Danceworld_2001, fue, 3458 grafts, 27-28/12/2013

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου, εγώ παίρνω regain και finasteride μαζί από το 2005 οπότε μιλάς με βετεράνο χαχαχα!

Δεν συνιστώ να πειράζεις το regain με άλλες ουσίες και δεν πιστεύω στην τοπική φίνα. Less is more.... simpler is better. Αν δεν θες παρενέργειες πάρε απλά μικρές δόσεις. Ο συνδυασμός regain έστω και μια φορά την μέρα 3-4 φορές το πολύ την βδομάδα + proscar 1/4 με κρατάει σταθερό σε οτι έχει μείνει μη μεταμοσχευμένο από το 2013. Στους κροτάφους μετά το 2011 έχασε δραστικότητα εντελώς το θεραπευτικό σχήμα όπερ και εγένετο η σπορά. Ωστόσο σε ζώνες Β και Γ βλέπω άριστη απόδοση και τώρα στα 42 μου.

Φίλε @danceworld_2001 γεια σου. Η στρατηγική που εφάρμοζες για την τριχόπτωση σου όλα αυτά τα χρόνια μέχρι την μεταμόσχευση σου το 2013, αλλά και η εξέλιξη της τριχόπτωσης σου μου θυμίζει πολύ τη δική μου περίπτωση. Είμαι 33 τώρα, και χρησιμοποιώ μινοξιδίλη ανελλιπώς τα τελευταιά 8-9 χρόνια περίπου. Τους τελευταίους 2 μήνες ξεκίνησα φιναστερίδη σε τοπική μορφή μου είναι σε αφρό μίγμα με τη μινοξιδίλη (finasteride 0.3%, minoxidi 5%), με σκοπό καταρχήν να σώσω ότι σώζεται από τα υπάρχοντα μαλλιά, και να γίνουν πιο υγιή, ώστε να περιοριστεί το ρίσκο για shock loss στην επερχόμενη μεταμόσχευση.
Ήθελα να σε ρωτήσω: χρησιμοποιείς ακόμη φιναστερίδη; Αν όχι, μέχρι ποια ηλικία είχε καλή δραστικότητα;

Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΛΕΣ

Active Member
Καλησπέρα φίλε μου, εγώ παίρνω regain και finasteride μαζί από το 2005 οπότε μιλάς με βετεράνο χαχαχα!

Δεν συνιστώ να πειράζεις το regain με άλλες ουσίες και δεν πιστεύω στην τοπική φίνα. Less is more.... simpler is better. Αν δεν θες παρενέργειες πάρε απλά μικρές δόσεις. Ο συνδυασμός regain έστω και μια φορά την μέρα 3-4 φορές το πολύ την βδομάδα + proscar 1/4 με κρατάει σταθερό σε οτι έχει μείνει μη μεταμοσχευμένο από το 2013. Στους κροτάφους μετά το 2011 έχασε δραστικότητα εντελώς το θεραπευτικό σχήμα όπερ και εγένετο η σπορά. Ωστόσο σε ζώνες Β και Γ βλέπω άριστη απόδοση και τώρα στα 42 μου.
Φιλε Danceworld, βλεπω παιρνεις αγωγη απο το 2005, θα ηταν ωραιο να κανεις μια παρουσιαση με φωτογραφιες με την παροδο των χρονων. Απο που ξεκινησεις τι σταδια περασες και που εφτασες.
 

tasos33

Well-Known Member
Έσκασε το νέο και o Harris βλέπω.
Τον κόβω ή Lorenzo ή Freitas.
Άντε να ξεπέσει καμία Κύπρο.
Θα δουμε φιλαρακι υπαρχει ενα δυνατο φαβορι αλλα επειδη σκοπευω να κανω φθινοπωρο πολλα αλλαζουν μεχρι τοτε. ;)
[/QUOTE] Βλέπω πιο γρήγορα να ερχεται τσουνάμι και έκρηξη ηφαιστείου παρά μμ σε freitas. Στο χω πει, στο Χριστινάκι θα πας αλλά δεν ακούς
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ηλικία άριστη και όλα υπέρ σου, η φίνα θα σε βοηθήσει τρομερά, απλά γνώμη μου, κράτα το regain έστω και 3 φορές την εβδομάδα από μια φορά, κάνει συνέργειες με την φίνα που θα τις χάσεις και θα εκπλαγείς.

Αποφάσισες που;

Με βαση τη λογικη μου και οπως τα ζυγιζω εγω παντα για τρεις βασικους λογους:
1) Θεωρω οτι ειμαι σε καλη ηλικια (35) υπο την εννοια οτι οκ και ασφαλες να ειναι δεν ειναι οτι καλυτερο να παιρνεις ενα φαρμακο απο τα 20
2) Αν και με εχει κρατησει παρα πολυ καλα η μινοξιδιλη, θελω να τη σταματησω. Σε συνδυασμο με τον ψυχαναγκαστικο μου χαρακτηρα, ταλαιπωρουμαι αφανταστα: λουσιμο, τελειο στεγνωμα τουλαχιστον 1 ωρα, μασαζ για κανα 3 λεπτο και προσεκτικη εφαρμογη να πιασω ριζα και να μη μεινει στο μαλλι κλπ κλπ
3) Σιγα σιγα ειμαι για μπαινω χειρουργειο οπότε ενα 6μηνο πριν καλο ειναι να την εχεις ξεκινησει.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Θα βρω το υλικό που το έχω όλο, πως ήμουν το 2003 και πως εξελίχθηκε ως το 2013 αλλά και μετά την μεταμόσχευση ως και σήμερα.

Ενα μικρό update καλοκαίρι σε ήλιο και μερικές Σεπτέμβρη και πρόσφατες παρακάτω:

1.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

Φιλε Danceworld, βλεπω παιρνεις αγωγη απο το 2005, θα ηταν ωραιο να κανεις μια παρουσιαση με φωτογραφιες με την παροδο των χρονων. Απο που ξεκινησεις τι σταδια περασες και που εφτασες.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπερίζω την ομάδα και καλή χρονιά με υγεία. Μετά από καιρό, πάνω από χρόνο, και μετά από παραινέσεις μελών, κάνω ένα γρήγορο photo update με μερικές λήψεις από καλοκαίρι αλλά και πολύ πρόσφατες, εσωτερικές και εξωτερικές. Κλείνουμε 9 χρόνια από σχεδόν από την επέμβαση, έχω χάσει έδαφος αλλά δεν είναι ακόμη αντιληπτό από τους άλλους, το crown ζορίζει αλλά κρατάει, regain όποτε το θυμηθώ, 1-2 φορές την εβδομάδα και proscar 1/3.
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    56.5 KB · Προβολές: 206
  • 2.jpg
    2.jpg
    143.1 KB · Προβολές: 205
  • 4.jpg
    4.jpg
    269.2 KB · Προβολές: 192
  • 5.jpg
    5.jpg
    498.7 KB · Προβολές: 199
  • 6.jpg
    6.jpg
    482.7 KB · Προβολές: 200
  • 7.jpg
    7.jpg
    730.4 KB · Προβολές: 190
  • 8.jpg
    8.jpg
    974.9 KB · Προβολές: 198
  • 9.jpg
    9.jpg
    657.6 KB · Προβολές: 216

Kostas97

Well-Known Member
Proscar 1/3 τη μερα;
Επισης αν ειναι ευκολο θα μπορουσες να μας πειςτι προδιαθεση ειχες;

Αν ειναι ευκολο θα μπορουσες να μας πεις το proscar στα χρονια που το παιρνεις, κατα ποσο σε κρατησε σταθερο ή ποσο εχασες εδαφος.
Επειδη φωτογραφιες στα παλια νηματα δεν μπορω να δω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Proscar 1/3 τη μερα;
Επισης αν ειναι ευκολο θα μπορουσες να μας πειςτι προδιαθεση ειχες;

Αν ειναι ευκολο θα μπορουσες να μας πεις το proscar στα χρονια που το παιρνεις, κατα ποσο σε κρατησε σταθερο ή ποσο εχασες εδαφος.
Επειδη φωτογραφιες στα παλια νηματα δεν μπορω να δω.

Κωστα, για να μην εχεις αγωνια, σου απαντω στο πρωτο σκελος της ερωτησης σου...1/3 την ημερα παιρνει ο φιλος Dance.

Για το δευτερο σκελος...κανε υπομονη να σου απαντησει ο ιδιος. :)
 

jersey

Well-Known Member
Καλησπερίζω την ομάδα και καλή χρονιά με υγεία. Μετά από καιρό, πάνω από χρόνο, και μετά από παραινέσεις μελών, κάνω ένα γρήγορο photo update με μερικές λήψεις από καλοκαίρι αλλά και πολύ πρόσφατες, εσωτερικές και εξωτερικές. Κλείνουμε 9 χρόνια από σχεδόν από την επέμβαση, έχω χάσει έδαφος αλλά δεν είναι ακόμη αντιληπτό από τους άλλους, το crown ζορίζει αλλά κρατάει, regain όποτε το θυμηθώ, 1-2 φορές την εβδομάδα και proscar 1/3.
Πολυ δυνατό αποτέλεσμα φιλε. Γενικά ο Γεωργίου φαίνεται ικανός γιατρός που τοποθετεί υψηλές πυκνότητες χωρίς να φοβάται. Κρίμα που τελευταία δεν βλέπουμε συχνά ανεξάρτητα περιστατικά απο τον Dr Μιχάλη Γεωργίου.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Πολυ δυνατό αποτέλεσμα φιλε. Γενικά ο Γεωργίου φαίνεται ικανός γιατρός που τοποθετεί υψηλές πυκνότητες χωρίς να φοβάται. Κρίμα που τελευταία δεν βλέπουμε συχνά ανεξάρτητα περιστατικά απο τον Dr Μιχάλη Γεωργίου.
Όντως κρίμα που δεν υπάρχουν και άλλες παρουσιάσεις, διότι υπάρχουν πραγματικά πολύ δυνατά αποτελέσματα.
 

jersey

Well-Known Member
Όντως κρίμα που δεν υπάρχουν και άλλες παρουσιάσεις, διότι υπάρχουν πραγματικά πολύ δυνατά αποτελέσματα.
Σίγουρα νομιζω θα υπάρχουν μελη του φόρουμ που κάνουν επέμβαση εκει απλα να μη παρουσιάζουν για κάποιο λογο. Εσυ @danceworld_2001 ξέρεις κατι παραπάνω;
 

oreo

Well-Known Member
Καλησπερίζω την ομάδα και καλή χρονιά με υγεία. Μετά από καιρό, πάνω από χρόνο, και μετά από παραινέσεις μελών, κάνω ένα γρήγορο photo update με μερικές λήψεις από καλοκαίρι αλλά και πολύ πρόσφατες, εσωτερικές και εξωτερικές. Κλείνουμε 9 χρόνια από σχεδόν από την επέμβαση, έχω χάσει έδαφος αλλά δεν είναι ακόμη αντιληπτό από τους άλλους, το crown ζορίζει αλλά κρατάει, regain όποτε το θυμηθώ, 1-2 φορές την εβδομάδα και proscar 1/3.
Απο τις αγαπημένες μου μεταμοσχεύσεις , καλά κρατάς και δεν δείχνει επουδενί μεταμοσχευμένο, σκέφτεσαι να μπεις για mid-crown ?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου!

1/3 την ημέρα εδώ και 2 μήνες. Γενικά στα 22 μου άρχισα να χάνω μαλλιά αρκετά επιθετικά, στα 24 ήμουν 3 nw με τάση διάχυσης. Πήγα σε δερματολόγο, μου έδωσε regain και proscar 1/4 και σε 6 μήνες είχα πάει nw1!!! Χωρίς παρενέργειες ποτέ. Το πήγα 1/3 επειδή με δυσκόλευε το κόψιμο, χωρίς λόγο. Το 2008 το έκοψα χωρίς λόγο, σαν πείραμα, σε 1 χρόνο το άρχισα ξανά 1/5 και μετά 1/4 γιατί έχασα τρελό έδαφος. Μπροστά δεν δούλευε πλέον, το 2013 έκανα την ΜΜ. Και εκ τοτε σταθερός στο 1/4 και ξανά στο 1/3 επειδή διακρίνω να χάνω έδαφος.

Ηλικία 43 πλέον, στο proscar από το 2005 και η προδιάθεση ήταν για nw 5v με ψηλά τις γέφυρες εκτιμώ και ψηλά και το crown.

Κρατήθηκα

Proscar 1/3 τη μερα;
Επισης αν ειναι ευκολο θα μπορουσες να μας πειςτι προδιαθεση ειχες;

Αν ειναι ευκολο θα μπορουσες να μας πεις το proscar στα χρονια που το παιρνεις, κατα ποσο σε κρατησε σταθερο ή ποσο εχασες εδαφος.
Επειδη φωτογραφιες στα παλια νηματα δεν μπορω να δω.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Τουλάχιστον 10 άτομα έχουν κάνει τα τελευταία 2 χρόνια από το φόρουμ που τα ξέρω, μιλάμε, πήγαν άριστα αλλά ΔΕΝ θέλουν να μπουν στην διαδικασία της παρουσίασης δυστυχώς.

Σίγουρα νομιζω θα υπάρχουν μελη του φόρουμ που κάνουν επέμβαση εκει απλα να μη παρουσιάζουν για κάποιο λογο. Εσυ @danceworld_2001 ξέρεις κατι παραπάνω;
 
Μπλουζα