DGP, FUE, 3655g, 17/2/2021

Georgie

Well-Known Member
ρε τζορτζ δεν γινομαι απολογητης αλλαεδω λεει κατι ο κουμπαρς που βγαζει ματια...δεν χρειαζεται να εισαι γκουρου των μμ για να δεις με το ματι και μονο οτι αυτο που λεει δεν εχει λογικη....παω πασο αν το λεει χωρις να εχει μπει στην διαδιακσια να εχει παρατηρησει πιο προσεκτικα σχεδιασμους πυκνοτητες και φωτος συγκριτικα....αλλα το λεει με τετοια σιγουρια που εμενα μου κλωτσησε...δεν γινοταν να το διαβασω και να το περασω ετσι....σε αλλα το κανω..να πει για την μετρηση του vlafo που το εχουμε υπερξεχυλωσει το θεμα να πει...εχει μια βαση αυτη η κριτικη....
Έλα ρε peace & love
Δεν μου το τεκμηριώνεις όμως,εγώ σου παρέθεσα αναλυτικά το σκεπτικό μου.
Θα πάει 90 σελίδες ρε τρελε
Θα μπει ο πιτσιρικος να διαβάσει και θα έχει βγει με πρεσβυωπια όταν ξεκινήσει η φυτρωση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Κάτσε σύγκρινε με μμ της dhi αμέσως μετά την τοποθέτηση και θα δεις πολλές ομοιότητες.Τωρα εάν δεν θεωρείς τις hairline της dhi ως προς τον σχεδιασμό πολύ καλές άποψη που την έχουν επισημάνει αμέτρητες φορές τα μέλη στο φόρουμ δεν μπορώ να σου αλλάξω γνώμη.Εαν έλυνε τα προβλήματα πυκνότητας η dhi χωρίς επαναληπτικές θα θεωρούνταν κορυφαία επιλογή στον ελλαδικό χώρο.
 

vlafo

Well-Known Member
Επειδή το έχω κάνει, δεν θα συμφωνήσουμε αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
Έχουμε άλλα κριτήρια αξιολόγησης.
Στο μόνο που είναι καλή η dhi είναι η διαχείριση της δότριας.
Σε ξαναρώτησα και θέλω απάντηση.
Η δική μου χερλάιν τι σου θυμίζει ?

Ελεύθερα πες μου περιμένω.
 

koumparos

Well-Known Member
Δεν ξέρω εάν μου θυμίζει κάτι.Δεν νομίζω όμως ότι ξεφεύγει από τις καλές δουλειές που έχουμε δει κατά καιρούς από ελληνικές κλινικές.Προφανως έχει υψηλή πυκνότητα για ελληνικά δεδομένα και αναμένουμε αποτέλεσμα μπετοναρμε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω ότι στην περίπτωση του Τυρκάλα, όπως και στου Αναστασάκη, υπάρχει ένα φαινόμενο ενθουσιασμού που εύκολα εξελίσσεται σε υπερβολή. Κατ' αρχήν αυτό το θέμα με τον σχεδιασμό της harline είναι λίγο υποκειμενικό όπως είναι κάθε τι που έχει σχέση με την αισθητική. Εξάλλου δεν είναι και κάτι σπουδαίο, ακόμα και εγώ μπορώ να σχεδιάσω μια hairline. Τα skills του γιατρού φαίνονται στα technical details εκτέλεσης της hairline (sentinel hairs, μονότριχα, ελαφριά ασυμμετρία, γωνίες, φορές, κλπ). Ο Τυρκάλας το μόνο που έχει δείξει με σιγουριά (μέχρι στιγμής) είναι πολλά graft ανά μμ και φθηνή τιμή. Και τα 2 πολύ σημαντικά αλλά δεν στοιχειοθετούν skills παρά μόνο αντίληψη για τον τρόπο που προσεγγίζονται οι μμ.

Όταν με το καλό έχουμε 10-15 ολοκληρωμένα ανεξάρτητα περιστατικά θα έχουμε μια πολύ καλύτερη αντίληψη για τις ικανότητές του οι οποίες όμως πρέπει να κριθούν και με τον αριθμό των graft που μπήκαν και όχι μόνο αν η εικόνα είναι καλή. Το έχω ξαναγράψει, ακόμα και με 80% φύτρωση όταν "φορτώνεις" graft θα έχεις μια πολύ καλή εικόνα αλλά όχι την βέλτιστη σε σχέση με αυτό που μπήκε. Λάθη εκτέλεσης έχω δει όπως αυτό στην hairline με τα πολλά σακατεμένα 3τριχα, δεν μου άρεσε και δεν με έπεισε και καθόλου η δικαιολογία. Επίσης θέλω να δω και την κατάσταση με τις δότριες όταν παίρνει πάνω από 4000g σε μεγάλα NW που παραβιάζει τον κανόνα του 20%.

Εν κατακλείδι νομίζω ότι είναι νωρίς για να τον "θεοποιήσουμε", έχουμε αρκετό δρόμο μπροστά μας. Το μόνο σίγουρο είναι ότι τολμά σε κάτι που δεν έχει όμοιό του στον Ελληνικό χώρο.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Κάτσε σύγκρινε με μμ της dhi αμέσως μετά την τοποθέτηση και θα δεις πολλές ομοιότητες.Τωρα εάν δεν θεωρείς τις hairline της dhi ως προς τον σχεδιασμό πολύ καλές άποψη που την έχουν επισημάνει αμέτρητες φορές τα μέλη στο φόρουμ δεν μπορώ να σου αλλάξω γνώμη.Εαν έλυνε τα προβλήματα πυκνότητας η dhi χωρίς επαναληπτικές θα θεωρούνταν κορυφαία επιλογή στον ελλαδικό χώρο.
Εγώ πιστεύω κουμπάρε ότι μας δουλεύεις ψιλό γαζί κανονικά...γιατί αν δεν μας δουλεύεις θα ποσταρω μια κοντινή χερλαίν τοποθέτησης του vlafo για παράδειγμα και μια καλή της dhi ...διπλα δίπλα ....να μας πεις τι βλέπεις ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Ρε Γιώργο ειλικρινά ξέχασες τους βεκρικους και τι γινόταν στα νήματα?Έλεος δηλαδή.Που να δούμε και 2-3 καλά αποτελέσματα θα μας ρίχνετε φάπες.....ξεκολειστε από τους γιατρούς και κοιταχτε το κοινό καλό του φόρουμ.Δεν σας αρέσει η κριτική?Μην ασχολείστε...ΧΑΘΗΚΑΝ 1000 ΜΟΧΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ.Δεν έχουμε δει ούτε ένα ολοκληρωμένο αποτέλεσμα που να προσεγγίσει έστω τις δουλειές της hdc και νομίζουμε ότι βρήκαμε τον λορετζο από τα 1ε.
 

Aldo

Well-Known Member
Ρε Γιώργο ειλικρινά ξέχασες τους βεκρικους και τι γινόταν στα νήματα?Έλεος δηλαδή.Που να δούμε και 2-3 καλά αποτελέσματα θα μας ρίχνετε φάπες.....ξεκολειστε από τους γιατρούς και κοιταχτε το κοινό καλό του φόρουμ.Δεν σας αρέσει η κριτική?Μην ασχολείστε...ΧΑΘΗΚΑΝ 1000 ΜΟΧΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ.Δεν έχουμε δει ούτε ένα ολοκληρωμένο αποτέλεσμα που να προσεγγίσει έστω τις δουλειές της hdc και νομίζουμε ότι βρήκαμε τον λορετζο από τα 1ε.
λορεντζο απο το poundland :p :p :p ,καλαμπουρι κανω... αυτοι που ξερουν θα κατλαβουν
 

vlafo

Well-Known Member
Koumpare να σε ρωτήσω κάτι.
Είσαι παλιό μέλος,αντικειμενικός και γνωρίζεις.
Για την Hdc όλοι αποδεχόμαστε την ποιότητα της σαν κλινική.
Και εγώ την είχα σαν 3η επιλογή.
Πες μου λοιπόν πόσα αποτελέσματα μέσα στο φόρουμ σε ικανοποιούν?
Από το φόρουμ όχι από φώτο της κλινικής.
Θα πρέπει να κάνουμε ανοιχτή συζήτηση χωρίς να θεωρούμε ότι θίγουμε κάποιον.
Απλή ερώτηση κάνω ξεκάθαρη.
Ακούω.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ρε Γιώργο ειλικρινά ξέχασες τους βεκρικους και τι γινόταν στα νήματα?Έλεος δηλαδή.Που να δούμε και 2-3 καλά αποτελέσματα θα μας ρίχνετε φάπες.....ξεκολειστε από τους γιατρούς και κοιταχτε το κοινό καλό του φόρουμ.Δεν σας αρέσει η κριτική?Μην ασχολείστε...ΧΑΘΗΚΑΝ 1000 ΜΟΧΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ.Δεν έχουμε δει ούτε ένα ολοκληρωμένο αποτέλεσμα που να προσεγγίσει έστω τις δουλειές της hdc και νομίζουμε ότι βρήκαμε τον λορετζο από τα 1ε.
Πάντως ακόμα τεκμηρίωση δεν έδωσες ....που την είδες την χερλαίν αλλά dhi ....;η την πυκνότητα...;καλή η κριτική ...χρήσιμη η κριτική αλλά να έχει και μια βάση .....καμιά θεοποίηση....εγώ έχω δει με τα ματάκια μου πολλά αποτελέσματα και μπορω να κρίνω ....
οκ...εσύ δεν έχεις δει οπως πολύ σωστά λες και πολλοί άλλοι ...ε δεν περιμένεις να δεις λοιπόν ; Και μετά Όρμα!
 

koumparos

Well-Known Member
Εάν αναφέρεσαι για την hdc το χειρότερο που έχω δει τα τελευταία χρόνια ήταν του Σαλονικιού που τα έκαναν μούσκεμα και ανέλαβαν τις ευθύνες τους.Ολα αυτά τα χρόνια στο φόρουμ νομίζω έχουν πολύ υψηλή αξιολόγηση αποτελεσμάτων πάνω από 80% σε γενικές γραμμές.Σε ποσοστα φυτρωσης μόνο ο βεκρής τους κοντραρει.
@Γιωργο να στο πω για τελευταία φορά.ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ.ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ.ΞΕΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΣΩΤΗΡΗ...ΣΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΠΟΛΥ love
 

vlafo

Well-Known Member
Στην Hdc αναφέρομαι και δεν λογαριάζω τον Σαλονικιό, αυτά συμβαίνουν.
Δε δίνω σημασία σε περιστατικά που σε όλους συμβαίνουν.
Μιλάω και το ξαναλέω για τα ανεξάρτητα του φόρουμ που έχουν παρουσιαστεί εδώ μέσα.
Γιατί το μεγάλο δείγμα υπάρχει από τις επίσημες παρουσιάσεις,και τότε κάποιος μπορεί να ισχυριστεί όπως και ο Αναστασάκης ότι έχω το πιο μεγάλο δείγμα.
Αλλά για εμάς δεν μετράνε αυτά υποτίθεται .
 

koumparos

Well-Known Member
Όπως έχω ξαναπεί για μένα η hdc είναι αυτή την στιγμή η καλύτερη επιλογή για μεταμόσχευση.Για μεσαία μπάτζετ είναι η ποιο σοφη επιλογή που μπορεί να κάνει κάποιος.Προσωπικα τα αποτελέσματα στο φόρουμ τα θεωρώ πετυχημένα.Εκτος εάν μου ξέφυγε κάποιο διότι έλειπα από το φόρουμ για κάποιο διάστημα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εάν αναφέρεσαι για την hdc το χειρότερο που έχω δει τα τελευταία χρόνια ήταν του Σαλονικιού που τα έκαναν μούσκεμα και ανέλαβαν τις ευθύνες τους.Ολα αυτά τα χρόνια στο φόρουμ νομίζω έχουν πολύ υψηλή αξιολόγηση αποτελεσμάτων πάνω από 80% σε γενικές γραμμές.Σε ποσοστα φυτρωσης μόνο ο βεκρής τους κοντραρει.
@Γιωργο να στο πω για τελευταία φορά.ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ.ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ.ΞΕΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΣΩΤΗΡΗ...ΣΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΠΟΛΥ love
Δλδ θεωρείς ότι ο σχεδιασμός είναι αλλά dhi λοιπόν ; Βλέποντας ας πούμε τον σχεδιασμό του vlafo το πρώτο πράγμα που σου έρχεται στο μυαλό είναι dhi...οκ πάω πάσο ....
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν διαφωνώ σε αυτό.
Αυτό συμβαίνει γιατί έχει κάποια στάνταρντς που δεν αλλάζουν και αυτό σου προκαλεί ασφάλεια.
Η λέξη σοφή είναι η πιο σωστή.
Δεν έχω σκοπό να πω κάτι άσχημο για την κλινική,αλλά ένας από τους λόγους που δεν την επέλεξα,είναι αυτή η σταθερότητα-συντηρητικότητα που σου δίνει,και είσαι ένα κλικ να πας στο ψηλότερο σκαλοπάτι αλλά δεν πας.
Αναφέρομαι στο κομμάτι της πυκνότητας καθαρά.
Δε σημαίνει ότι δεν κάνει πολύ καλή δουλειά,αλλά για μια κατηγορία πελατών σαν και εμένα,προτιμούσα το ελεγχόμενο ρίσκο με κάποιον που θα τόλμαγε να κάνει το κάτι παραπάνω.
 
Μπλουζα