Derma roller 1,5mm μονο του.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
λεω να ανοιξω το 2mm σιγα σιγα,καθε εβδομαδα παλι,δεν θα κανω περισσοτερο τραυματισμο,αμφιβαλω και αν μπορω,απλα χρονο θα γλυτωσω.
υποσυνειδητα εχω εναν μηνα που πηρα αποφαση για 2mm και 3 εβδομαδες που εκανα την παραγγελια.
ηταν γραπτό τελικά

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
BDSM_Gear_at_Eros_Pyramide.jpg
 

Reve

Active Member
Κάπα ρε φίλε κοίτα μην πάθεις και τίποτα με τόσο μεγάλα ρόλλερ. Μην το πάρεις στραβά αλλά μην συμβεί τίποτα περίεργο και έχουμε άλλα μετά.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
σοβαρα:p
δεν ειναι επικινδυνο,η αποσταση 1,5 με 2 ειναι μικρη,με το ματι δεν ξεχωριζουν οι συσκευες.
δεν θα αντεξω να κανω πολυ δυνατο τραυματισμο και το ξερω απο τωρα.
ατυχησα με το τοπικα αναισθητικα
 

tropheus

Well-Known Member
σοβαρα:p
δεν ειναι επικινδυνο,η αποσταση 1,5 με 2 ειναι μικρη,με το ματι δεν ξεχωριζουν οι συσκευες.
δεν θα αντεξω να κανω πολυ δυνατο τραυματισμο και το ξερω απο τωρα.
ατυχησα με το τοπικα αναισθητικα

Άσε τι βλέπει το μάτι... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ.. Πονάω και μ'αρέσει...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kapa, προσωπικά δεν παρατήρησα κάποια ιδιαίτερη διαφορά σε θέματα πόνου από το 1.5mm στο 2 mm και πλέον χρησιμοποιώ το δεύτερο. Βάζω βέβαια και κάποια αναισθητική αλλά δεν φαίνεται να κάνει και πολλά και πλέον έχω μειώση την ένταση και δίνω βάση στην διάρκεια.
Δηλαδή αντί να κάνω 5 λεπτά πολύ έντονα και να ματώνω, κάνω 10 λεπτά, πολλά περάσματα με ελάχιστο αίμα. Το κεφάλι και στις 2 περιπτώσεις γίνεται κατακόκκινο και διαρκεί για 2 ημέρες.

Επίσης πριν 6 μέρες δοκίμασα για πρώτη φορά ένα τοπικό αμέσως μετά το ρολλερ που στηρίζεται στο παρακάτω.

http://www.aotinc.net/aoti_clinical_stud_3a.html

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18430064

Επειδή για να αγοράσω τοπικό με αυξητικούς παράγοντες ήθελα μια περιουσία, δοκιμάζω τοπικά καθαρό οξυγόνο όπου φαίνεται ότι αυξάνει τον vegf από 3 έως 20 φορές μαζί με άλλους αυξητικούς παράγοντες όπως επίσης και συγκεκριμένες κυτοκίνες που δίνουν ένα μεγαλύτερο boost στη φλεγμονή που ακολουθεί μετά το ρολλερ.

Μιας και έχω κάνει μόνο μια εφαρμογή, το μόνο που παρατήρησα είναι το εξής.

Την επόμενη μέρα της εφαρμογής όλα οκ. Την δεύτερη μέρα, κρανίου τόπος σε σημείο να με πιάσει πανικός. Σαν να έχασα το 50% των μαλλιών μου. Από την τέταρτη μέρα και μέχρι σήμερα επανήλθα. Αν κάνει τίποτα θα φανεί προσεχώς...

Και επειδή το follicept αργεί, παίρνω οραλ 8γρ την ημέρα colostrum για τον igf-1.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa, προσωπικά δεν παρατήρησα κάποια ιδιαίτερη διαφορά σε θέματα πόνου από το 1.5mm στο 2 mm και πλέον χρησιμοποιώ το δεύτερο. Βάζω βέβαια και κάποια αναισθητική αλλά δεν φαίνεται να κάνει και πολλά και πλέον έχω μειώση την ένταση και δίνω βάση στην διάρκεια.
Δηλαδή αντί να κάνω 5 λεπτά πολύ έντονα και να ματώνω, κάνω 10 λεπτά, πολλά περάσματα με ελάχιστο αίμα. Το κεφάλι και στις 2 περιπτώσεις γίνεται κατακόκκινο και διαρκεί για 2 ημέρες.
ειδες βελτιωση με σκετη συσκευη?
ποσο διαστημα κανεις?
απο ενταση σε ποιο σημειο εκανες η κανεις?σαν τις πρωτες φωτο η την δευτερη?
 
Τελευταία επεξεργασία:

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δεν κάνω σκέτη συσκευή. Δοκιμάζω αρκετά τοπικά και απλά πρόσθεσα το οξυγόνο.

Με το 2.0mm κάνω περίπου 2 μήνες, δηλαδή σύνολο κάπου 6-7 φορές έχω κάνει. Περισσότερο προς τη δεύτερη φοτο. Απλά βλέπω κάποιες κηλίδες στο χαλαρό...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

http://www.aotinc.net/aoti_clinical_stud_3a.html

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18430064

Επειδή για να αγοράσω τοπικό με αυξητικούς παράγοντες ήθελα μια περιουσία, δοκιμάζω τοπικά καθαρό οξυγόνο όπου φαίνεται ότι αυξάνει τον vegf από 3 έως 20 φορές μαζί με άλλους αυξητικούς παράγοντες όπως επίσης και συγκεκριμένες κυτοκίνες που δίνουν ένα μεγαλύτερο boost στη φλεγμονή που ακολουθεί μετά το ρολλερ.

Μιας και έχω κάνει μόνο μια εφαρμογή, το μόνο που παρατήρησα είναι το εξής.

Την επόμενη μέρα της εφαρμογής όλα οκ. Την δεύτερη μέρα, κρανίου τόπος σε σημείο να με πιάσει πανικός. Σαν να έχασα το 50% των μαλλιών μου. Από την τέταρτη μέρα και μέχρι σήμερα επανήλθα. Αν κάνει τίποτα θα φανεί προσεχώς...

Και επειδή το follicept αργεί, παίρνω οραλ 8γρ την ημέρα colostrum για τον igf-1.
Φιλε, καθαρο οξυγόνο από που παιρνεις; και πόσο;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δεν ξερω ακομα αν ειναι απαραιτητο το ματωμα για να υπαρξει επανεκφυση,παντως εχω να πω πως ειναι πολυ πιο ευκολο το 2mm απο το 1,5mm στο θεμα ματωμα.
μολις 15 περασματα του 2mm ισοδυναμουν στα 40 περασματα 1,5mm για το ιδιο ματωμα.
αποτελεσμα?
λιγοτερος χρόνος ρολαρισματος,συνολικα και λιγοτερος πονος,ιδιος εμφανισιακα τραυματισμος(σε αιμα)
 

colonial

New Member
ειναι απαραίτητο να ματωνει το σημείο..;;; επειδή χρησιμοποιω 1mm και δεν καταφέρνω να φτάσω σε ένα " ελαφρύ" μάτωμα γιατι ειναι επίπονο μόνο που το ρολάρω...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ειναι απαραίτητο να ματωνει το σημείο..;;; επειδή χρησιμοποιω 1mm και δεν καταφέρνω να φτάσω σε ένα " ελαφρύ" μάτωμα γιατι ειναι επίπονο μόνο που το ρολάρω...
θα πρεπει να παρεις μεγαλυτερη συσκευη σε mm αν θελεις να ακολουθησεις την ερευνα.
o πονος ειναι ενα αθροισμα εντασης-διαρκειας,τα τοπικα αναισθητικα δεν ξερω αν δουλευουν,εγω τα χρησιμοποιω για ψυχολογικους λογους κυριως,οπως και να χει αξιζει να δοκιμασεις μια απο 2 κρεμες που προανεφερα.
κατι που θα σε βοηθησει ειναι το μοιρασμα της θεραπειας.
χωριζεις το κεφαλι η την επιφανεια σε 2 η 3 νοητα σημεια,ενα την καθε φορά.
το μεγεθος του πονου μοιραζεται σε 3 διαφορετικες μερες.
σκεφτομαι και εγω να το χωρισω αλλη μερα μετωπο και αλλη μερα κροταφους.
για αρχη θα ελεγα να διαλεξεις ενα σημειο μονο για τεστ,για να δεις τι ανταποκριση θα εχεις σε αυτο,κροταφους μονο πχ.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa στη θεραπεία είναι απαραίτητη η μινοξιδιλη;
οχι δεν ειναι.
η ερευνα εγινε με μινοξιδιλη αλλα την ημερα του ρολαρισματος δεν βαζανε,οποτε εδω δεν εχουμε να κανουμε με απορροφηση καποιας ουσιας.
παντως στην πραξη,αρκετοι παρατησαν την μινοξ για χαρη αυτης της θεραπειας,προφανως δεν την χρειζοντουσαν απο ενα σημειο και μετα,αυτο εμενα μου λεει οτι καποιοι θα εχουν παρα πολυ επανεκφυση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εγώ που κανω μμισο χρονο με 1.5 δεν έχω δει κάτι σπουδαιο
το κανεις οπως την ερευνα?την μερα του ρολαρισματος κανενα τοπικο?
και ματωμα σε καθε ρολαρισμα.
η θεραπεια αυτην δεν χανει σε αποδοση σαν τα τοπικα,και δεν ξερω αν χανει γενικα σε αποδοση
 
Μπλουζα