Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Αυτή η ερώτηση δεν πρόκειται να σου απαντηθεί ποτέ.
Εγώ δοκίμασα το revivogen, το θεωρώ καλό. Ο άλλος πχ, δοκίμασε το crinagen, το θεωρεί καλό.
Αν θέλεις την μοναδική απάντηση όπου θα έχεις τις ποιό σωστές γνώμες, πέρνεις και τα δύο και δοκιμάζεις 6 μην το ένα και 6 το άλλο.
Κανένας σχεδόν που πήρε τοπικό και δεν είδε αποτέλεσμα, δεν πήρε κάτι άλλο σε τοπικό. Πήγε κατευθείαν σε χάπι ή συνέχισε με rogaine και nizoral
 

karaflas_1

New Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Σωστος αμα δεν κανει το ενα δουλεια μην περιμενεις να κανει και το αλλο δουλεια πας σε μορφη χαπιου
 

Άκης

Administrator
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Κάπως έτσι. Οπότε δοκίμασε ένα και δες τι αποτελέσματα θα έχεις.
 

dim74

Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

ειναι λαθος καποιος να βαζει και τα δυο?ας πουμε πρωι crinagen μεσημερι regaine και βραδυ revivogen?εχω διαβασει καλα λογια και για το crinagen και δεν ειναι ακριβο και σκεφτομαι να κανω αυτο τον συνδυασμο...
 

Άκης

Administrator
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Εννοείς να χρησιμοποιεί μόνο τοπικά ή και χάπι μαζί;
Αν δεν θέλει να παίρνει χάπι, θεωρώ ότι η χρήση δύο τοπικών DHT blocker (αν σου το επιτρέπουν τα οικονομικά σου), είναι καλύτερη.

Λέει για το προϊόν:
The latest formula of Crinagen now includes Azelaic Acid 5%, Vitamin B6, Zinc acetate, Niacin, Saw Palmetto extract, Ginkgo Biloba extract and Proanthocyanidins from grape seed extract.
Αν διαβάσεις το revivogen, περιέχει τα ίδια περίπου. Οπότε, δες ποιο σε συμφέρει οικονομικά και πέρνεις.
Θα έλεγα και το Zix, αλλά δεν περιέχει Azelaic Acid και δεν είναι και έτοιμο, θα πρέπει να το φτιάξεις.
 

dim74

Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

και προσκαρ ακη και revivogen και crinagen...με την σειρα που σου ανεφερα...αξιζει τον κοπο κατι τετοιο?
 

Άκης

Administrator
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Αν παίρνεις proscar, πάρε το crinagen. Θεωρώ too much την χρήση τόσων σκευασμάτων.
Ξέρω, σε "πονάει" το θέμα όπως και εμένα και πολλούς άλλους.
Αλλά σκέψου λίγο το αν μπλοκάρει έστω και λίγο ο ψευδάργυρος την μινοξιδίλη.
Θα κάνεις κακό παρά καλό (εννοώ στο regrowth τομέα της μινοξ).
 

magic810

New Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Λοιπον η δικη μου τακτικη ειναι η εξης....εχω ξεκινησει προσκαρ και revivogen μαζι....το σκεπτικο μου εινα να παρω το μαξιμουμ απο τα dht blockers που χρησιμοποιω και τοπικα και οργανικα....στους εξι μηνες που εχω βαλει ως στοχοκαι ισως να ναι και οκτω.....αυτην την στιγμη εχω σταματησει την χρηση μινοξιδιλης...γιατι δεν εχω μια σαφη αποψη για το αν ο ψευδργυρος την μπλοκαρει η οχι?οταν φτασω στο σημειο που θα εχει σταθεροποιηθει το μαλλι μετα τους 8η6 μηνες τοτε αν θεωρεισω απαραιτητη την χρηση μινοξιδιλης θα την συμπεριλαβω με την χρηση φιναστεριδης η καποιου αλλου τοπικου σκευασματος χωρις ομως ψευδαργυρο....το λεω αυτο γιατι ειμαι ακομα σε κλιμακα norwood ουτε καν 2....αν δω δηλαδη οτι η κατασταση στα μαλλια μου σταθεροποιειται μα χρηση revivogen και finasteridhs θα παραμεινς σε αυτα αν οχι θα προσθεσω μινοξιδιλη...αφου κατα τα λεγομενα προσφερει regrowth.....τι εννοω ...?/??
οτι ειμαι στη φαση που θελω να σταθεροποιησω τα μαλλια μου στη τωρινη κατασταση...αν μπορεσει να μου το δωσει αυτο το revivogen θα το χρησιμοποιω για παντα.....ασχετα που μετα το ξεκινημα του revivogen εχω χασει αρκετα μαλλια....βαση ομως πολλων αποψεων το sheeding ειναι κατι φυσικο οταν η θεραπεια λειτουργει τελικα για σενα.....θα δειξει.....
Επισης στη θεραπεια μου εχω προσθεσει και tricomin μιας και υποσχεται εκτος απο καλη κατασταση του κεφαλιου και λιγο regrowth.....

Τωρα στην ερωτηση ποιο ειναι πιο καλο revivogen η crinagen? Νομιζω οτι εμπιστευομαι περισοττερο την δικη σας κριση....και οχι την κριση απο φορουμ που πουλανε προιοντα....οποιος καταλαβε καταλαβε.....εδω ας πουμε δεν εχω δει καποιον να λεει κατι καλο για to crinagen σε αντιθεση με to revivogen που μονο καλα εχω ακουσει......
ο χρονος θα δειξει.......υπομονη με σφιγμενη κοιλια κανω παντως μιας και δεν ξερω τι λειτουργει τελικα και τι οχι...καθε μερα ακουω και κατι καινουριο.....αν αλλαζα καθε μερα αποψη δεν θα χα μαλλια τωρα.....
 

magic810

New Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

επισης δεν ειμαι και τρελος fan της μινοξιδλης μιας και την χρησιμοποιυσα για δυο χρονια και δεν μου εδωσε αυτα που περιμενα απο την χρηση της....οΑΚΗΣ με μεγαλυτερο προβλημα απο εμενα απο οτι ειδα στις photo του...πηρε μεγαλυτερα αποτελεσματα μεσα σε ενα χρονο με χρηση revivogen kai tricomin μονο αποτι πηρα εγω απο δυο χρονια μινοξιδιλης....και το οτι κρατησα τα μαλλια μου νομιζω οτι οφειλεται καθαρα απο την χρηση φιναστεριδης και ΟΧΙ μινοξιδιλης...
ΔΕΝ ΞΕΡΩ μακαρι να βγω ψευτης αλλα νομιζω οτι εχει γινει πολυ διαφημιση για αυτο το προιον σε σχεση με ατυτα που προσφερει.....ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ...ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ... :p
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

η μινοξιδιλη διεγειρει την αναπτυξη μονο
και μονη της δεν μπορει να σου κρατησει τα μαλλια

κοιτα αν θες δοκιμασε να την προσθεσεις δοκιμαστικα με αυτα που παιρνεις τωρα
αν δεις οτι σε 3 μηνο δεν σου εκανε καλη δουλεια τοτε σταματην και παιρνε αυτα που παιρνεις

αν και νομιζω πως σε συνδιασμο θα σου κανει καλη δουλεια
αλλα μονο σε συνδιασμο με αυτα που παιρνεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

Δεν ξερω παναγιωτη εχω μπερδευτει πολυ με την χρηση μινοξιδιλης παραλληλα με χρηση ψευδαργυρου.....ισως τελικα να την συμπεριλαβω μετα το εξαμηνο....αν θεωρεισω οτι ειναι απαραιτητη η χρηση της...αυτο που ανεφερα παραπανω ειναι οτι ο ΑΚΗΣ μεσα σε ενα χρονο πηρε περισοτερα με χρηση revivogen kai tricomin αποτι εγω με χρηση νιζοραλ,φιναστεριδης και μινοξιδιλης σε δυο χρονια...πιστευω πολυ στην αποτελεσματικοτητα της φιναστεριδης...στο να κραταει καποιος τα μαλλια του και γιατι οχι να δωσει και κατι παραπανω .....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ
τωρα ειμαι της αποψης βλεποντας και κανοντας οποτε μετα το εξαμηνο θα ξερω να απαντησω καλυτερα.....παρεπιμπτοντως οταν ξεκινησα την θεραπεια ειχα μεσα σε αυτην παλι μινοξιδιλη μετα ομως απο αυτα που διαβασα προβληματιστηκα και την σταματησα....με προοπτικη παντα να την συμπεριλαβω ξανα αλλα οχι τωρα...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

ναι μια χαρα ειναι το σκεπτικο σου εμενα μου αρεσει ο τροπος που το βλεπεις
πιστευω πως με φιναστεριδη κατω απο 1mg και παραλληλη χρηση revivogen ειναι κατι παραπανω απο υπερ καλυμενος 8)
 

Άκης

Administrator
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

magic810 είπε:
Νομιζω οτι εμπιστευομαι περισοττερο την δικη σας κριση....και οχι την κριση απο φορουμ που πουλανε προιοντα....οποιος καταλαβε καταλαβε.....εδω ας πουμε δεν εχω δει καποιον να λεει κατι καλο για to crinagen σε αντιθεση με to revivogen που μονο καλα εχω ακουσει......
ο χρονος θα δειξει.......υπομονη με σφιγμενη κοιλια κανω παντως μιας και δεν ξερω τι λειτουργει τελικα και τι οχι...καθε μερα ακουω και κατι καινουριο.....αν αλλαζα καθε μερα αποψη δεν θα χα μαλλια τωρα.....
Για το crinagen λένε όντως καλά λόγια. Για καιρό ήταν ανταγωνιστές αυτά τα προϊόντα, με το Crinagen να έχει χαμηλότερη τιμή. Το Revivo έχει ελαφρώς παραπάνω συστατικά, κάνοντας το ελαφρώς αποτελεσματικότερο. Πάντως και τα δύο έχουν λάβει καλά σχόλια.

magic810 είπε:
επισης δεν ειμαι και τρελος fan της μινοξιδλης μιας και την χρησιμοποιυσα για δυο χρονια και δεν μου εδωσε αυτα που περιμενα απο την χρηση της....οΑΚΗΣ με μεγαλυτερο προβλημα απο εμενα απο οτι ειδα στις photo του...πηρε μεγαλυτερα αποτελεσματα μεσα σε ενα χρονο με χρηση revivogen kai tricomin μονο αποτι πηρα εγω απο δυο χρονια μινοξιδιλης....και το οτι κρατησα τα μαλλια μου νομιζω οτι οφειλεται καθαρα απο την χρηση φιναστεριδης και ΟΧΙ μινοξιδιλης...
ΔΕΝ ΞΕΡΩ μακαρι να βγω ψευτης αλλα νομιζω οτι εχει γινει πολυ διαφημιση για αυτο το προιον σε σχεση με ατυτα που προσφερει.....ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ...ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ... :p
Την σκέτη μινοξιδίλη ΔΕΝ "την πάω". Ούτε την δοκίμασα και ποτέ σκέτη. Άσε που διαβάζουμε αρκετές φορές για όσους την δοκιμάσαν και σκέτη, αποτελέσματα λιγοστά. Φίλος μου, φοβάται το proscar και χρησιμοποιεί μόνο rogaine. Έχει από τον Αύγουστο, 2χ καθημερινά και αποτέλεσμα ακόμη καμία διαφορά ("φλερτάρει" με την κλίμακα 4).
Εγώ πιστεύω ότι με οφέλησαν τα ελαφρώς regrowth συστατικά του Revivo και το Tricomin, αφού για ένα χρόνο δεν έβαζα τπτ άλλο στο κεφάλι μου (πλην nizoral 1%).

Επειδή όμως είναι το ποιό δυνατό regrowth συστατικό, την πρόσθεσα αναγκαστικά. Αφαίρεσα όμως τον ψευδάργυρο (σταμάτησα το Revivo, πήγα στο Zix) για να δω αν όντως μπλοκάρει ή όχι.
Πάντως δεν το κρυβω ότι με Revivo και Tricomin μόνο τα αισθανόμουν καλύτερα τα μαλλιά μου (οκ, μετά από 10μήνες). Ελπίζω να μην με "προδώσει" το proscar.
 

magic810

New Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

AKH πιστευω και εχω αποδειξεις στη χρηση και ααποτελεσματικοτητα της φιναστεριδης....και ακομα περισοττερο της ντουταστεριδης που την χρησιμοποιουσα για να εξαμηνο περιπου...αλλα την σταματησα....οποτε δεν βλεπω να απογοητευεσαι.......
επισης για εμενα στη παρουσα φαση νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο ο συνδυασμος ρεβιβιτζεν και φιναστεριδης.....γιατι δεν ειμαι ακομα σε κλιμακα norwood αλλα εχω καποια αραιωση στο μπροστινο μερος του κεφαλιου και πιστευω οτι με την χρηση αυτων των δυο θα παρω αυτο που θελω......απο τα μαλλια μου....εν αναμονη αποτελεσματων λοιπον....
ΕΠΙΣΗΣ ΑΚΗ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ME TO REVIVOGEN ΣΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΠΟΥΚΑΛΙΟΥ παρατηρω μια αραιωση στο σημειο που το βαζω.....δεν ξερω τα ξαναειπαμε..ελπιζω τα μαλλια που εχασα απτο ξεκινημα της θεραπειας και επειτα να ξαναβγουν.....αν ναι νομιζω οτι θα ξερω που θα καταληξω σαν θεραπεια οσον αφορα εμενα......
και οσων αφορα το regrowth του regaine μετα απο δυο χρονια ειχα καποια χνουδια στο μπροστινο μερος του κεφαλιου κροταφο τα οποια ομως παρεμεινα χνουδια.....ρωτησα το δερματολογο και μου ειπε ειδες τι κανει το regaine?
μου λεει σου βγαλε νεα μαλλια...... :-\
και του απανταω αυτα τα ειχα και προσθεσα το regaine για να μου τα μεγαλωσει......αλλα περεμειναν ιδια μετα απο δυο χρονια...και με κοιτουσε γιατι δεν περιμενε την απαντηση μου...
ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ......
 

Άκης

Administrator
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

magic810 είπε:
AKH πιστευω και εχω αποδειξεις στη χρηση και ααποτελεσματικοτητα της φιναστεριδης....και ακομα περισοττερο της ντουταστεριδης που την χρησιμοποιουσα για να εξαμηνο περιπου...αλλα την σταματησα....οποτε δεν βλεπω να απογοητευεσαι.......
Καλό αυτό που διαβάζω, γιατί όταν σταμάτησα το revivo (μετά από 3-4μήνες στο proscar), παρατήρησα ελαφρύ αραίωμα και ψιλοτρόμαξα. Από την αλλη πάλι, εκείνες οι τρίχες που αραίωσαν ήταν γενικά αδύναμες (στην photo που ανέβασα σαν τελευταία, αναφέρομαι στις τρίχες που είναι όπως κοιτάς την εικόνα δεξιά) και λέω μήπως τις έριξε η φινα για να βγουν νέες.
magic810 είπε:
επισης για εμενα στη παρουσα φαση νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο ο συνδυασμος ρεβιβιτζεν και φιναστεριδης.....γιατι δεν ειμαι ακομα σε κλιμακα norwood αλλα εχω καποια αραιωση στο μπροστινο μερος του κεφαλιου και πιστευω οτι με την χρηση αυτων των δυο θα παρω αυτο που θελω......απο τα μαλλια μου....εν αναμονη αποτελεσματων λοιπον....
ΕΠΙΣΗΣ ΑΚΗ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ME TO REVIVOGEN ΣΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΠΟΥΚΑΛΙΟΥ παρατηρω μια αραιωση στο σημειο που το βαζω.....δεν ξερω τα ξαναειπαμε..ελπιζω τα μαλλια που εχασα απτο ξεκινημα της θεραπειας και επειτα να ξαναβγουν.....αν ναι νομιζω οτι θα ξερω που θα καταληξω σαν θεραπεια οσον αφορα εμενα......
Αν τα έχασες μετά το ξεκίνημα, θα ξαναβγούν πιστεύω, χωρίς ιδιαίτερο κόπο.
Για τον συνδυασμό που λες, έτσι πιστεύω και εγώ. Βέβαια, τώρα έχω το Zix αλλά το ίδιο είναι περίπου.

magic810 είπε:
και οσων αφορα το regrowth του regaine μετα απο δυο χρονια ειχα καποια χνουδια στο μπροστινο μερος του κεφαλιου κροταφο τα οποια ομως παρεμεινα χνουδια.....ρωτησα το δερματολογο και μου ειπε ειδες τι κανει το regaine?
μου λεει σου βγαλε νεα μαλλια...... :-\
και του απανταω αυτα τα ειχα και προσθεσα το regaine για να μου τα μεγαλωσει......αλλα περεμειναν ιδια μετα απο δυο χρονια...και με κοιτουσε γιατι δεν περιμενε την απαντηση μου...
ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ......
Κατηγορείς το regaine???? :mad:
Για κάτσε μισό λεπτό να κοιτάξω στο μπακαλοτεφτέρι μου, αν τα παίρνω από αυτό και θα "τα πούμε" εμείς...
...
...
...
Όχι προς το παρών, δεν έχω κάποια "συνεργασία", οπότε και συμφωνώ μαζί σου :D :D :D
Ουτε και σε εμένα δούλεψε όταν το χρησιμοποιούσα με revivogen, αλλά δεν ξέρω αν ήταν ο ψευδάργυρος στην μέση. Γι'αυτό ξανα-περιμένω να δω αν κάνει τπτ.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

και εγω εχω την εντυπωση πως οτι χανεις σε τριχες μεσα στην θεραπεια θα βγουν καλυτερες πιο δυνατες και οπως ειπες ακη χωρις κοπο
μιας και φαινεται πως τα τριχοθυλακια ειναι σε καταστασης λειτουργιας
 

xk

Active Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

το crinagen παίζει Ελλάδα ή παραγγελία?
 

dim74

Member
Απ: Crinagen ή revivogen ποιο ειναι ποιο δυνατο dht blocker?

ολα αυτα παραγγελια απο εξωτερικο ειναι φιλε...και εγω ενδιαφερομαι για το crinagen και μαλλον θα το παραγγειλω...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα