Dr. Bisanga Βρυξέλλες 18-19.01.2022 3100 grafts

oreo

Well-Known Member
Ναι έχεις δίκιο, έκανα εκ παραδρομής το 1418x2. Πολύ καλά κάνεις κ ψάχνεις το καλύτερο για σένα.
Σχετικά με το πλάνο απο Bisanga σου είπε ποια είναι η έκταση της λήπτριας?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Α. Γιώργος

Active Member
Ναι έχεις δίκιο, έκανα εκ παραδρομής το 1418x2. Πολύ καλά κάνεις κ ψάχνεις το καλύτερο για σένα.
Σχετικά με το πλάνο απο Bisanga σου είπε ποια είναι η έκταση της λήπτριας?
Ο Bisanga δεν ανάφερε εμβαδόν λήπτριας, γιατί πιστεύω στην περίπτωση μου δεν παίζει και ιδιαίτερα μεγάλο ρόλο ( αρκετά μαμά Μάλια,διάχυτη αραίωση χωρίς σχεδόν καθόλου τελείως άδειες περιοχές εκτός από την Hairline) αλλά και χωρίς το Excel του Lorenzo για την καλύτερη δυνατή κάλυψη της περιοχής μου είπε παρόμοιο αριθμό με τον Lorenzo.
Ελπίζω να σε κάλυψα.
 

bobby

Well-Known Member
Ο Bisanga δεν ανάφερε εμβαδόν λήπτριας, γιατί πιστεύω στην περίπτωση μου δεν παίζει και ιδιαίτερα μεγάλο ρόλο ( αρκετά μαμά Μάλια,διάχυτη αραίωση χωρίς σχεδόν καθόλου τελείως άδειες περιοχές εκτός από την Hairline) αλλά και χωρίς το Excel του Lorenzo για την καλύτερη δυνατή κάλυψη της περιοχής μου είπε παρόμοιο αριθμό με τον Lorenzo.
Ελπίζω να σε κάλυψα.
Ο Bisanga δεν σου είπε ότι αν φέρεις έγγραφο από γιατρό ότι χρειάζεσαι την ΜΜ για ιατρικούς λόγους ( TAX is additional for elective surgery in Brussels, however this can be waived with a letter from your doctor explaining the negative effect hair loss is having on you) γλιτώνεις τον φόρο?
 

Α. Γιώργος

Active Member
Ο Bisanga δεν σου είπε ότι αν φέρεις έγγραφο από γιατρό ότι χρειάζεσαι την ΜΜ για ιατρικούς λόγους ( TAX is additional for elective surgery in Brussels, however this can be waived with a letter from your doctor explaining the negative effect hair loss is having on you) γλιτώνεις τον φόρο?
Γειά σου @bobby (μακράν το καλύτερο avatar στο φόρουμ) αυτή η διαδικασία είναι στάνταρ στο Βέλγιο
 

Α. Γιώργος

Active Member
Οποτε εσυ δεν θα πληρώσεις φόρους;
; που αναφέρθηκε πριν 21%.
Παιδιά όποιος ενδιαφέρεται για τις τιμές της εταιρείας μπορεί να επικοινωνήσει με την BHR στην Ελλάδα και θα ενημερωθεί πλήρως.
Όλοι είναι εξαιρετικά ευγενικοί και απολύτως εξυπηρετικοί.
Και το βασικότερο ολοι θα πάρουνε τις ίδιες απαντήσεις.
 

nick90

Well-Known Member
Παιδιά όποιος ενδιαφέρεται για τις τιμές της εταιρείας μπορεί να επικοινωνήσει με την BHR στην Ελλάδα και θα ενημερωθεί πλήρως.
Όλοι είναι εξαιρετικά ευγενικοί και απολύτως εξυπηρετικοί.
Και το βασικότερο ολοι θα πάρουνε τις ίδιες απαντήσεις.
Καλα δεν είναι και τίποτα να απαντήσεις αλλα τεσπα ας μη το κάνουμε θεμα. Καλη συνεχεια.
 

Α. Γιώργος

Active Member
Καλα δεν είναι και τίποτα να απαντήσεις αλλα τεσπα ας μη το κάνουμε θεμα. Καλη συνεχεια.
Το θέμα είναι ότι δεν έχει απολύτως κανένα νόημα να αρχίσω να δίνω απαντήσεις για τα οικονομικά της επέμβασης, γιατί όποιος ενδιαφέρεται μπορεί πολύ εύκολα βρει τις απαντήσεις που χρειάζεται γιατί οι τιμές είναι ίδιες για όλους.
 

nick90

Well-Known Member
Το θέμα είναι ότι δεν έχει απολύτως κανένα νόημα να αρχίσω να δίνω απαντήσεις για τα οικονομικά της επέμβασης, γιατί όποιος ενδιαφέρεται μπορεί πολύ εύκολα βρει τις απαντήσεις που χρειάζεται γιατί οι τιμές είναι ίδιες για όλους.
Φιλε για τον φόρο σε ρωτησα, επειδή το ανέφερε ο Bobby. Ειναι πολυ απλο να έλεγες ενα ναι ή οχι και να τελειωνε το θέμα. Λες και είναι κανα κρυφό μυστικό...ισα ισα που ειναι φανερά θα έπρεπε να τα λες. Συνήθως τα κρύβουν αυτοί που πληρώνουν λιγότερα για κάποιο λογο και δεν θέλουν να μαθευτεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Α. Γιώργος

Active Member
Φιλε για τον φόρο σε ρωτησα, επειδή το ανέφερε ο Bobby. Ειναι πολυ απλο να πεις ενα ναι ή οχι και να τελειώσει το θέμα. Λες και είναι κανα κρυφό μυστικό...ισα ισα που ειναι φανερά θα έπρεπε να τα λες. Συνήθως τα κρύβουν αυτοί που πληρώνουν λιγότερα για κάποιο λογο και δεν θέλουν να μαθευτεί.
Σε παρακαλώ ξαναδιάβασε τη απάντηση μου. Σχόλιο #24 και μετά μου εξηγήσεις πιο είναι το μυστικό που κρατάω κρυφό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Το θέμα είναι ότι δεν έχει απολύτως κανένα νόημα να αρχίσω να δίνω απαντήσεις για τα οικονομικά της επέμβασης, γιατί όποιος ενδιαφέρεται μπορεί πολύ εύκολα βρει τις απαντήσεις που χρειάζεται γιατί οι τιμές είναι ίδιες για όλους.
Ααααα εδω είμαστε οικογενεια φιλε Γιωργο, δεν εχουμε μυστικα ;)
 

bobby

Well-Known Member
Γειά σου @bobby (μακράν το καλύτερο avatar στο φόρουμ) αυτή η διαδικασία είναι στάνταρ στο Βέλγιο
Να είχα και το μαλλί του avatar μου………και ας μην το έκανα κοτσιδάκια…. :p :p :p :p :p Καλή επιτυχία Γιώργο!!! Ο γιατρός που πας είναι από τις κορυφές!
 

Α. Γιώργος

Active Member
Ααααα εδω είμαστε οικογενεια φιλε Γιωργο, δεν εχουμε μυστικα ;)
Ο επόμενος με μυστικά και κρυφές συνωμοσίες- συμφωνίες.
Έτσι και αλλιώς είναι της εποχής τώρα εν καιρό πανδημίας κάτι τέτοια έχουνε πολύ πέραση,και το τα γουστάρει και ο κόσμος.
Σε παρακαλώ και εσένα διάβασε τα σχόλια μου και εξήγησε μου ποια μυστικά εννοείς.
 

Disco

Well-Known Member
σου ανέφερε ο bisanga τι πυκνότητα έχεις τώρα περίπου στη λήπτρια σε Α-Β ζώνη; Επίσης τι μέση πυκνότητα θα σου τοποθετήσει σε α-β ζώνη με τα 3κ grafts και ποια θα είναι η τελική πυκνότητα τοποθέτησης μαζί με την προυπάρχουσα πυκνότητα;
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε Γιώργο
Καλή επιτυχία που την θεωρώ δεδομένη στον συγκεκριμένο γιατρό.
Εκείνο που θα ήθελα να τονίσω,είναι ότι έβαλες 2566 στην dhi και η εικόνα δεν είναι αυτή που θα έπρεπε.
Η φύτρωση κυμάνθηκε σε πολύ χαμηλά επίπεδα δυστυχώς.Για άλλη μια φορά.
Τουλάχιστον τώρα θα το φτιάξεις όλο σωστά.
Εύχομαι καλή επιτυχία και να μας ενημερώνεις.
 

Α. Γιώργος

Active Member
σου ανέφερε ο bisanga τι πυκνότητα έχεις τώρα περίπου στη λήπτρια σε Α-Β ζώνη; Επίσης τι μέση πυκνότητα θα σου τοποθετήσει σε α-β ζώνη με τα 3κ grafts και ποια θα είναι η τελική πυκνότητα τοποθέτησης μαζί με την προυπάρχουσα πυκνότητα;
Καλημέρα φίλε Disco με τον Bisanga συμφωνήσαμε η Hairline να ξεκινήσει στο σημείο που ξεκινάει τώρα ότι έχει μείνει από την προϋπάρχουσα Hairline περίπου στα 6,5 cm και να έχει μια πυκνότητα 50gr/cm. Τώρα για τα υπόλοιπα θα υπάρχει μια καλύτερη εικόνα όταν θα ξυριστει το κεφάλι. Ο Lorenzo με το Excel έβγαλε ότι για μια πλήρης κάλυψη χρειάζονται περίπου 2700 gr, ο Bisanga μου είπε 3000gr. Πιστεύω κάπου εκεί κοντά βρίσκεται η ιδανική λύση.
Τα υπόλοιπα θα είναι καλύτερα να αξιολογηθουνε όταν θα ξυριστει το κεφάλι.
 

Α. Γιώργος

Active Member
Φίλε Γιώργο
Καλή επιτυχία που την θεωρώ δεδομένη στον συγκεκριμένο γιατρό.
Εκείνο που θα ήθελα να τονίσω,είναι ότι έβαλες 2566 στην dhi και η εικόνα δεν είναι αυτή που θα έπρεπε.
Η φύτρωση κυμάνθηκε σε πολύ χαμηλά επίπεδα δυστυχώς.Για άλλη μια φορά.
Τουλάχιστον τώρα θα το φτιάξεις όλο σωστά.
Εύχομαι καλή επιτυχία και να μας ενημερώνεις.
Καλημέρα το έχω ήδη αναφέρει ότι η DHI δεν ήταν η καλύτερη επιλογή. Αλλά η περιοχή που καλύφθηκε ήταν αρκετά μεγάλη, το crown είχε ανοίξει σχεδόν τέλειος, κανονικά μόνο γιαυτό χρειαζότανε περίπου 2000 τρ. Πιστεύω για τις συνθήκες της εποχής Ιούνιος 2020 πρώτο λοκνταουν και αβεβαιότητα ποια χώρα και πότε θα ανοίξει τα σύνορα και της επιθυμίας μου να κλείσω συγκεκριμένες περιοχές γιατί βλέπεις παρακάτω 40528-040fdeab698e63cc3d942e72021e5a67.jpg
η κατάσταση είχε ξεφύγει τελείως.
Σίγουρα δεν ήτανε η καλύτερη επιλογή αλλά όχι και η χειρότερη.
Ευχαριστώ για τις ευχές
 

Disco

Well-Known Member
Καλημέρα φίλε Disco με τον Bisanga συμφωνήσαμε η Hairline να ξεκινήσει στο σημείο που ξεκινάει τώρα ότι έχει μείνει από την προϋπάρχουσα Hairline περίπου στα 6,5 cm και να έχει μια πυκνότητα 50gr/cm. Τώρα για τα υπόλοιπα θα υπάρχει μια καλύτερη εικόνα όταν θα ξυριστει το κεφάλι. Ο Lorenzo με το Excel έβγαλε ότι για μια πλήρης κάλυψη χρειάζονται περίπου 2700 gr, ο Bisanga μου είπε 3000gr. Πιστεύω κάπου εκεί κοντά βρίσκεται η ιδανική λύση.
Τα υπόλοιπα θα είναι καλύτερα να αξιολογηθουνε όταν θα ξυριστει το κεφάλι.
Οπότε αφού συμφώνησε και με τον Lorenzo, τόσα χρειάζεσαι. Γενικά ο Bisanga είναι σοβαρός γιατρός με πολύ μεγάλη εμπειρία, ακόμα και αν δεν κάνει τις αναλύσεις του lorenzo με επιφάνειες, πυκνότητες, τρίχες κτλπ, όσα προτείνει είναι και τα κατάλληλα grafts για μια περιοχή. Το βλέπεις και μόνος οτι άλλη ανάλυση κανει ο ενας, άλλη ο αλλος (πιο αναλυτική του lorenzo), αλλά τελικά στα ίδια καταλήγουν...

Καλημέρα το έχω ήδη αναφέρει ότι η DHI δεν ήταν η καλύτερη επιλογή. Αλλά η περιοχή που καλύφθηκε ήταν αρκετά μεγάλη, το crown είχε ανοίξει σχεδόν τέλειος, κανονικά μόνο γιαυτό χρειαζότανε περίπου 2000 τρ. Πιστεύω για τις συνθήκες της εποχής Ιούνιος 2020 πρώτο λοκνταουν και αβεβαιότητα ποια χώρα και πότε θα ανοίξει τα σύνορα και της επιθυμίας μου να κλείσω συγκεκριμένες περιοχές γιατί βλέπεις παρακάτω Προβολή συνημμένου 44677
η κατάσταση είχε ξεφύγει τελείως.
Σίγουρα δεν ήτανε η καλύτερη επιλογή αλλά όχι και η χειρότερη.
Ευχαριστώ για τις ευχές
Βασικά νομίζω δεν μπορούμε να κρίνουμε τη φύτρωση της πρώτης σου επέμβασης γιατί ειχες αρκετή εξέλιξη της τριχόπτωσης και σου ειχαν απλώσει και τα grafts σε πολύ μεγάλη επιφάνεια οπότε και δεν θα ηταν πυκνό το αποτέλεσμα ουτως ή αλλως. Νομίζω ότι αυτό ειναι το πρόβλημα ότι στα άπλωσαν σε μεγάλη επιφάνεια.
 
Μπλουζα