Derma roller 1,5mm μονο του.

onar

Member
λοιπόν όταν.κάνω και εγώ τραυματισμό έχω ξεφλούδισμα σε αυτά τα κομμάτια βάζετε κάτι εσείς? εγώ το ρολλερ και μετά λίγο οινόπνευμα και.μετά από ώρες τα τοπικά μέντα μινοξιντιλ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

onar

Member
εδώ είναι μετά από 2 ημέρες χρησιμοποιείτε κάποιο σαμπουάν ή κάτι άλλο? ? Ευχαριστώ
 

Συνημμένα

  • 20160407_190228.jpg
    20160407_190228.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 168
  • 20160407_190232.jpg
    20160407_190232.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 152

giannis25

Member
Πήρα το dermaroller 1,5 mm. οταν το χρησιμοποιεις μετα απο ποσες μερες φευγει το κοκκινισμα, ο ερεθισμος;
 
Πήρα το dermaroller 1,5 mm. οταν το χρησιμοποιεις μετα απο ποσες μερες φευγει το κοκκινισμα, ο ερεθισμος;
Αν εχεις ελαφρως ματωσει τοτε ισως να εχεις ενα μικρο κακαδι απο αιμα την επομενη μερα το οποιο φευγει, κατα τ αλλα το κοκκινισμα υποχωρει μετα απο καποιες ωρες..
 

Dynamics

Active Member
Προσωπικά εμένα η κοκκινίλα κρατάει δυο ,μέρες...κάνει κανείς την έρευνα του κάπα η ειμαι μόνο εγω;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

leas

Well-Known Member
Προσωπικά εμένα η κοκκινίλα κρατάει δυο ,μέρες...κάνει κανείς την έρευνα του κάπα η ειμαι μόνο εγω;


Sent from my iPhone using Tapatalk
dynamics μιας και ακολουθείς ακόμη την θεραπεία έχεις να κάνεις κάποιο σχόλιο σε βοηθάει τελικά και αν ναι σε τι βαθμό;
 
Εγω δεν ακολουθω τοση ενταση οση του kapa αλλα βλεπω μια καλη εξελιξη, σταθερη με μια μικρη ανοδο κυριως στα σημεια που δινω λιγη μεγαλυτερη ενταση με την τριχα να δειχνει πιο δυνατη..δεν καιγομαι για επανεκφιση αλλα για διατηρηση.. ειμαι στους 5 μηνες τωρα + μινοξ 1 φορα/μερα + τοπικη μεντα ολο το βραδυ.. δειχνει καλο σχημα προς το παρον..
 

Dynamics

Active Member
dynamics μιας και ακολουθείς ακόμη την θεραπεία έχεις να κάνεις κάποιο σχόλιο σε βοηθάει τελικά και αν ναι σε τι βαθμό;
κοιταξε στην χαιρλαιν ειδα νεες τριχες τις καταλαβα γτ ειναι στο μισο μικος απο τα υπολοιπα μαλλια!στο κροουν ειχα υποχωρηση η οποια μπορει να ειναι κ οτι ελαττωσα το δαφνελαιο με μια παυση 1 μηνα και...γενικα τον τελευταιο καιρο ειμαι σε σταθερη φαση δεν ειδα νεα μικρα τριχακια οπως παλια ομως!και κανω μονο οτι γραφω στην υπογραφη μου σκετο ρολλ και που και που δαφνελαιο
 

Dynamics

Active Member
Εγω δεν ακολουθω τοση ενταση οση του kapa αλλα βλεπω μια καλη εξελιξη, σταθερη με μια μικρη ανοδο κυριως στα σημεια που δινω λιγη μεγαλυτερη ενταση με την τριχα να δειχνει πιο δυνατη..δεν καιγομαι για επανεκφιση αλλα για διατηρηση.. ειμαι στους 5 μηνες τωρα + μινοξ 1 φορα/μερα + τοπικη μεντα ολο το βραδυ.. δειχνει καλο σχημα προς το παρον..
κρις και εγω για διατηρηση θελω τι νορ εισαι?και τι ηλικια?
 

Dynamics

Active Member
Ειμαι 31 nw 3 .. θεωρω οτι με σωστη χρηση derma γινεται δουλιτσα.. το δαφνελαιο σου εχει δωσει καλα αποτελεσματα?
οταν λες σωστη?Ουτε και εγω ματωνω δυνατα πλεον..αλλα σκεφτομουν μηπως και το γυρισω στο 30 λεπτο ρολλαρισμα που ειναι πιο φιλικο στο δερμα!Ναι το δαφνελαιο σε εμενα δουλεψε μια χαρα πιο πολυ στην αρχη!Εβλεπα παντου μικρα τριχακια!Αλλα μετα στασιμο οπως ολα τα τοπικα..γιαυτο και το εκοψα για λιγο καιρο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αυτό εννοώ σωστή χρήση.. 25 -30 λεπτα ήπιο τραυματισμό 1,5mm/εβδομάδα.. ετσι το κάνω, και μετά από 14 ωρες περιπου βάζω μινοξ. σίγουρα κάποια στιγμή θα χάσει σε δράση και η μινοξ. αλλά βλέπουμε.
 

spiros27

Member
Παιδιά καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση στον αριστερό κροταφο έχω 2 ελιές υπάρχει πρόβλημα αν τραυματισω τη περιοχή αυτη;
 

spiros27

Member
εχεις δικιο φιλε mikegad απλα αν δεν μπορεσω να τις πειραξω δε θα μπορεσω να τραυματισω και την περιοχη θα προσθεσω φωτογραφια
http://www.hairlossgr.com/attachments/screenshot_20160429-014325-png.11361/
Οριστε η φωτογραφια που φαινεται η μια ελια στην αρχη της hairline στον αριστερο κροταφο
 

mikegad

Well-Known Member
Αργες κινησης γυρω απο την ελια και ολα γινονται.Στο υπολοιπο κεφαλι με κανονικο ρυθμο
 

tasos33

Well-Known Member
Οταν κάνετε ρόλερ στη χερλαίν κ κροτάφους σας πιάνει φτερνισμα και καταρροή στη μυτη? Η μονο σε μένα στμβαινει?
 

Komis

Active Member
οταν λες σωστη?Ουτε και εγω ματωνω δυνατα πλεον..αλλα σκεφτομουν μηπως και το γυρισω στο 30 λεπτο ρολλαρισμα που ειναι πιο φιλικο στο δερμα!Ναι το δαφνελαιο σε εμενα δουλεψε μια χαρα πιο πολυ στην αρχη!Εβλεπα παντου μικρα τριχακια!Αλλα μετα στασιμο οπως ολα τα τοπικα..γιαυτο και το εκοψα για λιγο καιρο!

Μια απο τα ιδια και εγω. Εχουνε βγει πολλα μικρα τριχακια αλλα δεν λενε να μεγαλωσουνε.
Αυτο δειχνει οτι ο θυλακας ειναι αδρανης αλλα με τις σωστες ουσιες,μπορει να γινει δουλεια.

Ισως τα αποτελεσματα φανουν πανω στον 1χρονο. Οι φυσικες-φυτικες ουσιες θελουν χρονο.
 

Dynamics

Active Member
Μια απο τα ιδια και εγω. Εχουνε βγει πολλα μικρα τριχακια αλλα δεν λενε να μεγαλωσουνε.
Αυτο δειχνει οτι ο θυλακας ειναι αδρανης αλλα με τις σωστες ουσιες,μπορει να γινει δουλεια.

Ισως τα αποτελεσματα φανουν πανω στον 1χρονο. Οι φυσικες-φυτικες ουσιες θελουν χρονο.
@Komis και σου καπα κανεις η θυμαμαι λαθος?το σκεφτομαι να παω στο 3ο λεπτο αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι θα το βαρεθω!Ειμαι στο 6 μηνα!
 
Μπλουζα