fight club...

stpanos

New Member
vinnie1978 θέλω να σου κάνω μια απλή ερώτηση- απορία γιατί χρειάστηκε τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα για να ολοκληρωθεί η διαδικασία της μεταμόσχευσης ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hair_dreamer

New Member
Απ: fight club...

koskar είπε:
Προβληματιζομαι για το πιο μακρινο μέλλον ότι σιγά-σιγά όταν η νέα κλινική του Γεωργιου γίνει γνωστη ο ίδιος θα συμμετεχει λιγοτερο στις επεμβάσεις και θα έχει άλλους γιατρους, όπως αυτό συμβαινει και στις υπολοιπες μεγάλες κλινικές του εξωτερικού όπου ο γιατρος-όνομα που είναι και ιδιοκτητης της εταιρειας αρχιζει να ασχολειται όλο και περισσότερο με τα δικοικητικά-οικονομικά θέματα.
Συμφωνω και γω,γι αυτο το εθιξα στην αρχη του ποστ,γιατι οσο μεγαλωνει η επιχειρηση και να φορτωνετε το προγραμμα της,τοσο ειναι λογικο να μεγαλωνουν οι υποχρεωσεις οπως να μειωνετε και ο χρονος που εχει ο γιατρος στην διαθεση του.Εχει τεθει πολλες φορες το ερωτημα γιατρος η κλινικη,αλλα για μενα η απαντηση ειναι οτι ειναι το ιδιο πραγμα,και ο γιατρος κλινικη θα δημιουργησει για να στηριξει τις αναγκες του και απο την αλλη οι κλινικες με την δυναμη που εχουν αποκτησει δημιουργουν τους γιατρους να τις στηριξουν αντιστοιχα.
 
Απ: fight club...

hair_dreamer είπε:
Vinnie οταν γυρισεις αν δεχεσε τις συμβουλες εχω να δωσω μερικες.Προσπαθησε ν αποφευγεις τον καθρεφτη οσο μπορεις και να μην ασχολησε καθολου με την μεταμοσχευση γιατι ειναι παρα πολυ αγχωτικη διαδικασια.Οσον αφορα την εικονα σου να ξερεις οταν κανεις seeding μαζι με τα μεταμοσχευμενα θα κανεις seeding και σε υγιη προυπαρχοντα μαλλια (λογω shock loss που ισως προκυψει) τα οποια θα ξαναβγουν λιγο πριν τα μεταμοσχευμενα.Οποτε προετοιμασου μεταξυ 2-4 να δειχνεις ισως και χειροτερα απ οτι πριν,μεχρι ν αρχισει η περιοδος επανεκφυσης.Επισης το seeding μπορει να γινει αργα ακομα και στους 2.5 μηνες (μεχρι τοτε θα εχεις ακομα τα μεταμοσχευμενα),οποτε αν γινει αργα να ξερεις οτι αναλογα θα αρχισει και η επανεκφυση.Ετσι καποιος που κανει seeding στην δευτερη βδομαδα(γρηγορο πιστολι) θα δει νωριτερα αποτελεσματα απο καποιον που εκανε seeding στους 2.5 μηνες χωρις αυτο βεβαια να επηρεαζει το αποτελεσμα,οποτε ΚΡΥΨΕ ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ οταν γυρισεις για 3-4 μηνες και μακαρι να εχεις το αποτελεσμα του Mαχου(οπως και γω και ολοι μας) εκει γυρω στο χρονο που θα περιμενεις για να κρινεις με ασφαλεια και οχι νωριτερα.

Δε στο λεω να σε κραξω, απλα για βελτιωση αγγλικων.

seeding ειναι για φαρμες. π.χ. A farmer sows seeds on the farm.

shedding ειναι αυτο που θες να πεις. A tree sheds leaves. So the term is used when a person "sheds" his hair.

:)
 

vinnie1978

New Member
Απ: fight club...

Stpanos επειδη δεν ειμαι χειρουργος για να σου απαντησω, αλλα παρολα αυτα εχω ολη την καλη διαθεση να προσπαθησω να λυσω την απορια που διατυπωσες, πολυ απλα απαντω στην απλη ερωτηση - απορια σου επικαλουμενος τον Dr. Hasson ο οποιος ισχυριζεται συμφωνα με το λινκ που παραθετω http://www.hassonandwong.com/ οτι μια διαδικασια μεταμοσχευσης μαλλιων αναλογα με το μεγεθος του αριθμου των γκραφτς και της πολυπλοκοτητας της επεμβασης μπορει να διαρκεσει απο 8 εως και 14 ωρες. Εαν δεν σε ικανοποιει το επιστημονικο μεγεθος του εν λογω γιατρου, δωσε μου λιγο παραπανω χρονο και ειμαι σιγουρος οτι παραθετωντας και αλλα λινκ τελικα θα σε καλυψω πληρως.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: fight club...

skeptikistis είπε:
Δε στο λεω να σε κραξω, απλα για βελτιωση αγγλικων.

seeding ειναι για φαρμες. π.χ. A farmer sows seeds on the farm.

shedding ειναι αυτο που θες να πεις. A tree sheds leaves. So the term is used when a person "sheds" his hair.

:)
Μπα δεν παρεξηγουμαι με τετοια και εχεις δικιο αλλωστε σ αυτο που λες,πιο πολυ με νοιαζουν τα ελληνικα μου οποτε you are free to correct me whenever i abuse the english language(i didnt open a dictionary to write this i swear). :)
 

vinnie1978

New Member
Απ: fight club...

Θα ηθελα παντως Stpanos αν μου επιτρεπεις να σου κανω και εγω μια απλη ερωτηση. Ποια ειναι η αποψη σου για το γεγονος οτι στο κονσουλτεισον πριν την επεμβαση σου, αφου υποθετω μελετηθηκαν λεπτομερως τοσο οι φωτογραφιες που ειχες στειλει οσο και το κεφαλι σου αμεσα μεσω Σκαιπ, κατεληξες αρχικα σε 2500 στριπ + 1500 Φουε ενω, δεν ξερω για τα υπολοιπα παιδια, αλλα τουλαχιστον εγω βλεποντας την φωτογραφια που παραθεσες στο νημα σου, χωρις να ειμαι ειδικος θεωρησα αδυνατο να παρθει απο αυτο το κεφαλι και με τη δικη σου δοτρια τοσο στριπ λογω εκτεταμενης και εμφανους με γυμνο οφθαλμο αραιωσης οσο και αυτος ο αριθμος γκραφτς?
 

stpanos

New Member
Απ: fight club...

vinnie1978 είπε:
Stpanos επειδη δεν ειμαι χειρουργος για να σου απαντησω, αλλα παρολα αυτα εχω ολη την καλη διαθεση να προσπαθησω να λυσω την απορια που διατυπωσες, πολυ απλα απαντω στην απλη ερωτηση - απορια σου επικαλουμενος τον Dr. Hasson ο οποιος ισχυριζεται συμφωνα με το λινκ που παραθετω http://www.hassonandwong.com/ οτι μια διαδικασια μεταμοσχευσης μαλλιων αναλογα με το μεγεθος του αριθμου των γκραφτς και της πολυπλοκοτητας της επεμβασης μπορει να διαρκεσει απο 8 εως και 14 ωρες. Εαν δεν σε ικανοποιει το επιστημονικο μεγεθος του εν λογω γιατρου, δωσε μου λιγο παραπανω χρονο και ειμαι σιγουρος οτι παραθετωντας και αλλα λινκ τελικα θα σε καλυψω πληρως.

Καλέ μου άνθρωπε που λέει ο αείμνηστος και αγαπητός ηθοποιός ούτε εγώ είμαι χειρουργός μια απλή ερώτηση έκανα και περίμενα μια απλή απάντηση δεν θέλω να διαβάσω όλη την βιογραφία του hasson.
Λέω έτσι απλά μπακαλίστικα και σύμφωνα με όσα αναφέρεις (διόρθωσε με αν κάνω λάθος και συγγνώμη) ότι για 1500 FUE χρειάστηκαν 13 ώρες περίπου από τις 800- 930 και για 3050 strip 16 ώρες αν κρίνω ότι ξεκίνησες από της 8 έως 12:30.
Θεωρείς εσύ η όποιος άλλος γνωρίζει να μου απαντήσει ότι είναι χρονικό διάστημα αποδεκτό για μια κανονική χρονική διαδικασία μεταμόσχευσης.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: fight club...

vinnie1978 είπε:
Θα ηθελα παντως Stpanos αν μου επιτρεπεις να σου κανω και εγω μια απλη ερωτηση. Ποια ειναι η αποψη σου για το γεγονος οτι στο κονσουλτεισον πριν την επεμβαση σου, αφου υποθετω μελετηθηκαν λεπτομερως τοσο οι φωτογραφιες που ειχες στειλει οσο και το κεφαλι σου αμεσα μεσω Σκαιπ, κατεληξες αρχικα σε 2500 στριπ + 1500 Φουε ενω, δεν ξερω για τα υπολοιπα παιδια, αλλα τουλαχιστον εγω βλεποντας την φωτογραφια που παραθεσες στο νημα σου, χωρις να ειμαι ειδικος θεωρησα αδυνατο να παρθει απο αυτο το κεφαλι και με τη δικη σου δοτρια τοσο στριπ λογω εκτεταμενης και εμφανους με γυμνο οφθαλμο αραιωσης οσο και αυτος ο αριθμος γκραφτς?
Αρχισαν αντιπαραθεσεις και ερωτηματα που δεν πρεπει και οι δυο να θετετε μεταξυ σας και που ουτε με νοιαζει να δω τις απαντησεις και στα δυο,οποτε την κανω προσωρινα μεχρι ν αλλαξετε θεμα.
 
Απ: fight club...

Δεν καταλαβαινω γιατι αυτη η επιθεση στο Γεωργιου. :D
Η μαλλον καταλαβαινω, αλλα κανω πως δε καταλαβαινω :D :D :D

Απο ποτε δηλαδη οταν καποιος γιατρος παιρνει παραπανω το χρονο του προκειμενου να κανει καλη δουλεια, θεωρειται αρνητικο... 8)

Ληγμενα παιρνετε? Δηλαδη θα ειναι θετικο το να εκανε 2 ωρες ξεπετες 5000 μοσχευματα??
Ειπαμε να σιγονταρουμε τους "δικους" μας, αλλα οχι και τοσο απροκαλυπτα :down
 

stpanos

New Member
Απ: fight club...

vinnie1978 είπε:
Θα ηθελα παντως Stpanos αν μου επιτρεπεις να σου κανω και εγω μια απλη ερωτηση. Ποια ειναι η αποψη σου για το γεγονος οτι στο κονσουλτεισον πριν την επεμβαση σου, αφου υποθετω μελετηθηκαν λεπτομερως τοσο οι φωτογραφιες που ειχες στειλει οσο και το κεφαλι σου αμεσα μεσω Σκαιπ, κατεληξες αρχικα σε 2500 στριπ + 1500 Φουε ενω, δεν ξερω για τα υπολοιπα παιδια, αλλα τουλαχιστον εγω βλεποντας την φωτογραφια που παραθεσες στο νημα σου, χωρις να ειμαι ειδικος θεωρησα αδυνατο να παρθει απο αυτο το κεφαλι και με τη δικη σου δοτρια τοσο στριπ λογω εκτεταμενης και εμφανους με γυμνο οφθαλμο αραιωσης οσο και αυτος ο αριθμος γκραφτς?
Συγγνώμη φίλε μου τι προσπαθείς να κάνεις εδώ μέσα ? μια απλή ερώτηση έκανα και το θέμα πάει αλλού……. και λυπάμαι γιατί δεν έχω καμία διάθεση να συνεχίσω.
 

hair_dreamer

New Member
Απ: fight club...

Για μενα αν ειναι μαγκες εκει στην Κυπρο θα πρεπει να ανεβασουν ακομα περισσοτερο τα standard τους και οι δυο,ετσι ωστε μεσω του υγιους ανταγωνισμου να παρουν μεγαλυτερο μερος απο την αγορα σε Ευρωπη και Αμερικη και θα χουν δουλεια ολοι τους.Δεν αφορα εμας αυτο το θεμα παρα μονο τα αποτελεσματα τους στα κεφαλια μας,οι προσωπικες αντιπαραθεσεις δεν θα βοηθησουν κανεναν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

stpanos

New Member
Απ: fight club...

skeptikistis είπε:
Δεν καταλαβαινω γιατι αυτη η επιθεση στο Γεωργιου. :D
Η μαλλον καταλαβαινω, αλλα κανω πως δε καταλαβαινω :D :D :D

Απο ποτε δηλαδη οταν καποιος γιατρος παιρνει παραπανω το χρονο του προκειμενου να κανει καλη δουλεια, θεωρειται αρνητικο... 8)

Ληγμενα παιρνετε? Δηλαδη θα ειναι θετικο το να εκανε 2 ωρες ξεπετες 5000 μοσχευματα??
Ειπαμε να σιγονταρουμε τους "δικους" μας, αλλα οχι και τοσο απροκαλυπτα :down
Συγγνώμη βρε παιδιά που είδατε την επίθεση στον γιατρό δεν ξέρω κάτι και ρωτώ και για ποιον δικό μου σιγοντάρω σε μένα ειδικά το λέτε αυτό που τελείωσα την επέμβαση ήρθα στην Ελλάδα και μετά από μια εβδομάδα έγραψα που άλλοι ποστάρουν μέσα από το χειρουργείο…….. έλεος.
 

stpanos

New Member
Απ: fight club...

hair_dreamer είπε:
Για μενα αν ειναι μαγκες εκει στην Κυπρο θα πρεπει να ανεβασουν ακομα περισσοτερο τα standard τους και οι δυο,ετσι ωστε μεσω του υγιους ανταγωνισμου να παρουν μεγαλυτερο μερος απο την αγορα σε Ευρωπη και Αμερικη και θα χουν δουλεια ολοι τους.Δεν αφορα εμας αυτο το θεμα παρα μονο τα αποτελεσματα τους στα κεφαλια μας,οι προσωπικες αντιπαραθεσεις δεν θα βοηθησουν κανεναν.
:hdanc: :hdanc: :hdanc: :hdanc: :hdanc: :grinning-smiley
 
Απ: fight club...

stpanos δεν παει συγκεκριμενα προς εσενα το δικο μου, γενικα δεν μπορει να μη βλεπεις αυτο που λεω εκτος και αν ειναι καποιος τυφλος...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: fight club...

vinnie1978 είπε:
Θα ηθελα παντως Stpanos αν μου επιτρεπεις να σου κανω και εγω μια απλη ερωτηση. Ποια ειναι η αποψη σου για το γεγονος οτι στο κονσουλτεισον πριν την επεμβαση σου, αφου υποθετω μελετηθηκαν λεπτομερως τοσο οι φωτογραφιες που ειχες στειλει οσο και το κεφαλι σου αμεσα μεσω Σκαιπ, κατεληξες αρχικα σε 2500 στριπ + 1500 Φουε ενω, δεν ξερω για τα υπολοιπα παιδια, αλλα τουλαχιστον εγω βλεποντας την φωτογραφια που παραθεσες στο νημα σου, χωρις να ειμαι ειδικος θεωρησα αδυνατο να παρθει απο αυτο το κεφαλι και με τη δικη σου δοτρια τοσο στριπ λογω εκτεταμενης και εμφανους με γυμνο οφθαλμο αραιωσης οσο και αυτος ο αριθμος γκραφτς?

@vinnie, νομίζω έδωσες την απάντηση σου στον stpanos, το αμέσως επόμενο ποστ πιστεύω πως δεν χρειαζόταν, τουλάχιστον όχι σε αυτό το thread και όχι με αυτόν τον τρόπο. Μπορείς να συζητήσεις και στο θέμα του stpanos για την μεταμόσχευσή του για τον αριθμό grafts που είχε βάλει κτλ. Ας μην συνεχιστεί η αντιπαράθεση, να μην χαλάει και το θέμα σου.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: fight club...

ρε παιδες το μαμησατε το θεμα...μπηκα να δω λιγο καμια αλλη λεπτομερεια του vinnie και κουραστηκα...
 

romario

Member
Απ: fight club...

ρε μπαροι ειστε? εσκεμενα τα κανετε...εχω απογοητευτει...ο ενας προσπαθει να βγαλει το ματι του αλλου..κριμα..πεφτει το επιπεδο του σαιτ..να επεμβουν οι διαχειριστες αμεσα...το παλικαρι ανοιξε θεμα για την επεμβαση του κ σεις βγαζετε τα ματια σας εδω? να πατε αλλου ρε...
 

bz

New Member
Απ: fight club...

Οφείλω να διορθώσω το προηγούμενο σχόλιό μου . ο Γεωργίου απάντησε σήμερα (ήταν άρρωστος ) και απ'οτι μαθαίνω ήταν ευγενέστατος και υπέρ το δέον συνεργάσιμος .

...και ειρήνη ημίν
 
Μπλουζα