Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dim74

Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

magic απο το προσκαρ τι εχεις δει?ποσο καιρο το περνεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Λευτέρης είπε:
Είναι αυτό που λέμε ότι παίζει μεγαλο ρόλο η αντίδραση του οργανισμού στο κάθε προϊόν. Στον magic δεν έπιασε το Revivo,σε μένα έπιασε και πάει λέγοντας.

Καλό είναι να δοκιμάζουμε καινούργια προϊόντα και να ανταλάσσουμε απόψεις, και αυτό το forum (thank God) μας δίνει αυτή την ευκαιρία.

Λευτερης δεν θελω να κατηγορω προιοντα και να λεω οτι δεν επιασε γιατι μπορει να επηρεασω καποιου αρνητικα θα πω μονο το εξης:

ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥς 6 ΜΗΝΕΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΤΙ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΙΣΩΣ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ....
ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ....ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕ....
ΑΠΛΑ ενω μου ειχε σταματησει την τριχοπτωση εβλεπα τα μαλλια μου πιο αραια...παραδοξο οντως.....ισως να ηταν η λαδιλα δεν ξερω απλα το σταματησα......

Σε καμμια των περιπτωσεων δεν θελω να αποτρεψω καποιον απο κατι που ισως να του κανει καλο αν το κανει σωστα και εχει υπομονη...απλα εγω ισως δεν το εκανα σωστα και εχασα την υπομονη μου......βλεποντας τα μαλλια μου.. πιο αδυναμα απο ποτε... :) ::)
 

magic810

New Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

dim74 είπε:
magic απο το προσκαρ τι εχεις δει?ποσο καιρο το περνεις?

απλα για εμενα αναντικαταστατο....
Εσωσα τα μαλλια μου....και αν δεν εκανα κατι σπαστικες διακοπες επηρεασμενος απο αυτα που ακουγα για την φιναστεριδη και κανοντας φυσικα σωστη χρηση του big3 θα ειχα πιστευω καλυτερα αποτελεσματα...
Βεβαια τωρα ειναι και οι παρενεργεις που αναφερονται....το χρησιμοποιω 4 χρονια με διακοπες οχι πολυ μεγαλες....
παρανεργειες δεν εχω δει σε ΕΜΕΝΑ τουλαχιστον οχι ακομα...και ευχομαι οχι....
Απλα ξερω οτι ειναι κατι που δεν μπορω να χρησιμοποιω για πολλα χρονια.....
οσο και αν εψαξα σε ξενα foroum οι μονες φωτογραφιες σε πλειαδα που ειδα οσον αφορα μαγικα αποτελεσματα ηταν απο χρηση big3.......
βεβαια σε 4 μηνες σκοπευω να το σταματησω και να το ριξω στα τοπικα αφου θα εχω παρει οτι καλυτερο μπορω απο την φιναστεριδη
Λεω 4 μηνες αφου θα κλεισω ενα χρονο χωρις διακοπες της......κ βλεπουμε... ;D
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

είναι αυτό που γράψαμε-θέλει βοήθεια από κάτι δυνατό (π.χ proxiphen) σε περίπτωση που το πας φυτικά και κόψεις το χάπι
 

magic810

New Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Σπύρος είπε:
είναι αυτό που γράψαμε-θέλει βοήθεια από κάτι δυνατό (π.χ proxiphen) σε περίπτωση που το πας φυτικά και κόψεις το χάπι

συμφωνουμε απολυτα φιλε...εχω διαβασει πολυ καλα σχολια για το συγκεκριμενο proxiphen
επισης ηθελα να πω σε ορισμενα παιδια που διαβασα οτι τους προκαλει ερεθισμους οτι
το CRINAGEN ειναι με distiled water
το REVIVOGEN ειναι με αλκοολ

μην ξεχνατε οτι REVIVOGEN=CRINAGEN
τςρα θα μου πεις χωρις αλκοολ πως θα αποροφησει το κεφαλι τα συστατικα......
και θα πω στο super zix πως?
θεωρω οτι το zix ειναι πιο κοντα στο crinagen μονο κ μονο για αυτο τον λογο οτι δεν εχει προσθηκη αλκοολης μεσα.....
 

dim74

Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

μιλαμε για το proxiphen η για το proxiphen-Ν ?(Proxiphen contains : tretinoine, minoxidil, phenitoine, spironolactone, vared types of SOD, NANO, arginine, allantoine, NAC and other. It contains more than 5% minoxidil (5.5% says Dr. Proctor) ΚΑΙ (proxiphen-N Ingredients are : allantoin, ascorbate, ascorbylpalmitate, arginine, BHT, 3 carboxypyridine-N-Oxide, CU/ZN-binding peptides (from CU/ZN sulfates), EDTA, propyleneglycol, superoxide dismutases, water.)
 

magic810

New Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

dim74 είπε:
μιλαμε για το proxiphen η για το proxiphen-Ν ?(Proxiphen contains : tretinoine, minoxidil, phenitoine, spironolactone, vared types of SOD, NANO, arginine, allantoine, NAC and other. It contains more than 5% minoxidil (5.5% says Dr. Proctor) ΚΑΙ (proxiphen-N Ingredients are : allantoin, ascorbate, ascorbylpalmitate, arginine, BHT, 3 carboxypyridine-N-Oxide, CU/ZN-binding peptides (from CU/ZN sulfates), EDTA, propyleneglycol, superoxide dismutases, water.)

http://www.anagen.net/proxin.htm

στα ξενα φορουμ το αναφερουν σαν proxiphen...
τωρα δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο μιας και δεν το εχω δοκιμασει και ειμαι ακομα προ των πυλων να το κανω...με την καρτα στο χερι που λενε :)
 

dim74

Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

ναι αλλα οπως βλεπεις εινα ιδυο εντελως διαφορετικα προιοντα...οποτε θελει ψαξιμο πριν να δουμε ποιο ειναι αυτο για οποιο μιλουν...
 

magic810

New Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

dim74 είπε:
ναι αλλα οπως βλεπεις εινα ιδυο εντελως διαφορετικα προιοντα...οποτε θελει ψαξιμο πριν να δουμε ποιο ειναι αυτο για οποιο μιλουν...

νομιζω οτι αν χρησιμοποιεις μινοξιδιλη και spiro ουτως η αλλως δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο το proxiphen(minoxidil/spiro/treinoine/phenitoine) αλλα ισως ειναι καλυτερο το proxiphen-n που δεν περιεχει τα παραπανω..... :-\
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

dim74 είπε:
μιλαμε για το proxiphen η για το proxiphen-Ν ?(Proxiphen contains : tretinoine, minoxidil, phenitoine, spironolactone, vared types of SOD, NANO, arginine, allantoine, NAC and other. It contains more than 5% minoxidil (5.5% says Dr. Proctor) ΚΑΙ (proxiphen-N Ingredients are : allantoin, ascorbate, ascorbylpalmitate, arginine, BHT, 3 carboxypyridine-N-Oxide, CU/ZN-binding peptides (from CU/ZN sulfates), EDTA, propyleneglycol, superoxide dismutases, water.)
αυτό - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,631.0.html
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Name: Jay
Question:

Dear doctor(s),

I was just wondering what is the main difference in the efficiency of Crinagen vs. Revivogen. From my understanding, they both address the same issue, yet Revivogen seems to be the more popular (and expensive)choice of the lot, how so? Your comments are greatly appreciated.

Jay.


Revivogen has a more comprehensive list of ingredients that reduce DHT production. In addition, Revivogen has DHT receptor blockage along with ingredients that stimulate the hair into the growth phase. Most important, Revivogen has the Transmerol Follicular Delivery system to get the active ingredients into the follicle where hair loss occurs.



η απαντηση του επισημου site του revivogen για την απορια που εχουμε στον τιτλο...... :-\
δεν με επεισε και τοσο...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

το site του crinagen το'χουμε,να ρωτήσουμε και αυτούς;
 

magic810

New Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Λευτέρης είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=129.msg12561#msg12561 date=1242812557]
το site του crinagen το'χουμε,να ρωτήσουμε και αυτούς;

Ίδια απάντηση απλά αντί Revivogen θα βάζει Crinagen ;)
[/quote]

Παιδια ωρες ωρες αισθανομαι οτι θελετε να μου φατε το ψωμι......
που βγαζω με σκληρη εργασια απο το crinagen.... ;D
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

λοιπόν,
η απάντηση από crinagen στην ερώτηση παραπάνω :

" Both have almost the exact same ingredients. Crinagen is strictly water based. Revivogen contains more fatty acids.

Sincerely,
Customer Service"
 

magic810

New Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Σπύρος είπε:
λοιπόν,
η απάντηση από crinagen στην ερώτηση παραπάνω :

" Both have almost the exact same ingredients. Crinagen is strictly water based. Revivogen contains more fatty acids.

Sincerely,
Customer Service"

Ωραιος ο Σπυρος....αρα καταληγουμε στο συμπερασμα οτι το ενα εχει οινοπνευμα και το αλλο οχι :p :p
και οτι το revivogen εχει περισοτερα fatty acids αντε βγαλε συμπερασμα τωρα......
τελος παντων εγω παρηγγειλα ενα μπουκαλακι crinagen για να δοκιμασω ο ιδιος.....
το revivogen ειναι δοκιμασμενο...οποτε.....
 

dim74

Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο απο τα δυο...παντως το crinagen ειναι πολυ οικονομικοτερο!το revivogen βγαινει στο 6μηνο πακετο(60ml) με μεταφορικα 137.5 ευρω(23 ευρω/μπουκαλακι).
απο την αλλη το crinagen(118ml) βγαινει το πακετο για 4 μηνες 70 ευρω(17,5/μπουκαλακι).δηλαδη το crinagen αν και εχει μεσα διπλασια ποσοτητα ειναι κατα 5,3 ευρω φθηνοτερο!και κατι ακομα... το crinagen γραφει στο μπουκαλακι πανω...can be used two or three times daily!δεν λεει ποσα ml συνολικα ανα μερα απλα λεει 5-10 ψεκασμους καθε φορα!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα