Derma roller 1,5mm μονο του.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
Ρε φιλε Κάπα σε βλέπω και πονάω! Όταν βγαίνεις έξω λογικά η περιοχή θα δίχνει πολύ ερεθισμένη, σου έχουν τίποτα? :p
Πάντως δεν έχεις αφήσει θεραπεία για θεραπεία και συνδυασμό για συνδυασμό. Περισσότερες πιθανότητες δίνω να βρείς εσύ την λύση της τριχόπτωσης παρα κάποιος γιατρός. :D
 

lalakis

Active Member
Το κάνα τους πρωτους 2 με 3 μήνες να βγαίνει κ αίμα αλλά νομιζω οτι δεν έκανε κάτι.απτό φολι κάτι είδα .τεσπα.θα το ξανά ξεκίνησω παλι με αιματωμα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μετα απο 12 βδομάδες λέει οτι έχει αποτελεσματα;
παρατηρω οτι δουλευει πααααααααααρα πολυ αργα,4 φορες πιο αργα απο μια λοσιον.
ενδεχομενως καποιοι θα περασουν ενα 6μηνο χωρις αποτελεσματα και στον εβδομο μηνα μπορει να δουν κατι.
θελει υπομονη,αλλα πιστευω οτι απο την στιγμη που δουλεψε σε καποιους θα δουλεψει σε ολους,απλα χρειαζεται η χρυση τομη.
μεγεθος mm,χρονος
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ρε φιλε Κάπα σε βλέπω και πονάω! Όταν βγαίνεις έξω λογικά η περιοχή θα δίχνει πολύ ερεθισμένη, σου έχουν τίποτα? :p
Πάντως δεν έχεις αφήσει θεραπεία για θεραπεία και συνδυασμό για συνδυασμό. Περισσότερες πιθανότητες δίνω να βρείς εσύ την λύση της τριχόπτωσης παρα κάποιος γιατρός. :D
ειναι ερεθισμενο,οχι μονο οπτικα,καποιες φορες εχει τραβηξει βλεμματα,αλλα οχι τοσο πολυ,δεν δινουν και πολυ σημασια ολοι στο μαλλι-κεφαλι.
το μονο που εχω καταλαβει απο τις θεραπειες ειναι οτι ολα τα τοπικα στο ιδιο καζανι βραζουν.
αυτο θα κανει την διαφορά.;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Το κάνα τους πρωτους 2 με 3 μήνες να βγαίνει κ αίμα αλλά νομιζω οτι δεν έκανε κάτι.απτό φολι κάτι είδα .τεσπα.θα το ξανά ξεκίνησω παλι με αιματωμα
θα δικαιωθουμε στο τελος,και αν οχι τουλαχιστον θα εχουμε δοκιμασει και αυτο το χαρτι.:rolleyes:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εδω και 2 εβδομαδες μου στριφογυριζει μια σκεψη αλλα δεν ξερω αν θα ειναι καλο.
ως γνωστον το roller 1,5mm 5 πλασιαζει την απορροφηση(και λιγο λεω).
θα ηταν πολυ πιο αποτελεσματικα τα τοπικα αναισθητικα αν πχ περνουσα 3-4 φορες με το roller,μετα να εβαζα την αναισθητικη κρεμα και μετα απο κανενα 40λεπτο τραυματισμο.
θεωρητικα ειναι ιδανικο,θα γινει καλη αναισθησια.
παμε στο προβλημα τωρα.
η κρεμα θα μεινει μερες μεσα στο δερμα και δεν ξερω αν αυτο θα εμποδισει την διαδηκασια επανεκφυσης:confused:
 

lalakis

Active Member
Το καλύτερο τοπικό ίσως είναι το αίμα που αφήνουμε πανω στο κεφάλι κ δε του ακουπιζουμε.το χεις σκεφτεί αυτό;
 

lalakis

Active Member
Εγώ αρχίζω κ πιστεύω οτι τελικά ηταν το ρόλερ π κάνε τΗ δουλεια κ όχι τα τοπικά π εβαζα.
 

lalakis

Active Member
Ρε κάπα εδώ στα πειράματα που πήρε χρονο 12 βδομάδες ,και είχαν αποτελεσματα φιναστεριδης κ βάλε.πως εσύ μας λες 6 με 7 μηνες κ οτι μπορεί να δουμε κάτι λιγα
 

lalakis

Active Member
Ρε κάπα εδώ στα πειράματα που πήρε χρονο 12 βδομάδες ,και είχαν αποτελεσματα φιναστεριδης κ βάλε.πως εσύ μας λες 6 με 7 μηνες κ οτι μπορεί να δουμε κάτι λιγα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ρε κάπα εδώ στα πειράματα που πήρε χρονο 12 βδομάδες ,και είχαν αποτελεσματα φιναστεριδης κ βάλε.πως εσύ μας λες 6 με 7 μηνες κ οτι μπορεί να δουμε κάτι λιγα
ας του δωσουμε χρονο,με τα τοπικα δεν θα δουμε και πολυ προκοπη
 

lalakis

Active Member
Ώρες τροπο να το καθαριζεις την αλλη μέρα όπως κ εγώ.εμένα μ φεύγει με οινόπνευμα.να σε ρωτησω για την τοπική Ντούτα τι γνώμη εχεις.ένας δερματολογις μ πέ οτι είναι πολύ καλη σ αποτελεσματα κ δεν έχει παρενεργειες.ψάχνω να βρω συνταγή για να δώσω στο φαρμακοποιό αλλά ο καθένας λέει τα δικά του.που θα βρω κατι αξιόπιστο;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ώρες τροπο να το καθαριζεις την αλλη μέρα όπως κ εγώ.εμένα μ φεύγει με οινόπνευμα.να σε ρωτησω για την τοπική Ντούτα τι γνώμη εχεις.ένας δερματολογις μ πέ οτι είναι πολύ καλη σ αποτελεσματα κ δεν έχει παρενεργειες.ψάχνω να βρω συνταγή για να δώσω στο φαρμακοποιό αλλά ο καθένας λέει τα δικά του.που θα βρω κατι αξιόπιστο;
δεν θυμαμαι κανεναν να ειχε αποτελεσματα απο τοπικη ντουτα.
να ξερεις οτι ολα τα τοπικα στο ιδιο καζανι βραζουν,χανουν πολυ γρηγορα σε αποδοση,στο λεω εγω που εχω δοκιμασει.
5 διαφορετικες μαρκες μινοξ,+15% μινοξ,folligen,shen min,crinagen,zirtek,astressin b,σπιρονολακτονη,xalantan,κορτιζονες,και μπορει και αλλα που δεν τα θυμαμαι.
αν θες να δωσεις ευκαιρια σε κατι δωσε σε αυτο http://www.hairlossgr.com/threads/igrow-η-νέα-συσκευή-laser.9688/page-2#post-138806
που δουλευει μεσω αποκαταστασης και επισκευης δερματος,υπαρχουν και ερευνες.
εχει περισσοτερες πιθανοτητες απο τα τοπικα και σιγουρα πιο μακροχρονια αποτελεσματα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
αριστερος κροταφος με καινουρια χνουδακια.
η θεραπεια σε εμενα δουλευει πααααααααρα πολυ αργα,σε σημειο που το ματι δεν πιανει την επανεκφυση.
αυτος ηταν και ο λογος που την ειχα σταματησει την πρωτη φορά.
2μιση μηνες roller=2μιση εβδομαδες μινοξ σε ταχυτητα.
προφανως θα χρειαστω μηνες ακομα μεχρι να φτασω τα μεγιστα,δεν με χαλαει,σημασια εχει οτι δουλευει...
11080027_857784850927579_1052320923_n.jpg
 

mimis giova

Active Member
ολο αυτο π το στιριζεις καππα???οτι σκετο ρολλερ σ κανει δουλεια??δλδ πιος μηχανησμος δουλευει????
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μακάρι να μη χάσει σα απόδοση...κ εγώ ξεκίνησα ξανα
θα δικαιωθουμε στο τελος,θα το δεις,η ερευνα εχει ενα φαουλ.
κανανε την αξιολογηση στο 3μηνο με ποσοστο επητυχιας 82%.
αρκετοι απο αυτους(το 18%) θα ειδανε βελτιωση στο 7μηνο η στο 9μηνο,επισης απο οσουν ειχαν επητυχια αρκετοι θα ηταν μονο στο 50% των αποτελεσματων.
ο λογος ειναι οτι η θεραπεια οπως και σε εμενα,σε καποιους θα δουλεψει παρα πολυ αργα
ολο αυτο π το στιριζεις καππα???οτι σκετο ρολλερ σ κανει δουλεια??δλδ πιος μηχανησμος δουλευει????
το μονοπατι Wnt απο οτι λεει η ερευνα.
μεχρι ενος σημειου,τις 200 πρωτες σελιδες περιπου παρακολουθουσα στο hlt http://www.hairlosstalk.com/interac...Study-Thoughts-comments?highlight=dermaroller
το θεμα,ειχε φτασει 507 σελιδες
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα