Derma roller 1,5mm μονο του.

kapa

Μέλος του προσωπικού
και συνεχιζω με την μιση και λιγοτερο τριχοπτωση μου,θα μου την μηδενισει πιο μετα.
ειναι η πρωτη φορα που ειμαι σιγουρος στο τι θα πετυχω με θεραπεια.
δεν ειμαι μαντης,απλα εχω ηδη δει την πορεια και την δυναμικη στους κροταφους μου.
το μονο που δεν ειμαι σιγουρος ακομα ειναι αν ειναι ιδανικο καθε 7 μερες η καθε 14.
αυτο θα το ξερω σε λιγους μηνες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
Τα λιμάνια μου αρχίζουν και περικιύκλωνονται από τρίχες κανονικές με χνουδια.σενα με δύο μήνες θα ανεβάσω φώτο έτσι για να το πιστεψουν όλοι ότι ότι ρολερ κάνει δουλεια
 
Τελευταία επεξεργασία:

@νοητος

New Member
χαιρομαι για τα αποτελεσματα σου,ετσι θελει η αναισθησια,παχια στρωση κρεμας και επαναλυψη μετα απο 20 λεπτα.
παιχνιδακι ο τραυματισμος,θα δοκιμασω λιγο περισσοτερη ωρα την κρεμα στο δερμα αλλα νομιζω οτι δεν παει αλλο σε αναισθησια.
οποτε θα πας αιθερια ελαια 6 φορες την εβδομαδα και μια φορα την εβδομαδα χωρις ελαια και τραυματισμο?
και εγω δεν ειμαι σιγουρος με αλλη λοσιον εκτος της μινοξιδιλης
Ναι είχα διακόψει γρήγορα το 0,75 λογω πόνου, και η καλη αναισθησία επανέφερε αυτην τη μέθοδο στις επιλογές μου. Όπως είπες το παχύ στρώμα κρέμας είναι το σημαντικότερο, σε μία μόνο ώρα τα πράγματα γίνονται απλά.
Θα συνεχίσω και με το δικο μου μείγμα όπως περιέγραψες για όσο βλέπω αποτελέσματα.
 
Φίλε κάπα,
ναι δεν ειδα τρομερες αλλαγες στην περιπτωση μου με τη βουρτσα, δεν τη χρησιμοποιουσα και συνεχεια η αληθεια ειναι αλλα σιγουρα σε σχεση με κατι αμπουλες μαλλιων που υπαρχουν στο εμποριο και υποσχονται παπαδες (vichy, Frezyderm κ.α) και τα χρυσοπληρωνεις κιολας, χιλιες φορες καποιος να ασχοληθει με ρολλινγκ ή έστω με βουρτσισμα, θα δει μια βελτιωση. Αν γινει και μαστερ οπως εσυ που το έχεις προχωρήσει πολύ το θέμα, πιστεύω μπορεί να δει καλύτερα αποτελέσματα και από μινοξ που ειναι σαφέστατα νο1 εμπορικα για την καταπολεμιση της αραιωσης.... Ειλικρινα σου ευχομαι τα καλυτερα οπως και να χει...

Rolling εγω χρησιμοποιω και στο μουσι μου, χωρις ιδιαιτερη πιεση και μπορω να πω οτι εχω αρχισει να βγαζω τριχουλες σε περιοχες σιγα σιγα που πριν δεν ειχα γενια! Ειναι χνουδακια ακομα τα περισσοτερα αλλα πιστευω αργα η γρηγορα θα γινουν πιο σκουρα και θα μεινουνε!




Φϊλε σορρυ αλλα το μαλλι της απο κατω φωτογραφιας φαινεται τιγκαρισμενο... Αν εισαι ετσι δεν εισαι για να γραφεις εδω μεσα :D :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

On34

Member
Φιλε καππα καλημέρα μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μου πεις πως ακριβωσ χρησιμοποιω το roller?και κάθε πότε?εχω ένα ρολλερ 2mm που δεν έχω χρισημοποιησει ποτέ.Αν θες δεν την περιπτωσή μου αν κάνει να χρισιμοποιήσει ρολλερ διότι ακόμα έχω μαλλί.
 

BioMike

Member
Ας πω και εγω την δικη μου εμπειρια με το ρολλερ.Το χρησιμοποιω 3 μηνες περιπου ανα 10 μερες μαζι με μινοξιδιλη καθε μερα πρωι βραδυ εκτος απο την μερα του ρολλερ.Τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλυτερα σε σχεση με σκετη μινοξιδιλη και αυτο που παρατηρω ειναι οτι αμεσα στις 2-3 πρωτες μερες μετα το ρολλαρισμα ξεπετιουνται νεες τριχες ,οχι χνουδι ξανθο αλλα μαυρα τριχακια που μεγαλωνουν κιολας.Αν δεν χανει τελικα δυναμη στο χρονο μιλαμε για φοβερα αποτελεσματα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Φιλε καππα καλημέρα μπορείς σε παρακαλώ πολύ να μου πεις πως ακριβωσ χρησιμοποιω το roller?και κάθε πότε?εχω ένα ρολλερ 2mm που δεν έχω χρισημοποιησει ποτέ.Αν θες δεν την περιπτωσή μου αν κάνει να χρισιμοποιήσει ρολλερ διότι ακόμα έχω μαλλί.
καλησπερα.
μπορεις να το χρησιμοποιησεις και σε μαλλι οπως κανω και εγω,για προληψη
 

On34

Member
ευχαριστω αν μπορεις σε παρακαλω την διαδικασια μπορεις να μου την πεις και καθε πότε...αν θες δες και τις φωτος μου να μου πεις
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ευχαριστω αν μπορεις σε παρακαλω την διαδικασια μπορεις να μου την πεις και καθε πότε...αν θες δες και τις φωτος μου να μου πεις
εχεις αραιωση και στο μπιφτεκι,εχει ξεκινησει δηλαδη,εισαι για ολο το μαλλι,οταν λεω ολο εννοω οτι φαινεται σε κατοψη,απο κροταφους μεχρι πισω.
πρωτα διαβασε το πρωτο μηνυμα εδω http://www.hairlossgr.com/threads/Σωστή-χρήση-derma-roller.8039/

και μετα εδω http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/page-20
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
οκ απλα ρωτησα λογω του ότι έχω μακρύ μαλλι και δν ξέρω αν γίνεται
εδω ειναι το δυσκολο κομματι,θελει πολυ ποσοτητα για να περασει αναμεσα απο μαλλι και να ακουμπησει δερμα.
αν προσεξεις τις φωτο μου ειμαι πολυ κοντοκουρεμενος και παλι ξοδευω πολυ κρεμα.
η εφαρμογη αναμεσα απο μαλλι γινετε αντιθετα με την κατευθυνση της τριχας,δηλαδη ξεκινας απο κροταφους και σερνεις την κρεμα προς τα πισω με τα δαχτυλα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

On34

Member
ωραια και ποια κρεμα να αγοράσω?την αφηνω κανενα 20λεπο μετα κάνω με το ρολλερ και μετά λούσιμο σωστός?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ωραια και ποια κρεμα να αγοράσω?την αφηνω κανενα 20λεπο μετα κάνω με το ρολλερ και μετά λούσιμο σωστός?
διαβασε εδω το πρωτο μηνυμα και πες μου τι του λειπει να το συμπληρωσω http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/
λογω του οτι χρησιμοποιω χρονια roller και εχω χρησιμοποιησει ολα τα μεγεθη και με πολλες λοσιον καποια τα θεωρω αυτονοητα και δεν ξερω πως φαινονται σε εναν καινουριο χρηστη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού

kotsaki

New Member
Καλησπερα σας,αρχικα να σας ευχαριστησω για τις πολιτιμες συμβουλες σας ,που παρολο που δεν ειμαι ενεργο μελος με εχουν βοηθησει πολυ.Στο θεμα μας ειμαι με εκ γενετης λεπτες απαλες τριχες και εδω και μερικα χρονια νομιζω πως εχει αρχισει το γονιδιο να χτυπα και εμενα .Εκανα τριχοριζογραμμα κτλπ με αποτελεσμα λεπτυνση τριχας ,ηταν η αρχη για να υποψιαστω πως οντως εχω θεμα και δεν ειναι απλα ιδεα μου, αν και δεν εχω σημεια χωρις τριχα ,η τριχα ειναι τοσο λεπτη που κανει ορατο το κρανιο οταν τα μαλλια ειναι ειτε βρεγμενα ειτε λαδωμενα η οταν εχει αερα.Εδω και λιγο περισσοτερο απο 1 χρονο χρησιμοποιω μινοξιδιλη με ορατα αποτελεσματα στο παχος και προσφατα ω3 με σκοπο την προληψη της περαιτερω τριχοπτωσης,η απορια μου ειναι αν με τα παραπανω και roller 1,5mm θα μπορω να εχω αν οχι ανοδικη πορεια,εστω μια διατηρηση της ποσοτητας και της υπαρχουσας ποιοτητας της τριχας.Με συγχωρειτε αν σας κουρασα η αν ηταν λαθος μου να γραψω εδω.Αν χρειαστει μπορω αργοτερα να παραθεσω και καποιες φωτογραφιες....Ευχαριστω εκ των πρωτερων
 

maliaris

New Member
Καλησπέρα και από μένα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω αξιόλογο δερμαρολλερ από ελληνικό κατάστημα? Λέω να ξεκινήσω και εγώ τη προσπάθεια με 0,5mm και να ανέβω σταδιακά. Το ρολαρισμα ειναι καλο να γίνεται με στεγνά ή βρεγμένα μαλλιά (πριν ή μετά το λούσιμο) ? Γενικώς θέλω να το χρησιμοποιήσω σ ολη την έκταση του κρανίου όχι τόσο στους κροτάφους, το μεγάλο μου πρόβλημα είναι στο μπιφτέκι αλλά και η διάχυτη αραίωση και λέπτυνση της τρίχας στο υπόλοιπο μέρος, είναι αποτελεσματικό εκει ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καλησπερα σας,αρχικα να σας ευχαριστησω για τις πολιτιμες συμβουλες σας ,που παρολο που δεν ειμαι ενεργο μελος με εχουν βοηθησει πολυ.Στο θεμα μας ειμαι με εκ γενετης λεπτες απαλες τριχες και εδω και μερικα χρονια νομιζω πως εχει αρχισει το γονιδιο να χτυπα και εμενα .Εκανα τριχοριζογραμμα κτλπ με αποτελεσμα λεπτυνση τριχας ,ηταν η αρχη για να υποψιαστω πως οντως εχω θεμα και δεν ειναι απλα ιδεα μου, αν και δεν εχω σημεια χωρις τριχα ,η τριχα ειναι τοσο λεπτη που κανει ορατο το κρανιο οταν τα μαλλια ειναι ειτε βρεγμενα ειτε λαδωμενα η οταν εχει αερα.Εδω και λιγο περισσοτερο απο 1 χρονο χρησιμοποιω μινοξιδιλη με ορατα αποτελεσματα στο παχος και προσφατα ω3 με σκοπο την προληψη της περαιτερω τριχοπτωσης,η απορια μου ειναι αν με τα παραπανω και roller 1,5mm θα μπορω να εχω αν οχι ανοδικη πορεια,εστω μια διατηρηση της ποσοτητας και της υπαρχουσας ποιοτητας της τριχας.Με συγχωρειτε αν σας κουρασα η αν ηταν λαθος μου να γραψω εδω.Αν χρειαστει μπορω αργοτερα να παραθεσω και καποιες φωτογραφιες....Ευχαριστω εκ των πρωτερων
Καλησπέρα και από μένα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω αξιόλογο δερμαρολλερ από ελληνικό κατάστημα? Λέω να ξεκινήσω και εγώ τη προσπάθεια με 0,5mm και να ανέβω σταδιακά. Το ρολαρισμα ειναι καλο να γίνεται με στεγνά ή βρεγμένα μαλλιά (πριν ή μετά το λούσιμο) ? Γενικώς θέλω να το χρησιμοποιήσω σ ολη την έκταση του κρανίου όχι τόσο στους κροτάφους, το μεγάλο μου πρόβλημα είναι στο μπιφτέκι αλλά και η διάχυτη αραίωση και λέπτυνση της τρίχας στο υπόλοιπο μέρος, είναι αποτελεσματικό εκει ?
αγορα απο ελλαδα εδω https://www.droller.gr/store/
παμε εκει που λεει τιτανιο,θελουμε 192 βελονες.
εγω τραυματιζω σε βρεγμενο μαλλι επειδη ξεπλενω την κρεμα,δεν εχει σημασια αν ειναι βρεγμενο η στεγνο.
για μηνες που δεν χρησιμοποιουσα κρεμα τραυματιζα σε στεγνο.
ο τραυματισμος ειναι αποτελεσματικος σε ολα τα σημεια.
την μερα που τραυματιζουμε δεν βαζουμε καμια λοσιον,τις υπολοιπες 6 ναι.
δωστε σημασια στον τροπο αναισθησιας και δεν θα πονεσετε.
καλη αρχη;)
 

maliaris

New Member
Οταν λες μετά το τραυματισμό δε βάζουμε καμία λοσιον αυτό συμπεριλαμβάνει και το απλό λούσιμο ? Και για τον τρόπο αναισθησίας που λες είναι απαραίτητος και με τα 0,5mm που λέω να ξεκινήσω??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Οταν λες μετά το τραυματισμό δε βάζουμε καμία λοσιον αυτό συμπεριλαμβάνει και το απλό λούσιμο ? Και για τον τρόπο αναισθησίας που λες είναι απαραίτητος και με τα 0,5mm που λέω να ξεκινήσω??
δεν βαζω σαμπουαν μετα τον τραυματισμο αλλα δεπτερολεπτα πριν ξεκινησω για να βγαλω την κρεμα απο το δερμα.κανω κανονικα μπανιο και τις 7 μερες της εβδομαδας.
με το 0,5 θα πονεσεις λιγο αλλα οχι σε σημειο να χρειαστεις κρεμα,μπορεις ομως να πειραματιστεις μια φορα χωρις κρεμα και μια με κρεμα για να δεις την διαφορά,θα σου φυγει οποιαδηποτε φοβια για το 1,5mm και θα κανει την μεταγραφη πιο συντομη.
ο στοχος ειναι να κρατησεις το δερμα ασπρο για μια ωρα με την κρεμα
 

lalakis

Active Member
Ξέρει κανείς ο 2 young μετά από κάθε ρολά ρισμα κάτι άκουσα ότι έκανε μασάζ στο κεφάλι του για δύο ώρες. Ισχυει; αν ναι αν μπορεί κάποιος να βάλει κανένα βίντεο απτο γίόύτίόύμπ να πάρουμε μια ιδέα τι μασάζ είναι αυτο
 
Μπλουζα