Cre1974, FUE, 2.350g, 15/4/2022

montecristo

Well-Known Member
Χαιρετώ ολόκληρη την ομάδα και εύχομαι καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το νέο έτος.

8 μήνες μετά εμένα ο Άι Βασίλης μου έφερε για δώρο μαλλάκια, αλλά η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα λίγααα ακόμααα… Κακώς τελικά που δεν επέλεξα εξ αρχής τη διήμερη συνεδρία που μου είχαν προτείνει, ώστε να βάλω πάνω από 3.000 μοσχεύματα. Πίστευα όμως ότι και με αυτά θα ήμουν σούπερ και βέβαια το οικονομικό είχε παίξει το ρόλο του... Αποδείχθηκε τελικά ότι αυτοί είχαν δίκιο και εγώ άδικο. Σε κάθε περίπτωση ήδη αυτό που βλέπω μου αρέσει, είναι εντελώς φυσικό ως αποτέλεσμα και μου έχει αλλάξει τελείως την ψυχολογία. Νομίζω ότι τώρα που έχω μαζέψει κάποια χρήματα θα μπω και θα τελειώσω ότι ξεκίνησα πριν από κάποιους μήνες, βάζοντας άλλα 1500-2000 μοσχεύματα. Άγιε Βασίλη με ακούς για το 2023 άλλα 1500 μοσχ (τουλάχιστον);;; Όπως κάθε φορά συγκριτικές του πριν με του μετά και αυτή τη φορά οι μετά σε φουλ ήλιο για να φανούν όλες οι λεπτομέρειες (υπό κανονικό φωτισμό φαίνονται καλύτερα). Υγεία και ευτυχία σε όλους και ότι ποθείτε!!!!
Χρόνια πολλά φίλε, καλές γιορτές να έχεις.
Μια χαρά φαίνεται να πηγες στην πρώτη σου επέμβαση και τα μοσχεύματα σου έπιασαν τόπο, όμως όπως σου τόνισαν και από την κλινική τα 2350 μοσχεύματα είναι λίγα για το πρόβλημα σου, όποτε σίγουρα χρειάζεται να ξαναμπεις για επέμβαση για να το ολοκληρώσεις και να το αναδείξεις καλύτερα.
Τώρα έχεις μια βάση με την πρώτη επέμβαση οπότε τώρα είναι πιο εύκολα τα πράγματα.
Θα έλεγα να μπεις για διήμερη συνεδρία και να βάλεις αρκετά μοσχεύματα για να το ολοκληρώσεις μια και καλή αλλιώς αν σε περιορίζει το οικονομικό βάλε τον μέγιστο αριθμό μοσχευμάτων σε μια μέρα σε hairline (για κλείσιμο κροτάφων και ελαφρύ κατέβασμα) και crown. Καλή συνέχεια εύχομαι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris34

Active Member
Hairline δεν φαίνεται ακόμη. Υπάρχει αισθητή διαφορά αλλά βάλε και μια φωτογραφία με τα μαλλιά χτενισμένα πίσω.
Είναι πολύ σημαντικη η μπροστινή γραμμή των μαλλιών. Όταν ξαναμπείς για την επόμενη καλό είναι να ξεκινήσουν από μπροστά.
 

Cre1974

Member
Hairline δεν φαίνεται ακόμη. Υπάρχει αισθητή διαφορά αλλά βάλε και μια φωτογραφία με τα μαλλιά χτενισμένα πίσω.
Είναι πολύ σημαντικη η μπροστινή γραμμή των μαλλιών. Όταν ξαναμπείς για την επόμενη καλό είναι να ξεκινήσουν από μπροστά.
Chris έχεις δίκιο αγαπητέ, δεν υπάρχει δυνατή hairline, δεν θα μπορούσε να υπάρχει τελικά με τον αριθμό μοσχευμάτων που έβαλα, αυτό που είναι σημαντικό όμως είναι ότι το αποτέλεσμα είναι πραγματικά πολύ φυσικό, γιατί βλέπω στο δρόμο περιπτώσεις με "δυνατή hairline" και πίσω αραίωση και κάνει μπαμ. Σε κάθε περίπτωση ελπίζω σε κάνα δίμηνο που θα ξαναμπώ να την φτιάξω όσο καλύτερη γίνεται. @montecristo Για διημέρη δεν με βλέπω γιατί δεν έχω τα χρήματα, αλλά αν κρίνω από την πρώτη φορά αισιοδοξώ ότι θα μου βγάλουν κοντά στα 2000 μοσχεύματα σε1 μέρα και θεωρώ πως με αυτά θα βελτιωθώ πάρα πολύ μιας και θα έχω πάνω από 4000 μοσχεύματα συνολικά. Σε κάθε περίπτωση τονίζω ξανά ότι πραγματικα΄από το καραφλός εδώ και χρόνια πήγα σε μια κατάσταση που είχα ξεχάσει και πραγματικά λέω σε όλους όσους μπορεί να το σκέφτονται να μην το σκέφτονται ούτε λεπτό, διαλέξτε μια καλη κλινική και κάντε το, είναι απίστευτο δώρο για το εαυτό σας!!!!
 

montecristo

Well-Known Member
Chris έχεις δίκιο αγαπητέ, δεν υπάρχει δυνατή hairline, δεν θα μπορούσε να υπάρχει τελικά με τον αριθμό μοσχευμάτων που έβαλα, αυτό που είναι σημαντικό όμως είναι ότι το αποτέλεσμα είναι πραγματικά πολύ φυσικό, γιατί βλέπω στο δρόμο περιπτώσεις με "δυνατή hairline" και πίσω αραίωση και κάνει μπαμ. Σε κάθε περίπτωση ελπίζω σε κάνα δίμηνο που θα ξαναμπώ να την φτιάξω όσο καλύτερη γίνεται. @montecristo Για διημέρη δεν με βλέπω γιατί δεν έχω τα χρήματα, αλλά αν κρίνω από την πρώτη φορά αισιοδοξώ ότι θα μου βγάλουν κοντά στα 2000 μοσχεύματα σε1 μέρα και θεωρώ πως με αυτά θα βελτιωθώ πάρα πολύ μιας και θα έχω πάνω από 4000 μοσχεύματα συνολικά. Σε κάθε περίπτωση τονίζω ξανά ότι πραγματικα΄από το καραφλός εδώ και χρόνια πήγα σε μια κατάσταση που είχα ξεχάσει και πραγματικά λέω σε όλους όσους μπορεί να το σκέφτονται να μην το σκέφτονται ούτε λεπτό, διαλέξτε μια καλη κλινική και κάντε το, είναι απίστευτο δώρο για το εαυτό σας!!!!
Σίγουρα αλλαξε πολύ η εικόνα σου και θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο με τη δεύτερη σου επέμβαση. Οπότε αφου θα μπείς για δευτερη επέμβαση σε κανα δίμηνο θα αναμένουμε και τη νέα σου παρουσίαση. Θα σου έλεγα να επικεντρωθείς περισσότερο τώρα στη hairline, δηλαδή να βάλεις τα περισσότερα μοσχεύματα εκεί παρά στο crown...Αμα σου βγάλουν 2300+ καλά θα είναι..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα