Detumescence Therapy of Human Scalp for Natural Hair Regrowth'

lydios10

New Member
GOMI είπε:
pithikas είπε:
GOMI είπε:
. Στον τομέα τριχόπτωσης δεν μπορώ να κρίνω γιατί την έχω ξεχάσει εδώ και περίπου 2 χρόνια, αλλά σε όλα τα άλλα κάνει θαύματα.

Gomi πως το εχεις καταφερει αυτο?

"Κακοποιώντας" όπως έχω αναφέρει κατά καιρούς το δέρμα μου με κάθε τρόπο, βούρτσισμα, ρολλερ, μασάζ, stretching και τους τελευταίους μήνες με κάποια συγκεκριμένη διατροφή που έχω ποστάρει εδώ



Παρόλο αυτά, η καλυτέρευση είχε έρθει πολύ νωρίτερα από την εν λόγω διατροφή.
Ένας άλλος ανεπιβεβαίωτος βέβαια παράγοντας, είναι ότι επειδή χρησιμοποιούσα μινοξ για πολλά χρόνια ( 18 ) ίσως τελικά από ένα σημείο και μετά έκανε κακό και η διακοπή της ήταν κάτι θετικό για μένα.
Επίσης έχω κόψει τα γαλακτοκομικά για πάνω από 1 χρόνο.

Πως εχεις κοψει τα γαλακτοκομικα οταν τρως γιαουρτι?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
lydios 10, το γιαούρτι το έφτιαχνα μόνος μου, με 24ωρη ζύμωση μόνο και μόνο για τα ζωντανά βακτήρια το οποίο δεν είχε καμία σχέση με του εμπορίου και πιστεύω ότι με βοήθησε αφάνταστα σε φουσκώματα που είχα. Παρόλο αυτά, έχει βγει και αυτό από τη διατροφή μου πλέον
 

giannis25

Member
θα σας πω καποια πραγματα που δεν υπάρχουν σε καμμια σελίδα ούτε σε βιβλία. κάποτε είχα γνωρίσει έναν γιατρό ο οποίος γιάτρευε με μασάζ.εμένα μου είχε φτιάξει με μασάζ την σχολίωσή μου. οι γιατροί μου λέγανε να φοράω ένα πράγμα 3 χρόνια συνέχεια αυτός σε 3 ραντεβού μ έκανε καλα. αυτός έκανε μασάζ με τον τρόπο που λεει η έρευνα. όπου είχε ο άλλος πρόβλημα. απ το μασάζ που έκανε σαν αυτό στην έρευνα αλλά πιο δυνατά και πιο επίμονα στις περιοχές έβγαινε ένα πράγμα μωβ. αυτό δεν ήταν αίμα. κατά τα λεγόμενα του το έλεγε άυλο.δηλαδή κάτι που δεν έχει ύλη που είναι άχρηστο και εμποδίζει το σώμα να λειτουργεί οόπως πρέπει. δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος γιατρός σαν αυτον. όταν τέλειωνε το μασαζ σου εβαζε κάτι κρύες σιδερένιες πλάκες οπου θεωρητικά απορροφούσαν ενέργεια αφού ησουν ζεστός και εκείνες κρύες. το μασάζ αν θυμάμαι ηταν οριζόντιο. και βασικά λύνονταν κόμποι. το σώμα έχει κόμπους που εμποδίζουν τη κυκλοφορία του αίματος πχ στην πλάτη οταν δεις δεν μπορείς να κάνεις το μασάζ δεν πιανεται η πλατη εκει υπάρχει κόμπος.εμπειρικά πιστεύω ότι το μασάζ αυτό πρέπει να γίνεται οριζόντια δηλαδή πας σε κάθε σημειο και κάνεις μασάζ πώς είναι το ρολόι όταν δείχνει 9 και τέταρτο?προς αυτη τη φορά στο ένα σημείο. προσπαθώ να το εξηγήσω απλά.απ ότι θυμάμαι προς αυτή τη φορά έκανε μασάζ είμαι 80% σίγουρος. αν κάνετε αυτό το μασάζ στη πλάτη επίμονα στο σημείο που δε μπορείται να πιασετε στο κόμπο για κανά δίλεπτο τρίλεπτο μη βγάλει αίμα. αν το κάνετε σωστά δε θα βγεί καθόλου αίμα όση ώρα κι αν το κάνετε. αν το κάνετε αυτό θα δείτε το σημείο αυτό έχει γίνει μωβ αυτό το μωβ θα φύγει σε πέντε εξι μερες είναι το αύλο η ενέργεια η άχρηστη που εμποδίζει το αίμα. αν ήταν αίμα θα φευγε σε κανα δυο τρεις βδομάδες.διάβασα το άρθρο και τα συνέδεσα μ αυτά που ξέρω. τώρα υπάρχει και το άλλο οτι κάνοντας αυτό το μασάζ μπορεί να υπάρξει κανάς τραυματισμός και αν τραυματιστούν οι θύλακες δε ξαναβαγίνουν.ίσως αυτό που λέω εγώ να έχει σχέση με αυτό.ίσως το μασάζ της έρευνας να είναι αυτό που λέω σε πιο ήπια μορφή. γι αυτο να λέει κάθε μέρα. απλά παραθέτω μια εμπειρία.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
2 στα δυο.
οταν το παρακανω στην χρηση βγαζω σπυρακια στον αριστερο κροταφο.στα μεταμοσχευμενα
οταν φτανω το 10 λεπτο μονο σε κροταφους δηλαδη
 

gianniskritikos2

Active Member
λοιπον ξεκηνησα βουρτσισμα 5 πρωτες μερες πολυ λιπαροτιτα μετα εξαφανιστηκε και μετα απο 2 βδομαδες αυξανω τον χρονο αλλα και την πιεση στο μασαζ και επανερχεται λιπαροτιτα για 5 μερες παλι και πλεων τις 2 τελευτεες μερες εξαφανιστηκε παλι η λιπαροτιτα εκοψα το γαλα απο προχτες δεν νομιζω να ειναι αυτο σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα νομιζω οφοιλεται στο μασαζ
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
2 στα δυο.
οταν το παρακανω στην χρηση βγαζω σπυρακια στον αριστερο κροταφο.στα μεταμοσχευμενα
οταν φτανω το 10 λεπτο μονο σε κροταφους δηλαδη

kapa, είχα βγάλει και εγώ 2-3 σπυριά στον ένα κρόταφο στις αρχές και μάλιστα ήταν τόσο μεγάλα που τρόμαξα και φοβήθηκα μήπως ήταν καμία μόλυνση από το ρολλερ. Αλλά ευτυχώς υποχώρησαν γρήγορα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
kapa είπε:
2 στα δυο.
οταν το παρακανω στην χρηση βγαζω σπυρακια στον αριστερο κροταφο.στα μεταμοσχευμενα
οταν φτανω το 10 λεπτο μονο σε κροταφους δηλαδη

kapa, είχα βγάλει και εγώ 2-3 σπυριά στον ένα κρόταφο στις αρχές και μάλιστα ήταν τόσο μεγάλα που τρόμαξα και φοβήθηκα μήπως ήταν καμία μόλυνση από το ρολλερ. Αλλά ευτυχώς υποχώρησαν γρήγορα.

εγω ειμαι σιγουρος οτι ειναι απο τα τσιμπηματα.
και τις δυο φορες βγηκαν οταν εβαλα πολυ πιεση στα δαχτυλα.
αν ησχυει η ερευνα αυτην η μεθοδος θα ειναι η πιο αποδοτικη θεραπεια που υπαρχει,αν ομως.....
μεχρι να δω αποτελεσματα κραταω πολυ μικρο καλαθι
 

kwpous

Member
απ τη στιγμη που δεν κερδιζουν κατι και εγω προσωπικα εχω δει αποτελεσμα στο δερμα μου ειμαι αισιοδοξος...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kwpous είπε:
απ τη στιγμη που δεν κερδιζουν κατι και εγω προσωπικα εχω δει αποτελεσμα στο δερμα μου ειμαι αισιοδοξος...

στην χειροτερη θα εχουμε ενα μικρο regrowth και μια μειωση τριχοπτωσης λογω αιματωσης.
το σιγουρο ειναι οτι δεν θα πιουμε καφε στην χουφτα
 

Συνημμένα

  • handful-coffee-grains_121-53231.jpg
    handful-coffee-grains_121-53231.jpg
    82.4 KB · Προβολές: 88

edyuser1

Active Member
παιδια και εγω κανω αυτο το τσιμπιτο κροταφους και εχω δει και εγω σπυρακια ασπρακια ειναι καπως.αλλα το θεμα ειναι τωρα που κοιταχτηκα στον καθρεφτη εχω γεμισει 5 στον εναν κροταφο και 3 στον αλλον. ειναι καλο η κακο αυτο?
 

gianniskritikos2

Active Member
παιδια μηπως δεν πλενεται καλα τα χερια? επισεις ειμαι βεωαιος οτι η μεθοδως αυτη λειτουργει καθομαι και παρατειρω τους καραφκλους και ιδικα σε μεγαλης ηλικιας το κουτελο τους ειναι μαζεμενο και μαλακο και ξαφνικα το μερος που επρεπε να ειχε μαλλια τσιτομενο γυαλιστερο καθολου μαλακο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
gianniskritikos2 είπε:
παιδια μηπως δεν πλενεται καλα τα χερια? επισεις ειμαι βεωαιος οτι η μεθοδως αυτη λειτουργει καθομαι και παρατειρω τους καραφκλους και ιδικα σε μεγαλης ηλικιας το κουτελο τους ειναι μαζεμενο και μαλακο και ξαφνικα το μερος που επρεπε να ειχε μαλλια τσιτομενο γυαλιστερο καθολου μαλακο

παιζει να ειναι και απο αυτο γιαννη αλλα θα ξεκινησω και ενα σαπουνι προσωπου για καθαρισμο που ειναι
 

gianniskritikos2

Active Member
edyuser δεν θα συμβουλεβα ποτε κανεναν να κανει αυτο που πας να κανεις μπορει να ειμαι λαθος αλλα εγω το εζησα και το οφηλω εκει... με το που αγορασα σαπουνι για καθαρισμο προσωπου ολο το λαδι του προσωπου μιας και δεν μπορουσε να βγει απο το προσωπο εβγαινε στα μαλλια και επαθα ΣΔ τηνν οποια δεν ειχα ποιο πριν.. αμα το σκεφτεις ο οργανισμος σου αποβαλει μια ποσοτιτα συγκεκριμενη οταν εσυ πλενεσε και στεγνωνεις το δερμα με σαπουνι για καθαρισμο μπλοκαρεις την λιπαροτιτα στο προσωπο και που αλλου εκτως απο το προσωπο εχουμε σμηγματογωνους αδενες σε μεγαλο βαθμο? στο τριχωτο αρα μπορει να σε επειρεασει δικη μου μπακαλιστικη γνωμη απλα την αναφερω μπας και...
 

gianniskritikos2

Active Member
Το δερμα μου δεν εχει καμια σχεση με πριν το μασαζ και γιαυτο ειμαι 100% σιγουρος και οταν λεω καμια σχεση δεν μιλαω για μικροαλαγες... πλεων τσιμπαο με το ενα χερι την hairline πραγμα που γινοταν μονο κροταφους.. οπως γινεται μεχρι στιγμης και στον καπα μονο κροταφους... το δερμα μου ισα που το πιανο ειναι πολυ πολυ ποιο μαλακο... αι ποιο λεπτο πραγματικα δενε χει καμια σχεση και τα τρανταχτα αποτελεσματα στο δερμα τα βλεπω τις τελευτεες μερες που εδω και λιγες μερες εχω αυξησει την πιεση αλλα και την ωρα... νομιζω πως δεν παει αλλο το δερμα ... με την ενοια καλυτερο δεν γινεται αναμενω να δω νεες τριχες... για να δουμε θα δουμε? πιστευω θα δω συντομοτερα απο 6 μηνο που αρχισαν να βλεπουν στην ερευνα πιστευω σε κανα μηνα απο τωρα αφου το δερμα μου εχει στροσει θα αρχισω να βλεπω αν οντως ειναι αληθεια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
Το δερμα μου δεν εχει καμια σχεση με πριν το μασαζ και γιαυτο ειμαι 100% σιγουρος και οταν λεω καμια σχεση δεν μιλαω για μικροαλαγες... πλεων τσιμπαο με το ενα χερι την hairline πραγμα που γινοταν μονο κροταφους.. οπως γινεται μεχρι στιγμης και στον καπα μονο κροταφους... το δερμα μου ισα που το πιανο ειναι πολυ πολυ ποιο μαλακο... αι ποιο λεπτο πραγματικα δενε χει καμια σχεση και τα τρανταχτα αποτελεσματα στο δερμα τα βλεπω τις τελευτεες μερες που εδω και λιγες μερες εχω αυξησει την πιεση αλλα και την ωρα... νομιζω πως δεν παει αλλο το δερμα ... με την ενοια καλυτερο δεν γινεται αναμενω να δω νεες τριχες... για να δουμε θα δουμε? πιστευω θα δω συντομοτερα απο 6 μηνο που αρχισαν να βλεπουν στην ερευνα πιστευω σε κανα μηνα απο τωρα αφου το δερμα μου εχει στροσει θα αρχισω να βλεπω αν οντως ειναι αληθεια

εγω παλι δεν εχω καμια αλαγη στην ελαστικοτητα και στην λεπτυνση.
ειναι το ιδιο σκληρο με τις αρχες,δεν βιαζομαι για τα αποτελεσματα,απλα οταν γινουν αυτα τα δυο θα γινει πιο ευκολη η διαδηκασια
 

gianniskritikos2

Active Member
kapa Μην ξεχνας οτι εκτως του οτι αρχισα μασαζ πριν απο εσενα εγω ειμαι στην τριχοπτωση πες 2-3 χρονια και βαδιζει αργα ενω εσυ περισσοτερα αυτο λογικα σημαινει οτι το δερμα μου ειναι σε καλυτερη κατασταση λογικα ετσι... μπορει και οχι επισεις μεχρι προχτες δεν τσιμπαγες την περιοχη περα τον κροταφων απλα εκανες ενα κλασικο μασαζ εκτως τονκροταφων που εκανες αυτο που πρεπει ετσι καταλαβα μπορει να κανω και λαθος... εγω πρεπει να ειμαι κοντα στον μηνα με μασαζ τσιμπιματα και σχεδων 10 μερες τσιμπαω με μεγαλη δυναμη και διαρκια 15 λεπτα 2 φορες την μερα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω κλεισει 3 εβδομαδες με την μεθοδο.
εχω μια πολυ αργη επανεκφυση στους κροταφους που την εφαρμοζω,αλλα πεφτει και βουρτσισμα και μινοξιδιλη εκει.
το δερμα δεν εχει αποκτησει ελαστικοτητα η λεπτυνση καθολου.το μονο που αλαξε ειναι οτι πλεον κανω πιο επιδεξιες και πιο δυνατες κινησεις.
συνολικα στην ημερα πρεπει να κανω 10 λεπτα.
δεν βολευει καθολου λοσιον επειδη γλιστρουν τα δαχτυλα,θελει στεγνο δερμα.
αναγκαστικα την μινοξιδιλη την μετεφερα λιγο πριν κοιμηθω και μπανιο το πρωι για να εχω το περιθωριο οποτε μπορω μεσα στην μερα να ζυμωσω λιγο.
καλημερα :D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
καλημέρα kapa, καλό ζύμωμα 7SFGSFA

καλημερα GOMI
δεν περιμενω πληρη αποκατασταση απο την μεθοδο 95%
αλλα και ενα 50% να κανει εμενα μου αρκει.
αν τα παει καλα γιατι οχι και μετα τον χρονο 3 η 4 λεπτακια την ημερα ετσι για συντηρηση (*_^)
 
Μπλουζα