Flosk, fue, 1557 grafts (crown), 10/8/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
image.jpeg
4 μηνες και 5 μερες μετα
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Μια χαρα σε βλεπω φλοσκ! Τεσσερις μηνες κ σχεδον εχει καλυφθει η περιοχη, εισαι και σε συνθηκες ημερας κ ηλιου στη φωτο νομιζω,.Εννοειται οτι απο τωρα πρεπει να αρχισει η φυτρωση, ολα καλα!
 

Flosk

Well-Known Member
John νομιζω οτι παει καλα το πραμα. Δηλαδη φυσιολογικα.. Δεν εχω παραπονο. Δεν ειμαι βεβαια και σαν τον Δημητρη οπως ηταν στους 4 μηνες ή τον Ellmajiko αλλα νομιζω πως θα ειμαι κομπλε στο 8μηνο.
 

Flosk

Well-Known Member
Νικολα η φωτο ειναι μεσα στο σπιτι αλλα με απλετο φως. Φυσικα και ΔΕΝ εχει καλυφθει η περιοχη αλλα εχει ξεκινησει η φυτρωση για τα καλα. Ειμαι αισιοδοξος παντως
 

Stripar

Established Member
Νομίζω θα πάει καλά το Crown είναι και νωρίς ακόμα και αυτή η περιοχή καθυστερεί πολύ περισσότερο απο τις άλλες.

Δέν ξέρω άν η φωτογραφία με απατά , αλλά η Α & Β ζώνη σάν να ήθελε μια πυκνωσούλα?

Flosk.jpg

Flosk.jpg
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
stripar δεν θα ηταν πλεον επικινδυνο να κανει πυκνωσουλα εκει?
Και εαν εβαζε ποσα θα ηθελε?
 

Stripar

Established Member
John...
το επικίνδυνο είναι σχετικό μιάς και ο Μάρας είναι έμπειρος γιατρός.

Έπειτα με τον τρόπο που χτενίζει τα μαλλιά ο Flosk (προς τα κάτω) δέν είναι πλήρη ορατή
η όποια αραίωση και τα πόσα μεγάλα κενά έχει , έτσι ώστε να μπορούμε να πούμε με ασφάλεια
ότι μπορεί να επέμβει ο γιατρός ή ΔΕΝ μπορεί.

Τώρα των αριθμό των grafts δεν μπορώ να τον προσδιορίσω με αυτή την φωτογραφία & κούρεμα.
Ο flosk όμως σαν έμπειρο μέλλος και επειδή είναι δικό του το κεφάλι και το "ζεί" καθημερινά θα μπορεί...
 

Flosk

Well-Known Member
Πιστεύω μια 500αρα μπροστά την χρειάζομαι σίγουρα και μάλιστα το σημείο αυτό πρέπει να ονομάζεται forelock (αν θυμάμαι καλά να το αποκαλεί έτσι ο Cvial). Σε αυτην την περιοχή όταν ειχα κανει την 1η μμ ειχα ενα τσουλουφακι αν θυμάστε καλά και παρότι είχε βάλει μοσχεύματα μέσα ο Μαρας μετα απο 4-5 χρόνια πρέπει να έχουν πέσει πολλά μαμά και να έχω αυτά τα κενά.
Δεν έχω σκοπό να κάνω κάτι όμως παιδιά γιατι η δοτρια χρειάζεται για τη γέφυρα και τα πλαϊνά που προβλέπεται να εξασθενήσουν μελλοντικά.
Θυμάμαι πάντως ο Cvial να λέει πως εκεί στο forelock μπαίνουν αρκετά 3τριχα και πετυχαίνεται illusion γιατι δημιουργειται ενα τοίχος πισω απο τα περιμετρικά μαλλιά .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Flosk

Well-Known Member
Stripar εκει που εχεις σημαδέψει με μπλε χρωμα νομίζω μπήκαν μοσχεύματα τώρα που έκανα το crown. Λογικά αναμένεται φυτρωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Επισης επειδή το μαλλί μου ειναι σπαστό και όταν κολλάνε οι τρίχες μεταξύ τους φαίνονται πιο έντονα αυτά τα κενά. Φόραγα καπέλο πριν βγάλω τις φωτό για κανά 2ωρο και ίσως γιαυτο φαίνεται αυτη η εικόνα. Ίσως και όχι. Δεν ασχολήθηκα γιατι με ενδιέφερε να δείξω το crown. Αν έχετε κάποια σχόλια ή παρατηρήσεις να κάνετε φυσικά ευπρόσδεκτα όλα.
 

poseidonas77

Well-Known Member
δε πειραζεις αλλο μπροστα..θα τα χρειαστεις στο μελον ισως ...
εγω πιστευω οταν μαυρισει το κραουν θα φενεται καλυτερα συνολικα ...τωρα μας ξεγελαει και το ματι...
 

Stripar

Established Member
Stripar εκει που εχεις σημαδέψει με μπλε χρωμα νομίζω μπήκαν μοσχεύματα τώρα που έκανα το crown. Λογικά αναμένεται φυτρωση.
Ναι Flosk , για αυτό το ξεχώρισα με άλλο χρώμα , δέν είμουν σίγουρος άν εκεί έχεις βάλει μοσχεύματα...
 
Μπλουζα