DHI with Choi pen - Dr. Chris Tsakalos - 4700 grafts - 27/11/2023

LoverBoy

Well-Known Member
Εγώ απο πρήξιμο πολύ λίγο παιδιά έφτανε μέχρι τη μέση του μέτωπου αλλά έκανα μασαζ ελαφρύπρος τα πάνω και το σταμάταγε κάπως!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dogal

New Member
μπρος τα καλη τι ειναι ο πονος....το πολυ δυο μερες μετα εισαι καλα...θελει παγο και μαζασακι ακοι εχουν περισσοτερο αλλοι λιγοτερο. αν κανεις ομως crown οπως εγω δεν εχεις σχεδον καθολου το οιδημα παει κατα πισω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dogal

New Member
Από πρήξιμο πως πηγες? Γιατί πολλά ακούω για πρήξιμο τώρα τελευταία και έχει φοβηθεί το ματι μου..
Την επόμενη της τελευταίας συνεδρίας είχα ένα ελαφρώς πρήξιμο στο μέτωπο που πέρασε μέσα σε 1-2 μέρες. Το πρήξιμο αυτό το ανέφερα και στην αρχή του νήματος, αλλά πιο πολύ για την λεπτομέρεια και όχι επειδή ήταν κάτι αξιοσημείωτο.
Βέβαια, τοποθετήθηκαν και πολλά μοσχεύματα. Πάντως, ενώ μια από τις νοσηλεύτριες είχε αναφέρει για ελαφρύ μασάζ, δεν έκανα ποτέ. Πέρα από το ελαφρύ πρήξιμο, ούτε πόνος ούτε κάποια ενόχληση.
 

Giorgos30

Member
Την επόμενη της τελευταίας συνεδρίας είχα ένα ελαφρώς πρήξιμο στο μέτωπο που πέρασε μέσα σε 1-2 μέρες. Το πρήξιμο αυτό το ανέφερα και στην αρχή του νήματος, αλλά πιο πολύ για την λεπτομέρεια και όχι επειδή ήταν κάτι αξιοσημείωτο.
Βέβαια, τοποθετήθηκαν και πολλά μοσχεύματα. Πάντως, ενώ μια από τις νοσηλεύτριες είχε αναφέρει για ελαφρύ μασάζ, δεν έκανα ποτέ. Πέρα από το ελαφρύ πρήξιμο, ούτε πόνος ούτε κάποια ενόχληση.
Τελεια σε ευχαριστώ πολύ!
Φαινεται δυνατή δουλειά! Τσακαλος ο γιατρός σου! Ξέρεις με τι εργαλεία δουλευει?
Διατομή punch ?
 

dogal

New Member
Καλησπέρα ομάδα,

Κλείνω τρίμηνο σε 10 μέρες και όπως θα δείτε έχει πέσει και το μαλλί που είχα

Επειδή οι βόρειοι δεν αστειεύονται, να πω ότι κάνω πλάκα μην γίνει καμία κάθοδος

Τα πήρα όλα για να δω πως φαίνεται το κεφάλι και εχω ανεβάσει φωτογραφίες για να τις μοιραστώ και με εσάς. Γενικά δεν έχω κάποιο θέμα να αναφέρω. Το πρόβλημα μου είναι η σμηγματοροϊκή δερματίτιδα που έχω εδώ και χρόνια η οποία συνήθως επιδεινώνεται το χειμώνα. Συνεχισα να χρησιμοποιώ κετο μολις έκλεισα μήνα ύστερα από προτροπή και του γιατρού. Αν έχει να προτείνει κανείς κάτι επιπλέον, θα χαρώ να το μοιραστεί.

Σε μερικές μέρες που κλείνω τρίμηνο, θα ανεβάσω και με μαλλί.

Καλή χρονιά με υγεία και ράστα εύχομαι!
 

Συνημμένα

  • IMG_0265.jpeg
    IMG_0265.jpeg
    1.6 MB · Προβολές: 195
  • IMG_0257.jpeg
    IMG_0257.jpeg
    1.5 MB · Προβολές: 178
  • IMG_0256.jpeg
    IMG_0256.jpeg
    2.1 MB · Προβολές: 165
  • IMG_0249.jpeg
    IMG_0249.jpeg
    690.3 KB · Προβολές: 155
  • IMG_0250.jpeg
    IMG_0250.jpeg
    673.7 KB · Προβολές: 156
  • IMG_0255.jpeg
    IMG_0255.jpeg
    1.6 MB · Προβολές: 146
  • IMG_0247.jpeg
    IMG_0247.jpeg
    620.1 KB · Προβολές: 151
  • IMG_0248.jpeg
    IMG_0248.jpeg
    2.5 MB · Προβολές: 199
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα ομάδα,

Κλείνω τρίμηνο σε 10 μέρες και όπως θα δείτε έχει πέσει και το μαλλί που είχα

Επειδή οι βόρειοι δεν αστειεύονται, να πω ότι κάνω πλάκα μην γίνει καμία κάθοδος

Τα πήρα όλα για να δω πως φαίνεται το κεφάλι και εχω ανεβάσει φωτογραφίες για να τις μοιραστώ και με εσάς. Γενικά δεν έχω κάποιο θέμα να αναφέρω. Το πρόβλημα μου είναι η σμηγματοροϊκή δερματίτιδα που έχω εδώ και χρόνια η οποία συνήθως επιδεινώνεται το χειμώνα. Συνεχισα να χρησιμοποιώ κετο μολις έκλεισα μήνα ύστερα από προτροπή και του γιατρού. Αν έχει να προτείνει κανείς κάτι επιπλέον, θα χαρώ να το μοιραστεί.

Σε μερικές μέρες που κλείνω τρίμηνο, θα ανεβάσω και με μαλλί.

Καλή χρονιά με υγεία και ράστα εύχομαι!
Εσύ είσαι πολύ τομληρός τελικά!Τι σε έπιασε βρε Χειμωνιάτικα να το κάνεις αυτό?Δεν ξέρω και κατά πόσο είναι σωστό στην λήπτρια να τα πάρεις με μηχανή....Όπως και να έχει για τόσο κοντό που το έκανες στέκεται μια χαρά το μαλλί και η δότρια δεν δείχνει καθόλου άσχημα δεδομένου των 4700 grafts είσαι τζετ!
Όσο για το σμήγμα μήπως να χρησιμοποιήσεις κάποιο πιο ελαρφρύ σαμπουάν?όπως το https://www.skroutz.gr/s/48844317/D...idas-gia-Olous-tous-Typous-Mallion-100ml.html
 

TopBoy

Member
Πάντως από ότι έχω δει δεν πρέπει να βάζεις μηχανή στη λήπτρια πριν τον 6ο μήνα. Ποτε τα ξύρισες εσυ ; Άσε να μακρύνει το μαλλί..
 

dogal

New Member
Τα κατσαβιδωσε γερά ο Τσάκαλος, δε κουνάνε ούτε με τρυπάνι.
Πέρα από τη πλάκα, τα πήρα προσεκτικά και ο βασικός λόγος ήταν ότι με βοηθάει στη δερματίτιδα και επίσης εφαρμόζεται πιο εύκολα το φαγκρον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Καλη επιτυχία εύχομαι. Από ότι βλέπω ο γιατρος έκανε όλη την επέμβαση μόνος του και εξαγωγη και τοποθέτηση πραγμα που είναι πολύ καλό πιστεύω και σου δίνει μια έξτρα ασφάλεια.
Κατά το στάδιο της εξαγωγής και τοποθέτησης είχες επίγνωση για το τι γινόταν ακριβώς ; Δηλαδή καταλαβαινες απόλυτα ποιο άτομο έκανε την εξαγωγη και την τοποθέτηση ;
Επισης που άλλου είχες δει αποτελέσματα του Dr Chris Tsakalou και σε έκαναν να τον επιλέξεις ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

dogal

New Member
Καλη επιτυχία εύχομαι. Από ότι βλέπω ο γιατρος έκανε όλη την επέμβαση μόνος του και εξαγωγη και τοποθέτηση πραγμα που είναι πολύ καλό πιστεύω και σου δίνει μια έξτρα ασφάλεια.
Κατά το στάδιο της εξαγωγής και τοποθέτησης είχες επίγνωση για το τι γινόταν ακριβώς ; Δηλαδή καταλαβαινες απόλυτα ποιο άτομο έκανε την εξαγωγη και την τοποθέτηση ;
Επισης που άλλου είχες δει αποτελέσματα του Dr Chris Tsakalou και σε έκαναν να τον επιλέξεις ;
Ευχαριστώ.
Εχεις πλήρη επίγνωση διότι είναι ο γιατρός στο κεφάλι και δυο νοσηλεύτριες στο πλάι.
Όπως έχω αναφέρει και στην αρχή του νήματος, έμαθα από το Hair Loss Conquerors για τον συγκεκριμένο γιατρό, ύστερα έψαξα το ινσταγκραμ της κλινικής και στη συνέχεια με έφερε σε επαφή και με περιστατικό του που είχε κάνει ένα 6μηνο πριν εμφύτευση στη κλινική του.
 
Ευχαριστώ.
Εχεις πλήρη επίγνωση διότι είναι ο γιατρός στο κεφάλι και δυο νοσηλεύτριες στο πλάι.
Όπως έχω αναφέρει και στην αρχή του νήματος, έμαθα από το Hair Loss Conquerors για τον συγκεκριμένο γιατρό, ύστερα έψαξα το ινσταγκραμ της κλινικής και στη συνέχεια με έφερε σε επαφή και με περιστατικό του που είχε κάνει ένα 6μηνο πριν εμφύτευση στη κλινική του.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μια χαρά λοιπόν...Κατάλαβα. Αυτό έχω δει και από αλλα μέλη πάντως οτι γενικά ολοι ειχαν επίγνωση τι έκανε ή τι δεν έκανε ο γιατρός στις επεμβάσεις τους οπότε ήθελα να το επιβεβαιώσω και από σενα μιας και δεν έχω κανει επέμβαση.

Το Hair Loss Conquerors που λες τι ακριβώς ειναι; Με το περιστατικό στο 6μηνο που ήθρες σε επαφή, τον ειδες από κοντά και σου άρεσε και έτσι το αποφάσισες ;
 

Giorgos30

Member
Απ
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Μια χαρά λοιπόν...Κατάλαβα. Αυτό έχω δει και από αλλα μέλη πάντως οτι γενικά ολοι ειχαν επίγνωση τι έκανε ή τι δεν έκανε ο γιατρός στις επεμβάσεις τους οπότε ήθελα να το επιβεβαιώσω και από σενα μιας και δεν έχω κανει επέμβαση.

Το Hair Loss Conquerors που λες τι ακριβώς ειναι; Με το περιστατικό στο 6μηνο που ήθρες σε επαφή, τον ειδες από κοντά και σου άρεσε και έτσι το αποφάσισες ;
Από οτι τσέκαρα είναι διεθνές φόρουμ στο φ μπ μεταμοσχεύσεων μαλλιών , καθώς φαίνεται ο dr Chris έχει πέραση έξω
 
Απ

Από οτι τσέκαρα είναι διεθνές φόρουμ στο φ μπ μεταμοσχεύσεων μαλλιών , καθώς φαίνεται ο dr Chris έχει πέραση έξω
οπότε ειναι ενα group στο facebook το Hair Loss Conquerors οπου παρουσιάζονται αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων από διάφορες κλινικές. Οκ θα το τσεκάρω. Σε ευχαριστώ.
 

montecristo

Well-Known Member
Καλησπέρα ομάδα,

Κλείνω τρίμηνο σε 10 μέρες και όπως θα δείτε έχει πέσει και το μαλλί που είχα

Επειδή οι βόρειοι δεν αστειεύονται, να πω ότι κάνω πλάκα μην γίνει καμία κάθοδος

Τα πήρα όλα για να δω πως φαίνεται το κεφάλι και εχω ανεβάσει φωτογραφίες για να τις μοιραστώ και με εσάς. Γενικά δεν έχω κάποιο θέμα να αναφέρω. Το πρόβλημα μου είναι η σμηγματοροϊκή δερματίτιδα που έχω εδώ και χρόνια η οποία συνήθως επιδεινώνεται το χειμώνα. Συνεχισα να χρησιμοποιώ κετο μολις έκλεισα μήνα ύστερα από προτροπή και του γιατρού. Αν έχει να προτείνει κανείς κάτι επιπλέον, θα χαρώ να το μοιραστεί.

Σε μερικές μέρες που κλείνω τρίμηνο, θα ανεβάσω και με μαλλί.

Καλή χρονιά με υγεία και ράστα εύχομαι!
Κάνε ενα Update φιλε με τις φωτογραφίες του τρίμηνου
 

konelos

Active Member
Γενικά δεν έχω κάποιο θέμα να αναφέρω. Το πρόβλημα μου είναι η σμηγματοροϊκή δερματίτιδα που έχω εδώ και χρόνια η οποία συνήθως επιδεινώνεται το χειμώνα. Συνεχισα να χρησιμοποιώ κετο μολις έκλεισα μήνα ύστερα από προτροπή και του γιατρού. Αν έχει να προτείνει κανείς κάτι επιπλέον, θα χαρώ να το μοιραστεί.

Σε μερικές μέρες που κλείνω τρίμηνο, θα ανεβάσω και με μαλλί.

Καλή χρονιά με υγεία και ράστα εύχομαι!
Καλή επιτυχία!
Έχω δοκιμάσει τα πάντα, μόνο αυτό με έχει σώσει
Αν σου κάνει θα το καταλάβεις από το πρώτο λούσιμο.
 

dogal

New Member
Τρισήμιση μήνες
 

Συνημμένα

  • IMG_0311.jpeg
    IMG_0311.jpeg
    1.8 MB · Προβολές: 65
  • IMG_0310.jpeg
    IMG_0310.jpeg
    1.8 MB · Προβολές: 70
  • IMG_0309.jpeg
    IMG_0309.jpeg
    970 KB · Προβολές: 71
  • IMG_0308.jpeg
    IMG_0308.jpeg
    911.2 KB · Προβολές: 75
  • IMG_0307.jpeg
    IMG_0307.jpeg
    2 MB · Προβολές: 73
  • IMG_0306.jpeg
    IMG_0306.jpeg
    767.9 KB · Προβολές: 74
Μπλουζα