Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2552 grafts, 24-25/8/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή ακούω διάφορα σχόλια για φώτο, για το ποιες είναι οι καλύτερες και πιο αποκαλυπτικές. Για μένα οι καλύτερες και πιο αποκαλυπτικές είναι αυτές που είναι ΚΑΘΑΡΕΣ και έχουν ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ. Αυτό συνεπάγεται 2 πράγματα: πρώτον, πρέπει να είναι κοντινές εφόσον τραβιούνται με κινητό και όχι επαγγελματική κάμερα έτσι ώστε όταν γίνεται ζουμ να διακρίνεται η λεπτομέρεια μεταξύ των graft. Όταν οι φώτο σε ζουμ δεν έχουν λεπτομέρεια αλλά είναι "φλου" ακόμα και αν είναι με άριστο φωτισμό, δείχνουν σαφώς ευνοϊκότερες γιατί η έλλειψη ανάλυσης πάντα καλύπτεται με ψηφιακές σκιές. Παράδειγμα η παρακάτω σημερινή δική μου φώτο σε μια ηλιόλουστη μέρα και με τον ήλιο να χτυπάει στο κέντρο της hairline. Σαφώς ευνοϊκότερη από αυτές της σελίδας 26 και με πολύ χειρότερο φωτισμό (άμεσο ηλιακό φως). Ο λόγος: μακρινότερη απόσταση λήψης και χειρότερη κάμερα (iphone 6) που δεν "αντέχει" σε ευκρινή κοντινά ζουμ.

full sun.jpg
 

aeratos28

Just aeratos
συμφωνω με αυτό και θα ήθελα να προσθέσω ότι και σε τέτοιες φωτό και με ανάλογο χτενισμα,προς τα πίσω εδώ ή όπως στον dimitris50423 το μπροστινό κομμάτι μακρύ καρφακι και τα από πίσω ανακατεμένα προς τα εμπρός δίνουν ακόμα αρκετά περισσότερο αυτό το illusion που θέλουμε να υπάρχει.
 

Hope

Active Member
CVIAL προβλέπω ότι του χρόνου τέτοιο καιρό (μετά και την 2η) θα μπλέκεται η βούρτσα σου!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

leas

Well-Known Member
Cvial ήθελα να σε ρωτήσω εάν ο Λορέντζο δίνει κάποια εγγύηση όσον αφορά την φύτρωση; Αλλά όχι μόνο αυτός γενικά αν συμβαίνει κάτι τέτοιο στις "σοβαρές" κλινικές;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Leas. όπως έχω αναφέρει ξανά δεν έχω συζητήσει μαζί του το θέμα της εγγύησης. Γραπτή εγγύηση δεν νομίζω να δίνει κανείς, και αν δίνει θα πρέπει να αναφέρεται σε χαμηλότερα ποσοστά φύτρωσης σε σχέση με αυτό που θεωρούμε σήμερα επιτυχία (και είναι πάνω από 90%). Εξάλλου είναι πολύ εύκολο να βρεθούν "πατήματα" για να ξεφύγουν και έχουμε αρκετά παραδείγματα στο φόρουμ. "Εγγύηση" αποτελεί για μένα το ιστορικό πολλών επιτυχημένων μμ της κλινικής.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πόσταρα τις τεχνικές & αποκαλυπτικές φώτο (ίσως το παράκανα και λίγο) των 6 μηνών. Σήμερα θα ποστάρω την σύγκριση του πριν και του μέχρι τώρα για να καταλάβετε και την ουσία της μμ. Οι φώτο του πριν και του τώρα είναι από την καθημερινότητα και δεν έχουν σκοπό να αναδείξουν τα τεχνικά κομμάτια της μμ (έχουν αναλυθεί εκτενώς) αλλά να δούμε αν έχει βελτιωθεί η εικόνα και πόσο. Μην ξεχνάμε ότι αυτή είναι και η πεμπτουσία του όλου εγχειρήματος. Να αλλάξουμε προς το καλύτερο, την εικόνα μας. Ιδού λοιπόν:

comparison5.jpg

comparison7.jpg

comparison6.jpg

comparison1.jpg

comparison2.jpg

comparison3.jpg

comparison4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό είναι και το πλεονέκτημα όταν είσαι πολύ "κότζακ", όπως όλοι όσοι είναι κατηγορίας Α (σαν εμένα). Ακόμα και με μια εν εξελίξει, "μιση" μμ η εικόνα σου αλλάζει δραματικά...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να φανταστείς ότι πάνε 20-25 χρόνια από τότε που είχα normal hairline και όχι "βοιδογλυψιά" που έλεγες και ένας φίλος, οπότε τα συμπεράσματα είναι αυτονόητα...
 

Stripar

Established Member
Να είσαι ευτυχής που εκείνο το βράδυ που google-αρες , έπεσες στο forum , έγινες μέλος , & κατέληξες με σωστές και μεθοδευμένες κινήσεις σε καλά χέρια!.
Η πορεία απο εδώ και πέρα είναι απλή :
σε κανένα χρόνο τίγκα στο μαλλί και στην αγκαλιά (μήν πώ κάτι άλλο) καμιάς Στικούδης να κάνεις γούστα και High Life !!!

:D
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητοί φίλοι, η παρακάτω φώτο αποτελεί και μια ιστορική μαρτυρία όπου αποδεικνύεται περίτρανα ότι μπροστά στο μεγαλείο μιάς μεταμόρφωσης τα ανθρώπινα πάθη παραμερίζονται από την δύναμη της πραγματικότητας, και χωρίς πολλά λόγια, σχεδόν βουβά και αυθόρμητα, ενωνόνται με ένα κλικ και ένα χαμόγελο για να πουν στον κοινό όλων μας εχθρό: "μπορούμε να σε νικήσουμε"

comparison8.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να είσαι ευτυχής που εκείνο το βράδυ που google-αρες , έπεσες στο forum , έγινες μέλος , & κατέληξες με σωστές και μεθοδευμένες κινήσεις σε καλά χέρια!.

Είμαι ευγνώμων για αυτό (φόρουμ) και εξάλλου αυτός είναι και ο λόγος που γράφω και ασχολούμαι μανιωδώς (παρόλο που δεν έχω πολύ καιρό) για να ανταποδώσω το καλό που πήρα και που πραγματικά μου έδωσε το έναυσμα για να προχωρήσω σε σωστές κινήσεις.
 

Tasmania

Active Member
@CVIAL εδεσε πολυ ωραια!! Απο μπροστα βλεποντας σε δεν φαινεται το κενο απο πισω (μονο λιγο στην τελευταια σου face to face picture)...με τη 2η σου μ/μ θα κλεισεις και τυπικα με το θεμα μαλλι. Παρατηρω βελτιωση σε συγκριση με προηγουμενες σου φωτο και ελπιζω να σε συνεχισει ετσι μεχρι την τελικη αξιολογηση του αποτελεσματος. Χωρις υποστηριξη απο πισω (που ειναι σημαντικοτατη), μεχρι τωρα κρινεται πολυ καλη η πορεια της μ/μ & το μεχρι στιγμης αποτελεσμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όπως είπα Taz, σκοπός αυτών των φώτο δεν είναι τόσο πολύ η ανάλυση πυκνοτήτων κλπ αλλά για να καταλάβουν πολλοί και ιδίως τα νέα μέλη με πρακτικούς όρους τι μπορεί να σου προσφέρει μια μμ και ιδιαίτερα η αποκατάσταση της hairline. Όλα τα άλλα θα τα δούμε εν καιρώ. Υπάρχει σίγουρα βελτίωση αλλά επειδή είμαι πολύ αυστηρός κριτής θα τοποθετηθώ αναλυτικά και εις βάθος στον κατάλληλο χρόνο. Απλά πόσταρα τις φώτο για να καταλάβετε τι έχει αλλάξει στην καθημερινοτητά μου. That's all.
 

Tasmania

Active Member
Ναι το διαβασα πιο πανω... απλα επειδη ειναι φωτο καθημερινοτητας αρα αυτο βλεπουνε οι τριγυρω σου, δειχνει παρα πολυ καλο ! Ειδικα τωρα που αρχισε να στρωνει δεξια,αριστερα & middle zone η ταχυτητα στη φυτρωση σιγουρα θα ειδες και μονος σου τη βελτιωση. Τωρα για πιο αναλυτικες φωτο, αυτες δλδ που ανεβαζουμε στις πιο δυσμενεις συνθηκες στα νηματα μας,εχεις βαλει ηδη και επειδη εισαι αυστηρος κριτης θα ξαναβαλεις :) . Eπισης για το τριγωνακι στη μεση της hairline που ειπες οτι θες να κανεις, καν'το απλα μην κατεβεις παρα πολυ...ηδη ψιλοσχηματιζεται ενα τριγωνακι (εκτιμω οτι με 200 γραφτς εισαι κομπλε για αυτο το εγχειρημα). Αυτο που ειπα ξανα και θα το ξαναπω (γιατι οντως παιζει ρολο σε μια μ/μ περαν της πυκνοτητας κλπ) ειναι να περναει απαρατηρητη η μ/μ στους αλλους. Αν σε εβλεπα καπου εξω δυσκολα (αν και ψακτηρι και ψειρας) δυσκολα θα καταλαβαινα οτι εχεις κανει μ/μ.
 

Stripar

Established Member
Βλέποντας την 4η φωτογραφία απο πάνω προς τα κάτω , αυτή που είσαι κάτω απο το κάδρο ...σάν κάτι να μου λείπει , σάν κάτι να χρειάζεται για να δέσει
Δές το με το καλό μαζί με τις υπόλοιπες διωρθωτικές κινήσεις τις 2ης μτχ...

Κατά τα άλλα μια χαρά είσαι , φτου-φτου !!!
 

Stripar

Established Member
Αγαπητοί φίλοι, η παρακάτω φώτο αποτελεί και μια ιστορική μαρτυρία όπου αποδεικνύεται περίτρανα ότι μπροστά στο μεγαλείο μιάς μεταμόρφωσης τα ανθρώπινα πάθη παραμερίζονται από την δύναμη της πραγματικότητας, και χωρίς πολλά λόγια, σχεδόν βουβά και αυθόρμητα, ενωνόνται με ένα κλικ και ένα χαμόγελο για να πουν στον κοινό όλων μας εχθρό: "μπορούμε να σε νικήσουμε"

Προβολή συνημμένου 10760

Γίναμε "κολλητοί" στο συγκεκριμένο post-like...

:D
 
Μπλουζα