Derma roller 1,5mm μονο του.

kapa

Μέλος του προσωπικού
παιδια το βedatine νομιζω παιζει σημαντικο ρολο ,ο 2young μου ειπε και πριν το ρολλερ και μετα με καλο τριψιμο, κατι παραπανω θα ξερει μιας και εχει απιστευτο μαλλι
υποψιν οτι ειναι και μια πολυ ευκολη περιπτωση ο 2young.
το μαλλι του δεν εφτασε τελικο σταδιο αραιωσης αλλα αρχικο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

soki

New Member
A
εχει κανεις ιδεα πως κθαριζω τις βελονες απτο derminator?υπαρχει κινδυνος να σκουριασουν;
Ανάλογα από το υλικό που είναι φτιαγμένες οι βελόνες. Εάν είναι τιτανίου ή ατσάλι 304 ή 316 πολύ δύσκολο να σκουριάσει.
Καλό είναι να καθαρίζεις προσεκτικά τις βελόνες με μια μαλακή οδοντόβουρτσα, να τις περνάς με ζεστό νερό και μετά οινόπνευμα. Στεγνώνεις και το βάζεις στη θέση του.
 

fasda

Active Member
παιδες help!!! κατεβαινει ο αδερφος μου ελλαδα για πρωτοχρονια αλλα εχει κοψει εισητηριο χωρις αποσκευη μπορει να μου αγορασει ρολλερ και να μου το φερει η θα του το κρατησουν?
 

Sandy

Active Member
Τα παιδιά που έχουν αποτελέσματα με το ρολλερ γτ δεν βάζουν μια φωτογραφία το πριν κ το μετα γτ εχει περάσει κ καιρός να δούμε κ εμείς τι αποτελέσματα εχει!
 

soki

New Member
Τα παιδιά που έχουν αποτελέσματα με το ρολλερ γτ δεν βάζουν μια φωτογραφία το πριν κ το μετα γτ εχει περάσει κ καιρός να δούμε κ εμείς τι αποτελέσματα εχει!
Εγώ έχω εμφανή αποτελέσματα αλλά συνδυαστικά με μέντα και shen min στις 15 μέρες. Μόλις κλείσω μήνα θα ανεβάσω φωτογραφίες στο νήμα μου.
 

DeGarmo

New Member
Φωτό από τον δεξί κρόταφο που άρχισα να έχω εμφανή τριχόπτωση το 2007.
Η αριστερή φώτο είναι από τις 16/10,έβγαλα και μια σήμερα για σύγκριση.
image.jpg IMG_2598.jpg
 

paretto

Active Member
DeGarmo πολυ ενθαρρυντικο το αποτελεσμα. Eσυ πως το βλεπεις γενικα το μαλλι σου;

Αν δεν ειναι δυσκολο βαλε και μια απο πιο μακρυα.
 

leas

Well-Known Member
Παιδιά όσοι απο εσάς χρησημοποιείται την μέθοδο καιρό μπορείτε να κάνετε κάποιο update.Λειτουργεί κατα την γνώμη σας αξίζει;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Παιδιά όσοι απο εσάς χρησημοποιείται την μέθοδο καιρό μπορείτε να κάνετε κάποιο update.Λειτουργεί κατα την γνώμη σας αξίζει;
μετα απο τοσες αναφορες αποτελεσματων ειναι γεγονος οτι δουλευει σε ολους.
καλο ειναι να μην σταματησει η ξεκινησει καποιος λοσιον παραλληλα με αυτην την θεραπεια για να κρινει το ποσο επανεκφυση πηρε,για το αν αξιζει να το συνεχισει.
εγω πχ πηρα αρκετη επανεκφυση,οσο της μινοξιδιλης και συνεχιζω.
εχει ενα μειονεκτημα στην ταχυτητα επανεκφυσης,νομιζω κανει το απικ στο 9μηνο που ειναι πολυ αργα σε σχεση με καποια λοσιον
 

leas

Well-Known Member
μετα απο τοσες αναφορες αποτελεσματων ειναι γεγονος οτι δουλευει σε εολους.
καλο ειναι να μην σταματησει η ξεκινησει καποιος λοσιον παραλληλα με αυτην την θεραπεια για να κρινει το ποσο επανεκφυση πηρε,για το αν αξιζει να το συνεχισει.
εγω πχ πηρα αρκετη επανεκφυση,οσο της μινοξιδιλης και συνεχιζω.
εχει ενα μειονεκτημα στην ταχυτητα επανεκφυσης,νομιζω κανει το απικ στο 9μηνο που ειναι πολυ αργα σε σχεση με καποια λοσιον
Καπα σπαμαρω ασταμάτητα σε αυτο το ποστ και ρωτάω γιατι θέλω να ακολουθήσω πολύ αυτήν την θεραπεία και θέλω να πληροφορηθώ όσο περισσότερο γίνεται . Eπίσης με παραξένεψε το γεγονός πως ενώ ήσουν τόσο ικανοποιημένος απο την θεραπεία άρχισες να πειραματίζεσαι με την μέντα.Ακόμη ήθελα να σε ρωτήσω εάν το ρόλερ βοηθάει πολύ και στην διατήρηση της υπάρχουσας τριχοφυίας που είναι το βασικό μου μέλημα πέρα απο την επανέκφυση;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καπα σπαμαρω ασταμάτητα σε αυτο το ποστ και ρωτάω γιατι θέλω να ακολουθήσω πολύ αυτήν την θεραπεία και θέλω να πληροφορηθώ όσο περισσότερο γίνεται . Eπίσης με παραξένεψε το γεγονός πως ενώ ήσουν τόσο ικανοποιημένος απο την θεραπεία άρχισες να πειραματίζεσαι με την μέντα.Ακόμη ήθελα να σε ρωτήσω εάν το ρόλερ βοηθάει πολύ και στην διατήρηση της υπάρχουσας τριχοφυίας που είναι το βασικό μου μέλημα πέρα απο την επανέκφυση;
και ακομα ειμαι ικανοποιημενος με την θεραπεια γι αυτο και την συνεχιζω.
δοκιμαζω καποια βοτανα γιατι ειναι κριμα να μεινουν στην αφανεια,ειναι φθηνα και καποια δινουν επανεκφυση,η μεντα απο οτι φαινεται δινει επανεκφυση με το καλημερα,απο την πρωτη εβδομαδα.
υπαρχουν και αλλα...δεν δουλευει μονο η μεντα.
το roller βοηθαει και στην διατηρηση,σταματαει μαχαιρι την τριχοπτωση,και δινει και καποια επανεκφυση
 
3ο ρολλάρισμα χθες, αποκτάω καλύτερη επαφή με τον τραυματισμό και σε περισσότερα σημεία φορά με τη φορά. Είναι άξιο λόγου το πως κόβει την τριχόπτωση την επόμενη μέρα απόλυτα. Αποτελέσματα δε μπορώ φυσικά να βγάλω με σιγουριά,καθότι 1ον, έχω κόψει φίνα εδώ και 2 μήνες και αυτό δε βγάζει σαφή συμπεράσματα για τη θεραπεία που ακολουθώ τώρα, (πρέπει να περάσει τουλάχιστον ένα 4μηνο για να πω με βεβαιότητα κάποια πράγματα). 2ον χρησιμοποιώ και μίνοξ. Αυτό που έχω να πω είναι ότι είναι εμφανής η μείωση της τριχόπτωσης κατά πολύ, αυτό είναι δεδομένο. Για πιο σωστά συμπεράσματα και για επανέκφυση θα ενημερώσω μετά τις γιορτές που θα είμαι στα 5,6 ρολλαρίσματα. Όποιος έχει ενδοιασμούς για τη θεραπεία να τον προτρέψω να ξεκινήσει κατά τις οδηγίες του @kapa. Μόνο να κερδίσει έχει.
 

lalakis

Active Member
εμενα αυτο που με απογοητευει ειναι οτι τα μαλλια δεν εχω ουτε 5ετια που αρχισα να τα χανω και με το ρολερ εκτ0ς του οτι μου σταθεροποιησε την τριχοπτωση το πιο σημαντικο( γιατι τωρα θα μουν λαμπας ετσι οπως πηγαινε)δεν ειδα την επανεκφυση που φανταζομουν μονο λιγες τριχες διασπαρτες.
 

Kritik

Member
Σημερα ανεβηκα απο το 0,5mm στο 1mm. Απο πονο δρ καταλαβα διαφορα, βλεπω διαφορα στο οτι μου ξεριζωνει η σπαει καποιες τριχες επειδη δεν ειναι πολυ κοντα κουρεμενα το 1,0mm. Το αντιμετωπιζει καποιος αλλος;
 
Ξεριζωμα οχι, σπασιμο ναι, θελει rollαρισμα με μικρη διαδρομη, ανασηκωνουμε και ξανα παλι την ιδια διαδικασια με διαφορετικες κατευθυνσεις.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
ROLLER UPDATE

Καλησπέρα. Ενα σύντομό ιστορικό:
28 ετών, τριχόπτωση από 19 ετών.
Πρόβλημα στο Crown κυρίως, hairline 1 πόντο μέσα. (πατέρας NW7 από τα 30)
Από θεραπείες Φινα+Minox με καλά αποτελέσματα και ελάχιστες παρενέργειες, στην ουσία με έχουν κρατήσει σχεδόν σταθερό όλα αυτά τα χρόνια με πολύ αργό ρυθμό αραίωσης.
Από φέτος το Μάϊο ξεκίνησα omega 3 + Δαφνέλαιο (ενισχυμένο με κακάο κανέλλα)
Επίσης ξεκίνησα να τραβάω τακτικά φωτο του προβλήματος για να δω τι γίνεται.

Το ρολλερ το ξεκίνησα 8-10-15 μία φορά/εβδομάδα και έχω κάνει 13 ή 14 ρολλαρίσματα. Επίσης βάζω minox 4 ή 5 φορές/εβδομάδα από μία φορά το βράδυ.

Από το δέκατο ρολλάρισμα κ μετά, νιώθω κ βλέπω φοβερή βελτίωση (ποιότητα τρίχας, ελάχιστη τριχόπτωση, καινούριες τρίχες). Απλώς είμαι ακόμα επιφυλακτικός γιατί πιστεύω πως μπορεί να βλέπω καλό αποτέλεσμα λόγω καλύτερης απορρόφησης της minox. Το σίγουρο είναι ότι έχει να δώσει ακόμα πολλά η θεραπεία.

Εβάλα κάποιες φωτο μαζί προς σύγκριση, προκειμένου να φανεί το πριν κ μετά με μίνοξ+φινα, σε σχέση με το πριν κ μετά με μίνοξ+ρόλλερ (φινα έχω να πάρω 1,5 μήνα)

Η φωτο 30-05 είναι μετά από έντονο shedding, η 17-07 είναι σχεδόν το μαξ που έδωσε η minox (μετα από λίγο πτώση απόδοσης), οι αλλες δύο είναι πριν κ μετά το ρόλλερ.

Ελπίζω να μη τα έγραψα πολύ μπερδεμένα. :D
 

Συνημμένα

  • progress.jpg
    progress.jpg
    234.8 KB · Προβολές: 114

nikosssss

Active Member
Lightworks Roller κανεις με 1.5mm??? Για μένα η διαφορά πριν και μετά και σε τέτοιο χρονικό διάστημα είναι μεγάλη....
Παιδιά ερώτηση. Επειδή θα παραγγείλω και εγώ το roller και επειδή σκέφτομαι μετά το ρολλερ να βάζω δαφνέλαιο, μήπως μπορείτε να μου πείτε ποιο να πάρω (εννοώ χιλιοστά), κάθε ποτε να ρολλαρω και αν μπορώ μετά το ρολλάρισμα να βάζω δαφνέλαιο??
Το σκεπτικό μου είναι να παρω το 1mm για να μπορώ να ρολλάρω καθημερινά το βράδυ και μετά δαφνέλαιο, μασαζάκι για κανα 10λεπτο και ύπνο....Και το πρωι μπανάκι και κύριος...Δεν καταφέυγω στο 1.5mm γιατί διάβασα οτι δεν μπορεί να χρησιμοποιείτε καθημερινά πρώτον και επίσης μετά τη χρήση του δεν είναι καλό να εφαρμοζεται τιποτα επάνω το κεφάλο....Για αυτό καταφεύγω στο 1mm για να εφαρμόζω αμέσως μετά δαφνέλαιο.
 
Μπλουζα