Derma roller 1,5mm μονο του.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa όταν λες ότι έχεις ακόμη υπαρκτά αποτελέσματα , εννοείς ότι έχεις επανεκφυση ή κρατάς τα υπάρχοντα μαλλιά?
κραταω καποια χνουδακια στους κροταφους,αλλα δεν ειναι χνουδοτριχες οπως τον πρωτο χρονο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
κραταω καποια χνουδακια στους κροταφους,αλλα δεν ειναι χνουδοτριχες οπως τον πρωτο χρονο
kapa ρολερ αν θυμάμαι καλά κάνεις πια μόνο σε γυμνές περιοχές; Σε περιοχές με υπάρχουσα τριχοφυία αλλά επηρεασμένες απο την ΑΑ( με λέπτυνση τρίχας) κάνεις καθόλου χρήση; σε αυτές τις περιοχές το ρόλλερ τι πιστευέις μετά απο αρκετο καιρό πειραματισμού μπορεί να προσφέρει;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa ρολερ αν θυμάμαι καλά κάνεις πια μόνο σε γυμνές περιοχές; Σε περιοχές με υπάρχουσα τριχοφυία αλλά επηρεασμένες απο την ΑΑ( με λέπτυνση τρίχας) κάνεις καθόλου χρήση; σε αυτές τις περιοχές το ρόλλερ τι πιστευέις μετά απο αρκετο καιρό πειραματισμού μπορεί να προσφέρει;
η ψηφοφορια μας δινει απαντησεις http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-ερευνα-τραυματισμου-ψηφοφορια.10684/
εγω κανω σε γυμνη περιοχη
 

Utopia

Active Member
Δεν έχω ιδέα ακόμα...είμαι 24 και έχω αραίωση στην κορυφή (crown) με καθημερινή τριχόπτωση...

θα ανοίξω σχετικό νήμα με το πρόβλημα μου σύντομα.
Άμα δεν πρόκειται να γίνει στο άμεσο μέλλον άρχισε το και βλέπεις...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν έχω ιδέα ακόμα...είμαι 24 και έχω αραίωση στην κορυφή (crown) με καθημερινή τριχόπτωση...

θα ανοίξω σχετικό νήμα με το πρόβλημα μου σύντομα.

επηδει το παραγγειλα και εφοσον εγω θα ξανακανω μεταμοσχευση σε κανα 2 χρονια το πουλαω ετσι ολοκαινουργιο με το κουτι.
 

timoulis

New Member
επηδει το παραγγειλα και εφοσον εγω θα ξανακανω μεταμοσχευση σε κανα 2 χρονια το πουλαω ετσι ολοκαινουργιο με το κουτι.

Επειδή είμαι επιφυλακτικός για τον λόγο ότι ίσως χρειαστεί να κάνω μμ στο μέλλον, δεν έχω αποφασίσει ακόμη αν θα κάνω χρίση Derma Roller.
 

fasda

Active Member
τι προβλημα να εχεις με το δερμαρολλερ ?τωρα αμα το ξεσκισεις βαλεις πολυ δυναμη πχ και αποκτησης ουλες μαλλον θα εχεις προβλημα
 

Socratis

Active Member
Θα μπορουσες να μας πεις πως τραυματιζουμε το κεφαλι μας?Απλα το παιρναμε απο πανω ή με δυναμη?Εχω μια xylocream ,λες να βαλω?Το περιμενω αυριο εχω παραγγειλει αυτο
Skinroller System 540 Needles 1.5 mm (Ατσάλι)
Ελπιζω να κανει.
Απλα εχω αρκετο μαλλι εγω,απλα το παιρναω απο πανω απο τις τριχες,σωστα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Θα μπορουσες να μας πεις πως τραυματιζουμε το κεφαλι μας?Απλα το παιρναμε απο πανω ή με δυναμη?Εχω μια xylocream ,λες να βαλω?Το περιμενω αυριο εχω παραγγειλει αυτο
Skinroller System 540 Needles 1.5 mm (Ατσάλι)
Ελπιζω να κανει.
Απλα εχω αρκετο μαλλι εγω,απλα το παιρναω απο πανω απο τις τριχες,σωστα?
θα βοηθησει το κοντο κουρεμα http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/page-20
 

crossfire

Well-Known Member
Εάν υπάρχει σκέψη για μελλοντική μμ μπορεί τελικά να επηρεάσει αρνητικά ή όχι η χρήση του droller;

Ήμουν ο πρώτος που είχε προβληματιστεί με αυτο και είχα ανοίξει σχετική κουβέντα με τον GOMI ......κάπου μέσα στο νήμα με το dermal roller θα το βρεις.

Κατέληξα ύστερα και απο λιγο ψάξιμο , οτι οποίος θέλει να κάνει μεταμόσχευση ,καλό ειναι να μην κάνει ρολλερ.
Εγω προσωπικά δεν πρόκειται να το ακουμπήσω ......δεν μπορώ να ριψοκινδύνεψω ούτε μια πιθανότητα να πάει κάτι στραβά σε μελλοντική μεταμόσχευση.
Επίσης ,δεν πιστεύω οτι κάνει κάτι μόνο του αν δεν το συνδυάσεις με κάτι αλλά που δοκιμάζουν τα παιδιά .

Ίσως βέβαια χαλαρά και απο λιγο ,να μην έχεις πρόβλημα.
Εγω πάντως δεν θα κάνω εξαιτίας μελλοντικής μεταμόσχευσης ....γνώμη μου
 

FreeThinker

Well-Known Member
Εχω μια απορια η οποια ειναι και ο λογος που δεν εμπιστευομαι τοσο την συγκεκριμενη μεθοδο.

Ο τραυματισμος του δερματος, ειδικα στο σημειο που τον φτανει ο καπα, δηλαδη να αιμοραγει, δε θα δημιουργησει φλεγμονη? Εμεις ομως προσπαθουμε να καταπολεμησουμε τις φλεγμονες στο δερμα με κορτιζονη για να βελτιωσουμε την κατασταση.

Επιπλεον, ο τραυματισμος απο ο,τι βλεπουμε λειτοργει σε σχετικα αδειες περιοχες, οπως οι κροταφοι. Οι περισσοτεροι ομως που εχουμε διαχυτη αραιωση, ενδιαφερομαστε νομιζω το λιγοτερο για τους κροταφους, οποτε μας εγγυαται καποιος οτι δε θα τραυματισουμε τα ηδη υπαρχοντα μαλλια? Μην παμε για μαλλι και βγουμε κουρεμενοι...

Και αν ειναι να εχουμε στρατιωτικο κουρεμα μια ζωη για να εφαρμοζουμε την θεραπεια παλι δεν αξιζει.
 

sven

Active Member
Κάτσε ρε ποσες φορες εδώ μέσα διάβαζα με 1,5 mm κάθε 7 μέρες και με 1,0 mm και κάθε 5 μέρες και ούτω καθεξής για αποφυγή ίνωσης , από την στιγμή που δεν υπάρχει πρόβλημα με την ίνωση τότε που είναι το πρόβλημα?
 

FreeThinker

Well-Known Member
Με τοσο αιμα που βγαινει μου φαινεται πολυ δυσκολο να μην προκαλειται φλεγμονη. Τη γνωμη μου λεω. Που διαβασες εσυ για αποφυγη ινωσης?
 

sven

Active Member
Αυτή την εντύπωση έχω , οτι για αποφυγή της ίνωσης αφήνουμε 7 μερες περιθώριο για το 1,5mm . Αν είναι το περιθώριο μονο για την φλεγμονή λάθος δικό μου τότε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
Αυτή την εντύπωση έχω , τώρα που να ψάξω σε 70 σελίδες . Αν δεν είναι για αποφυγή ίνωσης τότε γιατί κάποιος να μην κάνει με 1,5mm κάθε π.χ. 3 μέρες?

sven, αλλα λεω και αλλα μου απαντας. Μπορεις να εγγυηθεις οτι ο τραυματισμος με το ρολλερ δε θα δημιουργησει φλεγμονη? Θα μου πεις σε τι ενταση. Θα σου πω δεν ξερουμε. Αυτο το εχουμε πει πολλες φορες σ αυτο το νημα, οτι δε γνωριζουμε την ενταση του τραυματισμου. Εγω φοβαμαι να κανω μονος μου αυτο που κανει ο καπα. Και επιπλεον ο καπα το κανει με πολυ κοντο μαλλι και σε αδεια περιοχη. Εγω δεν εχω ουτε αδεια περιοχη (ή μαλλον εχω, αλλα δε μ ενδιαφερει να βγαλω μαλλια στους κροταφους), ουτε τοσο κοντο μαλλι.

Ρωταω τον @kapa, στο μπιφτεκι οπως σε μενα που ειναι ολο αραιωμενο αλλα δεν εχει πουθενα καραφλη περιοχη ενδεικνυται τραυματισμος?
 

sven

Active Member
Ο έντονος τραυματισμός με roller αν δημιουργούσε φλεγμονή με τόσες φορες που έχει κάνει ο κάπα δεν θα ήταν σαν τον Σεφερλή τώρα??
 
Μπλουζα