Danceworld_2001, fue, 3458 grafts, 27-28/12/2013

jersey

Well-Known Member
Σέβομαι την διαφωνία σου, αλλά όσον αφορά το διαφημιστικό κομμάτι είναι λάθος.
Κοίταξε ο καθένας ξέρει από μόνος του τι ειναι λάθος και τι σωστό. Βλέπει τι τον ωφελεί και τι όχι. Οπότε συνεχίζει αν βλέπει οτι αυτό τον ωφελεί οικονομικά. Αν ειναι λάθος απλά το σταματάει. Εκτός και αν κάποιος θέλει να πηγαίνει κόντρα στο συμφέρον του, που δεν νομίζω..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Κοίταξε ο καθένας ξέρει από μόνος του τι ειναι λάθος και τι σωστό. Βλέπει τι τον ωφελεί και τι όχι. Οπότε συνεχίζει αν βλέπει οτι αυτό τον ωφελεί οικονομικά. Αν ειναι λάθος απλά το σταματάει. Εκτός και αν κάποιος θέλει να πηγαίνει κόντρα στο συμφέρον του, που δεν νομίζω..
Σε αυτό που λες συμφωνώ οτι βλέπει τι τον ωφελεί και τι όχι. Διαφώνησα για τον συσχετισμό παρουσίας σε φόρουμ-ικανότητας-φόρτου εργασίας + οτι αν το δεις καθαρά ως marketing είναι ανεπιτυχές.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Διαφωνω. Αντίστοιχα κορυφαίοι γιατροί δεν γράφουν στα φόρουμ, απλα έχουν εκπροσώπους για να προωθούν την επιχείρηση τους λογω φόρτου εργασίας των ίδιων.
Το να ασχολείται επισης ενας γιατρός πολυ με το φόρουμ παει να πει οτι είναι καλο για την επιχείρηση του αυτο και μεσα απο την συνεχή έκθεση του έρχονται και νεοι πελάτες στην επιχείρηση, αλλιώς δεν θα το έκανε αμα πίστευε οτι είναι εις βαρος του. Ξερει τι κάνει ο καθενας..

Στην δίκη μου περίπτωση δεν με βάζει γιατρός να κάνω αυτό που κάνω. Ούτε καν μπαίνει η αλήθεια να δει τι γίνεται σπάνια.
 

jersey

Well-Known Member
Στην δίκη μου περίπτωση δεν με βάζει γιατρός να κάνω αυτό που κάνω. Ούτε καν μπαίνει η αλήθεια να δει τι γίνεται σπάνια.
Λογικό είναι να μην σε εβαλαν οι ίδιοι οι γιατροί εσένα, αφου δεν ειναι δικη τους η κλινική και δεν δουλεύουν αυτόνομα μόνοι τους.
Δεν μου φαίνεται και περίεργο που δεν μπαίνουν.

Φαντάζεσαι να έμπαιναν Μαρας και Βρυωνιδου στο φορουμ και να τσακώνονταν και να έκαναν επίθεση στα μέλη αν τους έκαναν κριτική στα αποτελέσματα τους; χαχα ουτε καν..ειναι σοβαροί γιατροί, δεν κάνουν τέτοια πράγματα...
 

nine

Active Member
@danceworld_2001. Ωραίο αποτέλεσμα χωρίς επαναληπτική μμ το οποίο έχει κρατήσει στον χρόνο με καλή ποιότητα στο μαλλί. Για το χαμενο εδαφος που λες πιστευω ειναι φυσιολογικη διαδικασια καθως μεγαλωνεις αλλα σιγουρα εσυ ξερεις καλυτερα το μαλλι σου και την συμπεριφορα οταν βγηκες απο το proscar η απο αλλη θεραπεια.

Αν θυμαμαι καλα απο παλια καποια στιγμη που ειχες κοψει την φιναστεριδη ειχες καποιους πονους ως παρενεργεια επειδη την εκοψες;
 

Kostas97

Well-Known Member
Καλως ή κακως η πλειοψηφια των περιπτωσεν ΑΓΑ για να εχει σε βαθος χρονου ενα καλο αποτελεσμα, φυσικο και πυκνο χρειαζεται φινα. Ο φιλος ειναι ενα παραδειγμα.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
όπως το είπες

Αυτό ισχύει που λες, οι σοβαροί γιατροί δεν ασχολούνται με τα φόρουμ λόγω φόρτου εργασίας. Μπορεί ένας γιατρός όμως να μην έχει και πολύ δουλειά οπότε και να ασχολείται πολύ με το φόρουμ ώστε να βρει νέους πελάτες.

Κατάλαβα, έχεις δει διάφορα σκηνικά δηλαδή...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σε παλιά consultation ήρθε ένα παιδί, τον είχε κλέψει στα grafts ο γιατρός που του την έκανε, του είπε για 2500 και δεν είχαν μπει ουτε 1500, δεν ήταν θέμα φύτρωσης αλλά περιοχής που δουλεύτηκε τσεκαρισμένο. Και μετά τον έκανε απο το στριπ μια fue για repair δωρεάν και ενώ του τα έβαζε του έδωσε χαρτί να υπογράψει πάνω στο τραπέζι για αποποίηση ευθυνών. Ποιός άραγε θα είχε τόσο θράσος να το κάνει..

Με το καλό και όπως κρίνεις. Αυτό που είπες με την υπογραφή για αποποίηση ευθυνών επι χειρουργικού τραπεζιού !!!! Με μούδιασες ρε φίλε!!!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ο κάθε γιατρός και η κάθε κλινική έχει δικαίωμα να πράξει όπως θέλει. Αλλά το να γράφει ο ίδιος ο γιατρός και να διαβάζει τα πάντα όλη μέρα σαν χρήστης μου φαίνεται κάπως ευτελές, ή κάνουν την δουλειά του άλλοι ή δεν έχει δουλειά ή κάτι άλλο παίζει, εμένα πάντως μου φαίνεται αστείο, και να τσακώνεται με μέλη πχ κτλ, συνήθως οι κλινικές έχουν άτομα που τους εκπροσωπούν επίσημα στα φόρουμ με επίσημο προφίλ.

Δεν μπορεί να ισχύει αυτό, πληθώρα γιατρών που παράγουν οπωροκηπευτικά δεν γράφουν στο φόρουμ. Το να μην γράφει γιατρός σε φόρουμ είναι και το σωστό μαρκετιγκ για την επιχειρησή του.
 

giannis1991

Well-Known Member
Σε παλιά consultation ήρθε ένα παιδί, τον είχε κλέψει στα grafts ο γιατρός που του την έκανε, του είπε για 2500 και δεν είχαν μπει ουτε 1500, δεν ήταν θέμα φύτρωσης αλλά περιοχής που δουλεύτηκε τσεκαρισμένο. Και μετά τον έκανε απο το στριπ μια fue για repair δωρεάν και ενώ του τα έβαζε του έδωσε χαρτί να υπογράψει πάνω στο τραπέζι για αποποίηση ευθυνών. Ποιός άραγε θα είχε τόσο θράσος να το κάνει..

Το επιβεβαιωνω το θυμαμαι να μου το λες χρονια πριν...πραγματικα τραγικο...τον ειχε βαλει αν δεν καταλαβε καποιος κατα τη διαρκεια της επεμβασης να υπογραψει...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Είχα κόψει το 2008 και έπαθα κάτι σαν προστατίτιδα, το απότομο κόψιμο οδήγησε σε απότομο rebound του προστάτη που ήθελε να μεγαλώσει στο φυσιολογικό και ήταν επίπονο για 6 μήνες αλλά μετά πέρασε, ήθελε στρατηγική εξόδου με μείωση δόσεων οχι απότομο. Δεν ήταν μικροβιακό αλλά με παίδεψε, είχα συχνουρίες, καυσουρίες κτλ.

@danceworld_2001. Ωραίο αποτέλεσμα χωρίς επαναληπτική μμ το οποίο έχει κρατήσει στον χρόνο με καλή ποιότητα στο μαλλί. Για το χαμενο εδαφος που λες πιστευω ειναι φυσιολογικη διαδικασια καθως μεγαλωνεις αλλα σιγουρα εσυ ξερεις καλυτερα το μαλλι σου και την συμπεριφορα οταν βγηκες απο το proscar η απο αλλη θεραπεια.

Αν θυμαμαι καλα απο παλια καποια στιγμη που ειχες κοψει την φιναστεριδη ειχες καποιους πονους ως παρενεργεια επειδη την εκοψες;
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Αν το nw σου προορίζεται για 4+ η φίνα είναι επιβεβλημένη.

Καλως ή κακως η πλειοψηφια των περιπτωσεν ΑΓΑ για να εχει σε βαθος χρονου ενα καλο αποτελεσμα, φυσικο και πυκνο χρειαζεται φινα. Ο φιλος ειναι ενα παραδειγμα.
 

oreo

Well-Known Member
Ο κάθε γιατρός και η κάθε κλινική έχει δικαίωμα να πράξει όπως θέλει. Αλλά το να γράφει ο ίδιος ο γιατρός και να διαβάζει τα πάντα όλη μέρα σαν χρήστης μου φαίνεται κάπως ευτελές, ή κάνουν την δουλειά του άλλοι ή δεν έχει δουλειά ή κάτι άλλο παίζει, εμένα πάντως μου φαίνεται αστείο, και να τσακώνεται με μέλη πχ κτλ, συνήθως οι κλινικές έχουν άτομα που τους εκπροσωπούν επίσημα στα φόρουμ με επίσημο προφίλ.
Συμφωνώ με αυτά που λες, για αυτό και το διαχωρίζω βλέποντας το marketing perspective
 

oreo

Well-Known Member
Σε παλιά consultation ήρθε ένα παιδί, τον είχε κλέψει στα grafts ο γιατρός που του την έκανε, του είπε για 2500 και δεν είχαν μπει ουτε 1500, δεν ήταν θέμα φύτρωσης αλλά περιοχής που δουλεύτηκε τσεκαρισμένο. Και μετά τον έκανε απο το στριπ μια fue για repair δωρεάν και ενώ του τα έβαζε του έδωσε χαρτί να υπογράψει πάνω στο τραπέζι για αποποίηση ευθυνών. Ποιός άραγε θα είχε τόσο θράσος να το κάνει..
Τι να πω φίλε μου , δεν παύω να εκπλήσσομαι καθημερινά απο κάτι τρελό που ακούω!!!
 

nine

Active Member
Είχα κόψει το 2008 και έπαθα κάτι σαν προστατίτιδα, το απότομο κόψιμο οδήγησε σε απότομο rebound του προστάτη που ήθελε να μεγαλώσει στο φυσιολογικό και ήταν επίπονο για 6 μήνες αλλά μετά πέρασε, ήθελε στρατηγική εξόδου με μείωση δόσεων οχι απότομο. Δεν ήταν μικροβιακό αλλά με παίδεψε, είχα συχνουρίες, καυσουρίες κτλ.

Μάλιστα ευχαριστώ για την απαντήση σου. Συνήθως σπάνια εχουν αναφερθει εδώ για παρενέργειες για κάποιον που σταματάει την φιναστερίδη και θέλει στρατηγική εξόδου. Οι πιο πολλές παρενέργειες βλέπω είναι από μέλοι που ξεκινούν την φιναστερίδη.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Αυτό είναι το πιο σύνηθες όπως λες... και όμως υπήρξε και αυτό, τουλάχιστον σε εμένα.

Μάλιστα ευχαριστώ για την απαντήση σου. Συνήθως σπάνια εχουν αναφερθει εδώ για παρενέργειες για κάποιον που σταματάει την φιναστερίδη και θέλει στρατηγική εξόδου. Οι πιο πολλές παρενέργειες βλέπω είναι από μέλοι που ξεκινούν την φιναστερίδη.
 

aeratos28

Just aeratos
Που είσαι ρε dance,έλειψες από το φόρουμ..ωραίο μέλος μάγκες με πολλές γνώσεις ,πραγματικές ..ήρεμος στον τρόπο γραφής του και τα εξηγεί και ωραία..έχει υπομονή σε κάθε νόσο και μ@λ@κια του κάθε μέλους και είναι και ένα από τα καλύτερα περιστατικά στο φόρουμ .και η επέμβαση του έγινε πριν μια δεκαετία χοντρικά..με πυκνότητες που άλλοι τις θεωρούν επικυνδινες τώρα..σκέψου πριν 10 χρόνια αν τα έβλεπαν .θα έλεγαν ότι είναι απάτη..χαχαχαχαχαα
 

platanos

Well-Known Member
Που είσαι ρε dance,έλειψες από το φόρουμ..ωραίο μέλος μάγκες με πολλές γνώσεις ,πραγματικές ..ήρεμος στον τρόπο γραφής του και τα εξηγεί και ωραία..έχει υπομονή σε κάθε νόσο και μ@λ@κια του κάθε μέλους και είναι και ένα από τα καλύτερα περιστατικά στο φόρουμ .και η επέμβαση του έγινε πριν μια δεκαετία χοντρικά..με πυκνότητες που άλλοι τις θεωρούν επικυνδινες τώρα..σκέψου πριν 10 χρόνια αν τα έβλεπαν .θα έλεγαν ότι είναι απάτη..χαχαχαχαχαα
Ισχύει, τον έχω γνωρίσει και γω από κοντά σε consultation του Γεωργίου, απίστευτο το αποτέλεσμά του τόσο σε φυσικότητα όσο και σε πυκνότητα (εν έτει 2015). Και πολύ θετική αύρα επίσης!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Γειά σου λεβέντη μου, χαθήκαμε όντως!! Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Εσυ είσαι καλά πως πας;

Που είσαι ρε dance,έλειψες από το φόρουμ..ωραίο μέλος μάγκες με πολλές γνώσεις ,πραγματικές ..ήρεμος στον τρόπο γραφής του και τα εξηγεί και ωραία..έχει υπομονή σε κάθε νόσο και μ@λ@κια του κάθε μέλους και είναι και ένα από τα καλύτερα περιστατικά στο φόρουμ .και η επέμβαση του έγινε πριν μια δεκαετία χοντρικά..με πυκνότητες που άλλοι τις θεωρούν επικυνδινες τώρα..σκέψου πριν 10 χρόνια αν τα έβλεπαν .θα έλεγαν ότι είναι απάτη..χαχαχαχαχαα
 
Μπλουζα