Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Δίκιο έχεις. Το πήρε με την μηχανή αλλά με τα χαπακώματα με τις βιταμίνες δεν τα προλαβαίνεις. Είναι στα υπόψιν.

Ωραία. Πήγε ένας συνάδελφος σε έναν πακιστανό κουρέα στη γειτονιά του, και αφού τον κούρεψε και του έκανε και μια θεραπεία προσώπου, μασάζ με ζεστή πετσέτα! του έβγαλε τις τρίχες από το αυτί με κερί αποτρίχωσης. Σε σχέση με τα ξυραφάκια, τρίμμερ και λοιπά, του είπε πως ο τρόπος αυτός αδυνατίζει την τρίχα. 10ε το πακέτο. Για την καταγραφή.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
4 μήνες και 20 μέρες. Ποστάρω φώτο του crown, μια κανονική απόσταση και μια πολύ κοντινή. Είναι σαφές ότι έχει ξεκινήσει η φύτρωση και έχει αρχίσει να καλύπτεται το κενό. Με βάση την εμπειρία μου από τις προηγούμενες μμ, λόγω χοντρής τρίχας, το peak θα το δω 7-8 μήνα όταν η τρίχα θα έχει πιάσει την τελική της διάμετρο. Αυτό είναι εξάλλου και το χαρακτηριστικό στο οποίο ποντάρω αφού ο λόγος είναι μικρός.

crown 4.5 months 1.jpg


crown 4.5 months 2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Πολύ καλά σε πάει.
Δεδομένου ότι δεν παίρνεις και κάτι για τη φύτρωση,στον 8ο μήνα και με τέτοια τρίχα,πιθανότατα θα σου κλείσει ολοκληρωτικά το κενό.
Αλλά και 2 μήνες θα έχει δείξει καθαρά που πάει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
5 μήνες και 5 μέρες. Αύριο θα πέσει κούρεμα και θα ξαναποστάρω και μπροστινή περιοχή να δούμε που είμαστε.

Η πρώτη χωρίς φλας αλλά με την άριστη φωτεινότητα του γνωστού κινητού. Η δεύτερη με φλας.

IMG_4647 (1).jpeg

IMG_4648.jpeg
 

Giorgos-3

Well-Known Member
5 μήνες και 5 μέρες. Αύριο θα πέσει κούρεμα και θα ξαναποστάρω και μπροστινή περιοχή να δούμε που είμαστε.

Η πρώτη χωρίς φλας αλλά με την άριστη φωτεινότητα του γνωστού κινητού. Η δεύτερη με φλας.

Προβολή συνημμένου 45520
Προβολή συνημμένου 45521
Το έκλεισες στον μήνα αυτόν ...
 

vlafo

Well-Known Member
Μια χαρά σε πάει και σίγουρα θα κλείσει όταν είναι έτσι στον 5ο μήνα και χωρίς μίνοξ.
Στον 8ο με 9ο θα κλείσει με βάση την προϊστορία σου αλλά και την 3η επέμβαση που είναι πιο σκληρό το δέρμα,αργεί ακόμα η πλήρη φύτρωση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η αλήθεια είναι ότι στην περιοχή του crown δεν είχα κάνει άλλη επέμβαση οπότε το δέρμα είναι παρθένο. Θεωρώ και εγώ ότι κάπου τον Απρίλιο-Μάιο θα έχω την μέγιστη κάλυψη γιατί η τρίχα μου αργεί να πάρει την τελική της διάμετρο λόγω πάχους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φρέσκο κούρεμα στους 5 μήνες και 5 μέρες και ποστάρω συγκριτικές στο ίδιο μέρος με τον ίδιο εξωτερικό φωτισμό όταν είχα ξανακουρευτεί (αυτή τη φορά τα πήρα λίγο παραπάνω). Η hairline έχει πυκνώσει και είναι εμφανές το κλείσιμο των κροτάφων (στην φώτο πιο πολύ είναι εμφανές το κλείσιμο του αριστερού)

5m3d-3m20d.jpg


Αριστερή πλευρά

5m3d -1.jpg


Δεξιά πλευρά

5m3d -2.jpg


Η μυτούλα στο κέντρο έχει πάρει σάρκα και οστά. Οι άναρχες τρίχες μπροστά στην hairline είναι νέες και όπως συμβαίνει τους πρώτους 12-16 μήνες δεν στρώνουν με τίποτα.

5m3d -3.jpg
 

KwstaS7

New Member
Η αλήθεια είναι ότι στην περιοχή του crown δεν είχα κάνει άλλη επέμβαση οπότε το δέρμα είναι παρθένο. Θεωρώ και εγώ ότι κάπου τον Απρίλιο-Μάιο θα έχω την μέγιστη κάλυψη γιατί η τρίχα μου αργεί να πάρει την τελική της διάμετρο λόγω πάχους.
Καλησπέρα ,

Θα ήθελα να ρωτήσω ,μετά την επέμβαση πήρατε καθόλου ασπιρίνη πχ μέχρι 15 μέρες μετά ?
Γιατί είχα μια συζήτηση με ένα φίλο περί του θέματος .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι δεν έτυχε αλλά δεν πειράζει κιόλας. Το πρόβλημα με την ασπιρίνη είναι 1 εβδομάδα πριν και κατά την διάρκεια της επέμβασης.
 

KwstaS7

New Member
Όχι δεν έτυχε αλλά δεν πειράζει κιόλας. Το πρόβλημα με την ασπιρίνη είναι 1 εβδομάδα πριν και κατά την διάρκεια της επέμβασης.
Κάποιοι λένε ότι επειδή το αίμα γίνεται πιο λεπτό γίνεται καλύτερη κυκλοφορία στο κεφάλι και στα μοσχεύματα ..κάποιες κλινικές που έψαξα το προτεινουν αλλά δεν ξέρω αν έχει νόημα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αιμορραγείς όμως περισσότερο κατά την διάρκεια της επέμβασης και δεν είναι καλό.
 
Μπλουζα