F.A.Q Revivogen

cool11

Well-Known Member
RE: F.A.Q Revivogen

Υπαρχει εδω, κανενας χρόνιος χρήστης revivogen?
Καποιος που να το χρησιμοποιουσε και παλια, και να το χρησιμοποιεί και τωρα?
Θελω να μαθω, αν οντως εκαναν το σκευασμα λιγοτερο 'λιπαρό' σε σχέση με το παρελθον, που οντως ηταν σκετη λαδιλα.
Φυσικα αν καποιος ξερει αν τα νεα revivogen δινουν κατι παραπανω στην τριχοπτωση, ας πει.
(αν και εχω την εντυπωση οτι τριγυρνω σε νεκρα τοπικ χωρις ενεργους χρηστες των ουσιων που συζηταμε-μακαρι να ειμαι λαθος ομως)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
RE: F.A.Q Revivogen

cool11 είπε:
Υπαρχει εδω, κανενας χρόνιος χρήστης revivogen?
Καποιος που να το χρησιμοποιουσε και παλια, και να το χρησιμοποιεί και τωρα?
Θελω να μαθω, αν οντως εκαναν το σκευασμα λιγοτερο 'λιπαρό' σε σχέση με το παρελθον, που οντως ηταν σκετη λαδιλα.
Φυσικα αν καποιος ξερει αν τα νεα revivogen δινουν κατι παραπανω στην τριχοπτωση, ας πει.
(αν και εχω την εντυπωση οτι τριγυρνω σε νεκρα τοπικ χωρις ενεργους χρηστες των ουσιων που συζηταμε-μακαρι να ειμαι λαθος ομως)

το κακο με το ρεβιβο (εγω το χρησιμοποιω ενα μηνα) ειναι οτι στους μισους δεν εκανε τπτ και στους αλλους μισους εκανε κατι αλλα δεν το παλευαν οικονομικα οποτε το γυρισαν σε zix που εχω διαβασει οτι κανει τα ιδια και ειναι πολυ πιο οικονομικο,.
 

vayero

Member
F.A.Q Revivogen

Δυστυχώς έτσι φαίνεται! Σκέφτομαι κι εγώ και ιδιαίτερα για το νέο pro αλλά δεν βγάζω άκρη.
 

jimys

Member
RE: F.A.Q Revivogen

vayero79 είπε:
Δυστυχώς έτσι φαίνεται! Σκέφτομαι κι εγώ και ιδιαίτερα για το νέο pro αλλά δεν βγάζω άκρη.

και εγω το σκεφτομαι μολις τελειωσει αυτο π εχω τωρα.. αλλα εχεις βρει σε τι διαφερει;
 

vayero

Member
F.A.Q Revivogen

Τώρα βάζω 15% μινοξιδιλη με αζελαικο κ.α. αλλά δεν βλέπω τίποτα θετικό, μάλλον ότι ήταν να γίνει έγινε σε μένα από θέμα απόδοσης δηλαδή ...ψιλό τρίχες! Εχω την αίσθηση ότι με rogaine foam 5% ήμουν λίγο καλύτερα, ίσως! Απλά επειδή τα πλήρωσα λέω να τελειώσω τα υπόλοιπα δυο μπουκαλακια εκτός κι αν ενδιαφέρεται κάποιος.
 

jimys

Member
RE: F.A.Q Revivogen

vayero79 είπε:
Τώρα βάζω 15% μινοξιδιλη με αζελαικο κ.α. αλλά δεν βλέπω τίποτα θετικό, μάλλον ότι ήταν να γίνει έγινε σε μένα από θέμα απόδοσης δηλαδή ...ψιλό τρίχες! Εχω την αίσθηση ότι με rogaine foam 5% ήμουν λίγο καλύτερα, ίσως! Απλά επειδή τα πλήρωσα λέω να τελειώσω τα υπόλοιπα δυο μπουκαλακια εκτός κι αν ενδιαφέρεται κάποιος.

καπου ειχα διαβασει εδω στο φορουμ οτι απο 6% και πανω δεν προσφερει κατι η μινοξ.. η γνωμη μου ειναι αντι για 15% ξεκινα derma roller που λενε οτι κατι κανει.. εγω θα το ξεκινησω σε ενα χρονο αφοτου πεσει η αποδοση της μινοξ..
 

cool11

Well-Known Member
RE: F.A.Q Revivogen

Τελικα κανεις δεν εχει αγορασει τον τελευταιο καιρο revivogen?
Θελω να ξερω ποσο καλο/αποτελεσματικο(& λαδερό!) ειναι το νεο σκευασμα, γιατι ειχα λαβει ενα mail που ελεγε οτι βελτιωσαν την φορμουλα.
 

thimios72

Member
RE: F.A.Q Revivogen

cool11 είπε:
Τελικα κανεις δεν εχει αγορασει τον τελευταιο καιρο revivogen?
Θελω να ξερω ποσο καλο/αποτελεσματικο(& λαδερό!) ειναι το νεο σκευασμα, γιατι ειχα λαβει ενα mail που ελεγε οτι βελτιωσαν την φορμουλα.
εγω το αγοραζω απο μαρουσι κανα 8μηνο απο τη ντερμα μεντ και ειναι το ιδιο σκευασμα, την ιδια λαδιλα απο τον πρωτο μηνα εως τωρα!
 

jimys

Member
RE: F.A.Q Revivogen

thimios72 είπε:
cool11 είπε:
Τελικα κανεις δεν εχει αγορασει τον τελευταιο καιρο revivogen?
Θελω να ξερω ποσο καλο/αποτελεσματικο(& λαδερό!) ειναι το νεο σκευασμα, γιατι ειχα λαβει ενα mail που ελεγε οτι βελτιωσαν την φορμουλα.
εγω το αγοραζω απο μαρουσι κανα 8μηνο απο τη ντερμα μεντ και ειναι το ιδιο σκευασμα, την ιδια λαδιλα απο τον πρωτο μηνα εως τωρα!

εγω το χρησιμοποιησα για ενα μηνα και μετα το σταματησα , κυριος λογος οι λεκκεδες π μου αφηνε στο δερμα σε συνδυασμο με τη φαγουρα ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Reve

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

Τελικα κανεις δεν εχει αγορασει τον τελευταιο καιρο revivogen?
Θελω να ξερω ποσο καλο/αποτελεσματικο(& λαδερό!) ειναι το νεο σκευασμα, γιατι ειχα λαβει ενα mail που ελεγε οτι βελτιωσαν την φορμουλα.


Γειά σου φίλε. Χρησιμοποιώ το revivogen για περίπου 3 μήνες. Τον τελευταιο μήνα χρησιμοποιώ και άλλα πράγματα οποτε θα μιλήσω μόνο για τους πρώτους 2. Το ρεβιβο έχει μία μυρωδιά αλλά σε καμία περίπτωση κάτι που βρωμάει και τέτοια. Απο λαδίλα .... Δεν ξέρω για την παλιά φόρμουλα. Πάντως στεγνώνει πολύ γρήγορα δεν έχεις δηλαδή στο κεφάλι σου την γνωστή λαδίλα , στα μαλλιά όμως έχεις καποια. Εγώ το βάζω βράδυ οπότε είμαι οκ. Αν και οι απόψεις διίστανται εμένα μου έκανε δουλειά. Τι εννοώ. Δεν εβγαλα μαλλιά εννοείται , αλλά μου μείωσε την τριχόπτωση (μετά τον 1ο μήνα) κατά πολύ και μου αύξησε αισθητά τον όγκο των μαλλιών (μιλάω μόνο για το scalp therapy οχι σαμπουάν κτλ). Το κακό είναι ότι είναι ακριβό , οπότε βαζω 1ml κάθε βράδυ για να μου βγάλει 6μηνο. Να σημειώσω ότι έχω τριχόπτωση τα τελευταία 3-4 χρόνια (ίσως και λιγότερο) και είμαι nw3 - vertex. Ίσως για αυτό με έπιασε. Δεν ξέρω τι θα κάνει σε μεγαλύτερες κλίμακες. Ελπίζω να βοήθησα.
 

krhtikos21

Member
RE: F.A.Q Revivogen

Reve είπε:
Τελικα κανεις δεν εχει αγορασει τον τελευταιο καιρο revivogen?
Θελω να ξερω ποσο καλο/αποτελεσματικο(& λαδερό!) ειναι το νεο σκευασμα, γιατι ειχα λαβει ενα mail που ελεγε οτι βελτιωσαν την φορμουλα.


Γειά σου φίλε. Χρησιμοποιώ το revivogen για περίπου 3 μήνες. Τον τελευταιο μήνα χρησιμοποιώ και άλλα πράγματα οποτε θα μιλήσω μόνο για τους πρώτους 2. Το ρεβιβο έχει μία μυρωδιά αλλά σε καμία περίπτωση κάτι που βρωμάει και τέτοια. Απο λαδίλα .... Δεν ξέρω για την παλιά φόρμουλα. Πάντως στεγνώνει πολύ γρήγορα δεν έχεις δηλαδή στο κεφάλι σου την γνωστή λαδίλα , στα μαλλιά όμως έχεις καποια. Εγώ το βάζω βράδυ οπότε είμαι οκ. Αν και οι απόψεις διίστανται εμένα μου έκανε δουλειά. Τι εννοώ. Δεν εβγαλα μαλλιά εννοείται , αλλά μου μείωσε την τριχόπτωση (μετά τον 1ο μήνα) κατά πολύ και μου αύξησε αισθητά τον όγκο των μαλλιών (μιλάω μόνο για το scalp therapy οχι σαμπουάν κτλ). Το κακό είναι ότι είναι ακριβό , οπότε βαζω 1ml κάθε βράδυ για να μου βγάλει 6μηνο. Να σημειώσω ότι έχω τριχόπτωση τα τελευταία 3-4 χρόνια (ίσως και λιγότερο) και είμαι nw3 - vertex. Ίσως για αυτό με έπιασε. Δεν ξέρω τι θα κάνει σε μεγαλύτερες κλίμακες. Ελπίζω να βοήθησα.


λες ότι έβαζες 1 ml την ημέρα, η συνιστώμενη ημερήσια δόση ποια είναι?
έβαζες κτ άλλο παράλληλα?
πόσο καιρό κρατάει αν βάλεις την κανονική δόση κάθε μέρα?

σε ευχαριστώ
 

Reve

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

λες ότι έβαζες 1 ml την ημέρα, η συνιστώμενη ημερήσια δόση ποια είναι?
έβαζες κτ άλλο παράλληλα?
πόσο καιρό κρατάει αν βάλεις την κανονική δόση κάθε μέρα?

σε ευχαριστώ

Είναι ανάλογα με την περιοχή που θέλεις να καλύψεις. Απο 1 έως 2 ml κάθε μέρα. 1ml=10 ψεκασμοί(στο περίπου). Εγώ βάζω 1 και καλύπτω το πάνω μέρος. Έχω κοντά μαλλιά οπότε πάει παντού. Όχι τους πρώτους 2 μήνες δεν έβαζα κάτι άλλο (και fungoral - αν και τα σαμπουάν δεν κάνουν κ πολλά εκτός από το να καθαρίζουν το τριχωτό). Αν βάζεις 1 μλ κάθε μέρα τυπικά κρατάει 60 μέρες το κάθε μπουκαλάκι (θεωρητικά-πρακτικά κρατάει λίγο λιγότερο εκτός αν έχεις ml μετρητή όπως έχει η μινοξ και παιρνεις ακριβώς το 1 μλ). Παρακαλώ φίλε.
 

cool11

Well-Known Member
RE: F.A.Q Revivogen

Reve είπε:
Τελικα κανεις δεν εχει αγορασει τον τελευταιο καιρο revivogen?
Θελω να ξερω ποσο καλο/αποτελεσματικο(& λαδερό!) ειναι το νεο σκευασμα, γιατι ειχα λαβει ενα mail που ελεγε οτι βελτιωσαν την φορμουλα.


Γειά σου φίλε. Χρησιμοποιώ το revivogen για περίπου 3 μήνες. Τον τελευταιο μήνα χρησιμοποιώ και άλλα πράγματα οποτε θα μιλήσω μόνο για τους πρώτους 2. Το ρεβιβο έχει μία μυρωδιά αλλά σε καμία περίπτωση κάτι που βρωμάει και τέτοια. Απο λαδίλα .... Δεν ξέρω για την παλιά φόρμουλα. Πάντως στεγνώνει πολύ γρήγορα δεν έχεις δηλαδή στο κεφάλι σου την γνωστή λαδίλα , στα μαλλιά όμως έχεις καποια. Εγώ το βάζω βράδυ οπότε είμαι οκ. Αν και οι απόψεις διίστανται εμένα μου έκανε δουλειά. Τι εννοώ. Δεν εβγαλα μαλλιά εννοείται , αλλά μου μείωσε την τριχόπτωση (μετά τον 1ο μήνα) κατά πολύ και μου αύξησε αισθητά τον όγκο των μαλλιών (μιλάω μόνο για το scalp therapy οχι σαμπουάν κτλ). Το κακό είναι ότι είναι ακριβό , οπότε βαζω 1ml κάθε βράδυ για να μου βγάλει 6μηνο. Να σημειώσω ότι έχω τριχόπτωση τα τελευταία 3-4 χρόνια (ίσως και λιγότερο) και είμαι nw3 - vertex. Ίσως για αυτό με έπιασε. Δεν ξέρω τι θα κάνει σε μεγαλύτερες κλίμακες. Ελπίζω να βοήθησα.

Εχω κι εγω κατι μπουκαλακια revivo, που δεν εχουν ληξει.
Το ειχα κοψει εντελως οταν ξεκινησα zix.
Τωρα τελευταια το ξαναρχισα ομως, με αυτα τα παλια μπουκαλακια που εχω, και βαζω κι εγω κατι λιγοτερο απο 1ml, και μονο στις περιοχες με εντονο προβλημα.
Ειναι πανακριβο.
Κανω οικονομια στην ποσοτητα για να βγαλει περισσοτερο καιρο.
 

krhtikos21

Member
RE: F.A.Q Revivogen

cool11 είπε:
Reve είπε:
Τελικα κανεις δεν εχει αγορασει τον τελευταιο καιρο revivogen?
Θελω να ξερω ποσο καλο/αποτελεσματικο(& λαδερό!) ειναι το νεο σκευασμα, γιατι ειχα λαβει ενα mail που ελεγε οτι βελτιωσαν την φορμουλα.


Γειά σου φίλε. Χρησιμοποιώ το revivogen για περίπου 3 μήνες. Τον τελευταιο μήνα χρησιμοποιώ και άλλα πράγματα οποτε θα μιλήσω μόνο για τους πρώτους 2. Το ρεβιβο έχει μία μυρωδιά αλλά σε καμία περίπτωση κάτι που βρωμάει και τέτοια. Απο λαδίλα .... Δεν ξέρω για την παλιά φόρμουλα. Πάντως στεγνώνει πολύ γρήγορα δεν έχεις δηλαδή στο κεφάλι σου την γνωστή λαδίλα , στα μαλλιά όμως έχεις καποια. Εγώ το βάζω βράδυ οπότε είμαι οκ. Αν και οι απόψεις διίστανται εμένα μου έκανε δουλειά. Τι εννοώ. Δεν εβγαλα μαλλιά εννοείται , αλλά μου μείωσε την τριχόπτωση (μετά τον 1ο μήνα) κατά πολύ και μου αύξησε αισθητά τον όγκο των μαλλιών (μιλάω μόνο για το scalp therapy οχι σαμπουάν κτλ). Το κακό είναι ότι είναι ακριβό , οπότε βαζω 1ml κάθε βράδυ για να μου βγάλει 6μηνο. Να σημειώσω ότι έχω τριχόπτωση τα τελευταία 3-4 χρόνια (ίσως και λιγότερο) και είμαι nw3 - vertex. Ίσως για αυτό με έπιασε. Δεν ξέρω τι θα κάνει σε μεγαλύτερες κλίμακες. Ελπίζω να βοήθησα.

Εχω κι εγω κατι μπουκαλακια revivo, που δεν εχουν ληξει.
Το ειχα κοψει εντελως οταν ξεκινησα zix.
Τωρα τελευταια το ξαναρχισα ομως, με αυτα τα παλια μπουκαλακια που εχω, και βαζω κι εγω κατι λιγοτερο απο 1ml, και μονο στις περιοχες με εντονο προβλημα.
Ειναι πανακριβο.
Κανω οικονομια στην ποσοτητα για να βγαλει περισσοτερο καιρο.

εσύ για ποιο λόγο σταμάτησες το zix?δεν είχε αποτελέσματα?
 

mech125

New Member
RE: F.A.Q Revivogen

Καλημέρα σας,
Είμαι σχετικά καινούριος στο forum και θα ήθελα τα φώτα σας. Είμαι 30 χρονών και εδώ κσωαι κανα 1μιση χρόνο έχω παρατηρήσει κάποια αραίωση (φαλάκρα όχι ακόμα) και σκέφτομαι να ξεκινήσω το revivogen. Έχοντας διαβάσει όλο το thread είμαι αρκετά μπερδεμένος σχετικά με την αποτελεσματικότητά του αλλά λέω να το δοκιμάσω και βλέπω.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω έιναι σε περίπτωση διακοπής χρήσης του revivo συνεχίζεται η τριχόπτωση (όπως είναι γνωστό) αλλά χάνεις και τα μαλλιά που κράτησες κατά τη διάρκεια χρήσης του?
Ευχαριστώ
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
RE: F.A.Q Revivogen

mech125 είπε:
Καλημέρα σας,
Είμαι σχετικά καινούριος στο forum και θα ήθελα τα φώτα σας. Είμαι 30 χρονών και εδώ κσωαι κανα 1μιση χρόνο έχω παρατηρήσει κάποια αραίωση (φαλάκρα όχι ακόμα) και σκέφτομαι να ξεκινήσω το revivogen. Έχοντας διαβάσει όλο το thread είμαι αρκετά μπερδεμένος σχετικά με την αποτελεσματικότητά του αλλά λέω να το δοκιμάσω και βλέπω.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω έιναι σε περίπτωση διακοπής χρήσης του revivo συνεχίζεται η τριχόπτωση (όπως είναι γνωστό) αλλά χάνεις και τα μαλλιά που κράτησες κατά τη διάρκεια χρήσης του?
Ευχαριστώ

Καλησπέρα φίλε mech125 και καλώς όρισες :)

Το Revivogen είναι ένα φυτικό dht blocker, στο αν είναι αποτελεσματικό η όχι διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο, βαθμό τριχόπτωσης κλπ. Χρησιμοποιώντας revivogen δεν σημαίνει πως δεν συνεχίζεις να χάνεις μαλλάκια, απλά το καθυστερεί όσο μπορεί, και σαν φυτικό που είναι, είναι και σχετικά αδύναμο (και πάλι έχει να κάνει με τον βαθμό τριχόπτωσης αυτό). Αν σε πιάσει θα σου δώσει μια συντήρηση στα υπάρχοντα μαλλιά.

Αν διακόψεις το revivogen, όπως και σε κάθε θεραπεία θα αρχίσει κανονικά και πάλι η εξέλιξη της πτώσης και θα πέσει το ότι συντηρούσε.
 

Reve

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

Ενημερωτικά παιδιά , από site τους στο εξωτερικό δεν στέλνουν πια Ελλάδα διότι λένε ότι έχουν ήδη διανομέα εδώ.
 
Μπλουζα