Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

Fiponazio

Active Member
@CVIAL υπέρ πλούσια τα μαλλιά σου απλά φαίνονται πολύ αφυδατωμένα-ξερά η λύση είναι να μην τα λούζεις συχνά να αφήνεις τα φυσικά έλαια του οργανισμού σου να κάνουν την δουλειά. Με την καθημερινή χρήση σαμπουάν και το πιστολάκι λογικό να έχουν γίνει σαν άχυρο. Καλή ανάσταση Χριστός Ανέστη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλά αυτό που βλέπεις δεν είναι τίποτα. Τώρα είναι ψιλοκαλά. Με έχει σώσει η κρέμα. Δυστυχώς τα φυσικά έλαια ΔΕΝ επαρκούν ούτε για ζήτω. Εξήγησα γιατί τα λούζω καθημερινά. Αν δεν το κάνω δεν μπορώ να τα κοντρολάρω με τίποτα. Μόνο ΣΚ παλεύεται που δεν πάω γραφείο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Fiponazio

Active Member
Καλά αυτό που βλέπεις δεν είναι τίποτα. Τώρα είναι ψιλοκαλάΜε έχει σώσει η κρέμα. Δυστυχώς τα φυσικά έλαια ΔΕΝ επαρκούν ούτε για ζήτω. Εξήγησα γιατί τα λούζω καθημερινά. Αν δεν το κάνω δεν μπορώ να τα κοντρολάρω με τίποτα. Μόνο ΣΚ παλεύεται που δεν πάω γραφείο.
Δοκίμασε να τα αφήσεις 2-3 μέρες χωρίς να τα λούζεις συνήθως μετά είναι ποιο εύκολο να τα κοντρολαρεις στο λέω εμπειρικά κιόλας κάποτε είχα άπειρο μαλλι. Φυσικά αυτό δεν ταιριάζει σε όλους κάποιοι έχουν πολύ λαδερή τρίχα άλλοι τελείως ξερή αλλά στα ξερά μαλλιά δεν έχεις θέμα συνήθως. Αν ήταν πολύ λιπαρά μετά όντος θες κάθε μέρα λούσιμο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ξουρα όλα Cvial τι την ήθελες την μεταμόσχευση... :p Τελικά το πιστολάκι τι τιμή έχει? Όντως βολικό για τα ταξίδια γιατί περνώ και γω την μαούνα και μου προσθέτει βάρος..μέχρι και μπαλαντεζα κουβαλάω μπας και δε βρίσκω κοντινές πρίζες.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Άστο μην βάζεις τιμή....σχεδόν αεροπορικό για Ταϊλάνδη...o_Oo_Oo_Oo_O Το ψάξα Σκρουτζ.
 

crossfire

Well-Known Member
@CVIAL , εάν δεν βάλεις καθόλου πιστολάκι και τα αφήσεις να στεγνώσουν φυσικά , δεν στρώνουν μετά ;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχω δοκιμάσει τα πάντα. Όταν μακρύνει (πάνω από 3-4cm) πλέον δεν στρώνει με τίποτα. Γίνεται εντελώς σπαστό και δεν μπορείς να κάνεις κάποιο styling. Επαναστατικό λουκ. Για surfing μια χαρά. Για δουλειά χλωμό. Με αυτή την κρέμα όμως κάνω δουλειά. Τα ενυδατώνει και προστατεύει από την θερμότητα (από το πιστολάκι). Βέβαια είμαι ακόμη στους πειραματισμους για την ποσότητα και την συχνότητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και εμένα χωρίς πιστολάκι το μαλλί μου δεν κάθεται ποτέ ακόμη και όταν ήμουν μικρότερος.
Λακ wellaflex νούμερο 5 πιστολάκι και ίσως λίγο αφρό Hairline.
 

Georgie

Well-Known Member
Θα κανείς κούρεμα με τεχνική slicing και στη κορυφή point cutting .
Νομίζω εχεις καλο barber που δε δουλευει μονο μηχανη όπως οι πιτσιρικάδες .
Εχεις πολυ μαλλι σε πυκνότητα και θα σου δώσει texture .
Βέβαια θα σε παει στο πιο μοντέρνο και δε γνωρίζω αν προτιμάς το conservative look λογω δουλειάς .
Εμένα με βολεύει που ειμαι τζοβενο :)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ φίλε και εκκολαπτόμενε barber. Εννοείται ότι έχω πολύ καλό barber και μου έχει προτείνει παπάδες. Εγώ όμως θέλω conservative look. Αν εμφανιστώ με μοντέρνο πάει η εταιρεία, δεν θα μαζεύονται με τίποτα, με χαίτες θα μου έρχονται (και δεν είμαστε Καλιφόρνια).
 

grg19ggls

Member
Αγαπητέ φίλε και εκκολαπτόμενε barber. Εννοείται ότι έχω πολύ καλό barber και μου έχει προτείνει παπάδες. Εγώ όμως θέλω conservative look. Αν εμφανιστώ με μοντέρνο πάει η εταιρεία, δεν θα μαζεύονται με τίποτα, με χαίτες θα μου έρχονται (και δεν είμαστε Καλιφόρνια).
Σε ποιο κλάδο είσαι Cvial?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Ναι φτάνουν αλλά το σγουρό και χοντρό μαλλί ποτέ δεν έχει την χάρη και το στρώσιμο του ίσιου που απαιτείται για χτένισμα τύπου τσάρλι ή keanu reeves (στα νιάτα του) για να δώσει στυλ. Επίσης πρέπει να είναι και λίγο λιπαρό και τα σγουρά κατά κανόνα είναι ξηρά. Για αυτό το χτένισμα δεν θες ιδιαίτερες πυκνότητες γιατί το μαλλί είναι μακρύ και σε επαφή με το κρανίο (όπως τα γυναικεία). Το πιο απαιτητικό μαλλί σε πυκνότητα είναι αυτό. Όλα εκτεθιμένα.

Προβολή συνημμένου 35629
Δηλαδή CVIAL για κάποιον που πετυχαίνει ένα πυκνό λουκ με το κούρεμα της φωτο, είναι δεδομένο ότι και σε ένα λουκ Keanu reeves θα εχει φουλ πυκνοτητα ;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγώ πιστεύω ότι ο cvial πρέπει να πάει στα άκρα απλά να ηρεμήσει....η το αφήνει να μακρύνει εντελώς με αλογοουρά να βαρύνει το μαλλί και να κάθεται η λίγο μακρυτερο από πεζοναύτικο που πιστεύω θα του ταίριαζε και είναι μια χαρά για την δουλειά του ...μηχανή γύρω γύρω στα 2 εκατοστά πάνω και δεν ξανά ασχολείται....
 

denis2712

Member
Θα κανείς κούρεμα με τεχνική slicing και στη κορυφή point cutting .
Λάθος επιλογή για αυτά τα μαλλιά.Αν το κάνει θα frizzαρουν περισσότερο.Η το παλεύεις με προϊόντα σαν και αυτό που προτείνει ή τολμάς θεραπεία κερατίνης.Για το πιστολάκι Dyson τι να πούμε;;; κορυφαίο αλλά και με ένα parlux στο 1/5 της τιμής του γίνεται δουλιτσα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λάθος επιλογή για αυτά τα μαλλιά.Αν το κάνει θα frizzαρουν περισσότερο.Η το παλεύεις με προϊόντα σαν και αυτό που προτείνει ή τολμάς θεραπεία κερατίνης.Για το πιστολάκι Dyson τι να πούμε;;; κορυφαίο αλλά και με ένα parlux στο 1/5 της τιμής του γίνεται δουλιτσα.

Μάλλον κομμωτής. Η αλήθεια είναι ότι μετά από αρκετά πειράματα εκεί έχω καταλήξει. Απλά πρέπει να βρω μια χρυσή τομή ισορροπίας για την ενυδάτωση. Κάποιες εβδομάδες την πετυχαίνω, άλλες όχι. Πάντως είμαι σε καλό δρόμο με αυτά τα προϊόντα. Δουλεύουν. Τις θεραπείες κεράτινης (έχω κάνει μια φορά) δεν τις πολυ συμπαθώ μου αρέσει τα ΣΚ να το έχω και ατίθασο στην προσωπική μου ζωή. Έχεις δίκιο για το dyson απλά μου άρεσε και το λουκ και το μέγεθος και έκανα την αμαρτία. Σίγουρα κάνεις δουλειά και με άλλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα