FUE Μεταμόσχευση Hair Genesis Clinic (Κολωνάκι) - 1440 grafts 04/01/2020

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν γινεται το 2020 να συζηταμε για τοπικ σε μεταμοσχευμενα κεφαλια!
Εχει κανει δυο μεταμοσχευσεις το παιδι και θα επρεπε να ειναι εξαιρετικα καλυμμενος στις ζωνες που δουλεψε!
Ειναι απραδεκτο οι γιατροι να λενε και να προτεινουν λιγο τοπικ, και θα εισαι ... κουκλος.

Καθε χρονο πρεπει τα στανταρ μας να ειναι υψηλοτερα, εαν δεν μας εγγυαται η κλινικη/γιατρος οτι σε καμια περιπτωση δεν θα χρειαστει καμουφλαρισμα, ΔΕΝ προχωραμε στην μεταμοσχευση.
Υπαρχουν κλινικες που ανταποκρινονται στα θελω, στα πρεπει αλλα και στο value for money οσον αφορα τα ποσα που ζητανε.

Αυτα προς ενημερωση-αφυπνιση των νεοτερων που μας διαβαζουν και ειναι στο ψαξιμο.

Επειδή το έχω αναφέρει εγώ το κούκλος και το toppik στο Χριστόφορο να πούμε εδώ φίλε aldo ότι με τις μεταμοσχευσεις αλλάζεις την εικόνα σου κατά πολύ αλλά δεν έχεις τα μαλλιά και την πυκνότητα που είχες μικρός ειδικά όταν είσαι καθαρό 5 nw+
Εγω πριν κάνω μεταμόσχευση στο crown έβαζα toppik,mane ένα σωρό να μαζέψω τα ασυμμάζευτα.

Αυτήν την στιγμή δεν χρειάζομαι καθόλου toppik στο crown (δεύτερης μεταμοσχευσης) ούτε hairline από την πρώτη μου μεταμόσχευση.
Αλλα στις ζώνες προς γ και λίγο forlock σε σημείο που δεν έχουν μπει μεταμοσχευμενα αλλά έχουν πέσει και κάποια μαμά μαλλάκια μιας και που περάσαν 8 χρονιά από την πρώτη μεταμόσχευση μου έχω σημεία που πρέπει να καλυφθούν με λίγο toppik διότι έχω ένα τούμπανο crown και hairline που κάνει αντίθεση λίγο οπότε για να έρθει ομοιομορφία οπτική πρέπει να προσθέσω λίγο toppik.
Θα μπορούσα να μην βάλω καθόλου αλλά με ενοχλεί λιγάκι.

Αυτό θα διορθωθεί με μια τρίτη μεταμόσχευση σαν εμπλουτισμό τις περιοχής από τα μαμά μαλλιά που έπεσαν όλα αυτά τα χρόνια τα οποία κάνουν διαφορά για να φανεί δέρμα αλλά όχι προς το παρόν γιατί ακόμη παλεύεται η κατάσταση.

Όλα αυτά βέβαια τα έχω εξηγήσει και στο νήμα τις δεύτερης μεταμοσχευσης που έκανα το 2019.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και για να εξηγούμε καλύτερα για να μην παρεξηγούμε το λέω σαν ασθενής εγώ ούτε το πρότεινε πότε η κλινική μου και γιατρός μας αυτό.
Αλλα το έχουν προτείνει άλλοι από αυτά που έχουμε διαβάσει και έχουμε δει εδώ μέσα τόσα χρόνια.
 

Aldo

Well-Known Member
Επειδή το έχω αναφέρει εγώ το κούκλος και το toppik στο Χριστόφορο να πούμε εδώ φίλε aldo ότι με τις μεταμοσχευσεις αλλάζεις την εικόνα σου κατά πολύ αλλά δεν έχεις τα μαλλιά και την πυκνότητα που είχες μικρός ειδικά όταν είσαι καθαρό 5 nw+
Εγω πριν κάνω μεταμόσχευση στο crown έβαζα toppik,mane ένα σωρό να μαζέψω τα ασυμμάζευτα.

Αυτήν την στιγμή δεν χρειάζομαι καθόλου toppik στο crown (δεύτερης μεταμοσχευσης) ούτε hairline από την πρώτη μου μεταμόσχευση.
Αλλα στις ζώνες προς γ και λίγο forlock σε σημείο που δεν έχουν μπει μεταμοσχευμενα αλλά έχουν πέσει και κάποια μαμά μαλλάκια μιας και που περάσαν 8 χρονιά από την πρώτη μεταμόσχευση μου έχω σημεία που πρέπει να καλυφθούν με λίγο toppik διότι έχω ένα τούμπανο crown και hairline που κάνει αντίθεση λίγο οπότε για να έρθει ομοιομορφία οπτική πρέπει να προσθέσω λίγο toppik.
Θα μπορούσα να μην βάλω καθόλου αλλά με ενοχλεί λιγάκι.

Αυτό θα διορθωθεί με μια τρίτη μεταμόσχευση σαν εμπλουτισμό τις περιοχής από τα μαμά μαλλιά που έπεσαν όλα αυτά τα χρόνια τα οποία κάνουν διαφορά για να φανεί δέρμα αλλά όχι προς το παρόν γιατί ακόμη παλεύεται η κατάσταση.

Όλα αυτά βέβαια τα έχω εξηγήσει και στο νήμα τις δεύτερης μεταμοσχευσης που έκανα το 2019.
John δεν μιλησα για εσενα(ουτε τηνκλινικη σας) μην παρεξηγηθουμε, μιλησα συγκεκριμενα για γιατρους και κλινικες. To κουκλος με τοπικ, ειναι η καραμελα μια "κλινικης" που τα χει κανει σκ@@τ@ και το εχει αυτο σαν backup!
Χερομαι που λεμε το ιδιο για το πως πρπεει να ειναι μια ζωνη που εχει μεταμοσχευθει... δεν εχει καμια αναγκη σε γαρνιτουρες μια σωστη μεταμοσχευση, λοιπον. Ναι οι πισω ζωνες που εξασθενουν ειναι αλλο θεμα, το οποιο φτιαχνεται παλι με μια επιτυχημενη μεταμοσχευση.

Η μεταμοσχευση η πρωτη του φιλου John ειναι απο το 12?? αν θυμαμαι σωστα.... καμια δικαιολογια το 2020 λοιπον!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
John δεν μιλησα για εσενα(ουτε τηνκλινικη σας) μην παρεξηγηθουμε, μιλησα συγκεκριμενα για γιατρους και κλινικες. To κουκλος με τοπικ, ειναι η καραμελα μια "κλινικης" που τα χει κανει σκ@@τ@ και το εχει αυτο σαν backup!
Χερομαι που λεμε το ιδιο για το πως πρπεει να ειναι μια ζωνη που εχει μεταμοσχευθει... δεν εχει καμια αναγκη σε γαρνιτουρες μια σωστη μεταμοσχευση, λοιπον. Ναι οι πισω ζωνες που εξασθενουν ειναι αλλο θεμα, το οποιο φτιαχνεται παλι με μια επιτυχημενη μεταμοσχευση.

Η μεταμοσχευση η πρωτη του φιλου John ειναι απο το 12?? αν θυμαμαι σωστα.... καμια δικαιολογια το 2020 λοιπον!!

Ναι 2012 σε 8 χρόνια εξελίχθηκε η τριχόπτωση δηλαδή όταν έχεις κάποια μαμά μαλλιά και αυτά έχουν φύγει γίνεται αυτή η αισθητή διάφορα. Τα 2 τελευταία χρονιά φάνηκε πιο πολύ.

Σκοπός είναι να ενημερώσεις τι πρέπει να περιμένει ο μεταμοσχευμενος...Με ένα παιδί πχ από εδώ μέσα που η κατάσταση του είναι περιορισμένη σε δότρια όπως και μεγάλη βαθμίδα του εξήγησα να περιμένει μια ευπρεπή πυκνότητα δηλαδή με λίγα λόγια και μεταμόσχευση να κάνει θα έχει ένα μέτριο αποτέλεσμα λόγο τις περίπτωσης του και να μην έχει μεγάλες προσδοκίες. Από εκεί και πέρα αποφασίζει.
 

aeratos28

Just aeratos
Εσύ Γιάννη όταν με το καλό μπεις για την επόμενη επέμβαση,να φτιάξεις και τα temples ,σε παίρνει σε grafts..εκεί θα είσαι κούκλος ..μην τα ξεχάσεις.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εσύ Γιάννη όταν με το καλό μπεις για την επόμενη επέμβαση,να φτιάξεις και τα temples ,σε παίρνει σε grafts..εκεί θα είσαι κούκλος ..μην τα ξεχάσεις.

Θα το κάνω γιατί το δεξί μου έχει ξεφύγει.
Χθες παρατηρούσα φωτός πριν 15 χρονιά πάλι ήμουν ανοιχτός στους κροτάφους άλλα αυτό το ένα τσικ παραπάνω που άνοιξαν χαλάει όλη την εικόνα μου.
Μην σου πω ότι πρέπει να κάνω πρώτα αυτά και σύντομα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
@John_John1 Γιάννη ακολουθείς κάποια αγωγή;αν ναι για πόσα χρόνια;

Την μόνο αγωγή ήταν το 2012-2015 με proscar πρώτο χρόνο και τα άλλα 2 με finar με δημιουργούσε πρόβλημα.
Minox ποτέ διότι με δημιουργούσε πρόβλημα επίσης.
Οπότε 5-6 χρονιά δεν περνώ τίποτα εκτός παροδικά καμιά βιταμίνη c και κάνα hair,skin & nails αν θυμηθώ.
 

manly_Man

Well-Known Member
Πάντως από οτι ειδα σε αναρτηση του massimo, εκανε consultation με τον Αναστασακη και ο ιδιος του ειπε οτι δεν τον αναλαμβανει σε αυτη τη φαση για επεμβαση και του προτεινε να χρησιμοποιει TOPPIK για να καλυπτει τις αραιες περιοχες.

Ισως να επρεπε να βρει μια κλινικη (ιδανικά στο εξωτερικο) να ειναι ικανη και να μπορει να επέμβει ανάμεσα στα δικα του μαλλια με την παραλληλη χρηση βεβαια θεραπειας (φιναστεριδη).
 

Massimo

Member
Πάντως από οτι ειδα σε αναρτηση του massimo, εκανε consultation με τον Αναστασακη και ο ιδιος του ειπε οτι δεν τον αναλαμβανει σε αυτη τη φαση για επεμβαση και του προτεινε να χρησιμοποιει TOPPIK για να καλυπτει τις αραιες περιοχες.

Ισως να επρεπε να βρει μια κλινικη (ιδανικά στο εξωτερικο) να ειναι ικανη και να μπορει να επέμβει ανάμεσα στα δικα του μαλλια με την παραλληλη χρηση βεβαια θεραπειας (φιναστεριδη).

Ήδη ακολουθώ θεραπεία φιναστεριδης (0.5mg proscar) κάθε μερα χωρίς παρενέργειες. Έχω θέμα στο forelock το οποίο τα επόμενα χρόνο θα επεκταθεί προς τη κορυφή. Η επέμβαση μ στο γκουρα δεν έλυσε αυτό το θέμα δυστηχως, απλώς δημιούργησε μοα καλή γραμμή 2 εκατοστών τρίχας που μαζί με τοπικ δημιουργεί ψευδαίσθη πυκνότητας μπροστά.

Στο μέλλον πρέπει να κοιτάξω να βρω κλινικη πουθα μπορεί να μπει ανάμεσα σε μαμα μαλλια και να δημιουργήσει πυκνότητα έτσι ώστε Να δέσει με υπόλοιπο μαλλί. Δεν υπάρχει κλινικη στην Ελλάδα που να μπορεί να κάνει τετοια επέμβαση, καλαίσθητα τώρα.

οντως ο Αναστασάκης μ είπε να πορευτώ με λίγο τοπικ για μερικά χρόνια μέχρι την επόμενη μμ.το consultation μαζί του ήταν άκρως απογοητευτικό κ ακριβό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Ήδη ακολουθώ θεραπεία φιναστεριδης (0.5mg proscar) κάθε μερα χωρίς παρενέργειες. Έχω θέμα στο forelock το οποίο τα επόμενα χρόνο θα επεκταθεί προς τη κορυφή. Η επέμβαση μ στο γκουρα δεν έλυσε αυτό το θέμα δυστηχως, απλώς δημιούργησε μοα καλή γραμμή 2 εκατοστών τρίχας που μαζί με τοπικ δημιουργεί ψευδαίσθη πυκνότητας μπροστά.

Στο μέλλον πρέπει να κοιτάξω να βρω κλινικη πουθα μπορεί να μπει ανάμεσα σε μαμα μαλλια και να δημιουργήσει πυκνότητα έτσι ώστε Να δέσει με υπόλοιπο μαλλί. Δεν υπάρχει κλινικη στην Ελλάδα που να μπορεί να κάνει τετοια επέμβαση, καλαίσθητα τώρα.

οντως ο Αναστασάκης μ είπε να πορευτώ με λίγο τοπικ για μερικά χρόνια μέχρι την επόμενη μμ.το consultation μαζί του ήταν άκρως απογοητευτικό κ ακριβό.
Μαλλον εννοεις 0.5 mg propecia.

Κοιταξε σιγουρα ειχες βελτιωση σε σχεση με την προηγουμενη σου εικονα, καπως φτιαχτηκε η εικόνα σου στη hairline, ενω το μεγαλυτερο σου θεμα ειναι πισω απο hairline που φαινεται οτι δεν εχεις υποστηριξη απο το αραιο forelock....μπορεις ομως με λιγο τοπικ να το σουλουπώσεις καπως ενω πριν οχι... αλλα και μονο που ψαχνεις ηδη για την επομενη μεταμοσχευση δειχνει οτι θα μπορούσες να ειχες πάρει ενα πολύ καλύτερο αποτέλεσμα απο αυτό και να μη χρειαζοσουν τοπικ...

Γενικα ναι ειναι περιορισμένων δυνατοτητων οι περισσοτερες κλινικές στην ελλαδα, εκτος απο καποιες εξαιρεσεις που δεν ειναι τοσο συντηρητικοί... θελει αρκετο ψαξιμο εξω, ειδικα αν δεν εχεις και απεριοριστο budget !

Γιατι λες οτι ηταν τοσο απογοητευτικο το consultation που εκανες με τον Αν@στασακη; Τι δεν σου αρεσε;
 

Massimo

Member
Μαλλον εννοεις 0.5 mg propecia.

Κοιταξε σιγουρα ειχες βελτιωση σε σχεση με την προηγουμενη σου εικονα, καπως φτιαχτηκε η εικόνα σου στη hairline, ενω το μεγαλυτερο σου θεμα ειναι πισω απο hairline που φαινεται οτι δεν εχεις υποστηριξη απο το αραιο forelock....μπορεις ομως με λιγο τοπικ να το σουλουπώσεις καπως ενω πριν οχι... αλλα και μονο που ψαχνεις ηδη για την επομενη μεταμοσχευση δειχνει οτι θα μπορούσες να ειχες πάρει ενα πολύ καλύτερο αποτέλεσμα απο αυτό και να μη χρειαζοσουν τοπικ...

Γενικα ναι ειναι περιορισμένων δυνατοτητων οι περισσοτερες κλινικές στην ελλαδα, εκτος απο καποιες εξαιρεσεις που δεν ειναι τοσο συντηρητικοί... θελει αρκετο ψαξιμο εξω, ειδικα αν δεν εχεις και απεριοριστο budget !

Γιατι λες οτι ηταν τοσο απογοητευτικο το consultation που εκανες με τον Αν@στασακη; Τι δεν σου αρεσε;

Γιατι μπαινεις στο γραφείο του με τη προσδοκία να σου κάνει τριχομετρηση, να δεις την απόδοση της δότριασ, να σ δώσει δηλαδή μερικά ποσοτικά χαρακτηριστικά κ ανταυτου σου κάνει ένα σκαν στο κεφάλι και σου λεει πάνω κάτω ποια είναι αδύναμη κ ποια δυνατή τρίχα, δινεις και 50 ευρώ ενώ σ όλους τους άλλους είναι τσαμπε. Συν τις αλλοις έχεις και την αίσθηση ότι του σπαταλάς το χρόνο και θέλει να σε ξεπέταξει. Δε Μαρεσαν αυτά καθόλου.

Πάρε κ μια φωτό για να δεις το ζήτημα που θα προκυπτει απ το forelock μέχρι τη κορυφή.Όπως είναι τώρα είναι δύσκολη επέμβαση γιαπολλούς γιατρούς γ αυτό και δε θα μπω τώρα παρά μόνο όταν αδειάσει κ άλλο.
 

Συνημμένα

  • CBD05601-B752-4E9A-B9BA-D272E5140A99.jpeg
    CBD05601-B752-4E9A-B9BA-D272E5140A99.jpeg
    2 MB · Προβολές: 67

manly_Man

Well-Known Member
Γιατι μπαινεις στο γραφείο του με τη προσδοκία να σου κάνει τριχομετρηση, να δεις την απόδοση της δότριασ, να σ δώσει δηλαδή μερικά ποσοτικά χαρακτηριστικά κ ανταυτου σου κάνει ένα σκαν στο κεφάλι και σου λεει πάνω κάτω ποια είναι αδύναμη κ ποια δυνατή τρίχα, δινεις και 50 ευρώ ενώ σ όλους τους άλλους είναι τσαμπε. Συν τις αλλοις έχεις και την αίσθηση ότι του σπαταλάς το χρόνο και θέλει να σε ξεπέταξει. Δε Μαρεσαν αυτά καθόλου.

Πάρε κ μια φωτό για να δεις το ζήτημα που θα προκυπτει απ το forelock μέχρι τη κορυφή.Όπως είναι τώρα είναι δύσκολη επέμβαση γιαπολλούς γιατρούς γ αυτό και δε θα μπω τώρα παρά μόνο όταν αδειάσει κ άλλο.
Γενικα παντως αυτα που λες τα εχω ακουσει απο διαφορα μελη του φορουμ που πηγαν για consultation στην κλινικη του και δηλωσαν απογοητευμενοι για τους ιδιους λογους που αναφερεις και εσυ...

Εχεις θεμα απο μπροστα μεχρι πισω. Παντως παιζει και να αργησεις να αραιωσεις, τωρα που παιρνεις και φινα, ειδικα αν ανεβασεις και τη δοση στο 1mg, ισως σου δυναμώσει κιολας και τις υπαρχουσες τριχες οι οποιες ειναι σε φαση thinning....Οποτε να φαινεσαι κιολας καπως πιο "πυκνός" απο οτι εισαι τωρα...
 

vlafo

Well-Known Member
Γενικα παντως αυτα που λες τα εχω ακουσει απο διαφορα μελη του φορουμ που πηγαν για consultation στην κλινικη του και δηλωσαν απογοητευμενοι για τους ιδιους λογους που αναφερεις και εσυ...
Ισχύει στο επιβεβαιώνω
Το χειρότερο cons που έχω κάνει ever.
Τώρα λαμβάνω mail δωρεάν cons μέσω viber..
Πιάσαν τόπο οι φωνές του φόρουμ έστω και αυτό το λίγο που κέρδισε.
 

manly_Man

Well-Known Member
Ισχύει στο επιβεβαιώνω
Το χειρότερο cons που έχω κάνει ever.
Τώρα λαμβάνω mail δωρεάν cons μέσω viber..
Πιάσαν τόπο οι φωνές του φόρουμ έστω και αυτό το λίγο που κέρδισε.
και πληρωσατε κιολας για το τιποτα, φαντασου να σας εβλεπε κ τζαμπα :p

καλα αυτα τα "μεσω viber", τα κανει μια κυρια απο την κλινικη του, να σου κανει μια πρωτη εκτιμηση αυτη και ουσιαστικα ειναι για να κλεισεις ραντεβου μετα την καραντινα....
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ήδη ακολουθώ θεραπεία φιναστεριδης (0.5mg proscar) κάθε μερα χωρίς παρενέργειες. Έχω θέμα στο forelock το οποίο τα επόμενα χρόνο θα επεκταθεί προς τη κορυφή. Η επέμβαση μ στο γκουρα δεν έλυσε αυτό το θέμα δυστηχως, απλώς δημιούργησε μοα καλή γραμμή 2 εκατοστών τρίχας που μαζί με τοπικ δημιουργεί ψευδαίσθη πυκνότητας μπροστά.

Στο μέλλον πρέπει να κοιτάξω να βρω κλινικη πουθα μπορεί να μπει ανάμεσα σε μαμα μαλλια και να δημιουργήσει πυκνότητα έτσι ώστε Να δέσει με υπόλοιπο μαλλί. Δεν υπάρχει κλινικη στην Ελλάδα που να μπορεί να κάνει τετοια επέμβαση, καλαίσθητα τώρα.

οντως ο Αναστασάκης μ είπε να πορευτώ με λίγο τοπικ για μερικά χρόνια μέχρι την επόμενη μμ.το consultation μαζί του ήταν άκρως απογοητευτικό κ ακριβό.

Θα περίμενε κανείς ότι θα εκτιμούσατε το γεγονός ότι ο Dr. Αναστασακης δεν σας πρότεινε να σας κάνει μεταμόσχευση και σας ειπε να συνεχισετε να χρησιμοποιείτε το τοππικ που ηδη πέρνατε μόνος σας από πρίν.
Μίλησα με τον ιατρό και μου είπε πως σας είπε να περιμενετε να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα και πως να μην κάνετε άλλη μετ τωρα, να το δείτε αργότερα αν συνεχίσετε να μην είστε ικανοποιημένος.
Και πως επίσης, αν κάτι μπορεί να λυθεί με λιγο τοππικ, ειναι προτιμότερο από το να γίνει και άλλο χειρουργείο σε μια περιοχή που έχει ήδη (κακώς) χειρουργηθεί 2 φορές.
Είναι αρχη του ιατρου να μην κάνει χειρουργεια όταν μπορούν αποφευχθούν.
Είναι του φόρουμ αρχή νομίζω να εκτιμόνται οι ιατροί που δεν βλέπουν τον ασθενή σαν πορτοφόλι και είναι τιμιοι και ειλικρινείς.
Πώς έγινε τωρα και αυτη η συμβουλή, που στην τελική ζημιώνει το ιατρό οικονομικά, αλλά εξυπηρετεί εσας από άποψη υγείας, να σας απογοήτευσε ειναι κάτι που το μετεφερα στο ιατρό και τον στεναχώρεσε.
Αλλά βλέπει κανείς τα πάντα.
Πιθανόν μια προσεγγιση σαν την προηγούμενη που είχατε, δλδ, δωρεάν επίσκεψη και "πάμε αυριο χειρουργειο" θα ήταν πιο ευχάριστη.
Αλλα δυστυχώς, ο Αναστασακης και χρεώσνει κανονικά ιατρική επίσκεψη και δεν βάζει χειρουργεια που μπορεί να αποφύγει.
Ελπίζουμε να σας ικανοποιήσουμε κάποια άλλη φορά!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ισχύει στο επιβεβαιώνω
Το χειρότερο cons που έχω κάνει ever.
Τώρα λαμβάνω mail δωρεάν cons μέσω viber..
Πιάσαν τόπο οι φωνές του φόρουμ έστω και αυτό το λίγο που κέρδισε.

Λυπούμαστε για την αρνητική σας εμπειρία.
Είναι κρίμα να είστε τόσο δυσαρεστημένος και σε κάθε ευκαιρία να το δημοσιεύετε. ;)
Κάθε ασθενής μας λαμβανει από το cons του κάποια έγγραφα των μετρησεων του.
Εγγράφως και υπογεγραμμένα από τον ιατρό που σας είδε (και όπως όλοι θυμούμαστε αρνήθηκε να ικανοποιήσει τις επιθυμίες σας)
Θα θελατε να τα αναρτησετε, χωρίς το όνομα σας φυσικά, και να αναρτησετε και μαζι και τα έγγραφα που
πήρατε και από τα υπόλοιπα cons που είχατε?
 

Massimo

Member
Θα περίμενε κανείς ότι θα εκτιμούσατε το γεγονός ότι ο Dr. Αναστασακης δεν σας πρότεινε να σας κάνει μεταμόσχευση και σας ειπε να συνεχισετε να χρησιμοποιείτε το τοππικ που ηδη πέρνατε μόνος σας από πρίν.
Μίλησα με τον ιατρό και μου είπε πως σας είπε να περιμενετε να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα και πως να μην κάνετε άλλη μετ τωρα, να το δείτε αργότερα αν συνεχίσετε να μην είστε ικανοποιημένος.
Και πως επίσης, αν κάτι μπορεί να λυθεί με λιγο τοππικ, ειναι προτιμότερο από το να γίνει και άλλο χειρουργείο σε μια περιοχή που έχει ήδη (κακώς) χειρουργηθεί 2 φορές.
Είναι αρχη του ιατρου να μην κάνει χειρουργεια όταν μπορούν αποφευχθούν.
Είναι του φόρουμ αρχή νομίζω να εκτιμόνται οι ιατροί που δεν βλέπουν τον ασθενή σαν πορτοφόλι και είναι τιμιοι και ειλικρινείς.
Πώς έγινε τωρα και αυτη η συμβουλή, που στην τελική ζημιώνει το ιατρό οικονομικά, αλλά εξυπηρετεί εσας από άποψη υγείας, να σας απογοήτευσε ειναι κάτι που το μετεφερα στο ιατρό και τον στεναχώρεσε.
Αλλά βλέπει κανείς τα πάντα.
Πιθανόν μια προσεγγιση σαν την προηγούμενη που είχατε, δλδ, δωρεάν επίσκεψη και "πάμε αυριο χειρουργειο" θα ήταν πιο ευχάριστη.
Αλλα δυστυχώς, ο Αναστασακης και χρεώσνει κανονικά ιατρική επίσκεψη και δεν βάζει χειρουργεια που μπορεί να αποφύγει.
Ελπίζουμε να σας ικανοποιήσουμε κάποια άλλη φορά!
Παιδιά, για να αρχίσουμε να καταλαβαινόμαστε λίγο σ αυτή τη χώρα. Δε γίνεται να μας χρεώνετε 50 η 70 ευρώ και να μη προσφέρετε το κάτι παραπάνω απ τον ανταγωνισμό. Εγώ εισήλθα στο cons να γνωρίσω το γιατρό, να μάθω για τη μμ και την εξέλιξη της τριχόπτωσης μ, αλλά κυρίως για να μάθω τι παίζει με τη δότρια μ ποσοτικά. Αυτό είναι κάτι που είχε διαφημιστεί στο φορουμ, ότι οντως παρέχετε αυτή την υπηρεσία. Από τη στιγμη που δε το κανετε, απλά παραδεχτείτε το.

Εγώ ξεκαθαρα δε θα μπαινα για Τρίτη μμ στους 7 μήνες απ τη δεύτερη, δε χρειαζόμουν το κ. Αναστασάκη (και τον οποίο γιατρό) να μ μου το πει αυτό. Δεν ήρθα γ αυτό και ο γιατροσ το ξέρει όποτε ας παραμερίσουμε τις ειρωνιεσ από πανω ότι τάχα να πήγαινα σε άλλο και να με βάζε στο κρεβάτι του χειρουργείου την επόμενη μερα. Ήθελα απλά να πάρω μια πολύ ποιο ολοκληρωμένη και πλήρης καταγραφή της κατάστασης με στατιστικά. Δεν την έλαβα και γ αυτό δήλωσα απογοητευμένος στο φορουμ.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν το δημοσιεύω σε κάθε ευκαιρία αγαπητέ,απλά απάντησα σε μέλος που ρωτούσε και το επιβεβαιώνω.Οπως και εσείς σε κάθε ευκαιρία αυτοαποκαλείστε οι κορυφαίοι.

Τα συγκεκριμένα έγγραφα ήταν ένα ερωτηματολόγιο που έλεγε κάποια χρήσιμα πράγματα για την τριχόπτωση καθώς και στοιχεία για το ιστορικό μου που έγραψα.
Στις μετρήσεις όπως αναφέρετε, αναγράφεται το σύνολο των εκτιμώμενων g που απαιτούνται, καθώς και η πυκνότητα της δότριας και ο λόγος που έχει απόκλιση από τον κανονικό μου.
Ούτε διάμετρος τρίχας, ούτε ασφαλή εκτιμώμενη δότρια σε τετραγωνικά,ούτε ανάλυση δότριας σε επιμέρους περιοχές (occipital-parietal-temporal)απλά ένα νούμερο γενικό,ούτε ανάλυση λήπτριας προς κάλυψη σε τετραγωνικά κ.λ.π.

Για την άρνηση εκπλήρωσης των επιθυμιών μου, αφού δεν είσασταν παρών και θέλετε να μάθετε ακριβώς και να σας ενημερώσω, ο γιατρός δήλωσε επί λέξει πως έχω υψηλές προσδοκίες και δεν υπάρχει λόγος για αυτό.
Αυτά για αποκατάσταση της ακριβής αλήθειας επειδή κάποτε δήλωσε ο γιατρός πως πρέπει να αναζητούμε την τελειότητα.
Αυτό κάνω εγώ προσωπικά απλά ξέχασε να πει πως όταν βρεθεί ο ασθενής αυτός δεν το εφαρμόζουμε.
Και φυσικά βαφτίζουμε το κρέας ψάρι και τον ασθενή ανικανοποίητο.

Προφανώς και δεν θα σας παραθέσω τις αναλυτικότατες μετρήσεις από άλλα cons καθώς είναι και προσωπικά μου δεδομένα αλλά και δεν συντρέχει κανένας λόγος για αυτό.
Ελπίζω να σας κάλυψα.
 
Μπλουζα