Cre1974, FUE, 2.350g, 15/4/2022

Cre1974

Member
Χαιρετώ την ομάδα και ξεκινώ την παρουσίασή μου. Για όσους διαβάζουν πρώτη φορά για μένα, μπορούν να δουν ολόκληρη την ιστορία μου και την αναζήτησή μου εδώ

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ και επειδή ξέρω ότι θα τ’ ακούσω σχετικά με τον ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΤΗΣ HAIRLINE (χαχαχα) να πω ότι ήταν δική μου συνειδητή επιλογή να την ανεβάσω τόσο ψηλά. Θα θυμάστε ότι ο στόχος μου ήταν μια σχετικά καλή πυκνότητα σε μια εντελώς καραφλή περιοχή. Μια σχετικά καλή πυκνότητα ειδικά για μένα που έχω χοντρή τρίχα λοιπόν είναι γύρω στα 40 μοσχ/εκ2 και αυτό ήθελα να πετύχω στη ζώνη Α πηγαίνοντας όσο το δυνατό πιο πίσω μέχρι την κορυφή. Ανέκαθεν είχα ψηλό κούτελο και αυτός ο σχεδιασμός με πάει 15 χρόνια πίσω σε μια κουτσουρεμένη όμως τότε χερλαιν. Για τη χερλαιν λοιπόν χύσαμε πολύ μελάνι στο γράψε σβήσε με τον μαρκαδόρο. Η πρόταση του γιατρού κου Γούναρη, ήταν περίπου 0,5-1 εκ πιο κάτω αλλά με μεγάλη διαφορά στην τελική πυκνότητα και στο που θα φτάναμε με τα μοσχεύματα. Εγώ την τοποθέτησα ακόμα πιο πίσω από αυτό που βλέπετε και τελικά καταλήξαμε κάπου στη μέση αφήνοντας και αρκετό από την κορυφή έξω. Εγώ αυτό που βλέπω μου αρέσει και αυτό έχει σημασία. Αν βγουν όλα θα έχω μια σεβαστή πυκνότητα μπροστά και αν θέλω και έχω τα χρήματα θα μπορέσω πιθανά να κατέβω σε δεύτερη φάση (που δεν το νομίζω, θα προτιμήσω να τα ρίξω πίσω).

Αφού ξεκαθάρισα τα της χερλαιν πάμε στο παρασύνθημα. Βγάλαμε σε μία μέρα 2350 φεύγα μοσχεύματα με λόγο πολύ μεγάλο όπως μου είπαν (2,6 και βάλε ο λόγος μου) δηλαδή σε τρίχες πάνω από 6000 το οποίο, όπως μου είπε ο γιατρός είναι σαν να βάλαμε κοντά στα 3.000 μοσχεύματα με έναν φυσιολογικό λόγο. Έτσι ο γιατρός θεωρεί πως θα έχω ένα πολύ καλό αποτέλεσμα και εγώ θέλω να τον πιστέψω. Αν θέλετε μπορώ να ζητήσω το χαρτί που γράφανε ακριβώς τον αριθμό μοσχευμάτων και την κατηγοριοποίησή τους σε μονότριχα δίτριχα κλπ.

Η διαδικασία: ξεκινήσαμε πολύ πρωί με κούρεμα λούσιμο, και κουβέντα. Στη συνέχεια έγινε το πρώτο τσίμπημα το οποίο ήταν το μόνο που αισθάνθηκα μαζί με αυτό που μου έγινε κατά την τοποθέτηση των μοσχευμάτων μπροστά. Κατά τα άλλα δεν πόνεσα πραγματικά καθόλου. Υπήρξαν λίγες άβολες στιγμές κατά τη διάρκεια που ήμουν μπρούμυτα αλλά τίποτα φοβερό. Γενικά οι χώροι πεντακάθαροι, όλα καινούργια και η ομάδα ευχάριστη και ευγενική. Τον περισσότερο χρόνο έβλεπα τηλεόραση, ενώ υπήρξε και αρκετό κουβεντολόι. Η όλη διαδικασία κράτησε περίπου 11 ώρες, αρκετές περισσότερες από ένα ημερήσιο περιστατικό απ' ότι μου είπαν και τους ευχαριστώ γι' αυτό.

Επειδή έπρεπε να ταξιδέψω τους ρώτησα αν μπορώ και μου είπαν ναι, οπότε μου έδωσαν οδηγίες για το πως θα βγάλω τη γάζα μόνος μου σήμερα και να καθαρίσω την περιοχή. Οπότε σήμερα ξύπνησα σούπερ, έβγαλα τη γάζα και ακολούθησα όλη τη διαδικασία. Είμαι λίγο σαν κοτόπουλο και έχω και ένα μικρό πρήξιμο στο κούτελο, αλλά δεν νοιώθω ούτε πόνο ούτε ανικανότητα στο να κάνω οτιδήποτε. Μου δόθηκαν οδηγίες γραπτώς και όλα τα φάρμακα που πρέπει να πάρω τις επόμενες μέρες.

Πάμε λοιπόν στο ζητούμενο που είναι οι φωτογραφίες τις οποίες παραθέτω. Κλείνοντας ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ στην Πέγκυ που με καθοδήγησε και με βοήθησε και μέσω του φόρουμ και κατά τη διάρκεια της επίσκεψής μου στην κλινική.
 

Συνημμένα

  • profil deks.jpg
    profil deks.jpg
    424.7 KB · Προβολές: 446
  • IMG_20220301_174946.jpg
    IMG_20220301_174946.jpg
    626.5 KB · Προβολές: 344
  • IMG_20220301_174928.jpg
    IMG_20220301_174928.jpg
    621 KB · Προβολές: 303
  • IMG_20220301_174920.jpg
    IMG_20220301_174920.jpg
    691.8 KB · Προβολές: 310
  • IMG_20220301_174901.jpg
    IMG_20220301_174901.jpg
    890.3 KB · Προβολές: 347
  • IMG_20220301_174738.jpg
    IMG_20220301_174738.jpg
    710.7 KB · Προβολές: 357

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Καλή φύτρωση φίλε. Για μια μέρα είναι καλός αριθμός μοσχευμάτων και ο λόγος 2.6 επίσης καλός. Λογικά χρησιμοποιήθηκε Motorised punch ; Όπως ξέρεις και εσύ ο ίδιος θα χρειαστείς σίγουρα άλλη μια, οπότε όταν ξανά έχεις την οικονομική άνεση μπαίνεις πάλι για επέμβαση. Τελικά πόσο κόστισε η συνεδρία ;
 

aeratos28

Just aeratos
Kαλη επιτυχία φίλε .φωτό από την εξαγωγή έχεις? Δλδ χωρίς τις γάζες να καλύπτουν την δοτρια.
 

Flag17

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου και καλή επιτυχία! Αλλά δεν μου φαίνεται λογικό να σου είπε ο γιατρός για πυκνότητα 40μοσχ/τε με την λογική θα πω ότι η έκταση που καλύψατε είναι 150-200 τετραγωνικά εκατοστά και βάλατε 2350 πιο πολύ το βλέπω για σκάρτα 30 μπροστά φτάνοντας προς τα 10 πισω
 

Chris34

Active Member
Καλή φυτρωση φίλε. Προσοχή τις πρώτες μέρες. Περιμένουμε να δούμε την εξέλιξη. Βάλε και εικόνα από δοτρια.
 

Cre1974

Member
Καλημέρα παιδιά. Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας και αναρτώ φωτογραφίες από τη δότρια σήμερα. Όσο για την πυκνότητα δεν ξέρω, έτσι μου είπε ο γιατρός, ότι δηλαδή μπροστά μπήκαν γύρω στα 40 μοσ/εκ2 και στο σβήσιμο πολύ λιγότερο. Το τελικό αποτέλεσμα θα δείξει, πάντως θα κάνω μια προσπάθεια να μετρήσω το εμβαδό κάλυψης και θα επανέλθω με καλύτερα νούμερα.
 

Συνημμένα

  • 1650278474163.jpg
    1650278474163.jpg
    183.8 KB · Προβολές: 287
  • 1650278474223.jpg
    1650278474223.jpg
    198.9 KB · Προβολές: 253
  • 1650278474237.jpg
    1650278474237.jpg
    185 KB · Προβολές: 325

Disco

Well-Known Member
Καλή επιτυχία. Αν έχεις ανέβασε και τη λίστα με τον αριθμό των μοσχευμάτων και πως χωρίζονται σε μονά, διπλά κτλ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Cre1974

Member
Καλησπέρα, νεότερα από το μέτωπο, έχω λίγο πρησμένο κούτελο, τίποτα φοβερό, ζήτησα και μου έστειλαν (σχεδόν αμέσως) το έντυπο και το αναρτώ. Η έκταση που καλύψαν είναι περίπου 90 εκ2 και μπροστά, σύμφωνα με τον γιατρό, μπήκαν περί τα 40 μοσχ/εκ2 (επέμεινε όταν τον ξαναρώτησα χθες). Κατά τα άλλα αρχίζω και καθαρίζω από τα κακάδια και μένουν τριχούλες οι οποίες μάλλον θα πέσουν πριν ξαναβγούν. Αυτό που βλέπω δεν το πιστεύω, έχω τρίχες μετά από πολλά χρόνια σε σημεία που είχα ξεχάσει χαχαχαχα!!!! Καλό Πάσχα σε όλους παίδες και να είστε όλοι καλά!!!
 

Συνημμένα

  • 1650461494216.jpg
    1650461494216.jpg
    778.7 KB · Προβολές: 361

witcher

Well-Known Member
Καλησπέρα, νεότερα από το μέτωπο, έχω λίγο πρησμένο κούτελο, τίποτα φοβερό, ζήτησα και μου έστειλαν (σχεδόν αμέσως) το έντυπο και το αναρτώ. Η έκταση που καλύψαν είναι περίπου 90 εκ2 και μπροστά, σύμφωνα με τον γιατρό, μπήκαν περί τα 40 μοσχ/εκ2 (επέμεινε όταν τον ξαναρώτησα χθες). Κατά τα άλλα αρχίζω και καθαρίζω από τα κακάδια και μένουν τριχούλες οι οποίες μάλλον θα πέσουν πριν ξαναβγούν. Αυτό που βλέπω δεν το πιστεύω, έχω τρίχες μετά από πολλά χρόνια σε σημεία που είχα ξεχάσει χαχαχαχα!!!! Καλό Πάσχα σε όλους παίδες και να είστε όλοι καλά!!!
Η έκταση δεν είναι κ τόσο μεγάλη στα 90 τ.ε. Η πυκνότητα μπορεί να είναι όπως σ είπε 40 τ.ε. σε κάποια σημεία και θα μειώνεται κατά πολύ προς τα πίσω.
 

Flag17

Well-Known Member
Η έκταση δεν είναι κ τόσο μεγάλη στα 90 τ.ε. Η πυκνότητα μπορεί να είναι όπως σ είπε 40 τ.ε. σε κάποια σημεία και θα μειώνεται κατά πολύ προς τα πίσω.
Δεν ξέρω ρε παιδιά εμένα οπτικά δεν μου φαίνεται για 90 αυτή η έκταση ίσως κάνω και λάθος βέβαια. Αν μπορούσε ο φίλος να κρατήσει μια μεζούρα στο μέτωπο χωρίς να ακουμπάει οτιδήποτε στα μαλλιά απλά για να έχουμε ένα γνώμονα θα βοηθούσε πολύ! Ακόμα και 90 να είναι βέβαια μιλάμε για μια μέση πυκνότητα 25 οπότε πρέπει να ξέρει και ο φίλος τι να περιμένει. Ο σχεδιασμός της μεταμοσχευσης να γίνει δηλαδή αυτό το άπλωμα σε όλη την έκταση ήταν δικός σου φίλε @Cre1974 η του γιατρού?
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπερα και καλες γιορτες.
Δεν υπαρχει περιπτωση να ισχυει το νουμερο 40g/cm2 σε καμμια περιοχη της ληπτριας σου.
Oτι μοσχευμα τοποθετηθηκε εκτος Α ζωνης εχει σπαταληθει κακως.
Kατι που μου προκαλει εντυπωση ειναι το πως γινεται η κλινικη να μιλαει για "καλη πυκνωση στην Α ζωνη" με τοποθετηση μολις 6000 τριχων σε ολη την norwood 5 περιοχη;
Καλη φυτρωση,σιγουρα θα δεις αλλαγη στο κεφαλι σου αλλα θα μπορουσε να ειχε γινει καλυτερη δουλεια,πιο επαγγελματικη που να συμβαδιζει και με τις επιταγες των νεων εποχων οσον αφορα την εξελιξη στον τομεα των μεταμοσχευσεων.
 

Delay

Member

Δεν σας προβληματίζει οτι σε κανένα σημείο του βιντεο δεν δειχνουν να γινεται καποια επεμβαση εδω;Μήπως λέει κάτι αυτό για την ποιότητα και αξιοπιστία της κλινικής;
 

Bigk

Well-Known Member

Δεν σας προβληματίζει οτι σε κανένα σημείο του βιντεο δεν δειχνουν να γινεται καποια επεμβαση εδω;Μήπως λέει κάτι αυτό για την ποιότητα και αξιοπιστία της κλινικής;
Έχει κάποιο νόημα αυτό το ποστ στην παρουσίαση του cre1974??
 

aeratos28

Just aeratos
Φίλε σορυ ,αλλά είσαι λιγάκι εκτός τόπου και χρόνου..ψάξε στο φόρουμ λίγο .θα βρεις παπάδες ..ποιος ασχολείται με dhi και ειδικά με κάτι τέτοιο όπως αυτό που ανέβασες..είναι 20 χρόνια πίσω σε δυνατότητες οι συγκεκριμένοι .δυστυχώς..

Δεν σας προβληματίζει οτι σε κανένα σημείο του βιντεο δεν δειχνουν να γινεται καποια επεμβαση εδω;Μήπως λέει κάτι αυτό για την ποιότητα και αξιοπιστία της κλινικής;
 

Delay

Member
Φίλε σορυ ,αλλά είσαι λιγάκι εκτός τόπου και χρόνου..ψάξε στο φόρουμ λίγο .θα βρεις παπάδες ..ποιος ασχολείται με dhi και ειδικά με κάτι τέτοιο όπως αυτό που ανέβασες..είναι 20 χρόνια πίσω σε δυνατότητες οι συγκεκριμένοι .δυστυχώς.
Με αυτο το βιντεο ηθελα και εγω με τον τροπο μου να δηλωσω την αμφισβητηση μου στην ποιοτητα της DHI οπως εγραψαν και αλλα μελη πιο πανω,υπαρχει αντιστοιχο βιντεο και απο την κλινικη Θεσ/κης.

Καλη επιτυχια φυσικα στον cre1974,πανω απο ολα και καλη φυτρωση!!!
 
Μπλουζα