Derma roller 1,5mm μονο του.

kapa

Μέλος του προσωπικού
roller update: 4o ρολλάρισμα χθες πετυχαίνοντας όλο και καλύτερο τραυματισμό. Απολαυστική η μέρα μετά τον τραυματισμό καθότι δεν πέφτει τρίχα (είναι ίσως η 3η φορά που το αναφέρω) και νιωθω το μαλλί να έχει και μια ιδιαίτερη λάμψη την 1η μέρα. Πρώτα εμφανή σημάδια στους κροτάφους με κάποια μικρά και μεγάλα τριχακια τα οποία φαινονται καθαρά! Αυτά και συνεχίζουμε, καλές γιορτές!
με τι σκουπιζεις?
μπεταντιν,οινοπνευμα η νερο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dynamics

Active Member
4 η φορά ρολλερ έκανα πριν λίγο..από το τρίτο ρολλαρισμα και μετά Η τριχόπτωση μαχαίρι μιλάμε ότι τις μέρες που βάζω δαφνελαιο βρίσκω 2-4 τριχες το πολύ εκεί που μετρουσα 15-25 τρίχες...ενημερωτικά έχω πολύ καλά αποτελέσματα και το μπιφτέκι κοντεύει να κλείσει..στους κροτάφους δεν ξέρω αν έχω ορατά αποτελέσματα γιατί δεν έχω σοβαρό πρόβλημα..Νομίζω ότι η θεραπεία πιάνει πολύ καλά σε εμένα και ελπίζω σε λίγο καιρό να γίνω μαλλιας όπως λέει Μίμης...γνώμη μου καλύτερα να γράφουμε και το νορ που έχουμε σαν αραίωση αλλά και την ηλικία μας και πόσο καιρό έχουμε την αραίωση..
Υ.γ κάπα αν γίνω μαλλιας θα σου ανοίξω μια μεγάλη λαμπάδα ίσα με το μπόι σου
 

geeorgee

Active Member
kapa υπαρχει περιπτωση να εχει τα ιδια αποτελεσματα αν ρολαρει καποιος καθε 8-10 μερες αντι για βδομαδα?
στο τελος θα βγαλουμε μαλλια αλλα θα βγαλουμε και ρυτιδες απο τον πονο και το σφιξιμο οσοι δε βαζουμε
αναισθητικη ειναι λιγο ζορικο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
4 η φορά ρολλερ έκανα πριν λίγο..από το τρίτο ρολλαρισμα και μετά Η τριχόπτωση μαχαίρι μιλάμε ότι τις μέρες που βάζω δαφνελαιο βρίσκω 2-4 τριχες το πολύ εκεί που μετρουσα 15-25 τρίχες...ενημερωτικά έχω πολύ καλά αποτελέσματα και το μπιφτέκι κοντεύει να κλείσει..στους κροτάφους δεν ξέρω αν έχω ορατά αποτελέσματα γιατί δεν έχω σοβαρό πρόβλημα..Νομίζω ότι η θεραπεία πιάνει πολύ καλά σε εμένα και ελπίζω σε λίγο καιρό να γίνω μαλλιας όπως λέει Μίμης...γνώμη μου καλύτερα να γράφουμε και το νορ που έχουμε σαν αραίωση αλλά και την ηλικία μας και πόσο καιρό έχουμε την αραίωση..
Υ.γ κάπα αν γίνω μαλλιας θα σου ανοίξω μια μεγάλη λαμπάδα ίσα με το μπόι σου
με τι σκουπιζεις το αιμα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa υπαρχει περιπτωση να εχει τα ιδια αποτελεσματα αν ρολαρει καποιος καθε 8-10 μερες αντι για βδομαδα?
στο τελος θα βγαλουμε μαλλια αλλα θα βγαλουμε και ρυτιδες απο τον πονο και το σφιξιμο οσοι δε βαζουμε
αναισθητικη ειναι λιγο ζορικο
καθε 10 μερες ειναι λιγοτερο αποτελεσματικο.
ειμαι σιγουρος 100% γι αυτο,πλεον μετα απο εναν χρονο + αυτην την θεραπεια την εχω δει σε ολα τα μηκη και τα πλατη της.
με λιγη ενταση,με πολυ ενταση,καθε 7 μερες τραυματισμο,καθε 14 μερες τραυματισμο.
ο μονος λογος να μην βαζει καποιος κρεμα ειναι το οικονομικο,ειναι το μονο κοστος που μπορει να εχει η θεραπεια.
 
4 ρολαρισματα κ νλεπεις τριχακια???σιγα μην εγινες κ μαλιας..συγνωμη δεν ειρωνευομαι..αλλα θα τρελαθω.
Χρησιμοποιω και μινοξ εδω και 10 μηνες γιατι μαλλον δεν εχεις διαβασει και τα πρωτα μνματα μου..και δε χρειαζεται να τρελαθεις! Λεω τι βλεπω, μερικα τριχακια ειπα, μικρα κ μερικα μεγαλα!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Νερο σκετο, εχεις να προτεινεις κατι αλλο ??
οχι,και εγω με νερο σκετο σκουπιζω εδω και 7 μηνες μαλλον τωρα.
προσπαθω να εντοπισω για τυχον διαφορές.
δεν ειμαι σιγουρος για το μπεταντιν αν χαλαει την ερευνα,ειναι τοπικο,κανονικο τοπικο,δηλαδη αν βαζει καποιος καθημερινα,κατι θα δει απο αυτο και μονο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa με 0,5 ματώνει το δέρμα που μπορεί να οφείλεται ;
στην καινουρια συσκευη και στην δυναμη του ρολαρισματος.
η συσκευη οταν ειναι καινουρια ματωνει πιο ευκολα,ειναι πιο "ξυραφενιες" οι βελονες
γι αυτο αρκετοι θα διαπιστωσαν οτι απο ενα σημειο και μετα δεν ματωνουν τοσο ευκολα,απλα εχει φθαρει η συσκευη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Άρα οταν σταματήσει η αιμάτωση καινούργιο ρολερ πάνω απο το 0.5
το καλυτερο για να ακολουθησουμε την ερευνα ειναι το 1,5.
με λιγοτερο πατημα μπορουμε να κανουμε μικροτερο τραυματισμο.
με 0,5 οταν θα αρχισει η φθορα οσο και να πατησουμε θα ειναι δυσκολο για τον σκοπο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ρε κάπα έκανα μια βλακεία, αντί για τιτανίου πήρα ατσαλένιο με 540 needles. Θα κάνει δουλειά?
αυτην ηταν η πρωτη μου συσκευη.
κανει μονο για απορροφηση λοσιον και παλι και εκει οι 192 βελονες ειναι καλυτερες.
δεν μπορει να τραυματισει το δερμα σε βαθος επειδη ειναι μεγαλη η επιφανεια του λογω πολων βελονων
 

rainbowblue

New Member
Καλησπερα παιδια ενα update κι απο μενα. Μετα απο 3 μηνες dermapen 1.5 μια φορα την εβδομαδα μονο στην hairline δεν εχω να αναφερω τιποτα
αξιολογο. Ισως γιατι δεν εχω και ιδιαιτερο πφοβλημα εκει ή ειναι ακομα νωρις. Τραυματιζω την περιοχη αυτη για να μπορω να ελεγχω την αποδοση του μια κι εχω σχεδον ξυρισμενο μαλλι.

Αυτο που θελω να αναφερω ομως ειναι η σημαντικη βελτιωση απο την χρηση καστορελαιου και του κοκτειλ μηλοξυδο-κρεμμυδι-σκορδο μερα παρα μερα ενναλλαξ.
 

nikosssss

Active Member
Βαλτε καμια φώτο ρε παιδιά να δούμε κανα αποτέλεσμα!! Dynamics στο crown είδες διαφορά φίλε απο την εφαρμογή?? Εχεις φώτο πριν και μετά??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω 2 υποψιες.
η πρωτη αφορα το derma pen,αμφιβαλω αν δινει τα ιδια αποτελεσματα με το derma roller,το οτι ποναει λιγοτερο σημαινει οτι ειναι μικροτερος και ο τραυματισμος,σε πλατος.
η δευτερη υποψια ειναι για τον χυμο κρεμμυδιου,το οτι δινει επανεκφυση το ξερω εδω και χρονια,υποψιαζομαι οτι δινει αρκετη επανεκφυση,η μυρωδια του ειναι το προβλημα.
ειναι υποψιες μονο,οχι γεγονοτα,για το κρεμμυδι ειναι γεγονος ομως
 

Dynamics

Active Member
Βαλτε καμια φώτο ρε παιδιά να δούμε κανα αποτέλεσμα!! Dynamics στο crown είδες διαφορά φίλε απο την εφαρμογή?? Εχεις φώτο πριν και μετά??
ναι ειδα γτ ειχα το μεγαλυτερο προβλημα!Φωτο καποια στιγμη θα ανεβασω αν και σκεφτομαι να βαλω στο 6μηνο που θα κανω ρολλερ μιας και εκει θα δω τα πραγματικα αποτελεσματα!Αλλα αληθεια βλεπω παντου μικρα τριχακια τα οποια και νιωθω οταν περναω με το χερι μου προς το κροουν σαν μικρα καρφακια...με βοηθαει ισως η ηλικια και το μικρο νορ που εχω αλλα το καλο ειναι η τριχοπτωση κοπηκε μαχαιρι και ειμαι ακομα στην αρχη!Φωτος μπορεις να δεις στο νημα μου.
 
Μπλουζα