fight club...

Απ: fight club...

Φίλε Μάχο εγώ έθεσα συγκεκριμένα ερωτήματα προς εσένα.Σε καμιά ερώτηση δεν έλαβα απάντηση, ενώ αυτά που έγραψε ο φίλος στπανος είναι πολύ ωραία, όμως γενικολογεί και δεν έχει καμια σχέση με τα συγκεκριμένα ερωτήματα που έθεσα εγώ.Για να μην το τραβάμε το θέμα να ξέρεις ότι δεν περιμένω κάποια απάντηση.Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του.Να είσαι καλά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Souzie

Member
Απ: fight club...

Fenimore είπε:
@n094 Είναι η τελευταία φορά που αφήνεις υποννοούμενα περί μη τήρησης των κανονισμών για συγκεκριμένες κλινικές. Σου έχω πει και έχεις διαβάσει τι έγινε για τους εκπροσώπους της κλινικής που πήγες και που τόσο υπεραγαπάς αλλά δεν το καταλαβαίνεις. Επίσης σου έχω πεί ότι ο κάθε εκπρόσωπος μπορεί να να ποστάρει μηνύματα στο φόρουμ και να λύνει απορίες ή να κάνει ενημερώσεις αρκεί να μην κάνει εσκεμένη διαφήμιση (πχ δικά του θέματα με φωτογραφίες και μεγάλα λόγια) αλλά ούτε αυτό το καταλαβαίνεις. Και ο comb ως εκπρόσωπος από την κλινική του Hasson μπορεί να ποστάρει, αν το κάνει αραιά και που είναι δική του επιλογή όχι επειδή του το απαγόρευσε κανείς. Εδώ είναι η souzie και την παρακαλώ πολύ να επιβεβαιώση αν μηνύματά της που έχουν διαγραφεί λόγο της αλλαγής στους κανόνες και αν εγώ προσωπικά έχω επέμβει στα λεγόμενά της με edit. Ένα ναι ή ένα όχι.
Επίσης για απάντησέ μου εσύ θα καλούσες κάποιον στον "σπιτι" σου αν προηγουμένος είχε απειλήσε εσένα και γνωστούς σου με μηνύσεις?

Ν094, εγώ ποστάρω όχι για να διαφημίζω αλλά για να ενημερώνω και να διευκρινίζω. Τελευταίως δε, ποστάρω αμυνόμενη σε κακοπροαίρετες επιθέσεις.

Επιβεβαιώνω ότι πολλά από τα μηνύματά μου έχουν διαγραφεί και ο ίδιος ο Fenimore επενέβη για να τα επεξεργαστεί σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ.

Πολλές φορές επίσης έχω δεχτεί κριτική την οποία αποδέχτηκα χωρίς να μπω σε διαμάχη.
 

max_os

New Member
Απ: fight club...

marmaromenos είπε:
Φίλε Μάχο εγώ έθεσα συγκεκριμένα ερωτήματα προς εσένα.Σε καμιά ερώτηση δεν έλαβα απάντηση, ενώ αυτά που έγραψε ο φίλος στπανος είναι πολύ ωραία, όμως γενικολογεί και δεν έχει καμια σχέση με τα συγκεκριμένα ερωτήματα που έθεσα εγώ.Για να μην το τραβάμε το θέμα να ξέρεις ότι δεν περιμένω κάποια απάντηση.Ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματα του.Να είσαι καλά.
πράγματι καλύτερα να σταματήσει. Δεν είναι φρόνιμο να "τραβήξει" αλλο. Διαφορετικές απόψεις ή διαφορετικός τρόπος που βλέπουμε τα πράγματα (άλλωστε και εγώ είχα κάνει πολλές ερωτησούλες, στο ιδιο νήμα, που δεν απαντήθηκαν). Οπότε καλύτερα αστο να πάει φίλε μου.
Ούτε και σε αυτά που έγραψε ο @ΣΤΠΑΝΟΣ συμφωνούμε - εγώ δεν τα θεωρώ καθόλου γενικά - απενατίας....
 

stpanos

New Member
Απ: fight club...

Αυτό που ήθελα να πω… και το πιστεύω… είναι ότι ο Μαχος δεν είχε την πρόθεση με τα πόστ του να στενοχωρήσει κανένα, δυστυχώς αυτό εισπράχτηκε διαφορετικά και δημιούργησε όπως ανέφερες μεγάλη ψυχολογική πίεση στον vinnie, και ειλικρινά εγώ προσωπικά στενοχωρήθηκα γι αυτό.

Μίλησα "γενικά-ειδικά" γιατί ήθελα να εστιάσω στο γεγονός ότι άλλες προθέσεις μπορεί να έχει κάποιος με τα σχόλια του αλλά μέσα από τον γραπτό λόγο να ληφθούν διαφορετικά και εξήγησα τους λόγους που μπορεί να συμβεί στον καθέναν αυτό.
 

n094

Active Member
Απ: fight club...

Fenimore είπε:
@n094 Είναι η τελευταία φορά που αφήνεις υποννοούμενα περί μη τήρησης των κανονισμών για συγκεκριμένες κλινικές. Σου έχω πει και έχεις διαβάσει τι έγινε για τους εκπροσώπους της κλινικής που πήγες και που τόσο υπεραγαπάς αλλά δεν το καταλαβαίνεις. Επίσης σου έχω πεί ότι ο κάθε εκπρόσωπος μπορεί να να ποστάρει μηνύματα στο φόρουμ και να λύνει απορίες ή να κάνει ενημερώσεις αρκεί να μην κάνει εσκεμένη διαφήμιση (πχ δικά του θέματα με φωτογραφίες και μεγάλα λόγια) αλλά ούτε αυτό το καταλαβαίνεις. Και ο comb ως εκπρόσωπος από την κλινική του Hasson μπορεί να ποστάρει, αν το κάνει αραιά και που είναι δική του επιλογή όχι επειδή του το απαγόρευσε κανείς. Εδώ είναι η souzie και την παρακαλώ πολύ να επιβεβαιώση αν μηνύματά της που έχουν διαγραφεί λόγο της αλλαγής στους κανόνες και αν εγώ προσωπικά έχω επέμβει στα λεγόμενά της με edit. Ένα ναι ή ένα όχι.
Επίσης για απάντησέ μου εσύ θα καλούσες κάποιον στον "σπιτι" σου αν προηγουμένος είχε απειλήσε εσένα και γνωστούς σου με μηνύσεις?
Fenimore, πολλές φορές σε έχω παινέψει για το ρόλο σου ως mod. Ωστόσο κάποιες φορές δεν καταλαβαίνω το ύφος σου απέναντί μου. Δεν αφήνω κανένα υπονοούμενο (αντιθέτως εσύ με αυτό σου το ποστ το κάνεις για μένα όταν μιλάς περί αγάπες και έρωτες) εγώ το λέω ξεκάθαρα, η souzie ποστάρει με τον τρόπο που όλοι βλέπουμε και καλά κάνει… πολύ καλά… εν προκειμένου, βρήκα πολύ χρήσιμη την πληροφορία της για τον Cole και είμαι σίγουρος ότι και το 15% έκπτωση που ανακοίνωσε η HDC μέσω του φόρουμ θα βοηθήσει πολύ και κάποια από τα παιδιά που θέλουν να πάνε εκεί για μεταμόσχευση. Αυτό που λέω είναι ότι Bannarate την DHI για το γνωστό θέμα και καλά κάνατε αφού σύμφωνα με αυτά που ανέφερες δεν τηρούσε τους κανονισμούς, αλλά από ότι διαβάζω στους ίδιους κανονισμούς (βλ. παρακάτω) ούτε η HDC τους τηρεί. ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ εμένα η προσωπική μου άποψη είναι ότι όλες οι κλινικές θα πρέπει να είναι παρούσες και να έχουν τον δικό τους χώρο. Δες τώρα παρακάτω τα γραφόμενα του Άκη (αλλά και τα δικά σου) και πες μου αν η HDC τηρεί τους κανόνες (δηλαδή όχι η HDC, αλλά το φόρουμ):

Από Άκης: Έπειτα από σκέψη, αποφάσισα ότι το καλύτερο είναι να μην υπάρχουν πλέον στο φορουμ επίσημα θέματα από εταιρίες μεταμόσχευσης. Αν κάποιος ενδιαφέρεται να ρωτήσει για μια εταιρία, ή να μιλήσει, κρίνει, γράψει εμπειρίες, είναι ελεύθερος να γράψει, ωστόσο:

-Δεν επιτρέπονται πλέον νέα θέματα που αφορούν τις εταιρίες με σκοπό την διαφήμιση τους. Μπορεί κανείς σαν μέλος, όπως είπα και παραπάνω, να πει χίλια δυο σχετικά με μια εταιρία, ώστε να λάβει τις απαντήσεις του από τα μέλη που γνωρίζουν, αλλά δεν επιτρέπεται να αναφέρεται μια εταιρία από άτομα της εταιρίας. Όλα τα σχετικά θέματα θα διαγραφούν.

-Δεν επιτρέπονται στις υπογραφές, links προς κάποιο site που ασχολείται με το θέμα μεταμόσχευση, παρά μόνο σε κάποιο post που κάποιος έχει προσθέσει την δική του εμπειρία.

-Δεν επιτρέπονται posts από μέλη που αναφέρουν ότι συνεργάζονται με κάποια εταιρία.
-Δεν επιτρέπονται posts που απλώς αναφέρουν μια εταιρία και ότι είναι καλή, όπως επίσης δεν επιτρέπονται posts που κρίνουν αρνητικά μια εταιρία, αν το post δεν το συνοδεύουν και οι ανάλογες φωτογραφίες, πριν και μετά δηλαδή.
Με λίγα λόγια, αν νέο μέλος ανοίξει νέο θέμα και αναφέρει καλά ή άσχημα για μια εταιρία, θα πρέπει να έχει και φωτογραφίες στο συγκεκριμένο ποστ, αλλιώς θα διαγράφεται άμεσα.

Ωστόσο εννοείται πως επιτρέπεται να γράψει κανείς για την εμπειρία του σε μια εταιρία όπου έκανε μεταμόσχευση, αρκεί να έχει φωτογραφίες ή αν δεν έχει εκείνη την στιγμή, να το αναφέρει ότι πρόκειται να ανεβάσει.

Το συγκεκριμένο θέμα το αφήνω ανοιχτό, γιατί θα ήθελα να γράψετε την γνώμη σας σχετικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2011, 07:51:47 μμ από Άκης »

Από fenimore: Κι εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα με αυτήν την αλλαγή. Υπάρχουν threads με πολλές εμπειρίες χρηστών και από αυτούς θα κρίνουμε αν είναι αξιόπιστη κάποια κλινική ή όχι. Οι εκπρόσωποι νομίζω ότι "περισεύουν" (με την καλή ένοια).
. http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2848.0.html
 

MANKAR

Active Member
Απ: fight club...

τι ασχετα πραγματα λετε ολοι σε αυτο το ποστ????το ποστ μιλαει για μεταμοσχευση 09-10 ιαν 2012 αυτο μονο με ενδιαφερει εμενα να μας πει το παληκαρι που εκανε τη μεταμοσχευση πως πηγε !!!!!!!
 

n094

Active Member
Απ: fight club...

MANKAR είπε:
τι ασχετα πραγματα λετε ολοι σε αυτο το ποστ????το ποστ μιλαει για μεταμοσχευση 09-10 ιαν 2012 αυτο μονο με ενδιαφερει εμενα να μας πει το παληκαρι που εκανε τη μεταμοσχευση πως πηγε !!!!!!!
Η αλήθεια είναι ότι καλά τα λες MANKAR :D
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: fight club...

n094 είπε:
Fenimore, πολλές φορές σε έχω παινέψει για το ρόλο σου ως mod. Ωστόσο κάποιες φορές δεν καταλαβαίνω το ύφος σου απέναντί μου. Δεν αφήνω κανένα υπονοούμενο (αντιθέτως εσύ με αυτό σου το ποστ το κάνεις για μένα όταν μιλάς περί αγάπες και έρωτες) εγώ το λέω ξεκάθαρα, η souzie ποστάρει με τον τρόπο που όλοι βλέπουμε και καλά κάνει… πολύ καλά… εν προκειμένου, βρήκα πολύ χρήσιμη την πληροφορία της για τον Cole και είμαι σίγουρος ότι και το 15% έκπτωση που ανακοίνωσε η HDC μέσω του φόρουμ θα βοηθήσει πολύ και κάποια από τα παιδιά που θέλουν να πάνε εκεί για μεταμόσχευση. Αυτό που λέω είναι ότι Bannarate την DHI για το γνωστό θέμα και καλά κάνατε αφού σύμφωνα με αυτά που ανέφερες δεν τηρούσε τους κανονισμούς, αλλά από ότι διαβάζω στους ίδιους κανονισμούς (βλ. παρακάτω) ούτε η HDC τους τηρεί. ΚΑΙ ΞΑΝΑΛΕΩ εμένα η προσωπική μου άποψη είναι ότι όλες οι κλινικές θα πρέπει να είναι παρούσες και να έχουν τον δικό τους χώρο. Δες τώρα παρακάτω τα γραφόμενα του Άκη (αλλά και τα δικά σου) και πες μου αν η HDC τηρεί τους κανόνες (δηλαδή όχι η HDC, αλλά το φόρουμ):

Από Άκης: Έπειτα από σκέψη, αποφάσισα ότι το καλύτερο είναι να μην υπάρχουν πλέον στο φορουμ επίσημα θέματα από εταιρίες μεταμόσχευσης. Αν κάποιος ενδιαφέρεται να ρωτήσει για μια εταιρία, ή να μιλήσει, κρίνει, γράψει εμπειρίες, είναι ελεύθερος να γράψει, ωστόσο:

-Δεν επιτρέπονται πλέον νέα θέματα που αφορούν τις εταιρίες με σκοπό την διαφήμιση τους. Μπορεί κανείς σαν μέλος, όπως είπα και παραπάνω, να πει χίλια δυο σχετικά με μια εταιρία, ώστε να λάβει τις απαντήσεις του από τα μέλη που γνωρίζουν, αλλά δεν επιτρέπεται να αναφέρεται μια εταιρία από άτομα της εταιρίας. Όλα τα σχετικά θέματα θα διαγραφούν.

-Δεν επιτρέπονται στις υπογραφές, links προς κάποιο site που ασχολείται με το θέμα μεταμόσχευση, παρά μόνο σε κάποιο post που κάποιος έχει προσθέσει την δική του εμπειρία.

-Δεν επιτρέπονται posts από μέλη που αναφέρουν ότι συνεργάζονται με κάποια εταιρία.
-Δεν επιτρέπονται posts που απλώς αναφέρουν μια εταιρία και ότι είναι καλή, όπως επίσης δεν επιτρέπονται posts που κρίνουν αρνητικά μια εταιρία, αν το post δεν το συνοδεύουν και οι ανάλογες φωτογραφίες, πριν και μετά δηλαδή.
Με λίγα λόγια, αν νέο μέλος ανοίξει νέο θέμα και αναφέρει καλά ή άσχημα για μια εταιρία, θα πρέπει να έχει και φωτογραφίες στο συγκεκριμένο ποστ, αλλιώς θα διαγράφεται άμεσα.

Ωστόσο εννοείται πως επιτρέπεται να γράψει κανείς για την εμπειρία του σε μια εταιρία όπου έκανε μεταμόσχευση, αρκεί να έχει φωτογραφίες ή αν δεν έχει εκείνη την στιγμή, να το αναφέρει ότι πρόκειται να ανεβάσει.

Το συγκεκριμένο θέμα το αφήνω ανοιχτό, γιατί θα ήθελα να γράψετε την γνώμη σας σχετικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2011, 07:51:47 μμ από Άκης »

Από fenimore: Κι εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα με αυτήν την αλλαγή. Υπάρχουν threads με πολλές εμπειρίες χρηστών και από αυτούς θα κρίνουμε αν είναι αξιόπιστη κάποια κλινική ή όχι. Οι εκπρόσωποι νομίζω ότι "περισεύουν" (με την καλή ένοια).
. http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2848.0.html

Για να σου απαντήσω ξεκάθαρα στην ερώτησή σου: H εκπρόσωπος της hdc τηρεί τους κανόνες όσο τους τηρούσαν και οι άλλοι εκπρόσοποι άλλων κλινικών (εκτός των περιπτώσεων διαγραφείς - edit μηνυμάτων). Το αν έχει μείνει μόνη της στο φόρουμ δεν ήταν επιλογή της διαχείρησης ούτε δική της. Επίσης ψάχνεσε κατά γράμμα τι ισχύει και τι όχι. Αν το πάμε έτσι και τα πάρουμε ΌΛΑ κατα γράμμα, τα μισα threads στο φόρουμ πρέπει να διαγραφούν.

Επίσης να ξεκαθαρίσω ότι αυτήν την φράση: "Κι εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα με αυτήν την αλλαγή. Υπάρχουν threads με πολλές εμπειρίες χρηστών και από αυτούς θα κρίνουμε αν είναι αξιόπιστη κάποια κλινική ή όχι. Οι εκπρόσωποι νομίζω ότι "περισεύουν" (με την καλή ένοια)" την είχα γράψει ως απλό μέλος και όχι ως συντονιστής. Και ακόμα την πιστεύω, αλλά όπως σου είπα πριν κατά γράμμα δεν γίνετε να εφαρμοστεί. Ήταν καθαρά η γνώμη μου ως απλό μέλος προς τις αλλαγές που έγιναν, και όχι στον κατά γράμμα τρόπο συντονισμού που θα γινόταν από μέρους μου.

Εγώ το μόνο που βλέπω με εσένα είναι ότι σε κάθε δεύτερο ποστ που κάνεις "τρώγεσε" γιατί έγινε ban η εκπρόσωπος της D** και δεν μπορεί να ειπωθεί κάτι επίσημο από αυτήν την κλινική. Το είπες, το ακούσαμε, δεν γίνετε να αλλάξει κατι, για πιο λόγο επιμένεις?
 

icesensei

New Member
Απ: fight club...

MANKAR είπε:
τι ασχετα πραγματα λετε ολοι σε αυτο το ποστ????το ποστ μιλαει για μεταμοσχευση 09-10 ιαν 2012 αυτο μονο με ενδιαφερει εμενα να μας πει το παληκαρι που εκανε τη μεταμοσχευση πως πηγε !!!!!!!

MANKAR συμφωνώ μαζί σου, καλύτερα να το μεταφέρουν οι mods αλλού , να θυμίσω ότι η συζήτηση αρχικά ξέφυγε όταν το παιδί που άνοιξε το thread (και όχι μόνο) ανέφερε αόριστα για νομική δίωξη κατά μελών,συνεχίστηκε με τις απειλές κατά του site και μετά βέβαια έφτασε ως τα σχόλια περί συμμετοχής κλινικών έτσι by the way...
 

roukoun

Member
Απ: fight club...

Μάχος είπε:
@vinnie1978
σου ευχομαι για μια ακομα φορα το αποτελέλεσμά σου να είναι καλύτερο του αναμενομένου.
Μου προέκυψαν όμως καποιες απορίες διαβάζοντας το νήμα σου.
Για το στριπ είπες ότι τοποθετήθηκαν 3000 περιπου ΤΘΛ. Μου φάνηκε "κάπως" το ότι οι φωτογραφίες μετά το πέρας ου STRIP ήταν στις 12:21 τα ξημερώματα. Δεν νομίζεις ότι καθυστέρησε λίγο? Δεν κουράστηκες ?
Από την προσωπική μου εμπειρία στα 2467 στριπ τον Σεπτ του 2010 , αρχισα στις 08:30 και είχα τελειώσει 16:20 ! Δεν είναι πολλές 8-9 ώρες παραπάνω?
Αντέχουν τα μοσχεύματα τόσο πολύ ? Δεν είναι κάπως επιβλαβές για αυτά και την βιωσιμότητά τους ? Αν δεν συνέδραμε , όπως λές και ο γιατρός, τί ώρα θα τελειώνατε?
Δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά εξεπλάγην όταν διάβασα ότι τελειώσατε ΤΟΣΟ αργα.
----
Οπως και να είχε το διαδικαστικό μέρος .... σου ξανα- εύχομαι να βλαστήσουν τα περισσότερα δυνατόν μοσχευματα !!
κοιτα η αληθεια ειναι οτι ακριβως επειδη ρωτησες εναν ανθρωπο που μολις εχει κανει μεταμοσχευση σχετικα με την βιωσιμοτητα των τριχων,πιθανολογω οτι αντεδρασε οπως θα αντιδρουσαμε ολοι...
πηρε τον γιατρο του να ρωτησει και εγινε μια τεραστια παρεξηγηση ανευ λογου και αιτιας που μπλεχτηκε και το φορουμ...
τεσπα ΙΜΟ ο φενι πρεπει να σβησει τα ακυρα ποστ και να αφησει τα ποστ που αφορουν την μεταμοσχευση του vinnie και μονο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Απ: fight club...

Fenimore είπε:
Για να σου απαντήσω ξεκάθαρα στην ερώτησή σου: H εκπρόσωπος της H*C τηρεί τους κανόνες όσο τους τηρούσαν και οι άλλοι εκπρόσοποι άλλων κλινικών (εκτός των περιπτώσεων διαγραφείς - edit μηνυμάτων). Το αν έχει μείνει μόνη της στο φόρουμ δεν ήταν επιλογή της διαχείρησης ούτε δική της. Επίσης ψάχνεσε κατά γράμμα τι ισχύει και τι όχι. Αν το πάμε έτσι και τα πάρουμε ΌΛΑ κατα γράμμα, τα μισα threads στο φόρουμ πρέπει να διαγραφούν.

Επίσης να ξεκαθαρίσω ότι αυτήν την φράση: "Κι εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα με αυτήν την αλλαγή. Υπάρχουν threads με πολλές εμπειρίες χρηστών και από αυτούς θα κρίνουμε αν είναι αξιόπιστη κάποια κλινική ή όχι. Οι εκπρόσωποι νομίζω ότι "περισεύουν" (με την καλή ένοια)" την είχα γράψει ως απλό μέλος και όχι ως συντονιστής. Και ακόμα την πιστεύω, αλλά όπως σου είπα πριν κατά γράμμα δεν γίνετε να εφαρμοστεί. Ήταν καθαρά η γνώμη μου ως απλό μέλος προς τις αλλαγές που έγιναν, και όχι στον κατά γράμμα τρόπο συντονισμού που θα γινόταν από μέρους μου.

Εγώ το μόνο που βλέπω με εσένα είναι ότι σε κάθε δεύτερο ποστ που κάνεις "τρώγεσε" γιατί έγινε ban η εκπρόσωπος της D** και δεν μπορεί να ειπωθεί κάτι επίσημο από αυτήν την κλινική. Το είπες, το ακούσαμε, δεν γίνετε να αλλάξει κατι, για πιο λόγο επιμένεις?
αν αυτό βλέπεις δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε την κουβέντα…
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: fight club...

n094 είπε:
αν αυτό βλέπεις δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε την κουβέντα…

είναι πράγματα που σου έχουν εξηγηθεί πολλάκις στο παρελθόν αλλά εσύ συνεχίζεις να κάνεις τις ίδιες ερωτήσεις και να αφήνεις υπονοούμενα...
 

stpanos

New Member
Απ: fight club...

MANKAR είπε:
τι ασχετα πραγματα λετε ολοι σε αυτο το ποστ????το ποστ μιλαει για μεταμοσχευση 09-10 ιαν 2012 αυτο μονο με ενδιαφερει εμενα να μας πει το παληκαρι που εκανε τη μεταμοσχευση πως πηγε !!!!!!!

MANKAR είπε:
σωστος ο παιχτης!!!για να δουμαι τωρα 8α υπαρχει μεγαλη ανταποκριση στο ποστ με το τιτλο αυτο ??????????????



Αυτό έχει να κάνει με το αν θα υπάρξει λόγος…. αν ναι θα υπάρξει αντίλογος, αν υπάρχει πρόκληση θα υπάρχει αντίδραση…προσωπικά εγώ θα ήθελα να σταματήσει όλη αυτή η διαμάχη που εξελίσσετε τον τελευταίο καιρό και να γυρίσουμε στους κανονικούς μας ρυθμούς.

Από την άλλη δεν μπορείς και να μην πάρεις θέση εκτός και ανήκει κάποιος σε ειδικές κατηγορίες όπως είναι οι λεγόμενοι κομήτες που μπαίνουν περνούν και φεύγουν και ενοχλούνται αν μπεις εμπόδιο στην πληροφορία τους.

Συνήθως μένουν στο επίπεδο του αναγνώστη και δεν μπαίνουν καν στο κόπο να γινουν μέλος της κοινότητας.

Αν το κάνουν όμως ζητούν μια διευκρίνιση για αυτό που τους ενδιαφέρει και τέλος μερικά ποστ που θα δεις είναι του τύπου ( πω πω ρε φίλε μας το χάλασες το νήμα η πάει το νήμα του παιδιού) αδιαφορώντας αν καίγεται το σύμπαν η αν απειλείτε η κοινότητα θέλουν την πληροφορία τους, αυτό τους ενδιαφέρει μόνο.


Άλλοι είναι οι λεγόμενοι haters που είναι αυτό που λέει ο τίτλος που τους χαρακτηρίζει, μισούν τους πάντες και τα πάντα και έχουν μια αρνητική κριτική για όλους και για όλα.

Επίσης υπάρχουν χρήστες που σαν αρχικός τους στόχος ήταν η πληροφόρηση αλλά μέσα από αυτή δημιούργησαν δεσμούς με τα υπόλοιπα μέλη και είναι ενεργοί, άλλοι περισσότερο άλλοι λιγότερο, ανάλογα με την γνώση και την εμπειρία που έχουν να καταθέσουν για το αντικείμενο του forum.

Είναι και οι Guru με εκατοντάδες ίσως χιλιάδες πόστ, οι ειδικοί που έχουν εξαντλήσει το αντικείμενο, δεν μπαίνουν καν στον κόπο να παρέμβουν ( έχουν ειπωθεί χιλιάδες φορές θα πουν ) και αν το κάνουν αρχηγού παρόντος πάσα αρχή παυσάτω.

Βεβαία υπάρχουν και αρκετές άλλες κατηγορίες….


Συνήθως αυτός που επισκέπτεται τα διάφορα forum το κάνει για ενημέρωση και όχι για διαμάχη.


Εγώ θα απέφευγα να γράψω σε νήμα με πολεμικό περιεχόμενο ενός forum αυτός είναι και λόγος που το νήμα ίσως να μην έχει ενδιαφέρον και ξεχαστεί …και καλύτερα.

Φιλικά πάντα.
 

Άκης

Administrator
Απ: fight club...

n094 είπε:
Fenimore, πολλές φορές σε έχω παινέψει για το ρόλο σου ως mod. Ωστόσο κάποιες φορές δεν καταλαβαίνω το ύφος σου απέναντί μου.

[...]

Όπως αναφέρω και στο τέλος του ποστ που έκανες quote, ότι το αφήνω για να μου λέγανε την γνώμη τους και οι υπόλοιποι.
Λοιπόν για να σου το πω, είχα λάβει πολλά παράπονα και συμβουλές να μην κόψω τελείως το θέμα μεταμόσχευση, κάτι που σκεφτόμουν να κάνω.
Έτσι το ξανά σκέφτηκα και αποφάσισα να μην αφαιρέσω όλα τα μηνύματα των εταιριών κλπ και να αφήσω και τους εκπροσώπους τους να συμμετέχουν, γιατί πολλά μέλη ενδιαφέρονται να έχουν τέτοιου είδους επικοινωνία.

Είναι ένα θέμα βασικά που το άφησα για λίγο και δεν το συζήτησα με τους mods για να δούμε τι θα κάνουμε.
Ωστόσο, αν διαβάσεις και τελευταία σχόλια, θα δεις ότι πολλοί ζητάνε να υπάρχουν επίσημοι εκπρόσωποι εταιριών κάτι που μας "τρενάρει" την απόφαση αν θα πρέπει ή όχι να συμμετέχουν εκπρόσωποι κλινικών και μέχρι πόσο θα πρέπει να συμμετέχουν.

Το θέμα HDC τώρα που αναφέρεσαι, πολλές φορές η Souzie μου στέλνει pm και μου ζητά την άδεια να κάνει κάτι ή την άποψη μου για το πως πρέπει να φερθεί σε κάποιο ζήτημα. Άρα δεν παίζει μπάλα μόνη της.

Όπως είπα και σε άλλο ποστ, ζήτησα και από τον Γεωργίου να συμμετάσχει και δεν απάντησε. Η DHI έμπαινε για λίγο, ψάξε παλιά θέματα, σύγκρινε τα με της Souzie και κρίνε μόνος σου επίπεδο εκπροσώπων.

Το ότι η Souzie ανέφερε μια έκπτωση στα μέλη, πιστεύω είναι θετικό προς τα άτομα που ενδιαφέρονται. Αν έμπαιναν και άλλοι εκπρόσωποι και έκαναν παρόμοιες κινήσεις, σαφώς θα ήταν καλύτερα τα πράγματα. Αλλά επειδή δεν μπαίνουν στον κόπο ή δεν θέλουν να συμμετέχουν (επώνυμα τουλάχιστον), αυτό δεν σημαίνει ότι φταίμε εμείς που συμμετέχει επώνυμα μόνο μια εταιρία.

akisalexis είπε:
Επίσης υπάρχουν χρήστες που σαν αρχικός τους στόχος ειναι η πληροφόρηση
+1

+1

stpanos είπε:
Αυτό έχει να κάνει με το αν θα υπάρξει λόγος…. αν ναι θα υπάρξει αντίλογος, αν υπάρχει πρόκληση θα υπάρχει αντίδραση…προσωπικά εγώ θα ήθελα να σταματήσει όλη αυτή η διαμάχη που εξελίσσετε τον τελευταίο καιρό και να γυρίσουμε στους κανονικούς μας ρυθμούς.

[...]


Εγώ θα απέφευγα να γράψω σε νήμα με πολεμικό περιεχόμενο ενός forum αυτός είναι και λόγος που το νήμα ίσως να μην έχει ενδιαφέρον και ξεχαστεί …και καλύτερα.

Φιλικά πάντα.
Σωστός :)
 

PANOS101

Member
Απ: fight club...

Λεβεντιες,

ο σκοπος του site ειναι να ενημερωνει σωστα και αντικειμενικα
ολα τα προβληματισμενα μελη και επισκεπτες
σε οτιδηποτε αφορα το θεμα μαλλια-τριχοπτωση-μεταμοσχευση
Ενα ειδικο θεμα που θελει προσοχη-κατανοηση και σωστη αντιμετωπιση
καθοτι μιλαμε για κεφαλι και δεν ειμαστε λερναια υδρα να εχουμε και καβατζες
Για να μην χαλασει η σουπα,η καλη σουπα μεχρι τωρα,
προτεινω οι υπευθυνοι να ανοιξουν ενα νημα στο οποιο θα συμμετασχουν μονο
γιατροι-εκπροσωποι κλινικων,να δοθει αδεια σε ολους τους εκπροσωπους
απο ολες τις κλινικες οι οποιοι θα αναφερουν προσφορες -αποτελεσματα
νεα-θα απαντανε σε αποριες μελων απο αλλα νηματα κτλ
Ετσι θα δοθει το βημα σε ολους(δεν θα υπαρχουν δικαιολογιες πλεον)
θα ενημερωνομαστε πιο σωστα,θα συγκρινουμε καλυτερα μονοι μας(χωρις κατευθυνσεις)
θα εχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικονα καθε κλινικης για το πριν-κατα την διαρκεια-και μετα της
μεταμοσχευσης
Αυτα τα ολιγα :)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: fight club...

PANOS101 είπε:
Λεβεντιες,

ο σκοπος του site ειναι να ενημερωνει σωστα και αντικειμενικα
ολα τα προβληματισμενα μελη και επισκεπτες
σε οτιδηποτε αφορα το θεμα μαλλια-τριχοπτωση-μεταμοσχευση
Ενα ειδικο θεμα που θελει προσοχη-κατανοηση και σωστη αντιμετωπιση

Σκοπός είναι να ενημερωθούμε από τις εμπειρίες μας στο τι είναι καλό και τι δεν είναι, όχι από μεγάλα λόγια και διαφημίσεις. Άμα ήταν έτσι πηγέναμε και πέρναμε ένα προσπέκτους αντί να ψάχνουμε στο φόρουμ.
 

MANKAR

Active Member
Απ: fight club...

PANOS101 είπε:
Λεβεντιες,

ο σκοπος του site ειναι να ενημερωνει σωστα και αντικειμενικα
ολα τα προβληματισμενα μελη και επισκεπτες
σε οτιδηποτε αφορα το θεμα μαλλια-τριχοπτωση-μεταμοσχευση
Ενα ειδικο θεμα που θελει προσοχη-κατανοηση και σωστη αντιμετωπιση
καθοτι μιλαμε για κεφαλι και δεν ειμαστε λερναια υδρα να εχουμε και καβατζες
Για να μην χαλασει η σουπα,η καλη σουπα μεχρι τωρα,
προτεινω οι υπευθυνοι να ανοιξουν ενα νημα στο οποιο θα συμμετασχουν μονο
γιατροι-εκπροσωποι κλινικων,να δοθει αδεια σε ολους τους εκπροσωπους
απο ολες τις κλινικες οι οποιοι θα αναφερουν προσφορες -αποτελεσματα
νεα-θα απαντανε σε αποριες μελων απο αλλα νηματα κτλ
Ετσι θα δοθει το βημα σε ολους(δεν θα υπαρχουν δικαιολογιες πλεον)
θα ενημερωνομαστε πιο σωστα,θα συγκρινουμε καλυτερα μονοι μας(χωρις κατευθυνσεις)
θα εχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικονα καθε κλινικης για το πριν-κατα την διαρκεια-και μετα της
μεταμοσχευσης
Αυτα τα ολιγα :)



γιατι με το διαλογο 8α παρεις ξεκα8αρη εικονα απο τις κλινικες????εγω αν ειχα μαγαζι 8α σου ελεγα τα αρνητικα που εχει η επιχειρηση μου αν καναμε διαλογο????
 
Μπλουζα