F.A.Q Revivogen

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

bilr09 είπε:
kapoios pou vazei to revivogen xreiazete na parei k proscar i mporei na to apofigei??
κοίτα...άλλο τοπικό dht blocker,άλλο dht blocker μέσα στον οργανισμό...
το τοπικό δεν αντικαθιστά το χάπι,ενώ με το χάπι καλύπτεσαι γενικά,μια και επιδρά στην παραγωγή dht του οργανισμού...
δες λίγο τα σημεία κρούσης του ενός και του άλλου - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,99.30.html & http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,298.msg3785.html#msg3785
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

barman

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

..δηλαδη απο οτι καταλαβαινω εχεις δυσκολια στο regrowth και συ.. πιστεβεις οτι το revivogen ειναι καλυτερο dht blocker απο το zix?
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

εγω χρησιμοποιω και τα δυο συν μινοξιδιλη......αυτη την στιγμη εχω απιστευτο shedding που λενε αλλα δεν αγχωνομαι.....το ιδιο εχω ξαναπαθει και παλιοτερα οταν χρησιμοποιουσα φιναστεριδη με μινοξιδιλη.....τα μαλλια μου ομως τελικα ειναι ακομα εκει.....ελπιζω να ισχυσει και αυτη την φορα.....δεν ξερω κατα ποσο μπορει να δουλεψει το revivogen για μενα...για τα αλλα δυο ομως ειμαι σχεδον σιγουρος...... 8)
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

barman είπε:
..δηλαδη απο οτι καταλαβαινω εχεις δυσκολια στο regrowth και συ.. πιστεβεις οτι το revivogen ειναι καλυτερο dht blocker απο το zix?

Πολλοί λένε ότι με το Revivogen δεν είδαν regrowth, το οποίο και είδαν όταν πήγαν στο proscar/propecia. Γι'αυτό και πρόσθεσα φιναστερίδη.
Άλλοι λένε ότι το Zix είναι καλύτερο blocker από το revivogen και ας μην έχει τόσα πολλά συστατικά, όπως το revivogen που έχει ένα "σκασμό", αλλά αυτά που έχει τo Ζιχ τα περιέχει σε μεγαλύτερες ποσότητες από το revivogen το οποίο και λένε ότι δεν περιέχει ικανοποιητικές ποσόστητες συστατικών.

Εγώ πάλι πιστεύω το revivogen είναι καλύτερο, αλλά θα δείξει...

magic810, πιστεύω ότι το revivo είναι τρομερό να σταματά την τριχόπτωση. Το είδα και σε εμένα, το διάβασα και από άλλους.
Αλλά γιατί δεν δίνει regrowth, δεν ξέρω.
Σε εσένα μπορεί να σταματήσει την τριχόπτωση, αλλά δεν ξέρω αν δουλέψει για regrowth.
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

Σχετικά με το Revivogen και τον ψευδάργυρο, έστειλα email στην εταιρία και μου είπε το εξης:

As your question about Zinc the answer is we don't know. We have never heard of this and have not tested Revivogen and Minoxidil together but over the past years we have had many Minoxidil users who have added Revivogen after using Minoxidil for years and they report very positive and better results after they add Revivogen. So based on that my guess is that Revivogen and Minoxidil do not affect each other but for best results and to be sure we recommend using Revivogen and Minoxidil at least 2-3 hours apart. Thank you again for introducing Revivogen in Greece. Please let us know if you have any other questions or needs.
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

ειμαι στο τελος του δευτερου μπουκαλιου και τα μαλλια μου εχουν αραιωσει αρκετα..... ::)
δινω βαση στο οτι μετα τους 3 μηνες θα δω διαφορα.....
το θεμα ειναι οτι το revivogen δεν δινει regrowth ayto ειναι που με προβληματιζει περισοτερο....αφου οπως εχω ξαναπει εχω ακομα μαλλια απλα εχω μια αριαωση στους κροταφους που με την χρηση του revivogen exei ginei megalyterh........απλα κανω υπομονη και ο θεος βοηθος...
ΑΚΗ ΠΕΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ..... :p
ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΕΙ ΔΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ....ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ....
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

Έτσι είμουν και εγώ. Και μάλιστα μου έλεγαν και μερικοί γιατί χάνω τα μαλλιά τόσο γρήγορα; :mad:
Όχι, σε 3 μήνες δεν θα δεις διαφορά. Σε 6 ίσως. Όχι λόγω revivogen, λόγω του χρόνου που θέλει η τρίχα για να ξαναβγεί.
Από την στιγμή που σου έπεσαν και είδες ότι έπεσαν πολλές μαζί και μάλιστα μετά το revivo, πάει να πεί ότι αντιδράς σε αυτο.
Οι τρίχες που έπεσαν από το revivo, ΔΕΝ θέλουν regrowth για να βγουν, θα βγουν και έτσι, μιας και μπλοκάρεις την DHT.
Υπομονή...
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

OK AKH ευχαριστω πολυ φιλε....κλεινω τα ματια δηλαδη για κανα εξαμηνο δεν πλησιαζω σε καθρευτη και περιμενω... :D
 

barman

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

μην αγχωνεσαι φιλε μου...απο οτι εχεις δει εδω υπαρχουν οι πιο αυστηροι κριτες...και το revivogen εχει περασει τα test ολα...οχι μονο απο μας..αλλα παγκοσμιως....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

magic810 είπε:
OK AKH ευχαριστω πολυ φιλε....κλεινω τα ματια δηλαδη για κανα εξαμηνο δεν πλησιαζω σε καθρευτη και περιμενω... :D
Θα πλησιάζεις καθρέφτη για να ξυριστείς :p

Πάντως, στην αρχή εγώ τα κοιτούσα συνεχώς. Τώρα όχι, αφού ξέρω ότι αυτά που παίρνω κάνουν δουλειά και απλώς περιμένω, όπως με τα ουισκι που περιμένουν μέρες...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

γειά χαρά!

κοίτα,δεν είναι υποχρεωτικό...

απλά,θεωρητικά οι λοσιόν και τα υπόλοιπα δρουν καλύτερα σε καθαρό κεφάλι

πρακτικά,το λάδωμα και τα υπόλοιπα που αφήνουν είναι αντιαισθητικά και μόνο γι'αυτό οι περισσότεροι λουζόμαστε καθημερινά...

μην ξεχνάς ότι το regain χρησιμοποιείται καθημερινά - βάλε πρωί και το βράδυ revivogen
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

μεχρι και 48 ωρες γραφει οτι σου μενει η μινοξιδιλη
αλλα 1ml για 48 ωρες δεν το βρισκω σωστο
αυτο που λεει ο σπυρος ειναι καλυτερο
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

υπομονή και επιμονή .... αυτό κάνουμε όλοι και βλέπουμε αργά και σταθερά αποτελέσματα .... :)
καλή συνέχεια στην θεραπεία σου
κράτα την πίστη ...
 

VAMPIRIA

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

paidia opws eipa bazw revivogen kai regain einai oti kalutero mporw na balw(ektos apo xapia)?
yparxei kati allo pou tha mporouse na me bohthhsei se auth thn therapia?
 
Μπλουζα