Follicept

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

istorias

Chalandri
Επειδή παρακολουθώ το baldtruthtalk στο οποίο υποτίθεται ότι γράφει ο devon από την prometheon pharma έχω να πω το εξής: Υποτίθεται ότι δεν έχουν ξεκινήσει ακόμα τις δοκιμές γιατί αργούν και καλά οι προμηθευτές της IGF-1. Σε μια φάση ένας του γράφει τέλος πάντων κρίμα που δεν έχει δώσει ακόμα την igf-1 κλπ κλπ ο προμηθευτής και ο devon του απαντά ότι τον έπαιρνε τηλέφωνο και πως όταν το σήκωσε έπεσε η γραμμή. Μετά από αυτό εγώ τον θεωρώ τσαρλατάνο. Δεν γίνεται να λες ότι αργούν οι δοκιμές επειδή έπεσε η γραμμή του τηλεφώνου.
 

Συνημμένα

  • bbt.png
    bbt.png
    127.9 KB · Προβολές: 30
Τελευταία επεξεργασία:

Serifis

Active Member
Παιδιά σε αυτό το σημείο να συμπληρώσω κάτι. Επειδή και εγώ παρακολουθώ το θέμα στο baldtruthtalk, μου προκαλεί τουλάχιστον έκπληξη το ότι υπάρχει θέμα με την προμήθεια του igf-1. Εκτός του ότι είναι απαραίτητο για τις κλινικές δοκιμές, προκείται για το κύριο συστατικό του τελικού προιόντος! Επίσης, αυτό που με προβληματίζει πάρα πολύ με το Follicept είναι ότι δεν τους έχει εξαγωράσει κάποια μεγάλη φαρμακευτική. Δεν θα πάω κόντρα σε αυτά που είπα τις προάλες, γιατί ξεκάθαρα δεν έχω γνώσεις περι κεφαλής. Αλλά η όλη προσπάθεια, το όλο concept το θεωρώ 1-2 επίπεδα πιο σοβαρό από αυτό του κινέζου( αν θυμάστε).
 

poseidonas77

Well-Known Member
χαζοι ειναι να πουλησουν τη δουλεια τους εαν δουλευει σε φαρμακευτικη..?
εδω μιλαμε θα βγαλουν δις....απλα δεν ειναι ακομα σιγουροι γιαυτο κρατανε πισινη...
το θετικο ειναι οτι ειναι υπαρκτα προσωπα σε ενα υπαρκτο πανεπιστημιο και ο δοκτορας
που εφτιαξε τη φορμουλα ειναι και αυτος γνωστος...
το αρνητικο ειναι οτι ακομα και να το βγαλουν εγω προσωπικα εαν δεν περασει ενα μεγαλο χρονικο διαστημα δεν το ακουμπαω....τουλαχιστον για τη μινοξ εχει αποδειχτει εδω και χρονια η ασφαλεια της
 

lmg 7

Active Member
Επειδη παρακολουθω και εγω το θεμα,ο devon οπως ειχε υποσχεθει εμφανιστηκε σημερα(τεταρτη) με πολυ καλα νεα οπως ισχυριζεται....βρεθηκε προμηθευτης(εστω για αρχη) απο τον οποιο θα παραλαβει igf-1 την επομενη εβδομαδα(17απριλιου και μετα)........λεει επισης οτι συζητανε με αλλες εταιρειες για χρηματοδοτηση και οτι ετοιμαζουν καποιο βιντεο-chat με τον δρ.Hsu απο βδομαδα
 

poseidonas77

Well-Known Member
μακαρι να βγει κατι καλο απο ολλη αυτη την ιστορια....
παιδια εγω δυστηχως καταληγω στο συμπερασμα οτι υπαρχουν 2 δρομοι
ο ενας ειναι φινα και μετα ντουντα ωστε να κερδισεις αρκετα χρονια και μετα βλεποντας και κανοντας
και ο αλλος μινοξ και προσευχη να βγει ενας ισχυρος ανταγωνιστης(follicept???) ωστε οταν χανει το ενα να γυρνας στο αλλο...και παλι εναλαξ κερδιζοντας ετσι αρκετα χρονια και βλεποντας και κανοντας....
δυστηχως καταληγω να συγκλινω με τις αποψεις του gomi που το εχει ψαξει οσο δε παει σε ερευνα και μελετες και νομιζω οτι μονο με θαυμα θα βγει οριστικη θεραπεια που να κλειδωνει οριστικα το προβλημα
Δυστυχως νομιζω οτι νεους θυλακες θα δει καποιος μονο με μμ η με το δευτερο θαυμα τα βλαστοκυταρα..
 

hairDerp

Καραφλοκόρακας
27 απριλιου θα ξεκινησουν οι δοκιμες. Θα δουμε

Σημερινο update
Hey everybody,

It is Tuesday and here with an update as promised. As usual, a few things to address:

First, excluding the attacks, the thread has been very helpful to us in getting up to speed on the history and science of hair loss, as we are relatively new to this field, so thank you. Even swooping and arashi have had some positive contributions, so we believe everyone is valuable here. Even if the ideas ultimately don't pan out or are disproven, healthy discussion is always beneficial.

Kind of along those lines, I can confirm that sdsurfin does have an NDA with us and his ideas have been very helpful. Again, some didn't pan out, but they got us (well, really Dr. Hsu) to think and investigate further and solidify our theories on this.

Further, some have questioned our document prepared by one of our employees (who is now off on his way to MD/PhD program) and we have learned a lot since then. I will be taking that down, and Dr. Hsu is creating a PPT for a different purpose that will clearly explain our theories and the pathways we think this will take to effect hair loss. Some will understand and agree, some will hate it, but you will know where we stand and why we think that works. I will link that on the Follicept site by the end of the week most likely. In talking to Dr. Hsu just now (again more depth on this when we post the document, and I am still learning the science) we think this will be importantly a pulse therapy- use it 3x/week for a month, and it should induce anagen phase for perhaps even 1 year or longer. This will likely mean a higher upfront price, but still saving money long term vs. minox and other treatments.

Regarding use of other therapies, and the question about shedding: this is intended to be a standalone therapy, and we have not tested other therapies with it. Given that minox and fin are after similar things, it is important to use Follicept on its own. Thus, users should either be treatment naive or "baseline" which means letting other treatments be washed out of your system, and yes, the dreaded shedding. I know this will cause a firestorm and ask that you refer to the document I will post later this week to understand why. The layman's/Devon version is that we need to let the follicles/DP go to their natural, inhibited, shrunken state so that we can wake them up again and induce anagen phase for the long term.

As for a forum trial, Dr. Hsu said it would not be prudent for reasons others here have posted: from the Hippocratic Oath- "First, do no harm." Since this is still being tested, we need to control the environment and application to ensure safety. Assuming we get some positive results, we will launch the indiegogo at around the same time as the clinical trial, and those interested on the forum can obtain it and post their results to boost confidence and hopefully the performance of the indiegogo and sway those who are waiting for more proof.

Now, for the big news. Other ingredients have been ordered (slight hitch with another supplier, fixed now), and will arrive tomorrow and Thursday. We will work all weekend to prepare the batch, and I will begin this coming Monday. I will film the application (maybe even do it live if I can find a way to broadcast? Anyone know a way?), and from then on do #folliceptfridays with updates on progress- video and pics, again maybe live.

I am starting a new thread exclusively for trial updates and discussion, let's keep all the flaming and trolling on this one. Let the naysaying commence!
 
Τελευταία επεξεργασία:

poseidonas77

Well-Known Member
το θεμα ειναι αν υπαρχει περιπτωση να δουμε νεα μαλια...δεν ξερω αν το εχει αναφερει αυτο πουθενα
 

istorias

Chalandri
Πιστεύω ότι όλη αυτή η καθυστέρηση και οι δήθεν ιστορίες με τους προμηθευτές της igf-1 είναι μέρος του μάρκετινγκ. Έχω δει να μιλάνε για το follicept σε όλα τα φόρουμ του κόσμου. Ίδωμεν σε λίγο καιρό εάν είναι κάτι καλό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Θα πω και εγώ λοιπόν τη γνώμη μου για την κυκλοφορία του φαρμάκου. Στο βίντεο που είδα
είναι ένας ερευνητής της Prometheon Pharma (που και αυτός έχει ΑΓΑ νομίζω nw3 παρατηρώντας τον) ο οποίος λέει ότι σε πρώτο στάδιο θα διακινήσουν το προϊόν δοκιμαστικά σε ενδιαφερόμενους για να δουν εάν δουλεύει (!) και κατ εμέ να δουν εάν έχει παρενέργειες. Ένα που μου έκανε εντύπωση είναι γιατί δεν το χρησιμοποιεί και ο ίδιος αρχικά o_O ;).

Έστω λοιπόν ότι σε 2 μήνες από τώρα περίπου διακινείται το φάρμακο σε εθελοντές (και λίγο λέω). Για να δούμε ότι όντως δουλεύει θα πρέπει να περάσουν τουλάχιστον 6 μήνες (για να μην πω 2 χρόνια, γιατί ποιος μου λέει ότι μετά από κάποιο διάστημα δεν θα επιφέρει αντίθετα αποτελέσματα;)) . Έστω λοιπόν ότι δουλεύει το οποίο θα διαπιστωθεί από εθελοντές. Έχουμε φτάσει 2016 για πολύ πλάκα (δεν λέω 2017 γιατί βάζω το υπεραισιόδοξο σενάριο). Μέχρι να πατενταρηθεί το φάρμακο για να μην κλαπεί από άλλη εταιρεία, μέχρι να βρουν χορηγούς που αναζητούν (και να τους πείσουν) και μέχρι να βγει μαζικά το φάρμακο στην αγορά για το ευρύ κοινό θα περάσει πάρα πολύς καιρός. Και έστω ότι έχουμε φτάσει κάπου 2017 (μην πω 18), δεν θέλετε κάποιοι να δείτε τί ανταπόκριση έχει και στο ευρύ κοινό αυτό το φάρμακο;

Όλα αυτά τα λέω γιατί μου φαίνεται ΥΠΕΡαισιόδοξο το σενάριο που λέει ότι το εν λόγω φάρμακο θα διατίθεται μέχρι το τέλος της χρονιάς που διανύουμε. Βάζω μια διετία κρατώντας ένα μικρό μεν αισιόδοξο καλάθι δε γιατί αυτή τη φορά πρόκειται για πανεπιστήμιο με κύρος.


To φαρμακειο της γειτονιας μου, ποιο οργανωμενο απο το ΚαραφλοΕργαστηριο ειναι !!
Παιζουν με τον πονο των ανθρωπων !!!

Στους χορηγους που ψαχνει τι αποτελεσματα δειχνει για να ζητησει να τον χρηματοδοτησουν?
Ποντικια με χαιτη ?

Κανε το τεστ πρωτα σε ανθρωπινα κεφαλια και μετα βγες και διαφημισου !!
 
Τελευταία επεξεργασία:

xk

Active Member
Όσον αφορά τo follicept και το κάθε follicept
1ον Μην ελπίζετε
2ον Μην δώσετε λεφτά

Όποιος ακολουθεί αυτούς τους δυο κανόνες δεν έχει να χάσει...είπαμε αν ποτέ βγει κάτι που βγάζει μαλλιά χωρίς παρενέργειες θα το πληρώσουμε όσο κι αν κάνει.Μέχρι τότε μαύρο σε όλα,ούτε καν πειραματόζωο...όπως ειπώθηκε και πιο πάνω ο κύριος είναι Nw3 ας βγάλει μαλλί αυτός πρώτα και βλέπουμε.Η συζήτηση δεν είναι κακή,καλό είναι να μας λένε οι επίδοξοι καραφλονικητές τύπου follicept τι προσπαθούν να κάνουν αλλά μέχρι τότε κανείς δεν πρέπει να σκέφτεται ούτε την παραμικρή πιθανότητα ότι θα δουλέψει...ας έχει το άγχος κα ικυρίως το κόστος της επιτυχίας ή αποτυχίας μόνο ο Follicept
 

Reve

Active Member
Καλά ρε παιδιά τι απογοήτευση είναι αυτή? Ας αφήσουμε να βγει αν βγει και μετά να κρίνουμε. Δηλαδή ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε? Και αν είναι μούφα τι έγινε?θα πεθάνουμε? τεσπα.. φιλικά
 

istorias

Chalandri
Την επόμενη εβδομάδα ξεκινούν τις πρώτες πρόχειρες δοκιμές. Σε περίπτωση που πάνε καλά, θα ξεκινήσουν τις επίσημες κλινικές δοκιμές τον Ιούνιο. Μου φαίνεται λίγο σύντομο το διάστημα, αλλά οκ :) follicept news.png
 

lmg 7

Active Member
Αυτο το πραγμα σε καθε φορουμ που ο καθενας πεταει το μακρυ του και το κοντο του δεν υπαρχει,ολοι ειδημονες..... ο ανθρωπος ειπε οτι την δευτερα θα ξεκινησει με βιντεο (προτεινε και live μεταδοση),3 φορες την εβδομαδα για ενα μηνα...καθε παρασκευη θα δειχνει τα αποτελεσματα με καμερες και φωτο υψηλης ευκρινειας.Αμα δεν σας πεισει δεν το αγοραζετε,τι ειχατε τι χασατε???
 
Μπλουζα