Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

Denvi

Well-Known Member
Ναι απλά ήσουν στα 25 σου στην κατάσταση που βρέθηκες στα 40 το μυαλό σου να λειτουργούσε διαφορετικά και να έκανες σαν πρώτη κίνηση την λάθος κίνηση ... Αυτό θέλω να πω .... Το ότι τα έχασες σχετικά αργά ίσως ήταν και ο λόγος που ήσουν κουλ...
Εγω @Giorgos-3 πιστευω ακομα και μετα απο το μικρο διαστημα που ειμαι στο φορουμ, οτι το αν και ποσο απασχολει τον καθενα το θεμα τριχοπτωση/αραιωση ειναι πολυ σχετικο, υποκειμενικο και πολυπαραγοντικο. Ισως ειμαι λαθος, αλλά κρινω κυρίως βασει εμού και του κοινωνικου μου περιγυρου. Εγω έχοντας εμφανη αραιωση απο τα 20 περιπου, ποτέ δεν ασχοληθηκα σοβαρα, ειμαι 38 κι ακομα τρια πουλακια καθονταν...που λεει ο λογος...Βεβαια, στους αντρες σιγουρα πιστευω παιζει ρολο και το οτι εχει εξελιχθει τοσο το θεμα μμ που ειναι πιο ευκολα επιλέξιμη σε σχεση με το παρελθον κι ειναι κι αυτος ενας λογος να ασχοληθεις, δεν ειναι ετσι?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγω @Giorgos-3 πιστευω ακομα και μετα απο το μικρο διαστημα που ειμαι στο φορουμ, οτι το αν και ποσο απασχολει τον καθενα το θεμα τριχοπτωση/αραιωση ειναι πολυ σχετικο, υποκειμενικο και πολυπαραγοντικο. Ισως ειμαι λαθος, αλλά κρινω κυρίως βασει εμού και του κοινωνικου μου περιγυρου. Εγω έχοντας εμφανη αραιωση απο τα 20 περιπου, ποτέ δεν ασχοληθηκα σοβαρα, ειμαι 38 κι ακομα τρια πουλακια καθονταν...που λεει ο λογος...Βεβαια, στους αντρες σιγουρα πιστευω παιζει ρολο και το οτι εχει εξελιχθει τοσο το θεμα μμ που ειναι πιο ευκολα επιλέξιμη σε σχεση με το παρελθον κι ειναι κι αυτος ενας λογος να ασχοληθεις, δεν ειναι ετσι?
Παίζουν πολλά ρόλο .... Ηλικία βιώματα συγκυρίες σε επαγγελματικό και προσωπικό επίπεδο υπόβαθρο που χτίζει τον χαρακτήρα σου... Όλα αυτά την στιγμή που θα σε χτυπήσει η αγα και πως θα σε χτυπήσει.... Εγώ για παράδειγμα στα 24,5 μέχρι τα 26 παρά κάτι από μαλλιάς Βέγγος... Μπαμ κ κάτω .... Ούτε χημείο θεραπεία να έκανα (μακριά από μας..)... Πώς να το αντιμετωπίσεις ψύχραιμα πάνω στα καλύτερα σου που πίστευες τουλάχιστον;
 

nine

Active Member
Στα 32 ησουν πολυ καλα, τοσο καλα που θα ζηλευαν πολυ 25αρηδες

Λάθος στα 25 ήθελα να γραψω, μπερδεψα τις φωτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν ξέρω τι θα ζήλευαν ακριβώς. Δεν ήταν καλή αραίωση αυτή η "βοιδογλυψιά" στην μέση. Θα προτιμούσα να έχω διάχυτη. Όσο είχε ένα πάχος ήταν οκ, μετά (δηλαδή από 30+) δεν ήταν οπτικά ωραίο. Το σίγουρο είναι ότι από 20-30 ήμουν οκ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μια χαρά. Μέχρι στιγμής καμμία παρενέργεια (φυσικά του είπα να μην διαβάσει τίποτα και να ακούει μόνο εμένα), παίρνει την δόση του κάθε Κυριακή και όλα καλά so far. Αποφεύγω και να το συζητάω μαζί του συχνά για να μην θεωρεί ότι είναι κάτι σημαντικό.
 

bobby

Well-Known Member
Μια χαρά. Μέχρι στιγμής καμμία παρενέργεια (φυσικά του είπα να μην διαβάσει τίποτα και να ακούει μόνο εμένα), παίρνει την δόση του κάθε Κυριακή και όλα καλά so far. Αποφεύγω και να το συζητάω μαζί του συχνά για να μην θεωρεί ότι είναι κάτι σημαντικό.
5mg κάθε Κυριακή;
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Γιατρέ μου εσύ εδώ έσπασες όλα τα ρεκόρ... η πορεία σου case study σε κάθε επίπεδο και το αποτέλεσμα μοναδικό του είδους του!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έτσι, το θέμα με την φίνα στην αρχή είναι να την πάρεις χωρίς να θεωρήσεις ότι χαπακώνεσαι και αρχίσουν τα ψυχολογικά. Εκεί είναι το πρώτο στοίχημα.
 

nine

Active Member
Δεν ξέρω τι θα ζήλευαν ακριβώς. Δεν ήταν καλή αραίωση αυτή η "βοιδογλυψιά" στην μέση. Θα προτιμούσα να έχω διάχυτη. Όσο είχε ένα πάχος ήταν οκ, μετά (δηλαδή από 30+) δεν ήταν οπτικά ωραίο. Το σίγουρο είναι ότι από 20-30 ήμουν οκ.

Λάθος μου, στα 25 εννούσα μπέρδεψα την φώτο. Οχι στα 32.
Ποτε ειχε σταθεροποιηθει η ΑΑ σου, πιστευεις ακομα και στα 32 ησουν καλουν υποψηφιος για μμ με αυτο το pattern;
Πιστευεις ηταν σημαντικος παραγοντας για την μεγαλη επιτυχια της μμ που ασχοληθηκες πιο αργα;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σταθεροποιήθηκε στα 40. Από τα 30 στα 40 έχασα τα περισσότερα (σχεδόν όλα). Μετά τα 40 επιβραδύνθηκε παρά πολύ. Θεωρώ ότι χωρίς φίνα (γιατί και η δότρια μου ήταν πολύ περιορισμένη) με ασφάλεια θα μπορούσα στα 45, με ρίσκο (αλλά μάλλον ελεγχόμενο) από τα 40+.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
6 μήνες και κάτι μέρες. Το crown έχει μεγάλη διαφορά από τον 4ο μήνα. Σε συνθήκες καλού εσωτερικού φωτισμού δεν φαίνεται πλέον (φώτο κάτωθι) ενώ ακόμα και σε σκληρές εξωτερικές συνθήκες φαίνεται πως κρατά καλά. Με δεδομένο ότι δεν βάζω τίποτα και εκ της προηγούμενης εμπειρίας την μέγιστη κάλυψη την πετυχαίνω από τον 6-8 μήνα (λόγω ωρίμανσης του πάχους της τρίχας), θεωρώ ότι ο στόχος θα επιτευχθεί.

IMG_4961.jpeg


IMG_4963.jpeg


Σύγκριση με 4ο μήνα

4 to 6 months crown.jpg
 

Gianney

Well-Known Member
6 μήνες και κάτι μέρες. Το crown έχει μεγάλη διαφορά από τον 4ο μήνα. Σε συνθήκες καλού εσωτερικού φωτισμού δεν φαίνεται πλέον (φώτο κάτωθι) ενώ ακόμα και σε σκληρές εξωτερικές συνθήκες φαίνεται πως κρατά καλά. Με δεδομένο ότι δεν βάζω τίποτα και εκ της προηγούμενης εμπειρίας την μέγιστη κάλυψη την πετυχαίνω από τον 6-8 μήνα (λόγω ωρίμανσης του πάχους της τρίχας), θεωρώ ότι ο στόχος θα επιτευχθεί.

Προβολή συνημμένου 46474

Προβολή συνημμένου 46475

Σύγκριση με 4ο μήνα

Προβολή συνημμένου 46476
Ήδη σχεδόν δεν φαίνεται τίποτα ,οπότε μέχρι τον 8 μήνα θα σαι τερματισμενος.
 
Μπλουζα