ότι αυτό ενδιαφερει κάποια μέλη κυρίως.
Στη διάθεση σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Παιδιά, για να αρχίσουμε να καταλαβαινόμαστε λίγο σ αυτή τη χώρα. Δε γίνεται να μας χρεώνετε 50 η 70 ευρώ και να μη προσφέρετε το κάτι παραπάνω απ τον ανταγωνισμό. Εγώ εισήλθα στο cons να γνωρίσω το γιατρό, να μάθω για τη μμ και την εξέλιξη της τριχόπτωσης μ, αλλά κυρίως για να μάθω τι παίζει με τη δότρια μ ποσοτικά. Αυτό είναι κάτι που είχε διαφημιστεί στο φορουμ, ότι οντως παρέχετε αυτή την υπηρεσία. Από τη στιγμη που δε το κανετε, απλά παραδεχτείτε το.

Εγώ ξεκαθαρα δε θα μπαινα για Τρίτη μμ στους 7 μήνες απ τη δεύτερη, δε χρειαζόμουν το κ. Αναστασάκη (και τον οποίο γιατρό) να μ μου το πει αυτό. Δεν ήρθα γ αυτό και ο γιατροσ το ξέρει όποτε ας παραμερίσουμε τις ειρωνιεσ από πανω ότι τάχα να πήγαινα σε άλλο και να με βάζε στο κρεβάτι του χειρουργείου την επόμενη μερα. Ήθελα απλά να πάρω μια πολύ ποιο ολοκληρωμένη και πλήρης καταγραφή της κατάστασης με στατιστικά. Δεν την έλαβα και γ αυτό δήλωσα απογοητευμένος στο φορουμ.

Σε μια δότρια που δεν έχει ολοκληρωθεί η επούλωσή της δεν γίνονται ακριβείς μετρήσεις και για αυτο και δεν έγιναν σε εσας.
Όταν έχει γίνει "σφαγή" πίσω, είναι δεοντολογικό περιμένει ο ιατρός τι θα ξαναβγει πριν σου δωσει την νεα οριστική πυκνότητα.

Σίγουρα σας ενημερωσε ο ιατρός ότι η δότριά σας ειναι σε κατάσταση που επιτρέπει και άλλες μετ αν και εφόσον το αποφασίσετε.
Αν θέλατε ακριβή νούμερα εναπομείναντων μοσχευμάτων (δεν υπάρχει αυτό με ακρίβεια!!!!), μέσους λόγους μοσχευμάτων/τριχών συνολικά, κτλ. προκειμένου να θεωρήσετε ότι άξιζε το cons είναι κατανοήτο αλλα
ΠΟΤΕ δεν έχει ειπωθεί ότι προσφέρουμε κατι τετοιο στην κλινική μας.
Ειμαστε στην διαθεσή σας να περασετε όποτε θέλετε εντος του 2020 να ακυρωθει η αποδειξή σας και να επιστραφούν τα χρήματά σας αν θεωρείτε πως υπήρξε κάποια μη-εξηγηση σε αυτο.

Επίσης,
ΠΟΤΕ δεν έχουμε πει ότι γινονται μετρήσεις που επιθυμούν οι ασθενείς από αυτα που έχουν μάθει στο φόρουμ ή από προσωπική τους μελέτη.
Γίνονται μετρήσεις που ειναι ΧΡΗΣΙΜΕΣ για τον ιατρό προκειμένου να κρίνει αν είναι καποιος κατάλληλος υποψήφιος ή όχι και να του εξηγήσει τη αποτελεσμα μπορει να περιμενει π.χ. βάσει λόγου, hair caliber, κτλ.
Δείτε φωτογραφία τι προσφερουμε.

Οι μετρήσεις που ζητούν κάποιοι επειδή θέλουν οι ίδιοι να αποφασίσουν αν είναι κατάλληλοι υποψήφιοι, αν θα προχωρήσουν σε μετ, πόσα μοσχεύματα χρειάζονται, που να μπουν αυτα και πόσα "μένουν στη δοτρια" προυποθέτει ότι αλλάζουν οι ρόλοι μεταξύ ιατρού και ασθενή.

Αν δεν εμπιστεύεστε έναν ιατρό οτι ειναι:
- ειλικρινής στη διάγνωση του/της αν ειστε κατάλληλος γαι ΜΕΤ,
- ειλικρινής στο ενδιαφέρον του για έσας
- αρκετα γνώστης ώστε να ξέρει πόσα μοσχευματα χρειάζεστε και πόσα πρέπει να κρατησει "στη μπάνκα" για το μέλλον
και για αυτο ζητάτε μετρήσεις ώστε να διασταυρωσετε τα παραπάνω στοιχεια του ιατρού, το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να βρείτε έναν άλλον ιατρό που να μην νιώθετε την ανάγκη διασταυρωσης.

Σιγουρα ειναι κατανοητό το "Trust but verify" όπως λένε οι Ρωσοι (στα Ρωσικα βεβαια).
Για να κάνει κάποιος verify ακόμα και να του δωσουν μετρήσεις ειναι βεβαιο πως δεν αρκούν οι πληροφορίες που αποκτα από το internet.
Αλλιώς όλοι θα είμασταν ειδικοί.

Τέλος, ειδικά η μέτρηση τύπου "πόσα μοσχεύματα μένουν στη δοτρια" είναι ΑΝΕΦΙΚΤΗ σε ρεαλιστικές συνθήκες και ΑΧΡΗΣΤΗ σε κλινικές συνθήκες.
Ο Erdogan φτιάχνει εδω και 10 χρόνια ένα robot camera που κάνει scan όλο το κεφάλι με αυτο το σκοπό αλλα για καθαρα ακαδημαϊκούς λόγους , για την υστεροφημία του (και πολύ καλά κανει!) και για marketing.
Σχεδόν καμία αξία στην κλινική πράξη δεν υπάρχει.
Ίσως ο @CVIAL μπορει να σχολιάσει.
Όποιος σας δίνει νούμερα τύπου "πόσα μένουν στη δοτρια" ή "πόσα έχεις ακόμα στην δοτρια" απλα θέλει να σας εξαπατησει μέσω καθησυχασμού.
Ο Αναστασακης δεν κάνει τετοια.
 

Συνημμένα

  • IMG_1428.jpg
    IMG_1428.jpg
    520.3 KB · Προβολές: 50
Τελευταία επεξεργασία:

Massimo

Member
Σε μια δότρια που δεν έχει ολοκληρωθεί η επούλωσή της δεν γίνονται ακριβείς μετρήσεις και για αυτο και δεν έγιναν σε εσας.
Όταν έχει γίνει "σφαγή" πίσω, είναι δεοντολογικό περιμένει ο ιατρός τι θα ξαναβγει πριν σου δωσει την νεα οριστική πυκνότητα.
Σίγουρα σας ενημερωσε ο ιατρός ότι η δότριά σας ειναι σε κατάσταση που επιτρέπει και άλλες μετ αν και εφόσον το αποφασίσετε.
Αν θέλατε ακριβή νούμερα εναπομείναντων μοσχευμάτων (δεν υπάρχει αυτό!!!!), μέσους λόγους μοσχευμάτων/τριχών συνολικά, κτλ. προκειμένουν να θεωρήσετε ότι άξιζε το cons είναι κατανοήτο αλλα
ΠΟΤΕ δεν έχει ειπωθεί ότι προσφέρουμε κατι τετοιο.
Ειμαστε στην διαθεσή σας να περασετε όποτε θέλετε εντος του 2020 να ακυρωθει η αποδειξή σας και να επιστραφούν τα χρήματά σας αν θεωρείτε πως υπήρξε κάποια μη-εξηγησ σε αυτο.

ΠΟΤΕ δεν έχουμε πει ότι γινονται μετρήσεις που επιθυμούν ΟΙ ΑΣΘΕΝΕΙΣ αππό αυτα που έχουν μάθει στο φόρουμ ή από προσωπική τους μελέτη.
Γίνονται μετρήσεις που ειναι ΧΡΗΣΙΜΕΣ για τον ιατρό προκειμένου να κρίνει αν είναι καποιος κατάλληλος υποψήφιος ή όχι και να του εξηγήσει τη αποτελεσμα μπορει να περιμενει π.χ. βάσει λόγου, hair caliber, κτλ.
Δείτε φωτογραφία τι προσφερουμε.

Οι μετρήσεις που ζητούν κάποιοι επειδή θέλουν οι ίδιοι να αποφασίσουν αν είναι κατάλληλοι υποψήφιοι, αν θα προχωρήσουν σε μετ, πόσα μοσχεύματα χρειάζονται, που να μπουν αυτα και πόσα "μένουν στη δοτρια" προυποθέτει ότι αλλάζουν οι ρόλοι μεταξύ ιατρού και ασθενή.
Αν δεν εμπιστεύεστε έναν ιατρό οτι ειναι:
- ειλικρινής στη διάγνωση αν ειστε κατάλληλος
- ειλικρινής στο ενδιαφέρον του για έσας
- αρκετα γνώστης ώστε να ξέρει πόσα μοσχευματα χρειάζεστε και πόσα πρέπει να κρατησει "στη μπάνκα" για το μέλλον
και για αυτο ζητάτε μετρήσεις ώστε να διασταυρωσετε τα παραπάνω στοιχεια του ιατρού, το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να βρείτε έναν άλλον ιατρό που να μην νιώθετε την ανάγκη διασταυρωσης.

Σιγουρα ειναι κατανοητό το "Trust but verify" όπως λένε οι Ρωσοι (στα Ρωσικα βεβαια).
Για να κάνει κάποιος verify ακόμα και να του δωσουν μετρήσεις ειναι βεβαιο πως δεν αρκούν οι πληροφορίες που αποκτα από το internet.
Αλλιώς όλοι θα είμασταν ειδικοί.

Τέλος, ειδικά η μέτρηση τύπου "πόσα μοσχεύματα μένουν στη δοτρια" είναι ΑΝΕΦΙΚΤΗ σε ρεαλιστικές συνθήκες και ΑΧΡΗΣΤΗ σε κλινικές συνθήκες.
Ο Erdogan φτιάχνει εδω και 10 χρόνια ένα robot camera που κάνει scan όλο το κεφάλι με αυτο το σκοπό αλλα για καθαρα ακαδημαϊκούς λόγους , για την υστεροφημία του (και πολύ καλά κανει!) και για marketing.
Καμία αξία στην κλινική πράξη δεν υάρχει.
Ίσως ο @CVIAL μπορει να σχολιάσει.
Όποιος σας δίνει νούμερα τύπου "πόσα μένουν στη δοτρια" ή "πόσα έχεις στην δοτρια" απλα θέλει να σας εξαπατησει μέσω καθυσηχασμού.
Ο Αναστασακης δεν κάνει τετοια.
Θα αφήσω κάποιο εμπειρότερο εμου να μας κατατοπίσει στο θέμα λοιπόν. Όντας μέλος περίπου ένα χρόνο έχω δει ότι οι μετρήσεις δότριας είναι μια αμιγώς εφαρμοσμένη υπηρεσια και τεχνική σε κλινικές του εξωτερικού. Αν εσείς θεωρείτε ότι δεν προσφέρουν τίποτα πάω πάσο γιατι ξέρετε παρά πολύ καλύτερα από μένα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεν το δημοσιεύω σε κάθε ευκαιρία αγαπητέ,απλά απάντησα σε μέλος που ρωτούσε και το επιβεβαιώνω.Οπως και εσείς σε κάθε ευκαιρία αυτοαποκαλείστε οι κορυφαίοι.

Τα συγκεκριμένα έγγραφα ήταν ένα ερωτηματολόγιο που έλεγε κάποια χρήσιμα πράγματα για την τριχόπτωση καθώς και στοιχεία για το ιστορικό μου που έγραψα.
Στις μετρήσεις όπως αναφέρετε, αναγράφεται το σύνολο των εκτιμώμενων g που απαιτούνται, καθώς και η πυκνότητα της δότριας και ο λόγος που έχει απόκλιση από τον κανονικό μου.
Ούτε διάμετρος τρίχας, ούτε ασφαλή εκτιμώμενη δότρια σε τετραγωνικά,ούτε ανάλυση δότριας σε επιμέρους περιοχές (occipital-parietal-temporal)απλά ένα νούμερο γενικό,ούτε ανάλυση λήπτριας προς κάλυψη σε τετραγωνικά κ.λ.π.

Για την άρνηση εκπλήρωσης των επιθυμιών μου, αφού δεν είσασταν παρών και θέλετε να μάθετε ακριβώς και να σας ενημερώσω, ο γιατρός δήλωσε επί λέξει πως έχω υψηλές προσδοκίες και δεν υπάρχει λόγος για αυτό.
Αυτά για αποκατάσταση της ακριβής αλήθειας επειδή κάποτε δήλωσε ο γιατρός πως πρέπει να αναζητούμε την τελειότητα.
Αυτό κάνω εγώ προσωπικά απλά ξέχασε να πει πως όταν βρεθεί ο ασθενής αυτός δεν το εφαρμόζουμε.
Και φυσικά βαφτίζουμε το κρέας ψάρι και τον ασθενή ανικανοποίητο.

Προφανώς και δεν θα σας παραθέσω τις αναλυτικότατες μετρήσεις από άλλα cons καθώς είναι και προσωπικά μου δεδομένα αλλά και δεν συντρέχει κανένας λόγος για αυτό.
Ελπίζω να σας κάλυψα.

Ο λόγος που αναγραφεται ειναι μέσος και φυσικά ειναι σωστός καθότι γίνονται μετρησεις από 3 σημεία, όπως ειναι η διεθνής πρακτική.
Το τι FUs θα βγούν ειναι άλλο θέμα, μιας και γινεται cherry-picking, ο λογος μπορεί να φτασει και >3!
Οπότε ο ΜΕΣΟΣ λόγος έχει αξία μονο για τοι FUT!
Πάμε παρακάτω.

Ποια ασφαλη εκτιμώμενη δότρια αγαπητέ λέτε? Αυτη που φανταζεστε μάλλον.
ΟΛΗ η διεθνής επιστημονική κοινότητα διαφωνει με τους FUE-only χειρουργούς που βαφτίζουν ΟΛΗ την οπίσθια και πλάγια περιοχή "ασφαλή" και θέλετε αν παίξει το παιχνίδι αυτο και ο Αναστασακης?
Γελιέστε
Οτιδήποτε ΕΞΩ από την παρακάτω περιοχή στην φωτό ειναι ΣΑΦΕΣ ότι ΔΕΝ ειναι ασφαλές.
Οι FUE-only χειρουργοί φυσικά και θα διαφωνήσουν γαιτι ζουν από αυτό το παραμύθι.
Η θέση του Dr. Αναστασακη ειναι ΣΑΦΗΣ και ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΕΝΗ.
Δείτε την φώτο.
Από τη στιγμή που επιθυμείτε FUE, καλό ειναι να γνωρίζετε την αλήθεια, αντί να παραπονήστε ότι ο ιατρός δεν σας "μέτρησε την έκταση της ψευδο-ασφαλούς δότριας σας".
Αυτα ας σας τα κάνουν άλλοι.

Τέλος, όπως σας είπα και σε προηγούμενο πόστ, μιας και περιφερετε τη βεντετα σας από το ενα thread στο άλλο,
οι προσδοκίες σας ήταν ΜΗ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΕΣ, όχι ...υψηλές.
Για αυτό και δεν σας έδωσε άλλες μετρησεις, διότι δεν αναλαμβανει ασθενείς με ΜΗ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΕΣ προσδοκίες.
Αυτο μένει να αποδειχθεί εν καιρώ και φοβάμαι πως θα τον θυμηθείτε τον Αναστασακη που σας προειδοποίησε...

Ειμαστε στην διαθεσή σας να περασετε όποτε θέλετε εντος του 2020 να ακυρωθει η αποδειξή σας και να επιστραφούν τα χρήματά σας.
Ακόμα καλύτερα, στειλτε την ταχυδρομικά, και θα επιστραφει στον λογαριασμό σας.

Εκατονταδες ασθενείς καθε μήνα έχουν εντελώς διαφορετική εμπειρία από εσας.
Και όχι, δεν ειναι ΟΛΟΙ πρόβατα και άσχετοι και εσυ ο έξυπνος που διαβάζεις ...φορουμ. Υπάρχει και άλλη εξηγηση ;)

Εσείς απογοητευτηκατε γιατι περιμένατε έναν ιατρό όπως τον ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ, που θα βαρατε τα νταούλια και θα χορεύει όπως θελετε.
"Ιατρε πιασε μια μετρηση για αυτο, πιασε μια για εκείνο, καπου διάβασα οτι και αυτο ειναι ωραιο, πιασε και ένα τετοιο".
Ευτυχώς, ο Αναστασακης ΔΕΝ ειναι αυτό.
Κάνει ότι ειναι απαρατητο γαι την δουλεια του και όχι ΑΧΡΗΣΤΕΣ σαχλαμαρες για να εντυπωσιάσει το ...κοινό ή να καλοπιάσει
τα 4-5 άτομα του φόρουμ μη και του κανουν πόλεμο εδω μέσα.
Όπως κανετε εσεις, ας πούμε.
Ειναι κρίμα να το συνεχιζετε και θα σας παρακαλέσω να το σταματησετε διότι θα ξαναγίνει μπάχαλο και αυτο το νήμα.
 

Συνημμένα

  • safe vs. unsafe donor area.jpg
    safe vs. unsafe donor area.jpg
    312.9 KB · Προβολές: 91
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Θα αφήσω κάποιο εμπειρότερο εμου να μας κατατοπίσει στο θέμα λοιπόν. Όντας μέλος περίπου ένα χρόνο έχω δει ότι οι μετρήσεις δότριας είναι μια αμιγώς εφαρμοσμένη υπηρεσια και τεχνική σε κλινικές του εξωτερικού. Αν εσείς θεωρείτε ότι δεν προσφέρουν τίποτα πάω πάσο γιατι ξέρετε παρά πολύ καλύτερα από μένα.

ΟΧΙ ΑΝΤΙΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΚΕΣ μετρησεις σε δότρια που ακομα επουλώνεται
ΟΧΙ μετρησεις υποτιθέμενης "lifetime donor capacity" (βιβλιογραφικά ειναι ανύπαρκτο αυτο, μονο marketing tool ειναι)
ΟΧΙ μετρησεις για να ...τεσταρεις τον ιατρό και να κανεια έσυ το ιατρό

ΝΑΙ σε μετρησεις για να καταλάβεις και να γνωριζεις περισσότερα αλλα και το decision-making process του ιατρού σου
ΝΑΙ σε μετρησεις για να συμμετεχεις στην απόφαση και να μπορείς να πάρεις και μια δευτερη γνώμη
ΝΑΙ σε μετρησεις χρησιμες και ουσιαστικές.
 

Massimo

Member
ΟΧΙ ΑΝΤΙΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΚΕΣ μετρησεις σε δότρια που ακομα επουλώνεται
ΟΧΙ μετρησεις υποτιθέμενης "lifetime donor capacity" (βιβλιογραφικά ειναι ανύπαρκτο αυτο, μονο marketing tool ειναι)
ΟΧΙ μετρησεις για να ...τεσταρεις τον ιατρό και να κανεια έσυ το ιατρό

ΝΑΙ σε μετρησεις για να καταλάβεις και να γνωριζεις περισσότερα αλλα και το decision-making process του ιατρού σου
ΝΑΙ σε μετρησεις για να συμμετεχεις στην απόφαση και να μπορείς να πάρεις και μια δευτερη γνώμη
ΝΑΙ σε μετρησεις χρησιμες και ουσιαστικές.

Καμια όρεξη δεν εχω να σε τεστάρω γιατρέ. Άλλη δουλεια δεν είχα. Με νούμερα εργαζόμαστε αρκετοί κνούμερα καταλαβαίνουμε. Αν μπορεί μια κατάσταση να αποτυπωθεί ποσοτικά πολύ καλως, αν δεν μπορεί προχωράμε. Απ την άλλη έχω μια απορία, στη φωτό που ανεβάσατε με τη δότρια, δείχνετε ένα ασθενή με ιδιαίτερα εκτεταμένη αλωπεκία που έχει επηρεάσει και τη δότρια του. Φαντάζομαι ότι ένα ικανό ποσοστό ανδρών δε θα δει τετοια αραίωση στη δότρια ποτέ, άρα μήπως ένα μεγαλύτερο εύρος της δότριας θεωρείται safe σε περιπτώσεις με μικροτερη αλωπεκία (NW 5 κ κάτω).
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Καμια όρεξη δεν εχω να σε τεστάρω γιατρέ. Άλλη δουλεια δεν είχα. Με νούμερα εργαζόμαστε αρκετοί κνούμερα καταλαβαίνουμε. Αν μπορεί μια κατάσταση να αποτυπωθεί ποσοτικά πολύ καλως, αν δεν μπορεί προχωράμε. Απ την άλλη έχω μια απορία, στη φωτό που ανεβάσατε με τη δότρια, δείχνετε ένα ασθενή με ιδιαίτερα εκτεταμένη αλωπεκία που έχει επηρεάσει και τη δότρια του. Φαντάζομαι ότι ένα ικανό ποσοστό ανδρών δε θα δει τετοια αραίωση στη δότρια ποτέ, άρα μήπως ένα μεγαλύτερο εύρος της δότριας θεωρηθεί safe σε όχι τόσο ακραίες περιπτώσεις αλωπεκία (NW 5 κ κάτω).

Δεν ειμαι ο ιατρός (αν και κάποιοι θα βγουν να λενε τα συνομωσιολογικά του πάλι...)
Το συγκεκριμένο metric δεν μπορει να αποτυπωθεί με ΑΚΡΙΒΕΙΑ. (και ειναι και κλινικά άχρηστο παρα σε εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις)
Και αν δεν ειναι ακριβής, δεν έχει νόημα η συγκεκριμένη μέτρηση.
Ευστοχη η παρατηρηση για την φωτο αλλα ειναι απλά το μοντέλο τετοιο επίτηδες αραιό για να φανεί ότι
η διαφορα μεταξύ safe vs. unsafe μπορει να μην ειναι εμφανής βάσει πυκνότητας.
Ειναι από το νέο βιβλιο του ιατρου που επαυθυνετς σε ιατρούς και αυτοι το γνωριζουν αυτο από ρπιν, σορρυ που δεν το εξηγησα.
Εντούτοις, ειναι απαραιτητη γνωση για καθε ασθενή!
ΔΕΝ ειναι ολα τα μοσχευματα της FUE μονιμα και ...για πάντα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Ο λόγος που αναγραφεται ειναι μέσος και φυσικά ειναι σωστός καθότι γίνονται μετρησεις από 3 σημεία, όπως ειναι η διεθνής πρακτική.
Το τι FUs θα βγούν ειναι άλλο θέμα, μιας και γινεται cherry-picking, ο λογος μπορεί να φτασει και >3!
Οπότε ο ΜΕΣΟΣ λόγος έχει αξία μονο για τοι FUT!
Πάμε παρακάτω.

Ποια ασφαλη εκτιμώμενη δότρια αγαπητέ λέτε? Αυτη που φανταζεστε μάλλον.
ΟΛΗ η διεθνής επιστημονική κοινότητα διαφωνει με τους FUE-only χειρουργούς που βαφτίζουν ΟΛΗ την οπίσθια και πλάγια περιοχή "ασφαλή" και θέλετε αν παίξει το παιχνίδι αυτο και ο Αναστασακης?
Γελιέστε
Οτιδήποτε ΕΞΩ από την παρακάτω περιοχή στην φωτό ειναι ΣΑΦΕΣ ότι ΔΕΝ ειναι ασφαλές.
Οι FUE-only χειρουργοί φυσικά και θα διαφωνήσουν γαιτι ζουν από αυτό το παραμύθι.
Η θέση του Dr. Αναστασακη ειναι ΣΑΦΗΣ και ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΕΝΗ.
Δείτε την φώτο.
Από τη στιγμή που επιθυμείτε FUE, καλό ειναι να γνωρίζετε την αλήθεια, αντί να παραπονήστε ότι ο ιατρός δεν σας "μέτρησε την έκταση της ψευδο-ασφαλούς δότριας σας".
Αυτα ας σας τα κάνουν άλλοι.

Τέλος, όπως σας είπα και σε προηγούμενο πόστ, μιας και περιφερετε τη βεντετα σας από το ενα thread στο άλλο,
οι προσδοκίες σας ήταν ΜΗ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΕΣ, όχι ...υψηλές.
Για αυτό και δεν σας έδωσε άλλες μετρησεις, διότι δεν αναλαμβανει ασθενείς με ΜΗ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΕΣ προσδοκίες.
Αυτο μένει να αποδειχθεί εν καιρώ και φοβάμαι πως θα τον θυμηθείτε τον Αναστασακη που σας προειδοποίησε...

Ειμαστε στην διαθεσή σας να περασετε όποτε θέλετε εντος του 2020 να ακυρωθει η αποδειξή σας και να επιστραφούν τα χρήματά σας.
Ακόμα καλύτερα, στειλτε την ταχυδρομικά, και θα επιστραφει στον λογαριασμό σας.

Εκατονταδες ασθενείς καθε μήνα έχουν εντελώς διαφορετική εμπειρία από εσας.
Και όχι, δεν ειναι ΟΛΟΙ πρόβατα και άσχετοι και εσυ ο έξυπνος που διαβάζεις ...φορουμ. Υπάρχει και άλλη εξηγηση ;)

Εσείς απογοητευτηκατε γιατι περιμένατε έναν ιατρό όπως τον ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ, που θα βαρατε τα νταούλια και θα χορεύει όπως θελετε.
"Ιατρε πιασε μια μετρηση για αυτο, πιασε μια για εκείνο, καπου διάβασα οτι και αυτο ειναι ωραιο, πιασε και ένα τετοιο".
Ευτυχώς, ο Αναστασακης ΔΕΝ ειναι αυτό.
Κάνει ότι ειναι απαρατητο γαι την δουλεια του και όχι ΑΧΡΗΣΤΕΣ σαχλαμαρες για να εντυπωσιάσει το ...κοινό ή να καλοπιάσει
τα 4-5 άτομα του φόρουμ μη και του κανουν πόλεμο εδω μέσα.
Όπως κανετε εσεις, ας πούμε.
Ειναι ντροπή να το συνεχιζετε και θα σας παρακαλέσω να το σταματησετε.
Καλό είναι να διαβάζετε καλά τι γράφω και να είσαστε ακριβείς σε ότι γράφω και όχι να αναφέρετε πράγματα που δεν τα βγάζω από το μυαλό μου αλλά είναι επαρκώς τεκμηριωμένα από κορυφαίους γιατρούς.Μάλλον δεν σας αρέσει αυτό.
Άλλο ανέφερα για τη δότρια και άλλο μου απαντήσατε λέτε και δεν τα γνωρίζω για την ασφαλή δότρια σε τι εύρος εκτείνετε.
Πάμε παρακάτω.

Δεν έχω καμία διάθεση και ανάγκη να μου επιστρέψετε λεφτά,προσφέρατε την υπηρεσία σας και πρέπει να πληρωθείτε,δεν έχω μάθει στη ζωή μου να μην πληρώνω ακόμα και όπως λέτε να μην μου αρέσει η διάγνωση.
Πάμε και εδω παρακάτω.

Ως συνήθως είστε εκτός τόπου και χρόνου με λάθος αξιολόγηση και εκτίμηση για το άτομο μου αλλά και για τα συμπεράσματα σας.
Δικαίωμα σας αλλά δεν πείθετε κανέναν πολύ περισσότερο εμένα.Σας το ξαναείπα αλλά δεν θέλετε να το καταλάβετε.
Πήγα στον ειδικό στην προκειμένη περίπτωση σε εσάς,ενημερώθηκα όσο κρίνατε εσείς και αποχώρησα χωρίς φυσικά να με καλύψετε και να προχωρήσω.Τόσο απλά.
Κανένα νταούλι δε βαράω και καμία μη ρεαλιστική πρσοδοκία δεν έχω,απόλυτα επιτεύξιμες και άκρως ρεαλιστικές,όχι βγαλμένα από το μυαλό μου αλλά από τους κορυφαίους στον πλανήτη γη.Αφήστε λοιπόν την καραμέλα συνέχεια δεν πείθει κανεναν.

Καμία βεντέτα δε συνεχίζω αυτά είναι στο δικό σας το μυαλό, απάντησα σε ενα μέλος έμπειρο όπως θα το ξανακάνω στο μέλλον.Αν θέλετε να κλείσουμε το στόμα μας αυτά ξεχάστε τα.

Άραγε γιατί να σας κάνουμε πόλεμο?Εχουμε κάποιο κέρδος ή άλλοι έχουν?Εμείς λεφτά θα δαπανούσαμε και θα σας ακουμπούσαμε.Αστεία πράγματα ειλικρινά.

Αν θέλετε μην παρεμβαίνετε στο διάλογο με τα μέλη μεταξύ μας.

Αλλιώς μόνο αυτά έχουν δικαίωμα να μου πούνε οτιδήποτε.

Η ντροπή όλη δική σας.

Κουράσατε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Καλό είναι να διαβάζετε καλά τι γράφω και να είσαστε ακριβείς σε ότι γράφω και όχι να αναφέρετε πράγματα που δεν τα βγάζω από το μυαλό μου αλλά είναι επαρκώς τεκμηριωμένα από κορυφαίους γιατρούς.Μάλλον δεν σας αρέσει αυτό.
Άλλο ανέφερα για τη δότρια και άλλο μου απαντήσατε λέτε και δεν τα γνωρίζω για την ασφαλή δότρια σε τι εύρος εκτείνετε.
Πάμε παρακάτω.

Δεω έχω καμία διάθεση και ανάγκη να μου επιστρέψετε λεφτά,προσφέρατε την υπηρεσία σας και πρέπει να πληρωθείτε,δεν έχω μάθει στη ζωή μου να μην πληρώνω ακόμα και όπως λέτε να μην μου αρέσει η διάγνωση.
Πάμε και εδω παρακάτω.

Ως συνήθως είστε εκτός τόπου και χρόνου με λάθος αξιολόγηση και εκτίμηση για το άτομο μου αλλά και για τα συμπεράσματα σας.
Δικαίωμα σας αλλά δεν πείθετε κανέναν πολύ περισσότερο εμένα.Σας το ξαναείπα αλλά δεν θέλετε να το καταλάβετε.
Πήγα στον ειδικό στην προκειμένη περίπτωση σε εσάς,ενημερώθηκα όσο κρίνατε εσείς.και αποχώρησα χωρίς φυσικά να με καλύψετε και να προχωρήσω.Τόσο απλά.
Κανένα νταούλι και καμία μη ρεαλιστική πρσοδοκία δεν έχω,απόλυτα επιτεύξιμες και άκρως ρεαλιστικές,όχι βγαλμένα από το μυαλό μου αλλά από τους κορυφαίους στον πλανήτη γη.Αφήστε λοιπόν την καραμέλα συνλεχεια,Δεν πειθει κανεναν.

Ήρθατε στην κλινική μας και επειδή δεν ικανοποιηθηκατε έχετε ξεκινησει σταυροφορία.

Επειδη θα αποδειχθεί σωστός ο ιατρός στο μέλλον, αλλα και να θές, ΔΕΝ θα μπορείς να διορθώσεις την ΑΔΙΚΗ ζημιά που θα έχει κανει με την σταυροφορία σου, ας κανουμε μια συμφωνια κυρίων, μιας και εισαι gentlemen:

- Μέχρι να κανεις την ΜΕΤ σου, κόψε την βεντετα, μιας και δεν αποδεικνύεται αν ο Αναστασακης έχει δικιο ή όχι και μπορεις να λές οτι θες. Άδικο και άτιμο για ένα gentleman νομίζω
- Κάνε την ΜΕΤ σου και όταν αποδειχθεί ότι είχε ΑΔΙΚΟ ο Αναστασακης και πήγες σε καποιον κορυφαιο του πλανητη και σου κατεβασε το hairline στα 6εκ. και σου έβαλε 3500grafts και φυτρωσαν και ειναι πυκνο και ωραίο (και δεν εισαι σαν γοριλλας), ΔΗΜΟΣΙΩΣ θα ζητησει ο Αναστασακης συγνώμη με ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ νημα και αν θες θα κανει και βιντεο με εσενα ή χωρίς εσενα που θα εξηγει τι εγινε, πόσο λαθος ειχε και ποσο δικιο ειχες και πόσα έμαθε από την εμπειρία αυτη
-Αν αποδειχθει οτι εχεις ΕΣΥ αδικο, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! (αρκετά προβήματα θα έχει ήδη...)

Απλα μέχρι τότε κοψε τον πόλεμο και την εμπάθεια, διότι ΞΕΡΕΙΣ πως αν έχεις άδικο τελικα, ΔΕΝ πρόκειται να βγω εγω ή ο ιατρός να σε εγκαλέσω ή να σε κραξω ή να απαιτησω συγνώμη ενω ήδη θα έχει καταστραφει η εικόνα σου. Δεν θα ήταν συμπεριφορά gentleman. Και είμαστε και εμείς ;)

Οπότε, ας κάνουμε μία όμορφη συμφωνία κυρίων μέχρι να κάνειw την ΜΕΤ σου και να βγουν τα μαλλια.
ο @CVIAL διαιτητης και μάρτυρας

ΔΕΧΕΣΑΙ ????
 

vlafo

Well-Known Member
Ήρθατε στην κλινική μας και επειδή δεν ικανοποιηθηκατε έχετε ξεκινησει σταυροφορία.

Επειδη θα αποδειχθεί σωστός ο ιατρός στο μέλλον, αλλα και να θές, ΔΕΝ θα μπορείς να διορθώσεις την ΑΔΙΚΗ ζημιά που θα έχει κανει με την σταυροφορία σου, ας κανουμε μια συμφωνια κυρίων, μιας και εισαι gentlemen:

- Μέχρι να κανεις την ΜΕΤ σου, κόψε την βεντετα, μιας και δεν αποδεικνύεται αν ο Αναστασακης έχει δικιο ή όχι και μπορεις να λές οτι θες. Άδικο και άτιμο για ένα gentleman νομίζω
- Κάνε την ΜΕΤ σου και όταν αποδειχθεί ότι είχε ΑΔΙΚΟ ο Αναστασακης και πήγες σε καποιον κορυφαιο του πλανητη και σου κατεβασε το hairline στα 6εκ. και σου έβαλε 3500grafts και φυτρωσαν και ειναι πυκνο και ωραίο (και δεν εισαι σαν γοριλλας), ΔΗΜΟΣΙΩΣ θα ζητησει ο Αναστασακης συγνώμη με ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ νημα και αν θες θα κανει και βιντεο με εσενα ή χωρίς εσενα που θα εξηγει τι εγινε, πόσο λαθος ειχε και ποσο δικιο ειχες και πόσα έμαθε από την εμπειρία αυτη
-Αν αποδειχθει οτι εχεις ΕΣΥ αδικο, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! (αρκετά προβήματα θα έχει ήδη...)

Απλα μέχρι τότε κοψε τον πόλεμο και την εμπάθεια, διότι ΞΕΡΕΙΣ πως αν έχεις άδικο τελικα, ΔΕΝ πρόκειται να βγω εγω ή ο ιατρός να σε εγκαλέσω ή να σε κραξω ή να απαιτησω συγνώμη ενω ήδη θα έχει καταστραφει η εικόνα σου. Δεν θα ήταν συμπεριφορά gentleman. Και είμαστε και εμείς ;)

Οπότε, ας κάνουμε μία όμορφη συμφωνία κυρίων μέχρι να κάνειw την ΜΕΤ σου και να βγουν τα μαλλια.
ο @CVIAL διαιτητης και μάρτυρας

ΔΕΧΕΣΑΙ ????
Για ποιά σταυροφορία μιλάτε είστε με τα καλά σας?
Νομίζετε ότι όλος ο κόσμος περιφέρεται γύρω από εσάς και δεν έχουμε στη ζωή μας με τίποτα άλλο να ασχοληθούμε?Επειδή καταθέτουμε την άποψη μας και δεν σας αρέσει να την ακούτε γιατί δεν έχετε μάθει να δέχεστε κριτική από κανεναν?Είστε σοβαροί σε αυτή την κλινική?

Ακούστε να σας πω κύριοι επειδή νομίζετε ότι μιλάτε σε κανένα τυχαίο και λέτε ασυναρτησίες για τη χερλάιν μου.
Και φαίνεται από τα γραφόμενα σας με αυτά που λέτε.

Ποιός σας είπε ότι η χερλάιν μου θα κατέβει?Υποθέτετε φυσικά γιατί δεν γνωρίζετε την περίπτωση μου.

Η χερλάιν μου θα ανέβει μισό πόντο από τη φυσική μου και θα κινηθώ συντηρητικά παρόλο που έχω άπειρους λόγους ευνοικούς να μην πάω έτσι.Τα 3500g που είχα γράψει αναφέρονται καθαρά σε κενή περιοχή 70 τετραγωνικών που ούτε καν είδατε ότι μπαίνουν άνετα και όχι μέσα σε μαμά μαλλιά.Για αυτό μίλησα για εμβαδόν λήπτριας προς κάλυψη.

Και επειδή πράγματι είμαι κύριος και το έχω αποδείξει με τα γραφόμενα μου (εσείς δεν με ξέρετε φυσικά) θα σας πω εγώ πως θα γίνει η συμφωνία.

Δεν έχω καμία εμπάθεια ούτε πόλεμο σας κάνω και δεν έχω μιλήσει ποτέ άσχημα σε αντιθέσει με εσάς.

Θα μιλάω και θα λέω την άποψη μου όποτε θέλω και όταν θέλω με όποιο μέλος θέλω,πάντα κόσμια όπως άλλωστε το κάνω.

Αυτό δεν είναι διαπραγματεύσιμο.

Θέλετε να μην παρεμβαίνετε όταν δεν σας αρέσει μια άποψη?Αυτό είναι το ζητούμενο.

Το δέχεστε?

Μέχρι τώρα καλά τα καταφέρατε με τους νέους κανονισμούς ποσταρίσματος που οι υπόλοιποι 5 συκοφάντες και εγκάθετοι δεν γράφουνε για εσάς.

Ένας μένει ακόμα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Για ποιά σταυροφορία μιλάτε είστε με τα καλά σας?
Νομίζετε ότι όλος ο κόσμος περιφέρεται γύρω από εσάς και δεν έχουμε στη ζωή μας με τίποτα άλλο να ασχοληθούμε?Επειδή καταθέτουμε την άποψη μας και δεν σας αρέσει να την ακούτε γιατί δεν έχετε μάθει να δέχεστε κριτική από κανεναν?Είστε σοβαροί σε αυτή την κλινική?

Ακούστε να σας πω κύριοι επειδή νομίζετε ότι μιλάτε σε κανένα τυχαίο και λέτε ασυναρτησίες για τη χερλάιν μου.
Και φαίνεται από τα γραφόμενα σας με αυτά που λέτε.

Ποιός σας είπε ότι η χερλάιν μου θα κατέβει?Υποθέτετε φυσικά γιατί δεν γνωρίζετε την περίπτωση μου.

Η χερλάιν μου θα ανέβει μισό πόντο από τη φυσική μου και θα κινηθώ συντηρητικά παρόλο που έχω άπειρους λόγους ευνοικούς να μην πάω έτσι.Τα 3500g που είχα γράψει αναφέρονται καθαρά σε κενή περιοχή 70 τετραγωνικών που ούτε καν είδατε ότι μπαίνουν άνετα και όχι μέσα σε μαμά μαλλιά.Για αυτό μίλησα για εμβαδόν λήπτριας προς κάλυψη.

Και επειδή πράγματι είμαι κύριος και το έχω αποδείξει με τα γραφόμενα μου (εσείς δεν με ξέρετε φυσικά) θα σας πω εγώ πως θα γίνει η συμφωνία.

Δεν έχω καμία εμπάθεια ούτε πόλεμο σας κάνω και δεν έχω μιλήσει ποτέ άσχημα σε αντιθέσει με εσάς.

Θα μιλάω και θα λέω την άποψη μου όποτε θέλω και όταν θέλω με όποιο μέλος θέλω,πάντα κόσμια όπως άλλωστε το κάνω.

Αυτό δεν είναι διαπραγματεύσιμο.

Θέλετε να μην παρεμβαίνετε όταν δεν σας αρέσει μια άποψη?Αυτό είναι το ζητούμενο.

Το δέχεστε?

Μέχρι τώρα καλά τα καταφέρατε με τους νέους κανονισμούς ποσταρίσματος που οι υπόλοιποι 5 συκοφάντες και εγκάθετοι δεν γράφουνε για εσάς.

Ένας μένει ακόμα.

Από οτι φαινεται έπεσα έξω στην εκτιμηση μου για εσας.
Η σταυροφορία θα συνεχιστει λοιπόν.
Και μάλιστα upgraded αφού πλέον θεωρείτε εμας υπευθυνους που δεν θα βγαζουν ΟΣΗ τοξικότητα θέλουν κάποιοι (ενώ τώρα με ...μετρο)
και όχι την τοξικότητα καθαυτη....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Από οτι φαινεται έπεσα έξω στην εκτιμηση μου για εσας.
Η σταυροφορία θα συνεχιστει λοιπόν.
Και μάλιστα upgraded αφού πλέον θεωρείτε εμας υπευθυνους που δεν θα βγαζουν ΟΣΗ τοξικότητα θέλουν κάποιοι (ενώ τώρα με ...μετρο)
και όχι την τοξικότητα καθαυτη....

Γιατι δεν σταματατε αυτο το πραγμα να πεταγεστε οταν μιλανε τα μελη μεταξυ τους σε ασχετα νηματα απο τα δικα σας;

Σας εκανε το χατιρι το φορουμ, να κανουν μονο μια αναρτηση την ημερα τα μελη στα νηματα σας για να περνατε οτι θελετε οπως το θελετε και να μη σας κανει κανεις κριτικη.... Ουτε με αυτο ειστε ευχαριστημενοι;;;;

Γιατι συνεχιζετε να επεμβαινετε με επιθεσεις προς τα μελη που λενε την αποψη τους και να κατηγορειτε τις τακτικες των κορυφαιων γιατρων στην fue επειδη κανουν μετρησεις και ακολουθουν ενα πλανο που δεν κανετε εσεις ;

Κατι τελευταιο... "οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια"
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Από οτι φαινεται έπεσα έξω στην εκτιμηση μου για εσας.
Η σταυροφορία θα συνεχιστει λοιπόν.
Και μάλιστα upgraded αφού πλέον θεωρείτε εμας υπευθυνους που δεν θα βγαζουν ΟΣΗ τοξικότητα θέλουν κάποιοι (ενώ τώρα με ...μετρο)
και όχι την τοξικότητα καθαυτη....
Σίγουρα πέσατε έξω
Δεν έχω καμία διάθεση για σταυροφορίες και βαρύγδουπες δηλώσεις αυτού του στυλ.
Και σίγουρα δεν σας θεωρώ για τίποτα υπεύθυνους.
Απλά αυτά μπορείτε και αυτά προσφέρετε.
Δεν σας κατηγορώ για τίποτα.
Λάθος τα έχετε καταλάβει.

Εύχομαι και ελπίζω ειλικρινά να βελτιωθείτε και άλλο για το καλό όλων μας στην Ελλάδα μας.
Η τοξικότητα που επικαλείστε ήταν αναγκαία από αυτά τα μέλη με ελάχιστες εξαιρέσεις.

Και να σας το δηλώσω άλλη μια φορά για να καταλάβετε πόσο στρεβλά λάθος είστε.
Σας θεωρώ την καλύτερη κλινική μμ στην Ελλάδα,αλλά θέλετε και άλλο βελτίωση σε αρκετά πράγματα για να είστε εφάμιλοι των ξένων.
Γιατί ο ανταγωνισμός,η κριτική και η αυτοβελτίωση σας,μόνο κέρδος θα είναι για εσάς.
 

Massimo

Member
Γεια σας παιδιά.

Οπως θα δείτε στη φωτογραφία υπάρχουν αρκετά κενά από κέντρο προς κορυφή του κεφαλιού τα οποία με ενοχλούν. Παίρνω φινα 0.5mg κάθε μετά ρδω κ περίπου ένα εξάμηνο αλλά δε μπορώ να πω ότι είδα επανεκφυση. Έκοψα και τη μινοξ τον Αύγουστο που ίσως να συνέβαλε στη πτώση. Τι πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω εδώ, νομίζω ότι η κατάσταση πίσω έχει χειροτερέψει από τότε που μπήκα για μμ.
 

Συνημμένα

  • EB2C81C3-EFB3-4EC1-9736-31620C425189.jpeg
    EB2C81C3-EFB3-4EC1-9736-31620C425189.jpeg
    1.6 MB · Προβολές: 63
Μπλουζα