Detumescence Therapy of Human Scalp for Natural Hair Regrowth'

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αφού το κάνεις λίγα λεπτά την ημέρα, σου έχω gadgetaki για τα υπόλοιπα


Σε στεγνό κεφάλι, χωρίς τοπικά και λάδια, βεντουζάρει στο πέρασμα μια χαρά και κάνει το κεφάλι pure red.
 

Συνημμένα

  • 58235m_z.jpg
    58235m_z.jpg
    13 KB · Προβολές: 178

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
Αφού το κάνεις μόνο 4 λεπτά την ημέρα, σου έχω gadgetaki για τα υπόλοιπα


Σε στεγνό κεφάλι, χωρίς τοπικά και λάδια, βεντουζάρει στο πέρασμα μια χαρά και κάνει το κεφάλι pure red.



για τα υπολοιπα εχω το βουρτσισμα και τα παει μια χαρα :D
ακομα μελεταω τις συσκευες μασαζ ρευματος.
και μαλιστα μελεταω το πως θα σφηνωσω στους κροταφους αυτο.
ο ενας τροπος ειναι μπρουμυτα στο κρεβατι με το κεφαλι αναμεσα
http://www.youtube.com/watch?v=BPRJv1dSzOw
 

salonicam

New Member
vag25 είπε:
Αυτο που διαβαζω παντου παντως ειναι οτι υπαρχει διαφορα στο δερμα.

Το θέμα είναι αν βγάζει μαλλιά και όχι αν μαλακώνει το δέρμα.

Το γεγονός ότι το site που δημοσιεύεται η μελέτη έχει αποδειχτεί ότι είναι απατεώνες δεν μας λέει κάτι; Επίσης οι φωτογραφίες της μελέτης όπου χρησιμοποιούν ένα...ποντίκι Η/Υ και ένα χαρτομάντηλο για να μας δείξουν την μέθοδο δεν μας προβληματίζει; Αν ήταν κάτι σοβαρό και ήταν γιατροί δεν θα είχαν τουλάχιστον ένα ψεύτικο κρανίο ή για είναι πιο σωστό φωτογραφίες του τύπου που ζουλάγαν για να δείξουν την μέθοδο;

Να πω την αλήθεια είμαστε τόσο απελπισμένοι που είμαστε έτοιμοι να πιστέψουμε τα πάντα (συμπεριλαμβάνω φυσικά και τον εαυτό μου σε αυτό που κάθομαι και ζουλάω το κεφάλι μου..).

Τουλάχιστον αυτή η μέθοδος δεν έχει παρενέργειες και θα κάνουμε κάτι δάχτυλα ΝΑ με το συμπάθειο..ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να χρειαστούν...
 

Komis

Active Member
Aλλαζωντας τη ποιοτητα του δερματος μπορεις να καταφερεις πολλα.
Το δερμα εχει μηχανισμους που προστατευει τον εσωτερικο οργανισμο απο εξωτερικους παραγωντες.
Επισης το δερμα συνδεεται με το ορμονικο συστημα μας,με καποιο τροπο.
Οποτε ολη αυτη η κινηση δεν ειναι απελπιστικη θεωρω αλλα εχει μια βαση,ισως πρωτοπορα.
Αλλο να εχεις ενα δερμα σφικτο και αλλο να ειναι ελαστικο με ολα τα απαραιτητα συστατικα του.
Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο αλλα το δερμα θεωρειται οτι ειναι ο βασικος λογος της τριχωπτωσης οποτε οποιαδηποτε βελτιωση του ειναι προς οφελος μας.
Και επειτα ερχονται και τα μαλλια..
 

salonicam

New Member
Komis είπε:
Aλλαζωντας τη ποιοτητα του δερματος μπορεις να καταφερεις πολλα.
Το δερμα εχει μηχανισμους που προστατευει τον εσωτερικο οργανισμο απο εξωτερικους παραγωντες.
Επισης το δερμα συνδεεται με το ορμονικο συστημα μας,με καποιο τροπο.
Οποτε ολη αυτη η κινηση δεν ειναι απελπιστικη θεωρω αλλα εχει μια βαση,ισως πρωτοπορα.
Αλλο να εχεις ενα δερμα σφικτο και αλλο να ειναι ελαστικο με ολα τα απαραιτητα συστατικα του.
Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο αλλα το δερμα θεωρειται οτι ειναι ο βασικος λογος της τριχωπτωσης οποτε οποιαδηποτε βελτιωση του ειναι προς οφελος μας.
Και επειτα ερχονται και τα μαλλια..

Το θέμα είναι: αν η μελέτη είναι απάτη τότε είναι σίγουρο ότι κάνουμε καλό στο δέρμα μας με αυτό τον τρόπο; Μήπως δεν του κάνουμε τίποτα η το αντίθετο μήπως του κάνουμε και κακο; Δεν ξέρω, προβληματισμό εκφράζω..
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Komis είπε:
Aλλαζωντας τη ποιοτητα του δερματος μπορεις να καταφερεις πολλα.
Το δερμα εχει μηχανισμους που προστατευει τον εσωτερικο οργανισμο απο εξωτερικους παραγωντες.
Επισης το δερμα συνδεεται με το ορμονικο συστημα μας,με καποιο τροπο.
Οποτε ολη αυτη η κινηση δεν ειναι απελπιστικη θεωρω αλλα εχει μια βαση,ισως πρωτοπορα.
Αλλο να εχεις ενα δερμα σφικτο και αλλο να ειναι ελαστικο με ολα τα απαραιτητα συστατικα του.
Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο αλλα το δερμα θεωρειται οτι ειναι ο βασικος λογος της τριχωπτωσης οποτε οποιαδηποτε βελτιωση του ειναι προς οφελος μας.
Και επειτα ερχονται και τα μαλλια..

Σωστός. Δίχως σωστό δέρμα, μαλλιά δεν βγαίνουν που να κοπανιόμαστε. Είναι όπως ακριβώς με τα φυτά. Δεν μπορούν να απλώσουν ρίζες και να αναπτυχθούν σε χάλια υπέδαφος.

Όσον αφορά τις δημοσιεύσεις για απάτη, εγώ το πόσταρα εδώ ώστε να έχουμε και τα υπερ και τα κατά και ο καθένας να αποφασίζει τι θέλει να πιστεύει και τι όχι, καθώς και τι να δοκιμάζει.
Το ότι είναι δωρεάν και χωρίς παρενέργειες, το καθιστά πολύ ελκυστικό, το μόνο που μπορεί κάποιος να χάσει, είναι το χρόνο του.

Τέλος, το site αυτό, δημοσιεύει μελέτες είτε απλών ανθρώπων, είτε ερευνητών είτε και ακόμα επιστημόνων.
Η απάτη κρύβεται στο ότι τους τάζει πως η μελέτη τους θα συζητηθεί σε αποκλειστικό συνέδριο που θα έχει είτε ως θέμα μόνο την εν λόγω μελέτη ή θα την συμπεριλάβει μαζί με άλλες έρευνες - μελέτες. Με αυτό τον τρόπο τους αποσπά χρήματα.

Οπότε, δεν σημαίνει πως η έρευνα αυτή είναι fake, το site που τις δημοσιεύει είναι το λαμόγιο, αλλά σίγουρα δεν μοιάζει να έχει γίνει από επιστήμονες, λόγω του φτωχού οπτικού και πειραματικού υλικού. Προφανώς πρόκειται για ερασιτέχνες ερευνητές που ίσως ανακάλυψαν κάτι, ή απλά ήθελαν να σπάσουν πλάκα.
Πάντως, σύμφωνα και με αναφορές πολλών χρηστών, δείχνει να κάνει καλό στο δέρμα. Το να βγουν μαλλιά, όπως πάντα, είναι ένας σύνθετος μηχανισμός και όχι μονόπλευρος.


Και κάτι άλλο για τον φίλο salonicam...οι γιατροί δεν βγάζουν στη φόρα τίποτα που να είναι δωρεάν.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
χωρις να ξερω αν θα πετυχει η οχι εγω θα πω πως απετυχαν ολες οι ερευνες του φορουμ,τις δοκιμασα προσωπικα,δεν θα ξεχασω ειδικα το asstresin f7 εκεινες τις ωραιες οικονες με τα ποντικια να φιγουραρουν με κοτσιδες,τελικα στην πραξη η αποτυχια ηταν 100%,το περιεργο ειναι οτι δεν ειχε ουτε ενας αποτελεσματα απο τους 15-20 στο φορουμ που το δοκιμαζαμε τοτε.
εγω προσωπικα εχω 7 μερες περιπου που διαβασα την συγκεκριμενη ερευνα παρολο που εφαρμοζω την μεθοδο νωριτερα.
ο λογος ειναι οτι πλεον δεν μπαινω στον κοπο να τις διαβαζω,ενα 80% των ερευνων ειναι για τα σκουπιδια,απο ουσιες που εχω δοκιμασει χωρις καμια επιδραση στο μαλλι,η απλα η φαλακρα ειναι τοσο πολυδιαστατη που με μια ουσια χτυπας το 1 απο τα 20
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όπως έχω αναφέρει ξανά, πριν περίπου 2 χρόνια τότε που πάλευα να σταματήσω τη μινοξιδίλη, γιατί δεν είχε πλέον τίποτα να μου προσφέρει παρά μαύρους κύκλους στα μάτια και πρησμένο πρόσωπο σε μόνιμο επίπεδο, είχα αρχίσει με βαριά καρδιά μεν, να αποδέχομαι πως σύντομα θα είμαι nw5-6.

Είχα σταματήσει και να πολυσυμμετέχω στο φόρουμ γιατί, εφόσον η απόφασή μου προ πολλών ετών να μην δοκιμάσω φιναστερίδη ίσχυε, δεν πίστευα ότι μπορούσε πλέον να υπάρξει κάτι που θα βοηθούσε τα μαλλιά μου να μην φύγουν εντελώς.

Παρόλο αυτά, με μια απλή βούρτσα και 2 - 3 επιπλέον πραγματάκια που δεν ξέρω αν τελικά βοήθησαν (όπως το μαγνήσιο τοπικά και το λάδι καρύδας oral) είδα μια βελτίωση που με έκανε να αναθαρρήσω και να αρχίσω να ψάχνω περισσότερα πράγματα πίσω από τον πελώριο τοίχο που έχουν υψώσει τα λαμόγια που βγάζουν χρήματα από αυτό το πράγμα.

Όπως φαίνεται και εδώ

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8299.html

σίγουρα δεν γύρισα στο μαλλί που είχα στα 18, αλλά γύρισα μερικά χρονάκια πίσω σε εικόνα και για μένα είναι ένα αποδεκτό αποτέλεσμα σε σύγκριση με το nw6 που προσπαθούσα να αποδεχτώ.

Τα αποτελέσματα 2 χρόνια τώρα, παραμένουν ως έχουν με ένα επιπλέον boost περίπου 10% αν πρέπει να μιλήσω με ποσοστά, από παρόμοιες μεθόδους.
Το δεύτερο οπτικά καλό boost το πήρα από ρολλερ 0.75 με ένα φυσικό τοπικό που έβαζα αμέσως μετά και το έφτιαχνα εκείνη την ώρα στο σπίτι, (αλλά δεν το αναφέρω για να αποφύγω ειρωνικά σχόλια)

Και τις 2 αυτές φορές, το όποιο boost υπήρξε, δεν συνεχίστηκε (αλλιώς θα ήμουν όπως στα 18 ) αλλά δεν υποχώρησε κιόλας. Τουλάχιστον μέχρι αυτή τη στιγμή.

Με το εν λόγω μασάζ που αναφέρεται εδώ, δεν έχω δει κάτι παραπάνω, όπως στα 2 προηγούμενα, εκτός από την καλυτέρευση του δέρματος.

Ανεξάρτητα όμως από αυτό, πιστεύω ότι υπάρχει πολύ "θέμα" έξω από όλα αυτά που μας πλασάρουν τόσα χρόνια, γιατί όσο περισσότερα μαλλιά χάνουμε εμείς, τόσο περισσότερα χρήματα κερδίζουν αυτοί.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
Όπως φαίνεται και εδώ

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8299.html

βλεποντας τα αποτελεσματα σου και κρυβοντας μου το τι χρησιμοποιησες,δεδομενου οτι σου σταματησε και την τριχοπτωση θα ελεγα ξεκινησες φινα,τιποτα αλλο.
καπως ετσι εχει επιδρασει και σε εμενα αυτην η θεραπεια και ασε τους αλλους να μας πουλανε φουμαρα περι dht
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
χεχε...το χω ξαναπεί πως η dht ως βασική αιτία της τριχόπτωσης κάποτε θα είναι ανέκδοτο.

Θα σου βάλω ένα γρίφο.

Έχει αναφερθεί κατά καιρούς ως φυσική μινοξιδίλη.
Σε οραλ μορφή δρα όπως η μινοξιδίλη και στην υπέρταση και στην ινσουλίνη.
Σε τοπική χρήση, προκαλεί έντονη αγγειοδιαστολή όπως η μινοξιδίλη και αυξάνει την τοπική αιμάτωση σε μεγαλύτερο βαθμό από αυτή.
Επίσης καθαρίζει τα αγγεία, σκοτώνει πολλά μικρόβια και έχει έντονη αντιφλεγμονώδη δράση.

Το αρνητικό είναι ότι περιορίζει τις επόμενες 2 ημέρες τις κοινωνικές σου υποχρεώσεις, ειδικά αν κάνεις το λάθος και ιδρώσεις, πονάει και τσούζει απίστευτα για κανένα 5λεπτο αν το συνδυάσεις με ρολλερ και έχει κατηγορηθεί (ανεπιβεβαίωτο αυτό) ότι σε συχνές και μεγάλες δόσεις μπορεί να γίνει τοξικό.

Αν το βρεις κερδίζεις ένα ματσάκι από αυτό...:tease:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
χεχε...το χω ξαναπεί πως η dht ως βασική αιτία της τριχόπτωσης κάποτε θα είναι ανέκδοτο.

Θα σου βάλω ένα γρίφο.

Έχει αναφερθεί κατά καιρούς ως φυσική μινοξιδίλη.
Σε οραλ μορφή δρα όπως η μινοξιδίλη και στην υπέρταση και στην ινσουλίνη.
Σε τοπική χρήση, προκαλεί έντονη αγγειοδιαστολή όπως η μινοξιδίλη και αυξάνει την τοπική αιμάτωση σε μεγαλύτερο βαθμό από αυτή.
Επίσης καθαρίζει τα αγγεία, σκοτώνει πολλά μικρόβια και έχει έντονη αντιφλεγμονώδη δράση.

Το αρνητικό είναι ότι περιορίζει τις επόμενες 2 ημέρες τις κοινωνικές σου υποχρεώσεις, ειδικά αν κάνεις το λάθος και ιδρώσεις, πονάει και τσούζει απίστευτα για κανένα 5λεπτο αν το συνδυάσεις με ρολλερ και έχει κατηγορηθεί (ανεπιβεβαίωτο αυτό) ότι σε συχνές και μεγάλες δόσεις μπορεί να γίνει τοξικό.

Αν το βρεις κερδίζεις ένα ματσάκι από αυτό...:tease:
θα ελεγα καψαικινη αλλα ξερω οτι δεν ειναι αυτο
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
nope, έχω πάρει το thermalscalp, αλλά το κρατάω για αργότερα γιατί θέλω να δω αν το εβδομαδιαίο peeling με glycolic acid θα κάνει κάτι και δοκιμάζω και κάτι που περιέχει φυσικό οξυγόνο και τοπικά το απελευθερώνει στα κύτταρα. Είναι μια εβδομάδα που τα ξεκίνησα αυτά. Σήμερα πάντως έχει roller μαζί με αυτό. Το έκανα κάθε εβδομάδα, αλλά το πήγα ανα δεύτερη για να έχω απόσταση από το peeling.


Το ματσάκι λοιπόν το κρατώ για πάρτη μου...:m02:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
nope, έχω πάρει το thermalscalp, αλλά το κρατάω για αργότερα γιατί θέλω να δω αν το εβδομαδιαίο peeling με glycolic acid θα κάνει κάτι και δοκιμάζω και κάτι που περιέχει φυσικό οξυγόνο και τοπικά το απελευθερώνει στα κύτταρα. Είναι μια εβδομάδα που τα ξεκίνησα αυτά. Σήμερα πάντως έχει roller μαζί με αυτό. Το έκανα κάθε εβδομάδα, αλλά το πήγα ανα δεύτερη για να έχω απόσταση από το peeling.


Το ματσάκι λοιπόν το κρατώ για πάρτη μου...:m02:



οκ λοιπον σειρα μου.
τι ειναι αυτο που oral δινει regrowth,ριχνει ανεξελεγκτα την πιεση και σε γονατιζει στις παρενεργειες και τοπικα δινει αερα κοπανιστο?
αντε ευκολα σου βαζω.
δωσε κανενα λινκ απο το thermalscalp
καπου ειχες δωσει νομιζω αλλα γερασα και δεν μπορω να το βρω :p
 

le2der

Active Member
Πιστεύω οτι αυτη η μέθοδος βοηθάει στη μείωση της τριχόπτωσης. Τη δοκιμάζω μόνο κροτάφους τακτικά και στο υπόλοιπο μέρος του κεφαλιού 2 -3 φορές τη βδομάδα. Αν παρουσιάσω regrowth έστω και μιας τρίχας θα ενημερώσω Επίσης θέλω να ρωτήσω και κάποιον που ασχολείται καιρό με το θέμα της τριχόπτωσης αν έχει γίνει κάποια μελέτη στο πως δημιουργείται η τρίχα στα αρχικά στάδια ζωής του ανθρώπου. Δεν έχω ιδέα στο θέμα της τριχόπτωσης αλλά συλλογιζόμουν πριν κάποιες μέρες σε αυτό το θέμα. Λογικά κάτι δίνει εντολή στον οργανισμό και βγαίνουν τρίχες....
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
GOMI είπε:
nope, έχω πάρει το thermalscalp, αλλά το κρατάω για αργότερα γιατί θέλω να δω αν το εβδομαδιαίο peeling με glycolic acid θα κάνει κάτι και δοκιμάζω και κάτι που περιέχει φυσικό οξυγόνο και τοπικά το απελευθερώνει στα κύτταρα. Είναι μια εβδομάδα που τα ξεκίνησα αυτά. Σήμερα πάντως έχει roller μαζί με αυτό. Το έκανα κάθε εβδομάδα, αλλά το πήγα ανα δεύτερη για να έχω απόσταση από το peeling.


Το ματσάκι λοιπόν το κρατώ για πάρτη μου...:m02:



οκ λοιπον σειρα μου.
τι ειναι αυτο που oral δινει regrowth,ριχνει ανεξελεγκτα την πιεση και σε γονατιζει στις παρενεργειες και τοπικα δινει αερα κοπανιστο?
αντε ευκολα σου βαζω.
δωσε κανενα λινκ απο το thermalscalp
καπου ειχες δωσει νομιζω αλλα γερασα και δεν μπορω να το βρω :p



Δεν το βρίσκω. Αλλά δεν μου έταξες αντάλλαγμα οπότε δεν προσπάθησα πολύ...
http://www.iherb.com/Greensations-ThermaScalp-Natural-Scalp-Repair-4-fl-oz-120-ml/25808
Μέσα στις παρενέργειες ήταν και η γήρανση?


Komis είπε:

:tiphat:

Ματσάκι δεν έχει όμως...
 

Komis

Active Member
GOMI είπε:
kapa είπε:
GOMI είπε:
nope, έχω πάρει το thermalscalp, αλλά το κρατάω για αργότερα γιατί θέλω να δω αν το εβδομαδιαίο peeling με glycolic acid θα κάνει κάτι και δοκιμάζω και κάτι που περιέχει φυσικό οξυγόνο και τοπικά το απελευθερώνει στα κύτταρα. Είναι μια εβδομάδα που τα ξεκίνησα αυτά. Σήμερα πάντως έχει roller μαζί με αυτό. Το έκανα κάθε εβδομάδα, αλλά το πήγα ανα δεύτερη για να έχω απόσταση από το peeling.


Το ματσάκι λοιπόν το κρατώ για πάρτη μου...:m02:



οκ λοιπον σειρα μου.
τι ειναι αυτο που oral δινει regrowth,ριχνει ανεξελεγκτα την πιεση και σε γονατιζει στις παρενεργειες και τοπικα δινει αερα κοπανιστο?
αντε ευκολα σου βαζω.
δωσε κανενα λινκ απο το thermalscalp
καπου ειχες δωσει νομιζω αλλα γερασα και δεν μπορω να το βρω :p



Δεν το βρίσκω. Αλλά δεν μου έταξες αντάλλαγμα οπότε δεν προσπάθησα πολύ...
http://www.iherb.com/Greensations-ThermaScalp-Natural-Scalp-Repair-4-fl-oz-120-ml/25808
Μέσα στις παρενέργειες ήταν και η γήρανση?


Komis είπε:

:tiphat:

Ματσάκι δεν έχει όμως...




Ας κανει τη δουλεια του και στο χαριζω.. :)
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
οκ λοιπον σειρα μου.
τι ειναι αυτο που oral δινει regrowth,ριχνει ανεξελεγκτα την πιεση και σε γονατιζει στις παρενεργειες και τοπικα δινει αερα κοπανιστο?
αντε ευκολα σου βαζω.
δωσε κανενα λινκ απο το thermalscalp
καπου ειχες δωσει νομιζω αλλα γερασα και δεν μπορω να το βρω :p

Loniten 8)
 
Μπλουζα