FAIR HAIR

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

badday

New Member
Απ: FAIR HAIR

mlks είπε:
Μα καλα,σχεδον ολοι λενε οτι δεν ειχανε κανενα αποτελεσμα με την FAIR HAIR και λενε 'ΜΑΚΡΙΑ'.Αφου οι ιδιοι καταλαβαιναν οτι τιποτα δεν εχει βελτιωθει,αναρωτιεμαι τι στο καλο τους ελεγαν εκει περα στο στουντιο μαλλιων?? Τι αποδεοξεις τους εδειχναν,για να τους πεισουν οτι εχει σταματησει το προβλημα? Εχει ενδιαφερον.

κλασσικα ...οτι αν δεν εβαζες ολα αυτα τωρα θα ειχες χασει περισσοτερα μαλλια. Αυτα που λεμε και εμεις για ολα αυτα που βαζουμε στο κεφαλι μας οτι ισως να ηταν χειροτερα αν δεν βαζαμε .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tatini

New Member
Απ: FAIR HAIR

Παιδιά, fair hair χρησιμοποιούσα κι εγώ ένα διάστημα. Η αλήθεια είναι ότι είχα δει μια μικρή βελτίωση, αλλά τίποτε το αξιοσημείωτο. Πάνω σ' αυτό να πω κάτι: στη μικρή βελτίωση που παρατήρησα στο μαλλί μου (και μόνος μου, αλλά και με τη βοήθεια του μικροσκόπιου που είχαν στα κεντρικά της εταιρίας mlks), προφανώς έπαιξε σημαντικό ρόλο και το μασάζ που μου υπαγόρευαν ρητά να κάνω επί καθημερινής βάσης για 10 λεπτά. Άλλο να κάνεις ένα ελαφρύ μασάζ ίσα ίσα να απορροφηθεί το προϊόν κι άλλο να κάνεις 10 ολόκληρα λεπτά. Στην πρώτη καταλαβαίνεις ότι το σκεύασμα κάνει δουλειά, στη δεύτερη υποψιάζεσαι πως το σκεύασμα ενδεχομένως δεν είναι τόσο καλό, οπότε το σιγοντάρουν με την αιμάτωση που προκαλεί το μασάζ. Πιστεύω ότι τα fair hair δεν είναι κακά, πάντως σίγουρα δεν ωφελούν στην ανδρικού τύπου τριχόπτωση που όλοι ξέρουμε ότι ο παράγοντας είναι πολύ συγκεκριμένος και ως εκ τούτου θέλει και πολύ συγκεκριμένη θεραπεία. Προσωπική άποψη πάντα, μπορούν να βοηθήσουν σε άλλου τύπου αλωπεκίες. Αυτό όμως που τα καθιστά απαγορευτικά είναι η τιμή τους, η οποία δε είναι αδικαιολόγητη. Τα συστικά της περίφημης πράσινης λοσιόν είναι όλα φυτικά, οπότε οι 50.000 δραχμές που κόστιζε προ ευρώ εποχής ακόμη ήταν τραβηγμένες. Ένα ακόμη παράδοξο είναι ότι η ίδια που τα εκπροσωπεί με τις εκπομπές στην TV κατακεραυνώνει τα "ματζούνια" και τα "γιατροσόφια", ενώ οι λοσιόν είναι φυτικές. Κι επειδή όλως τυχαίως μου βρίσκεται ένα μπουκάλι, ιδού τα συστατικά της πράσινης λοσιόν fair hair:

alcohol
aqua
cichorium intybus
tropaeolum majus
urtica dioica
centaurium erythraea
betula alba profumo
perfume
parfum
parfum
parfume


Αν εξαιρέσουμε το νερό, το οινόπνευμα και τα 5 αρώματα, μένουν 4 βότανα. Τόσο πολύτιμα και δυσεύρετα είναι αυτά για να πωλείται μια πράσινη λοσιόν 50.000 δρχ = 150 ευρώ;

Μιλάς μετά για απατεωνιά ή όχι;
 

kabamarou

Member
Απ: FAIR HAIR

Μιλάμε για εκμετάλλευση και παραπλάνηση απέναντι σε έναν ανθρώπινο ψυχικό πόνο νομίζω.
 

mlks

New Member
Απ: FAIR HAIR

Μαλιστα!Σε ολους δηλαδη το ιδιο τροπαριο λενε.Οτι δηθεν αν δεν τα βαζανε,θα μενανε με τα μισα μαλλια στο χερι....Η προχειροτητα σε ολο της το μεγαλειο,λες και ολοι οι ανθρωποι ειναι κλωνοι,και εχουν τον ιδιο ρυθμο εξελιξης του προβληματος.Ημαρτον.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: FAIR HAIR

πανω κατω εγω το κοστολογω μαζι με το μπουκαλι το λογοτυπο και οτι αλλο εχει μεσα
περιπου 6 ευρω αντε το πολυ 10 ( και πολλα ειπα )

και το πουλαν 150 ευρω ΠΩ ΠΩ

αυτα ειναι κερδη

ρε παιδια μηπως να αλλαξουμε επαγγελμα ! ! ! ? ;D ;D ;D
 

mlks

New Member
Απ: FAIR HAIR

Το αλλο το κλασικο ειναι αυτο που αν δεν βλεπεις αποτελεσμα,θεωρουν εσενα ως υπευθυνο,οτι δηθεν δεν ακολουθησες την αγωγη σωστα και παει λεγοντας.Οσο για τα λεφτα,πρεπει να εχω δωσει τοσα,οσα ειναι αρκετα για να βαλω 100 αλογα ιπποδυναμη,στο αυτοκινητο μου.
 

tatini

New Member
Απ: FAIR HAIR

Προτείνω να μπει στην κατηγορία snake oils στην αρχική σελίδα. Ας προστατεύσουμε όσο περισσότερο κόσμο γίνεται από τους απατεώνες.
 

tatini

New Member
Απ: FAIR HAIR

Παναγιωτης είπε:
πανω κατω εγω το κοστολογω μαζι με το μπουκαλι το λογοτυπο και οτι αλλο εχει μεσα
περιπου 6 ευρω αντε το πολυ 10 ( και πολλα ειπα )

και το πουλαν 150 ευρω ΠΩ ΠΩ

αυτα ειναι κερδη

ρε παιδια μηπως να αλλαξουμε επαγγελμα ! ! ! ? ;D ;D ;D



Πρέπει να είναι βότανα που φυτρώνουν αποκλειστικά στις ψηλές κορυφές των Ιμαλαϊων, εξού και οι τιμές των προϊόντων.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: FAIR HAIR

βλέπω την εκπομπή καμια φορά στην TV και έχει πολύ γέλιο είναι μια γριά με βαμμένα μαλλιά κουρεμένα σαν ποκεμον να λέει απίστευτα πράγματα και εφόσον δεν έχει να πεί και πολλά επαναλαμβάνει τα ίδια. μακριά παιδιά είναι άλλη μια λοσιόν που κάνει ΤΙΠΟΤΑ.
 

geofish

New Member
Απ: FAIR HAIR

tatini είπε:
Παιδιά, fair hair χρησιμοποιούσα κι εγώ ένα διάστημα. Η αλήθεια είναι ότι είχα δει μια μικρή βελτίωση, αλλά τίποτε το αξιοσημείωτο. Πάνω σ' αυτό να πω κάτι: στη μικρή βελτίωση που παρατήρησα στο μαλλί μου (και μόνος μου, αλλά και με τη βοήθεια του μικροσκόπιου που είχαν στα κεντρικά της εταιρίας mlks), προφανώς έπαιξε σημαντικό ρόλο και το μασάζ που μου υπαγόρευαν ρητά να κάνω επί καθημερινής βάσης για 10 λεπτά. Άλλο να κάνεις ένα ελαφρύ μασάζ ίσα ίσα να απορροφηθεί το προϊόν κι άλλο να κάνεις 10 ολόκληρα λεπτά. Στην πρώτη καταλαβαίνεις ότι το σκεύασμα κάνει δουλειά, στη δεύτερη υποψιάζεσαι πως το σκεύασμα ενδεχομένως δεν είναι τόσο καλό, οπότε το σιγοντάρουν με την αιμάτωση που προκαλεί το μασάζ. Πιστεύω ότι τα fair hair δεν είναι κακά, πάντως σίγουρα δεν ωφελούν στην ανδρικού τύπου τριχόπτωση που όλοι ξέρουμε ότι ο παράγοντας είναι πολύ συγκεκριμένος και ως εκ τούτου θέλει και πολύ συγκεκριμένη θεραπεία. Προσωπική άποψη πάντα, μπορούν να βοηθήσουν σε άλλου τύπου αλωπεκίες. Αυτό όμως που τα καθιστά απαγορευτικά είναι η τιμή τους, η οποία δε είναι αδικαιολόγητη. Τα συστικά της περίφημης πράσινης λοσιόν είναι όλα φυτικά, οπότε οι 50.000 δραχμές που κόστιζε προ ευρώ εποχής ακόμη ήταν τραβηγμένες. Ένα ακόμη παράδοξο είναι ότι η ίδια που τα εκπροσωπεί με τις εκπομπές στην TV κατακεραυνώνει τα "ματζούνια" και τα "γιατροσόφια", ενώ οι λοσιόν είναι φυτικές. Κι επειδή όλως τυχαίως μου βρίσκεται ένα μπουκάλι, ιδού τα συστατικά της πράσινης λοσιόν fair hair:

alcohol
aqua
cichorium intybus
tropaeolum majus
urtica dioica
centaurium erythraea
betula alba profumo
perfume
parfum
parfum
parfume


Αν εξαιρέσουμε το νερό, το οινόπνευμα και τα 5 αρώματα, μένουν 4 βότανα. Τόσο πολύτιμα και δυσεύρετα είναι αυτά για να πωλείται μια πράσινη λοσιόν 50.000 δρχ = 150 ευρώ;

Μιλάς μετά για απατεωνιά ή όχι;


Μετά από καιρό και δεν είχα τι να κάνω έψαξα τα περίφημα συστατικά της λοσιόν που είναι τόσο δύσκολα να βρεθούν και για αυτό είναι τόσο ακριβά.

Παραθέτω και τα αντίστοιχα λινκ για τα περίφημα βότανα.


Cichorium intybus

http://laspistasteria.wordpress.com/2010/02/11/cichorium-intybus/

Tropaeolum Majus

http://www.anthokipos.com/poes-vskfr/154-tropaiolo-to-mega-tropaeolum-majus.html

Urtica dioica


http://www.alhimistis.gr/6D6CE2C9.el.aspx


Centaurium erythraea

http://anthoiamata.blogspot.com/2008/01/centaury-centaurium-erythraea.html
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: FAIR HAIR

σπανιότατα μπράβο geo για την σκληρή δουλεία που πάντα κάνεις και μας ενημερώνεις. όποιος νομίζει πάντος οτι μπορεί να βρεί αυτά τα φυτά γελιέται μπορεί να είναι και απο άλλο πλανήτη ???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μ32

Member
Απ: FAIR HAIR

Φιλοι μου οπως τα λετε ειναι.την πατησα κ εγω.οχι μονο ηταν πανακριβα τα fair hair αλλα ειχαν κ μηδαμινα αποτελεσματα.κριμα τα λεφτα μου αλλα κυριως το χρονο μου (ειχα παει πριν 4 χρονια περιπου).εαν ειχα ξεκινησει με κατι πιο σωστο,τωρα θα ημουν σαφως καλυτερα.Παντως επειδη γυρισα αρκετα τα <<κεντρα>> για τα μαλλια,κατεληξα σε δερματολογο,με μια χαρα αποτελεσματα.ισως παιζει ρολο που πηγα σε ΑΝΔΡΑ γιατρο,αρα ισως το ειχε ψαξει λιγο παραπανω,σε σχεση με μια γυναικα που δεν το βιωνει η ιδια το προβλημα.
 

Akis31

New Member
Απ: FAIR HAIR

Παιδιά καλησπέρα....τυχαία βρήκα την ιστοσελιδα και ειπα να γραφτω......ειμαι 32 χρονών αλλά ακόμα δεν αντιμετωπίζω κάποιο ιδιάιτερο πρόβλημα φαλάκρας...μόνο μια πολύ μικρλη αραίωση στην περιοχή των κροτάφων..τουσ τελευταίους 3 μήνες βλέπω μια πιο αισθητή αραίωση χωρίς κάτι όμως το ιδιαίτερο και αποφάσισα να πάω μεσα στη βδομάδα σε δερματολόγο....όλες οι ειταιρείες με προιόντα για την τριχοπτωση (capilarine, fair hair) είναι κατά την αποψή μου μια μεγάλη κοροιδία μην πω τιποτα άλλο χειρότερο....χρησιμοποίησα πριν περίπου 10 χρόνια τα προιόντα fair hair για πάνω από 1 χρόνο και επισκέφτηκα τότε και το ινστιτούτο τους και εδινα ποσα λεφτα...το Σεπτέμβριο που μασ πέρασε αποφάσια να ξαναπάω γιατί είδα τα μαλλια μου λίγο να αραιώνουν και να είναι κάπως αδύναμα.....ξαναπήρα τα προιόντα και ξαναπήγα στο ιατρείο τους για κανα τετράμηνο...αλλά όχι μόνο δεν είδα αποτελέσματα αλλά βλέπω ότι η αραίωση προχωραεί...εκτός αυτού τα προιόντα είναι απίστευτα πανακριβα και νιώθω μαλάκας που με κορόιδεψαν.και έτσι αποφάσισα σήμερα να πάω σε δερματολόγο να μου πει κατι που μπορώ να κάνω μήπως και σταματήσει η αραίωση.ίσως μου δώσει και καμιά αγωγή καμιά βιταμίνη δεν ξέρω..εσείς που έχετε πάει σε δερματολόγο έχετε κάποια συμβουλή να μου δώσετεη κάποια προιόντα που σας έδωσαν και είσασταν ικανοποιημένοι?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: FAIR HAIR

Akis31 είπε:
Paidia kalispera////tyxaia vrika to site sas kai eipa na graftw...eimai 32 xronwn alla akoma den antimetvpizw prolvlima falakras...mono mia polu polu mikri araiwsi stin perioxi twn krotafwn...tous teleuaious 3 mines vlepw mia pio aisthiti araiwsi xwris omws kati to idiaitero kai apofasisa telika na paw se dermatologo.....oles oi etaireies me proionta gia tin trixoptosi (capilarine, fair hair ktl) einai mia megaliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii apati....xrisimopoiisa prin peripou 10 xronia ta proionta fair hair gia panw apo 1 xrono me episkepseis kai sto institouto tous...to seppemvrio pou mas perase apofasisa na xanapaw giati eida ta mallia mou kapws adynama kai arxisa na vlepw mia polu mikri araiwsi....xanapira proionta kai xanapiga sto iatreio tous,,,,,ta xrisimopoiisa gia kana 4mino....alla oxi mono den exw dei apotelesmata alla vlepw oti proswraei i araiwsi......ektos autou ta proionta tous einai panakriva kai niwthw malakas pou exw dwsei tosa lefta se olous autous pou me koroideuoun....episis xrisimopoiisa palaiotera kai capilarine alla den eida apotelesmata....kai etsi apofasisa simera na paw se dermatologo na mou pei kamia idea, estw na ginoun ta mallia mou pio dynata,,,isws mou dwsei kamia agwgi kamia vitamini den xerw....eseis pou exete paei se dermatologo exete kapoia symvouli na mou dwsete i kapoia proionta pou sas exoun dwsei kai exete dei apotelesmata?

:welc: , αν θες γράφε στα ελληνικά, είναι κανόνας του φόρουμ. Τα προιόντα που είναι αξιόπιστα θα τα βρείς σε αυτό το site.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: FAIR HAIR

Akis31 είπε:
Paidia kalispera////tyxaia vrika to site sas kai eipa na graftw...eimai 32 xronwn alla akoma den antimetvpizw prolvlima falakras...mono mia polu polu mikri araiwsi stin perioxi twn krotafwn...tous teleuaious 3 mines vlepw mia pio aisthiti araiwsi xwris omws kati to idiaitero kai apofasisa telika na paw se dermatologo.....oles oi etaireies me proionta gia tin trixoptosi (capilarine, fair hair ktl) einai mia megaliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii apati....xrisimopoiisa prin peripou 10 xronia ta proionta fair hair gia panw apo 1 xrono me episkepseis kai sto institouto tous...to seppemvrio pou mas perase apofasisa na xanapaw giati eida ta mallia mou kapws adynama kai arxisa na vlepw mia polu mikri araiwsi....xanapira proionta kai xanapiga sto iatreio tous,,,,,ta xrisimopoiisa gia kana 4mino....alla oxi mono den exw dei apotelesmata alla vlepw oti proswraei i araiwsi......ektos autou ta proionta tous einai panakriva kai niwthw malakas pou exw dwsei tosa lefta se olous autous pou me koroideuoun....episis xrisimopoiisa palaiotera kai capilarine alla den eida apotelesmata....kai etsi apofasisa simera na paw se dermatologo na mou pei kamia idea, estw na ginoun ta mallia mou pio dynata,,,isws mou dwsei kamia agwgi kamia vitamini den xerw....eseis pou exete paei se dermatologo exete kapoia symvouli na mou dwsete i kapoia proionta pou sas exoun dwsei kai exete dei apotelesmata?
καλως ηρθες.
γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του forum.
αν κατσω να γραψω ποσα προιοντα πολουνται που υποτιθετε κανουν κατι στην αλωπεκια και τελικα δεν κανουν τιποτα θα γεμισω 3 τομους εγκυκλοπαιδειες.
ριξε μια ματια στο forum,θα βρεις πολλα αποτελεσματικα προιοντα ;)
 

Akis31

New Member
Απ: FAIR HAIR

Σε ευχαριστώ...ναι διόρθωσα το κείμενο και το ξαναέγραψα όπως είδες....ολα αυτά που μου γράφεις απο κάτω τι είναι??συνδυασμοί φαρμάκων??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: FAIR HAIR

Akis31 είπε:
Σε ευχαριστώ...ναι διόρθωσα το κείμενο και το ξαναέγραψα όπως είδες....ολα αυτά που μου γράφεις απο κάτω τι είναι??συνδυασμοί φαρμάκων??
ειναι μερικα απο τα φαρμακα που δοκιμασα
 

Akis31

New Member
Απ: FAIR HAIR

παιδια καλημερα,,,μηπως υπαρχει καμια λοσιον σαμπουαν κτλ για τριχοπτωση με αποτελεσματα,,,,μου εχετε γραψει και παλαιοτερα ενα κατεβατο με χημικα προιοντα χωρις να καταλαβαινω πως να τα ζητησω και πως να τα χρησιμοποιησω,,,,ευχαριστω
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα