fight club...

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: fight club...

λοιπόν,
όσοι θέλετε να ανακρίνετε και να αντιπαραθέσετε πράγματα-σε λογικά πλαίσια-εδώ συνεχίζετε... :knup:

οι υπόλοιποι στο αρχικό θέμα,
παρακολουθούμε την ροή... :chinscratch
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: fight club...

Το χαλάσαμε το ποστ αυτό του vinnie. Εδώ ο φίλος μας μπήκε για να μας πει την εμπειρία του και έχει διαγωνισμός μεταξύ HDC και Γεωργίου. Εγώ παρότι στο παρελθόν μίλησα για αυτούς, το έκανα ανιδιοτελώς και αμερόληπτα μέσα στις δικές μου αγωνίες για ένα σωστό συνεργάτη που θα επιλέξω για να κάνω μια επέμβαση που θα με σημαδέψει για πάντα. Ήταν αναπόφευκτο βέβαια τέτοιες συγκρίσεις να γίνουν γιατί στον χώρο αυτό παίζουν πολλά λεφτά. Και μην κοροιδευόμαστε, ειναι πασιφανές οτι υπάρχουν άτομα εδώ που αβαντάρουν κλινικές και υπονομεύουν την νοημοσύνη μας. Στο νήμα μου σε λίγο θα γράψω ορισμένα λόγια μετά την τελική συζήτηση που είχα σήμερα πριν απο 2 ώρες με τον γιατρό. Με την σειρά μου επιβεβαιώνω οτι έχει θορυβηθεί όντως απο υπόνειες που θίγουν τον επαγγελματισμό του και το θέμα θα έχει νομικές προεκτάσεις. Ψυχραιμία φίλε vinnie που αποτελείς για μένα πρότυπο ρίσκου μιας και δεν φοβήθηκες να πας σαν πρώτος πελάτης σε ένα γνωστό γιατρό αλλά με άγνωστες συνθήκες, και μας έλυσες πολλές απορίες. Ηρέμησε και άφησε τον χρόνο να κυλήσει υπερ σου και απόλαυσε την νέα σου ζωή!!! Και προς θεού, είμαστε όλοι μια ομάδα εδώ μέσα, ας μην χαλιόμαστε μεταξύ μας για ξένες τσέπες.
 

kos1987

New Member
Απ: fight club...

danceworld_2001 είπε:
Το χαλάσαμε το ποστ αυτό του vinnie. Εδώ ο φίλος μας μπήκε για να μας πει την εμπειρία του και έχει διαγωνισμός μεταξύ H*C και Γε***ίου. Εγώ παρότι στο παρελθόν μίλησα για αυτούς, το έκανα ανιδιοτελώς και αμερόληπτα μέσα στις δικές μου αγωνίες για ένα σωστό συνεργάτη που θα επιλέξω για να κάνω μια επέμβαση που θα με σημαδέψει για πάντα. Ήταν αναπόφευκτο βέβαια τέτοιες συγκρίσεις να γίνουν γιατί στον χώρο αυτό παίζουν πολλά λεφτά. Και μην κοροιδευόμαστε, ειναι πασιφανές οτι υπάρχουν άτομα εδώ που αβαντάρουν κλινικές και υπονομεύουν την νοημοσύνη μας. Στο νήμα μου σε λίγο θα γράψω ορισμένα λόγια μετά την τελική συζήτηση που είχα σήμερα πριν απο 2 ώρες με τον γιατρό. Με την σειρά μου επιβεβαιώνω οτι έχει θορυβηθεί όντως απο υπόνειες που θίγουν τον επαγγελματισμό του και το θέμα θα έχει νομικές προεκτάσεις. Ψυχραιμία φίλε vinnie που αποτελείς για μένα πρότυπο ρίσκου μιας και δεν φοβήθηκες να πας σαν πρώτος πελάτης σε ένα γνωστό γιατρό αλλά με άγνωστες συνθήκες, και μας έλυσες πολλές απορίες. Ηρέμησε και άφησε τον χρόνο να κυλήσει υπερ σου και απόλαυσε την νέα σου ζωή!!! Και προς θεού, είμαστε όλοι μια ομάδα εδώ μέσα, ας μην χαλιόμαστε μεταξύ μας για ξένες τσέπες.

+10000
 

hair_dreamer

New Member
Απ: fight club...

marmaromenos είπε:
vinnie καλο κουραγιο φίλε.Είμαι μαζί σου.Αυτό που συμβαίνει είναι πολύ άδικο.Μετά από μια τέτοια επέμβαση πρέπει να φροντίσεις να έχεις καλή ψυχολογία.Όπως και σε όλα τα πράγματα στη ζωή έτσι και στην μεταμόσχευση
παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η ψυχολογία.Μπαίνεις σε μια διαδικασία που έχει μεγάλο κοστος και ταλαιπωρία και δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να αφήνουν κάποια μέλη υπόνοιες, ή να λέει ο καθενας το μακρύ και το κοντό του όταν εσύ είσαι κλεισμένος μέσα στο σπίτι και κάθε λεπτό σκέφτεσαι την μεταμόσχευση.Όποιος το κάνει χωρίς πρόθεση να ξέρει ότι πρέπει να σταματήσει γιατί δεν σε βοηθάει και όποιος το κάνει σκοπίμως να ξέρει ότι λίγοι είναι οι καλοί γιατροί στην ευρώπη και υπάρχει δουλειά για όλους.Δεν υπάρχει λόγος κάποιοι να μάχο νται για να αποδείξουν ότι μια καινούργια κλινική τις πρώτες μέρες λειτουργίας της δυσκολεύεται να βρει το ρυθμό της.
vinnie μην ανησυχείς ένας σωστός γιατρός δεν θα έθετε ποτέ σε ρίσκο την επιβίωση των μοσχευμάτων.
Η H*C είναι μια κλινική που έχει δείξει πολλά καλά αποτελέσματα,έχει συνεργαστεί με πολλούς γιατρούς όπως ο Cole, o Bisanga και κατάφερε να επιβιώσει και να συνεχίσει με τον ίδιο ρυθμό και μετά την λύση της συνεργασίας τους.Το ίδιο θα κάνει και μετά την φυγή του Γε***ίου.Κακώς δόθηκε τόσο μεγάλη έμφαση, οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες και έχουν την σωστή νοοτροπία.Ουδείς αναντικατάστατος.Δεν υπάρχει λόγος να δημιουργείται όλο αυτό το κλίμα στο φόρουμ.Ας Αφήσουμε τον vinnie να ηρεμήσει.
+1 vinnie εκτος απο τους καθρεφτες στο τελος θα σπασεις το pc..Δεν χρειαζετε ν ασχολησαι παραπανω με θεματα που απτοντε ιατρικης και ο γιατρος σου ξεκαθαρισε,εγω προτεινω ν ακους τον γιατρο σου και μονο,που εχει και την τελικη ευθυνη.
 

Hopefull

New Member
Απ: fight club...

Vinnie μην αγχωνεσαι στεναχωρεθηκα οταν ειδα την αντιδραση σου γιατι φανταζομαι σε ποσο δυσκολη φαση εισαι σε αυτη τη στιγμη και ολα τα παιρνεις βαρια και αγχωνεσαι. Καλη επιτυχια σου ευχομαι και να μην εχεις παραπανω αγχος απο οποιοδηποτε αλλο παιδι που εχει κανει μεταμοσχευση. Εκανες αυτο που ειναι ο νουμερο 1 κανονας εξ ανεκαθες στα forum...διαλεγουμε το γιατρο που θελουμε και οχι κλινικη. Η κλινικη ειναι οι γιατροι της και οχι το ονομα. Το λεω για να μη ξεχναμε τις ριζες και τα βασικα που εχουμε μαθει σε αυτα τα forums.
 

stpanos

New Member
Απ: fight club...

Άκης είπε:
Να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στους γιατρούς σχετικά με το θέμα δημιουργίας ειδικού χώρου, ε;

Μιλώ για την δημιουργία ιστιοχώρου wed site του γιατρού η της κλινικής του που όσο και αν έψαξα μέχρι στιγμής στο διαδίκτυο δεν υπάρχει..

Tώρα αν υπό σκέψη είναι και η δημιουργία κάποιου ειδικού χώρου στο Greek HairLoss Community
ώστε να εκφράζουν και τις απόψεις τους οι επιστήμονες η οι κλινικές δεν θα ήταν άσχημη ιδέα εσείς θα το κρίνετε πάντως θα ήμουν περίεργος να άκουγα και τις απόψεις τους αλλά αυτό πάλι θα δημιουργήσει αλλά θέματα any way.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Απ: fight club...

Άκης είπε:
Να υποθέσω ότι αναφέρεσαι στους γιατρούς σχετικά με το θέμα δημιουργίας ειδικού χώρου, ε;
Εγώ πιστεύω ότι θα πρέπει να υπάρχει παρουσία εκπροσώπων των κλινικών στο φορουμ. Αυτό με τα αστεράκια τα δολάρια κλπ δεν μου αρέσει. Θα πρέπει να τεθούν (όπως έχουν τεθεί) και αν ακολουθούνται οι κανόνες συμμετοχής των εκπροσώπων και να είναι ελεύθεροι να σχολιάσουν ή να διαβουλεύονται με τα μέλη του φόρουμ. Όπως άλλωστε γίνεται σε όλα τα μεγάλα φόρουμ του εξωτερικού. Εγώ προσωπικά έχω μιλήσει και έχω ανταλλάξει ποστς με εκπροσώπους κλινικών όπως του bisanga Cole κλπ. Μου χου δώσει ακόμα και συμβουλές (χωρίς να τις ζητήσω) σε ποσταρίσματα που έχω κάνει σε αντίστοιχα φόρουμ του εξωτερικού. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν γίνεται και εδώ αυτό;;;; Μόνο η souzie «περιφέρεται» (με την καλή έννοια) και αυτή η δύσμοιρη όχι για να δώσει συμβουλές αλλά για να παλέψει για τη φήμη της κλινικής της, για τον Γεωργίου κλπ. Θυμάμαι μια εποχή πως υπήρχαν εκπρόσωποι από όλες τις κλινικές στο φόρουμ αλλά όχι οργανωμένα, όχι με ξεχωριστή ομάδα και βέβαια υπήρξαν και παρατράγουδα με «δυσαρεστημένους» πελάτες κλπ. Πάντως πιστεύω ότι είναι ένα θέμα που πρέπει να επανεξεταστεί από την ομάδα των αντμινς.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: fight club...

vinnie1978 είπε:
μια αντιπαραθεση που επιπροσθετως και εξ οσων μπορω να γνωριζω εχει ηδη παρει τη δικαστικη οδο, ενω παραλληλα διαβεβαιω τα μελη του φορουμ οτι θα συνεχισω ανεπηρεαστος την παραθεση της προσωπικης μου εμπειριας εως και το τελικο αποτελεσμα αυτης.

Τι εννοείς με αυτό?
 

bz

New Member
Απ: fight club...

Εμ λίγοι είμασταν που τα λέγαμε τότε που αποφασίστηκε να "εξοριστούν" τα επίσημα ποστ των κλινικών . Να που καταλήξαμε ...

Θα έσκαγα άμα δεν έλεγα i told you so :grandpa: :tease:
 

vinnie1978

New Member
Απ: fight club...

Αγαπητε Fenimore εχω ολη την καλη διαθεση να φανω χρησιμος στο φορουμ και να διευκολυνω οσο μπορω το δυσκολο εργο σου, αλλα για ενεργειες νομικου περιεχομενου οι οποιες χαρακτηριζονται απο περιπλοκοτητα και στις οποιες δεν εχω προβει εγω σαν ατομο, πιστευω να κατανοεις οτι δεν ειμαι σε θεση να παρεχω ουσιαστικη ενημερωση. Ειμαι ομως παντα στη διαθεση σου να επικοινωνουμε, με οποιονδηποτε τροπο κρινεις εσυ προσφορο, για ενεργειες που αφορουν εμενα προσωπικα σαν χρηστη του φορουμ.
 

kos1987

New Member
Απ: fight club...

Μισο λεπτο για να καταλαβω...η δικαστικη οδος αφορα το συγκεκριμενο φορουμ?γιατι εαν τιθεται τετοιο θεμα καλυτερα να εξαφανιστει ολη η σχετικη κατηγορια και ο καθενας απο δω και περα να ψαχνεται απο την αρχη για τη μεταμοσχευση που θα κανει....αμα εφτασαν εκει τα πραγματα μπραβο τι να πω :down
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: fight club...

vinnie1978 είπε:
Αγαπητε Fenimore εχω ολη την καλη διαθεση να φανω χρησιμος στο φορουμ και να διευκολυνω οσο μπορω το δυσκολο εργο σου, αλλα για ενεργειες νομικου περιεχομενου οι οποιες χαρακτηριζονται απο περιπλοκοτητα και στις οποιες δεν εχω προβει εγω σαν ατομο, πιστευω να κατανοεις οτι δεν ειμαι σε θεση να παρεχω ουσιαστικη ενημερωση. Ειμαι ομως παντα στη διαθεση σου να επικοινωνουμε, με οποιονδηποτε τροπο κρινεις εσυ προσφορο, για ενεργειες που αφορουν εμενα προσωπικα σαν χρηστη του φορουμ.

Τι πάει να πει αυτό? Δηλαδή όποιος σου κάνει κάποιο αρνητικό σχόλιο θα "τρώει" μήνυση από τρίτους? Θα σε συμβούλευα στο άμεσο μέλλον να είσαι πιο πρεσεκτικός στο τι γράφεις, ή θα εξηγείς αναλυτικά η δεν θα το γράφεις καθόλου. Τέτοιου είδους ανόητες γενικές "απειλές" καλύτερα να λείπουν!!!
 

icesensei

New Member
Απ: fight club...

Εμένα μου αρέσει το φορουμ όπως ειναι δεν είμαστε φορουμ ιατρικης κοινότητας, είμαστε συνάδελφοι στο πρόβλημα της τριχόπτωσης και όχι επαγγελματίες. Αυτό το γράφω για να αιτιολογήσω ότι οι απόψεις που εκφράζονται σε θέμα μεταμόσχευσης από χρήστες που γνωρίζουν την διαδικασία δεν "οφείλουν" να είναι σωστές , με βιβλιογραφία κλπ. Η εμπειρία από μόνη της έχει τη βαρύτητα της και δεν αποδέχομαι οποιοδήποτε επιχείρημα για να μην μπορει ο καθε χρήστης να πει τη γνώμη του ελεύθερα. Το φορουμ δίνει λόγο και αντίλογο αν κάτι είναι λάθος...διορθώνεται.

@vinnie1978: Δεν βλέπω κανένα έδαφος για δικαστική διαμάχη πραγματικά .

Δεν το λέω τυχαία , με βάση τα πεπραγμένα του φορουμ τουλάχιστον δεν υπάρχει καμμία απόδειξη ότι υπέστη βλάβη ο ιατρός σου, κακώς αναφέρεις ότι θα κινηθει νομικά αν δεν είναι σίγουρο και οφείλεις να το πάρεις πισω αν δεν ισχύει. Στο κάτω κάτω και να ισχύει εσύ γιατί το αναφέρεις τόσο πρώϊμα :chinscratch.

Σας διαβεβαιώνω ότι αν δεν υπάρχουν άλλα στοιχεία είναι εντελως αβάσιμη οποιαδήποτε κατηγορία,άν ήταν για μενα θα κοιμόμουν ήσυχος :sleep:
ΤΕΛΟΣ
 
Μπλουζα