Dr juan couto

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Eradon

Member
Πάντως ο Τυρκάλας ανέβηκε στα μάτια μου πολύ. Ωστόσο έχω λίγο κώλυμα με την πυκνότητα μπροστά που δεν "δίνει" σε κανένα περιστατικό και το δεύτερο είναι ένα περιστατικό με φρικτή φύτρωση. Όμως είναι μια ελπίδα. Από εκεί
Φίλε Eradon, σαν ουδέτερο και νέο μέλος θα σου πω απλά την γνώμη μου ταπεινά και φιλικά. Δεν ξέρω γιατί έχεις μπει σε τέτοια θέση άμυνας και είσαι τόσο εριστικός προς τα μέλη. Απλά διαβάζω πραγματικά πως μιλάς στους υπόλοιπους για καλάμια και εγωισμούς και διαβάζω παράλληλα σχόλιο σου ότι έχεις την καλύτερη ΜΜ από όλους εδώ μέσα το 2010, ότι είσαι ο guru του IT και ήξερες το youtube πριν καν το κάνουν development κλπ. Δεν είναι και πολύ humble τα σχόλιά σου ούτε πολύ μη εγωκεντρικά. Τα σχόλιά σου είναι εντελώς εγωιστικά και υπεροπτικά σε βαθμό που με έκανες να σχολιάσω (και δεν έχω σχολιάσει πουθενά πέραν του νήματός μου).

Και επειδή δίνεις σημασία ποιος σου λέει την γνώμη του με σεβασμό και ταπεινότητα να σου αναφέρω ότι είμαι 34 ετών Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Υπολογιστών Πολυτεχνείου, προγραμματιστής και CTO/μέτοχος εταιρίας PC and console game development στο blockchain (US based). Και από όσο γνωρίζω εδώ μέσα υπάρχουν επίσης άνθρωποι πολύ υψηλού επιπέδου. Και είναι αρκετοί. Και με μεγάλη γνώση επίσης σε Μεταμοσχεύσεις. Όπως πιθανόν και εσύ δεν αμφιβάλλω καθόλου για την γνώση και την εμπειρία σου.Απλά θεωρώ ότι τα σχόλια σου είναι άκρως επιθετικά και εγωκεντρικά ενώ παράλληλα κάνεις μάθημα και υποδείξεις εριστικές στους άλλους για ακριβώς τα ίδια που κάνεις και εσύ.

Έκανα νήμα για να βοηθήσω ανθρώπους να αποφύγουν τραγικές ΜΜ (όπως είχα στο παρελθόν από δικιά μου λάθος επιλογή). Είμαστε εδώ να βοηθάμε ο ένας τον άλλον και όχι να δείξουμε ποιος την έχει μακρύτερη (την τρίχα) και ποιος είναι ο καλύτερος στην προσωπική του ζωή. Σίγουρα έχει εδώ μέσα καλύτερους και από μένα και από εσένα. Και όχι λίγους πίστεψέ με

Καλημέρα και καλό είναι να υπάρχει λίγο λογική και κριτική σκέψη. Ελπίζω να μην σε προσβάλλει το σχόλιό μου. Δεν είχα τέτοιο σκοπό
Καλησπέρα φίλε. Σίγουρα έχει καλύτερους παντού, όχι μόνο εδώ μέσα. Αυτοί όμως με τους οποίους τρώγομαι δεν είναι καλύτεροι και πάνω απ' όλα δεν είναι καλύτεροι σίγουρα στην ψυχή. Διαφορετικά δεν πρόκειται να είχα τέτοια αντιπαράθεση μαζί τους. Όπως ανέφερα και νωρίτερα, δεν είχα ποτέ σκοπό να προσβάλλω κανέναν, ούτε και μου αρέσει να προβάλλομαι για κανέναν λόγο.
Όταν όμως ο άλλος χωρίς να με γνωρίζει και με επιχειρήματα ψεύτικα που δεν έχουν καμία ανταπόκριση στην πραγματικότητα με προσβάλλει και με υποτιμά, μιλώντας μάλιστα με ένα ύφος εντελώς εγωιστικό και αλαζονικό, τότε λογικό κι εγώ να αναγκαστώ να αντιπαραβάλλω τα αντίθετα επιχειρήματα, προβάλλοντας χωρίς να το θέλω κάποια πραγματικά γεγονότα ή στοιχεία που υπερασπίζουν τη θέση μου και εμένα ως άτομο .
Αν διαβάσεις όμως το νήμα μου "Hairline με μέγιστη δυνατή πυκνότητα και φυσικότητα" και δεις πως ξεκίνησε όλο το θέμα εκεί, θα δεις ότι απλά ανέφερα το περιστατικό μου και την άποψή μου πάνω στο γενικότερο επίπεδο των ελληνικών μεταμοσχεύσεων και χωρίς να υπάρχει λόγος, δέχθηκα επιθέσεις όπου με αποκάλεσαν από άσχετο, μέχρι ψεύτη, μέχρι και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, χωρίς να έχω δώσει κανένα απολύτως δικαίωμα. Από εκεί και πέρα μην κατηγορείς εμένα. Εγώ τους δίνω απλά να πιούν από το ποτήρι που μου δίνουν οι ίδιοι. Αν ήταν καλύτεροι θα λάμβαναν ακόμα καλύτερα. Ρίξε όμως μια ματιά στο ύφος και τα λόγια που έχουν τα σχόλιά τους με περισσότερη προσοχή και θα καταλάβεις.
 

Eradon

Member
Φίλε @Eradon που είσαι πληροφορηκακιας και ψυχολόγος/Φιλοσοφος η δεν ξέρω εγώ τι...Όσα είπες στην αρχή ,έχεις καταλάβει ότι ένα ένα τα αναιρέσες στο τέλος;Επίσης ότι σε βάλανε για μμ σε ηλικία που ακόμα έπινες γάλα ,το κατάλαβες;Κακό πολύ αυτό.Τελος μάθε να μιλάς,είπες τον Αέρατο για αρρωστημένη προσωπικότητα;;;Τώρα που θα το δει ο Cvial θα σε ρίξει ένα μπανάκι να πας με την ησυχία σου να δεις YouTube και να ονειρεύεσαι πυκνότητες 70/80/90 τις εποχές σου .
Τι ακριβώς αναίρεσα? Τίποτα απολύτως, πέραν του γεγονότος ότι το αποτέλεσμα του Vlafo δεν ήταν αποτυχημένο, διότι απλά το μπέρδεψα με ένα άλλο μέλος. Κατά τα άλλα δεν αλλάζει τίποτα.
 

Eradon

Member
DHI την έκανε με μέθοδο FUE. Αυτό είπε από πάνω.
Έκανα 2 συνεδρίες. Μία με DHI και μία με FUE αν δεν κάνω λάθος και η εταιρία ήταν η DHI, για να το πάρει κι αυτό το ποτάμι...
Με κουράσατε απλά γιατί κάποιοι δεν θέλουν για προσωπικούς τους λόγους να παραδεχτούν ότι είχα ένα ιδιαίτερα καλό αποτέλεσμα για τα μέτρα εκείνης της εποχής (2010-2011). Τι θέλετε να σας πω? Πείτε μου να με παρατήσετε, αλλιώς να μην ξαναγράψω εδώ μέσα να ησυχάσω κι εγώ.
 

Eradon

Member
Αδερφέ οι φωτό αυτές που ανεβάζεις δυστυχώς δεν αποδεικνύουν απολύτως τπτ.ξερω δεν φταις εσύ που δεν γνώριζες πως να βγάλεις φωτό και σε τι συνθήκες ,η να κρατήσεις τις φωτό από το πριν μπεις για επέμβαση,την ημέρα της επέμβασης με την τοποθέτηση και μετά να έχεις φωτό ανά μήνα με την πρόοδο σου μέχρι τη συμπλήρωση του έτους..αυτό το καταλαβαίνω.οποτε δεν σου ζητάω κιόλας εννοείται ,ούτε θα σου ζητήσω φωτό από τότε..αυτό που σου λέω όμως ακόμα δεν το έχεις καταλάβει..όταν σου λέω,πως δεν βάζανε πάνω από 25-30 τριχοθυλάκια πυκνότητα ανά τετρ εκατοστό τότε,δεν είναι ότι δεν τα βάζανε γτ δεν μπορούσαν να τα βάλουν..είναι ότι σε όποια προσπάθεια έκαναν και έβαζαν πάνω από αυτά τα 25-30,πήγαιναν στον κάδο..δεν φυτρωναντα τριχοθυλάκια..σε ότι προσπάθεια έκαναν και εβαζαν 35-40 φύτρωναν στο τέλος τα 25 με 30..αυτό έγινε και σε εσένα..τα μισά είναι φυτρωμενα..εσύ,σαν ένα 20 χρόνο παιδάκι τότε,που είχε φουλ μαλλί γενικώς ,απλά λιγάκι μπροστα ίσα που,σου χάλασε ελαφρώς η hairline,έστω και αυτά που μπήκαν σου έκαναν το κάτι παραπάνω από πριν και λόγω της απειρίας σου,νόμιζες ότι πήρες πολύ δυνατό αποτέλεσμα..ένας γνωστής ,θα διέκρινε ξεκάθαρα τις σημαντικές ελλείψεις που έχει αυτή η hairline και ότι μπροστά μπροστά χωροπηδανε τα δίτριχα και δεν υπάρχει φυσικότητα..αυτη είναι όλη η ιστορία..επίσης,αν το είχες ψάξει σωστά,και αν ήταν σωστός και αυτός ο μπάσταρδος που σου έκανε την επέμβαση ,ΔΕΝ θα σε έβαζε 20 χρόνων παιδάκι μέσα για επέμβαση γτ είναι ακατάλληλη η ηλικία τελείως..να ήσουν 25-26 να πω οκ,πάρα πολύ συντηρητικά με μια επέμβαση 1000-1200 grafts ,να πω παει στο διάολο..για αυτό και σε ρωτάω που την έκανες και δεν μου λες..
Δεν είπα ότι ήτανε 70 grafts/cm, αλίμονο. Κάποιος εκεί της εταιρίας μου είπε τότε προφορικά ότι το μέγιστο που μπορούν να φτάσουν είναι κάπου τόσο. Προφανώς ήθελε να προβάλει την εταιρία. Δεν ήταν όμως και στα μέτρα της εποχής 15-20 graft ή ακόμα λιγότερα που είχες αναφέρει σε άλλο post. Υπήρχαν και τότε εξαιρέσεις στην Ελλάδα. Ήταν τουλάχιστον 30+, μπορεί 40-45, δεν ξέρω. Ούτε FUT ήταν με φρικτά αποτελέσματα που όπως ανέφερες σε άλλο νήμα, ήταν το μόνο που υπήρχε εκείνη την εποχή στην Ελλάδα και όλοι έφευγαν για Αμερική για το τίποτα. Τόσα έχετε πει που είναι μεν αλήθειες, αλλά όχι στην περίπτωσή μου, διότι υπήρχαν εξαιρέσεις και εκείνη την εποχή. Τελικά όμως επειδή δεν θέλετε να το αποδεχτείτε με έχει βγάλει άσχετο, ψεύτη, τιποτένιο και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, ενώ εγώ σας λέω την αλήθεια.
 

vlafo

Well-Known Member
Ποιά πυκνότητα ρε φίλε εννοείς,πόσταρε ένα περιστατικό να σου πούμε.
Πως την εννοείς την πυκνότητα-μπορείς να το προσδιορίσεις μετρήσιμα αυτό ή όχι.
Πες μας και ποιά είναι η φριχτή φύτρωση που είχε το μέλος-ποιός ήτανε?
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν είπα ότι ήτανε 70 grafts/cm, αλίμονο. Κάποιος εκεί της εταιρίας μου είπε τότε προφορικά ότι το μέγιστο που μπορούν να φτάσουν είναι κάπου τόσο. Προφανώς ήθελε να προβάλει την εταιρία. Δεν ήταν όμως και στα μέτρα της εποχής 15-20 graft ή ακόμα λιγότερα που είχες αναφέρει σε άλλο post. Υπήρχαν και τότε εξαιρέσεις στην Ελλάδα. Ήταν τουλάχιστον 30+, μπορεί 40-45, δεν ξέρω. Ούτε FUT ήταν με φρικτά αποτελέσματα που όπως ανέφερες σε άλλο νήμα, ήταν το μόνο που υπήρχε εκείνη την εποχή στην Ελλάδα και όλοι έφευγαν για Αμερική για το τίποτα. Τόσα έχετε πει που είναι μεν αλήθειες, αλλά όχι στην περίπτωσή μου, διότι υπήρχαν εξαιρέσεις και εκείνη την εποχή. Τελικά όμως επειδή δεν θέλετε να το αποδεχτείτε με έχει βγάλει άσχετο, ψεύτη, τιποτένιο και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, ενώ εγώ σας λέω την αλήθεια.
Καμία εξαίρεση δεν υπήρχε,μόνο η DHI υπήρχε τότε σαν κλινική που έκανε μετριότητες και έβαζε μέχρι 30g max και φυτρώνανε τα μισά.
40-45 not a chance.
 

Eradon

Member
Φίλε Eradon, σαν ουδέτερο και νέο μέλος θα σου πω απλά την γνώμη μου ταπεινά και φιλικά. Δεν ξέρω γιατί έχεις μπει σε τέτοια θέση άμυνας και είσαι τόσο εριστικός προς τα μέλη. Απλά διαβάζω πραγματικά πως μιλάς στους υπόλοιπους για καλάμια και εγωισμούς και διαβάζω παράλληλα σχόλιο σου ότι έχεις την καλύτερη ΜΜ από όλους εδώ μέσα το 2010, ότι είσαι ο guru του IT και ήξερες το youtube πριν καν το κάνουν development κλπ. Δεν είναι και πολύ humble τα σχόλιά σου ούτε πολύ μη εγωκεντρικά. Τα σχόλιά σου είναι εντελώς εγωιστικά και υπεροπτικά σε βαθμό που με έκανες να σχολιάσω (και δεν έχω σχολιάσει πουθενά πέραν του νήματός μου).

Και επειδή δίνεις σημασία ποιος σου λέει την γνώμη του με σεβασμό και ταπεινότητα να σου αναφέρω ότι είμαι 34 ετών Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Υπολογιστών Πολυτεχνείου, προγραμματιστής και CTO/μέτοχος εταιρίας PC and console game development στο blockchain (US based). Και από όσο γνωρίζω εδώ μέσα υπάρχουν επίσης άνθρωποι πολύ υψηλού επιπέδου. Και είναι αρκετοί. Και με μεγάλη γνώση επίσης σε Μεταμοσχεύσεις. Όπως πιθανόν και εσύ δεν αμφιβάλλω καθόλου για την γνώση και την εμπειρία σου.Απλά θεωρώ ότι τα σχόλια σου είναι άκρως επιθετικά και εγωκεντρικά ενώ παράλληλα κάνεις μάθημα και υποδείξεις εριστικές στους άλλους για ακριβώς τα ίδια που κάνεις και εσύ.

Έκανα νήμα για να βοηθήσω ανθρώπους να αποφύγουν τραγικές ΜΜ (όπως είχα στο παρελθόν από δικιά μου λάθος επιλογή). Είμαστε εδώ να βοηθάμε ο ένας τον άλλον και όχι να δείξουμε ποιος την έχει μακρύτερη (την τρίχα) και ποιος είναι ο καλύτερος στην προσωπική του ζωή. Σίγουρα έχει εδώ μέσα καλύτερους και από μένα και από εσένα. Και όχι λίγους πίστεψέ με

Καλημέρα και καλό είναι να υπάρχει λίγο λογική και κριτική σκέψη. Ελπίζω να μην σε προσβάλλει το σχόλιό μου. Δεν είχα τέτοιο σκοπό
Κοίτα παράδειγμα στην προηγούμενη σελίδα τι έγραψε ο aeratos " όταν εσύ, ήσουν σε υγρή μορφή, εγώ πήγαινα σχολείο κ.ο.κ." ενώ έχουμε μόλις 2 χρόνια διαφοράς...!!! Ξεχνάει ότι οι φώτο που βλέπει είναι πριν από 12 χρόνια... Ο άνθρωπος είναι εκτός πραγματικότητας και εκτός τόπου και χρόνου. Διάβασε όλο το νήμα και το "Hairline με μέγιστη δυνατή πυκνότητα και φυσικότητα" και θα δεις πόσες επιθέσεις και πόσες ασυναρτησίες έχει γράψει εναντίον μου. Αλήθεια στο λέω, λάθος άτομο έχεις στοχοποιήσει ως προκλητικό κ.ο.κ. Εγώ απλά αμύνομαι...
 

Eradon

Member
Καμία εξαίρεση δεν υπήρχε,μόνο η DHI υπήρχε τότε σαν κλινική που έκανε μετριότητες και έβαζε μέχρι 30g max και φυτρώνανε τα μισά.
40-45 not a chance.
Στην DHI πήγα κι εγώ. Αν σου φέρω λοιπόν χαρτιά από την κλινική μετά από λίγο καιρό και αποδεικνύουν το αντίθετο στην περίπτωσή μου, θα παραδεχτείτε ότι ήσασταν απαράδεκτοι σε όλες σας τις κουβέντες μέχρι τώρα και ότι εσείς είστε όλα αυτά που αποκαλείτε εμένα μέχρι τώρα?
 

Eradon

Member
Και για να είμαστε πιο ξεκάθαροι, ο aeratos από το πρώτο νήμα, υποστήριζε όχι για 30graft,που αυτό μπορώ να το παραδεχτώ μέχρι ένα βαθμό, αλλά για το ότι δεν υπήρχε πάνω από 15-20 graft τότε στην Ελλάδα και μόνο FUE και μόνο φρικτά αποτελέσματα...
 

vlafo

Well-Known Member
Στην DHI πήγα κι εγώ. Αν σου φέρω λοιπόν χαρτιά από την κλινική μετά από λίγο καιρό και αποδεικνύουν το αντίθετο στην περίπτωσή μου, θα παραδεχτείτε ότι ήσασταν απαράδεκτοι σε όλες σας τις κουβέντες μέχρι τώρα και δεν ξέρετε τι σας γίνεται?
Ρε φίλε

Καταλαβαίνεις τι σου γράφω.
Τι στην dhi πήγες αφού σου λέω μόνο αυτή υπήρχε στο κομμάτι των μμ στην Ελλάδα.
Ευχαριστώ πολύ λες και δεν το ξέρω.

Καi τι θα γράφει το χαρτί που σου δώσανε για πες μου.
Ότι τοποθετήσανε 45g?

Προς το παρόν βλέπω εσένα που ξέρεις απόλυτα μια και ασχολείσαι με το θέμα.

Περιμένω να δω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Αυτό που λέει ο aeratos ισχύει,ήταν τα αποτελέσματα τραγικά,έβαζες χ αριθμό,φυτρώνανε τα μισά,τα dots κάνανε πάρτυ και τα αποτελέσματα ήταν αστεία.
 

Eradon

Member
Ρε φίλε

Καταλαβαίνεις τι σου γράφω.
Τι στην dhi πήγες αφού σου λέω μόνο αυτή υπήρχε στο κομμάτι των μμ στην Ελλάδα.
Ευχαριστώ πολύ λες και δεν το ξέρω.

Καi τι θα γράφει το χαρτί που σου δώσανε για πες μου.
Ότι τοποθετήσανε 45g?

Προς το παρόν βλέπω εσένα που ξέρεις απόλυτα μια και ασχολείσαι με το θέμα.

Περιμένω να δω.
Μόνο η DHI υπήρχε? lol... Κατά τα άλλα εσείς είστε οι γνώστες και εγώ εντελώς άσχετος...
Bergmann Kord δεν υπήρχε? H Laserline δεν υπήρχε? Η AHC δεν υπήρχε? Μη με τρελάνεις σε παρακαλώ κι εσύ και ο άλλος που
τα ξέρετε όλα και όλοι οι υπόλοιποι πρέπει μόνο ερωτήσεις να σας κάνουμε σαν παντογνώστες που είστε, αλλιώς μας κατακεραυνώνετε
μαζί με τα φιλαράκια σας εδώ μέσα...
Έκανα έρευνα για να πάω τότε στη DHI, όπως κι εσύ έκανες για να πας στον Τυρκάλα.
Υπήρχαν πολλοί, το θέμα ήταν όχι αν υπήρχαν, αλλά τι αποτελέσματα είχαν...................
 

Eradon

Member
Αυτό που λέει ο aeratos ισχύει,ήταν τα αποτελέσματα τραγικά,έβαζες χ αριθμό,φυτρώνανε τα μισά,τα dots κάνανε πάρτυ και τα αποτελέσματα ήταν αστεία.
Αυτό που λέει ο aeratos το ξέρω από προσωπική εμπειρία. Αποτελέσματα σοκ, με φοβερές ουλές και μερικά "καρφιά" στο κεφάλι.
Τα έχω δει από φίλους η γνωστούς που πέσανε θύματα εκείνη την εποχή. Γι' αυτό ακριβώς λέω το αποτέλεσμά μου πολύ επιτυχημένο τότε...για την εποχή εκείνη φυσικά και όχι για τώρα και ο aeratos θέλει να συγκρίνει το τότε αποτέλεσμά μου πριν 12 χρόνια με το τωρινό το δικό σου . Από εκεί να καταλάβεις μυαλά...
Τέλος πάντων, αλήθεια δεν ήρθα εδώ ούτε για αντιπαραθέσεις, ούτε για λογομαχίες, ήρθα για να βοηθηθώ και αν μπορώ να βοηθήσω και κάπου. Κατέληξα όμως στο να γράφω ατέλειωτα για να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας...
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Έκανα 2 συνεδρίες. Μία με DHI και μία με FUE αν δεν κάνω λάθος και η εταιρία ήταν η DHI, για να το πάρει κι αυτό το ποτάμι...
Με κουράσατε απλά γιατί κάποιοι δεν θέλουν για προσωπικούς τους λόγους να παραδεχτούν ότι είχα ένα ιδιαίτερα καλό αποτέλεσμα για τα μέτρα εκείνης της εποχής (2010-2011). Τι θέλετε να σας πω? Πείτε μου να με παρατήσετε, αλλιώς να μην ξαναγράψω εδώ μέσα να ησυχάσω κι εγώ.
Φίλε τι ακριβώς μου απαντάς εμένα ; Εγώ δεν έχω εμπλακεί καν στη συζήτηση. Αναρωτήθηκε ο αεράτος που χειρουργήθηκες και αντλώντας πληροφορίες από τα γραφόμενα σου έγραψα αυτό που αναφέρθηκε εκ μέρους σου. Τι να σε παρατήσουμε και τι σε κουράσαμε ; Τσέκαρε που απαντάς μη σηκώνεις άμυνες παντού.
 

vlafo

Well-Known Member
Μόνο η DHI υπήρχε? lol... Κατά τα άλλα εσείς είστε οι γνώστες και εγώ εντελώς άσχετος...
Bergmann Kord δεν υπήρχε? H Laserline δεν υπήρχε? Η AHC δεν υπήρχε? Μη με τρελάνεις σε παρακαλώ κι εσύ και ο άλλος που
τα ξέρετε όλα και όλοι οι υπόλοιποι πρέπει μόνο ερωτήσεις να σας κάνουμε σαν παντογνώστες που είστε, αλλιώς μας κατακεραυνώνετε
μαζί με τα φιλαράκια σας εδώ μέσα...
Έκανα έρευνα για να πάω τότε στη DHI, όπως κι εσύ έκανες για να πας στον Τυρκάλα.
Υπήρχαν πολλοί, το θέμα ήταν όχι αν υπήρχαν, αλλά τι αποτελέσματα είχαν...................
Ρε φίλε τι μου λες θα με τρελάνεις.
Και πλαστικοί χειρουργοι υπήρχαν πολλοί και κάνανε,οι κλινικές που αναφέρεις ήταν ινστιτούτα το καταλαβαίνεις,και τότε το 2010 είδαν το ψωμί και άρχισαν να εντάσουν και το σλόγκαν ελάτε να βάλουμε μαλλιά.
Εγώ ούτε που ασχολήθηκα ποτέ με αυτές γιστι δεν είναι κλινικές μμ.
Εγώ που ήξερα.
Εσυ ένταξε τες σε τέτοιες.
Η μόνη κλινική που ήταν αποκλειστικά εξειδικευμένη στις μμ ήταν η Dhi.
Η Advance τότε μόλις είχε ιδρυθεί.
Ένα υποκατάστημα είχε το κεντρικό.
Μην με τρελλαίνεις λοιπόν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Όχι...ότι και να έχουμε, ότι και να κάνουμε το Εγώ και ο Εγω-ισμός πρέπει να μένουν χαμηλά...
Όχι ότι είναι εύκολο, κι εγώ αποτυγχάνω συνεχώς, αλλά πρέπει να προσπαθούμε.
Ξέρω ότι δεν είναι φιλοσοφικό φόρουμ εδώ, αλλά ο εγωισμός είναι η πηγή για κάθε τι κακό:
Ο εγωιστής δεν ανέχεται τίποτα. Ο εγωιστής ενοχλείται και αντιδράει με το παραμικρό. Ο εγωιστής είναι ικανός για κάθε τι κακό έναντι του συνανθρώπου του, διότι βλέπει τους πάντες κατωτέρους του. Ο εγωιστής είναι σκληρός, αναίσθητος και άσπλαχνος γιατί όλη του η ύπαρξη είναι συγκεντρωμένη γύρω από τον εαυτό του. Ο εγωιστής κάνει τα πάντα για τη δική του ωφέλεια, ακόμα και σε βάρος των γύρω του, αλλά και του περιβάλλοντος, αφού πάνω απ' όλους και όλα αξία έχει ο ίδιος και η δική του ικανοποίηση. Ο εγωιστής δεν αντιλαμβάνεται τις ανάγκες των άλλων ενώ και οι δικές του ποτέ δεν ικανοποιούνται, αφού το Εγώ είναι σαν ένα στόμα, το οποίο όσο πιο μεγάλο είναι, τόσο πιο δύσκολα χορταίνει...

Ο εγωιστής θα κάνει τα πάντα προκειμένου να προστατέψει τον εγωισμό/το εγώ του. Θα υποκριθεί, θα πει ψέματα, θα υποτιμήσει τους γύρω του, δεν θα παραδεχτεί ποτέ τα μειονεκτήματα και τα λάθη του, θα τα προβάλλει στους άλλους και δεν θα βελτιωθεί ποτέ. Ο Εγωιστής θα αρνείται και θα παραποιεί την πραγματικότητα προκειμένου να υπερασπίσει τον εαυτό του. Ο εγωιστής αν προσβληθεί έντονα ο εγωισμός του, εύκολα θα οδηγηθεί σε επίθεση ή ακόμα και σε αυτοχειρία και τόοοσα άλλα. Μπορώ να γράψω σελίδες ολόκληρες.
Προσέχτε λοιπόν...Εγωϊσμός=Θάνατος. Άρα μακριά απ' το καλάμι... ;-)
Μπορούσες να γράψεις " Εγωισμός, όποιος κερδίζει, χάνει " , για να μην χρειαστεί να γράψεις σελίδες ολόκληρες.
 

aeratos28

Just aeratos
Δείξε μου το μνμ που είπα ότι έβαζαν 15-20 grafts..γτ από ανακρίβεια είσαι γεμάτος...επίσης άσε τις παραποιήσεις συνεχώς..σου είπα ότι ήσουν σε υγρή μορφή γτ έλεγες κάτι χαζομάρες..πήγαινε ξαναδες τι έλεγες..ε και δεν είναι δυνατόν να λες ότι λες σε ένα άνθρωπο που σε περνάει και 4 + χρόνια..
Δεν είπα ότι ήτανε 70 grafts/cm, αλίμονο. Κάποιος εκεί της εταιρίας μου είπε τότε προφορικά ότι το μέγιστο που μπορούν να φτάσουν είναι κάπου τόσο. Προφανώς ήθελε να προβάλει την εταιρία. Δεν ήταν όμως και στα μέτρα της εποχής 15-20 graft ή ακόμα λιγότερα που είχες αναφέρει σε άλλο post. Υπήρχαν και τότε εξαιρέσεις στην Ελλάδα. Ήταν τουλάχιστον 30+, μπορεί 40-45, δεν ξέρω. Ούτε FUT ήταν με φρικτά αποτελέσματα που όπως ανέφερες σε άλλο νήμα, ήταν το μόνο που υπήρχε εκείνη την εποχή στην Ελλάδα και όλοι έφευγαν για Αμερική για το τίποτα. Τόσα έχετε πει που είναι μεν αλήθειες, αλλά όχι στην περίπτωσή μου, διότι υπήρχαν εξαιρέσεις και εκείνη την εποχή. Τελικά όμως επειδή δεν θέλετε να το αποδεχτείτε με έχει βγάλει άσχετο, ψεύτη, τιποτένιο και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, ενώ εγώ σας λέω την αλήθεια.
 

aeratos28

Just aeratos
Είσαι με τα καλά σου ρε?? Ποτέ σύγκρινα εγώ το δικό σου αποτέλεσμα με του vlafo?? Κάνε copy paste και αυτό το μνμ που αναφέρω κάτι τέτοιο..αν δεν τα κάνεις,θα σου κάνω αναφορά για ψευδή σχόλια προς το πρόσωπο μου κάτι το οποίο δεν το καταλαβαίνω καν..
..για την εποχή εκείνη φυσικά και όχι για τώρα και ο aeratos θέλει να συγκρίνει το τότε αποτέλεσμά μου πριν 12 χρόνια με το τωρινό το δικό σου . Από εκεί να καταλάβεις μυαλά...
 
Δεν παρακολούθησα τα πάντα. Διάβασα τα τελευταία σου σχόλια τα οποία μου έκαναν πολύ εντύπωση γιατί δεν μπόρεσα να τα βασίσω κάπου. Σου ζητώ συγγνώμη αν πήρα θέση χωρίς να έχω ολοκληρωμένη άποψη. Δεν θα το επαναλάβω. Καλή συνέχεια

Πάντως ο Τυρκάλας ανέβηκε στα μάτια μου πολύ. Ωστόσο έχω λίγο κώλυμα με την πυκνότητα μπροστά που δεν "δίνει" σε κανένα περιστατικό και το δεύτερο είναι ένα περιστατικό με φρικτή φύτρωση. Όμως είναι μια ελπίδα. Από εκεί

Καλησπέρα φίλε. Σίγουρα έχει καλύτερους παντού, όχι μόνο εδώ μέσα. Αυτοί όμως με τους οποίους τρώγομαι δεν είναι καλύτεροι και πάνω απ' όλα δεν είναι καλύτεροι σίγουρα στην ψυχή. Διαφορετικά δεν πρόκειται να είχα τέτοια αντιπαράθεση μαζί τους. Όπως ανέφερα και νωρίτερα, δεν είχα ποτέ σκοπό να προσβάλλω κανέναν, ούτε και μου αρέσει να προβάλλομαι για κανέναν λόγο.
Όταν όμως ο άλλος χωρίς να με γνωρίζει και με επιχειρήματα ψεύτικα που δεν έχουν καμία ανταπόκριση στην πραγματικότητα με προσβάλλει και με υποτιμά, μιλώντας μάλιστα με ένα ύφος εντελώς εγωιστικό και αλαζονικό, τότε λογικό κι εγώ να αναγκαστώ να αντιπαραβάλλω τα αντίθετα επιχειρήματα, προβάλλοντας χωρίς να το θέλω κάποια πραγματικά γεγονότα ή στοιχεία που υπερασπίζουν τη θέση μου και εμένα ως άτομο .
Αν διαβάσεις όμως το νήμα μου "Hairline με μέγιστη δυνατή πυκνότητα και φυσικότητα" και δεις πως ξεκίνησε όλο το θέμα εκεί, θα δεις ότι απλά ανέφερα το περιστατικό μου και την άποψή μου πάνω στο γενικότερο επίπεδο των ελληνικών μεταμοσχεύσεων και χωρίς να υπάρχει λόγος, δέχθηκα επιθέσεις όπου με αποκάλεσαν από άσχετο, μέχρι ψεύτη, μέχρι και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο, χωρίς να έχω δώσει κανένα απολύτως δικαίωμα. Από εκεί και πέρα μην κατηγορείς εμένα. Εγώ τους δίνω απλά να πιούν από το ποτήρι που μου δίνουν οι ίδιοι. Αν ήταν καλύτεροι θα λάμβαναν ακόμα καλύτερα. Ρίξε όμως μια ματιά στο ύφος και τα λόγια που έχουν τα σχόλιά τους με περισσότερη προσοχή και θα καταλάβεις.
 
Μπλουζα