Cre1974, FUE, 2.350g, 15/4/2022

aeratos28

Just aeratos
Είναι πολύ παλιά αυτά που ανακαλύπτεις τώρα εσύ φίλε μου..έχουν γίνει πολλές συζητήσεις ουσίας που έχουν δείξει τα οποια προβλήματα έχει η κλινική..το συγκεκριμένο βίντεο δεν εχει και κάτι προς σχολιασμό..ανούσιο ειναι
Με αυτο το βιντεο ηθελα και εγω με τον τροπο μου να δηλωσω την αμφισβητηση μου στην ποιοτητα της DHI οπως εγραψαν και αλλα μελη πιο πανω,υπαρχει αντιστοιχο βιντεο και απο την κλινικη Θεσ/κης.

Καλη επιτυχια φυσικα στον cre1974,πανω απο ολα και καλη φυτρωση!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Cre1974

Member
Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά σε όλη την ομάδα. Λοιπόν μόλις νιώσω πιο ασφαλής θα βάλω μια μεζούρα στο κεφάλι και θα αναρτήσω φωτογραφίες, όσο για την πυκνότητα και την τοποθέτηση, "Κυριακή κοντή γιορτή που λένε", σε μερικούς μήνες θα ξέρουμε κατά πόσο είναι ή δεν είναι επιτυχημένα, για την ώρα όλα εξελίσσονται ομαλά και οι τρίχες που βλέπω είναι αρκετά πυκνές μπροστά, σίγουρα όχι όπως στο πλάι, αλλά δεν μεγαλώνουν και όπως οι πλαινές ακόμα, οπότε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση. Θα κάνω υπομονή και ελπίζω σε μια καλή φύτρωση και σε ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα.
 

Cre1974

Member
Καλημέρα φίλοι μου πέρασε ο μήνας και τα πράγματα πάνε καλά. Βέβαια τα πλαινά μεγαλώνουν ενώ τα μεταμοσχεύμενα όχι και τόσο (κάποια λίγο περισσότερο) και κάποιες τρίχες έχουν πέσει, σε κάθε περίπτωση εγώ παραμένω χαρούμενος. Είχα βγάλει κάποιες φωτογραφίες πριν από κάποιο διάστημα τις οποίες λόγω φοβερού φόρτου εργασίας δεν κατάφερα να αναρτήσω στην ώρα τους. Ήρθε όμως η ώρα, οπότε φωτογραφίες παρακάτω σχεδόν 1 μήνα μετά την μμ.
 

Cre1974

Member
και οι φωτογραφίες...
 

Συνημμένα

  • 14m.jpg
    14m.jpg
    279.7 KB · Προβολές: 550
  • 15.jpg
    15.jpg
    393.3 KB · Προβολές: 427
  • 16.jpg
    16.jpg
    438.9 KB · Προβολές: 363
  • 17.jpg
    17.jpg
    772.5 KB · Προβολές: 356

Cre1974

Member
Δύο και κάτι μήνες μετά, έχουν πέσει οι περισσότερες από τις τρίχες, όπως ήταν αναμενόμενο και περιμένω σιγά, σιγά να τις δω να ξαναβγαίνουν ξανά. Αυτές που έμειναν μεγαλώνουν κανονικά. Για να δούμε....
 

Συνημμένα

  • 345.jpg
    345.jpg
    49.3 KB · Προβολές: 324
  • 346.jpg
    346.jpg
    65.3 KB · Προβολές: 353

Disco

Well-Known Member
Μια χαρά πας. Από τον 3ο μήνα και μετά θα δεις αλλαγές στη φύτρωση..Φαίνεται πάντως κάποιες τρίχες μπροστά είτε να μην έπεσαν καθόλου είτε να βγήκαν ήδη..
 

Cre1974

Member
3,5 μήνες και πλέον βλέπω πολύ κινητικότητα. Συνεχώς νέες τριχούλες εμφανίζονται. Στις φωτογραφίες παρακάτω έβαλα και δύο βρεγμένες για να δείτε αυτές που έμειναν και μεγάλωσαν και αυτές που αρχίζουν να βγαίνουν τις τελευταίες μέρες. Ήδη η εικόνα μου έχει τρομερή αλλαγή και ελπίζω να πυκνώσουν αρκετά ακόμα. Είμαι με δύο λόγια, πολύ χαρούμενος!!!
 

Συνημμένα

  • 1659173333160.jpg
    1659173333160.jpg
    207.1 KB · Προβολές: 318
  • 1659173333030.jpg
    1659173333030.jpg
    181.1 KB · Προβολές: 326
  • 1659173332974.jpg
    1659173332974.jpg
    252.3 KB · Προβολές: 332
  • 1659173332961.jpg
    1659173332961.jpg
    266.7 KB · Προβολές: 336
  • 1659173332933.jpg
    1659173332933.jpg
    209.9 KB · Προβολές: 390

montecristo

Well-Known Member
3,5 μήνες και πλέον βλέπω πολύ κινητικότητα. Συνεχώς νέες τριχούλες εμφανίζονται. Στις φωτογραφίες παρακάτω έβαλα και δύο βρεγμένες για να δείτε αυτές που έμειναν και μεγάλωσαν και αυτές που αρχίζουν να βγαίνουν τις τελευταίες μέρες. Ήδη η εικόνα μου έχει τρομερή αλλαγή και ελπίζω να πυκνώσουν αρκετά ακόμα. Είμαι με δύο λόγια, πολύ χαρούμενος!!!
μια χαρά φαινεται να πηγαίνεις φίλε και ειναι ακόμα πολύ νωρίς. Καλή συνέχεια στη φύτρωση εύχομαι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Cre1974

Member
Καθώς οδεύω προς τους 6 μήνες είπα να κάνω ένα update σύντροφοι και παραθέτω τις φωτος. Δεν έχω καμία σχέση με το πριν, αλλά θα ήθελα λίγη πυκνότητα ακόμα και γι' αυτό είχα τοποθετήσει την γραμή της χερλάιν ακόμα πιο πίσω, το οποίο φάνηκε αφύσικο στον γιατρό και μου την κατέβασε με το ζόρι εκεί. Πέρασα και από την κλινική και μου είπαν ότι λίγα πράγματα θα πρέπει να περιμένω από εδώ και πέρα. Είναι αλήθεια ότι κινήθηκα συντηρητικά. Δεν το μετανιώνω, αλλά σκέφτομαι μήπως μπω για να βάλω 1000 ακόμα μοσχεύματα και να το σενιάρω πλήρως. Μου είπαν ότι καλό θα ήταν να περιμένω τουλάχιστον μέχρι το 10μηνο γιατί δεν έχει ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα. Πάντως πραγματικά το πριν με το μετά είναι μέρα με τη νύχτα και εγώ έχω ανακτήσει πολύ από την χαμένη αυτοπεποίθησή μου και αυτό βγαίνει και στις σχέσεις μου με το άλλο (και καλά) αδύναμο φύλλο. Βάζω και κάποιες συγκριτηκές φωτογραφίες με το πριν και περιμένω σχόλια και απόψεις....
 

Συνημμένα

  • αριστερα.jpg
    αριστερα.jpg
    177.7 KB · Προβολές: 340
  • μπροστα σκυφτά.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 62
  • πανω.jpg
    πανω.jpg
    160.8 KB · Προβολές: 350
  • πισω.jpg
    πισω.jpg
    211 KB · Προβολές: 444

montecristo

Well-Known Member
Καθώς οδεύω προς τους 6 μήνες είπα να κάνω ένα update σύντροφοι και παραθέτω τις φωτος. Δεν έχω καμία σχέση με το πριν, αλλά θα ήθελα λίγη πυκνότητα ακόμα και γι' αυτό είχα τοποθετήσει την γραμή της χερλάιν ακόμα πιο πίσω, το οποίο φάνηκε αφύσικο στον γιατρό και μου την κατέβασε με το ζόρι εκεί. Πέρασα και από την κλινική και μου είπαν ότι λίγα πράγματα θα πρέπει να περιμένω από εδώ και πέρα. Είναι αλήθεια ότι κινήθηκα συντηρητικά. Δεν το μετανιώνω, αλλά σκέφτομαι μήπως μπω για να βάλω 1000 ακόμα μοσχεύματα και να το σενιάρω πλήρως. Μου είπαν ότι καλό θα ήταν να περιμένω τουλάχιστον μέχρι το 10μηνο γιατί δεν έχει ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα. Πάντως πραγματικά το πριν με το μετά είναι μέρα με τη νύχτα και εγώ έχω ανακτήσει πολύ από την χαμένη αυτοπεποίθησή μου και αυτό βγαίνει και στις σχέσεις μου με το άλλο (και καλά) αδύναμο φύλλο. Βάζω και κάποιες συγκριτηκές φωτογραφίες με το πριν και περιμένω σχόλια και απόψεις....
Ήδη έχεις πάει πολύ καλά φίλε και είναι μεγάλη η αλλαγή σε σχέση με το πριν. Για τα μοσχεύματα που έβαλες σε 3 ζώνες (μπροστινή, μέση και πίσω) δεν νομίζω οτι μπορείς να περιμένεις κάτι καλύτερο και υψηλές πυκνότητες. Με μια άλλη επέμβαση θα το πυκνώσεις κι άλλο αν κ έχει ακόμα κάποια περιθώρια βελτίωσης μέχρι τον 8ο μήνα και δεν έχεις έχεις μπει και στον 6ο ακόμα. Να χαίρεσαι το αποτέλεσμα σου..
 

Chris34

Active Member
Προς το παρον εγω δεν βλεπω hairline στο αποτελεσμα αυτο. Αν χτενιστουν τα μαλλια πισω θα φανει ποσο αδειο ειναι.
Γιατι τα απλωσαν ετσι χωρις να σχεδιασουν μια μπροστινη γραμμη μαλλιων που ειναι απο τα πιο σημαντικα πραγματα;
Ας εφτιαχναν μονο το μπροστα τουλαχιστον να τελειωνε.
Ειναι σε δωματιο με τα μαλλια μπροστα και παλι φαινεται αραιο. Δεν θεωρω οτι πηγε καλα εως τωρα τουλαχιστον οπως λεει ο φιλος πανω.
Γενικα λαθος η στρατηγικη να τα απλωσουν παντου. ας εξασφαλιζαν οτι θα εδιναν μια σωστη hairline πρωτα.
 

montecristo

Well-Known Member
Προς το παρον εγω δεν βλεπω hairline στο αποτελεσμα αυτο. Αν χτενιστουν τα μαλλια πισω θα φανει ποσο αδειο ειναι.
Γιατι τα απλωσαν ετσι χωρις να σχεδιασουν μια μπροστινη γραμμη μαλλιων που ειναι απο τα πιο σημαντικα πραγματα;
Ας εφτιαχναν μονο το μπροστα τουλαχιστον να τελειωνε.
Ειναι σε δωματιο με τα μαλλια μπροστα και παλι φαινεται αραιο. Δεν θεωρω οτι πηγε καλα εως τωρα τουλαχιστον οπως λεει ο φιλος πανω.
Γενικα λαθος η στρατηγικη να τα απλωσουν παντου. ας εξασφαλιζαν οτι θα εδιναν μια σωστη hairline πρωτα.
Πάει καλά σε σχέση με τα μοσχευματα που έβαλε σε όλη την περιοχή είπα, χωρίς να κρίνω το πλάνο. Εδώ και μόνο για την μπροστινή περιοχή ήθελε 3000 μοσχεύματα και αυτός έβαλε 2350 από μπροστά μέχρι πίσω. Οπότε λαμβάνοντας υπόψιν αυτό είπα οτι είχε μεγάλη αλλαγή συνολικά και πήγε καλά με εμφανή αλλαγή κοιτάζοντας την πανοραμική του πριν-μετα, όχι αυτή ήταν η επιθυμητή στρατηγική. Το ιδανικό πλάνο θα ήταν να τα έβαζε μόνο μπροστά αλλά και να έβαζε και περισσότερα...Ο συγκεκριμένος όμως είχε περιορισμένο μπάτζετ από οτι ειχε αναφέρει οπότε και γιαυτό περιορίστηκαν στα μοσχεύματα και τα άπλωσαν. Σίγουρα χρειάζεται πύκνωση, το οποίο ήταν γνωστό από την αρχή και μπορεί να την κάνει μόλις ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα του, μιας και τώρα πλησιάζει τους 6 μήνες από την επέμβαση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chris34

Active Member
Οσο μπορει να φανει απο αυτες τις φωτογραφιες η φυτρωση στη hairline ειναι μικρη προς το παρον.
Ακομη και με το δεδομενο οτι τα απλωσαν η πυκνοτητα θα επρεπε να ειναι στα πρωτα 2εκ υψηλοτερη και μετα να πεφτει.
Αν χτενιστουν τα μαλλια αλλιως θα φανει ποσο αδειο ειναι.

Οπως και να εχει υπαρχει χρονος ακομη και θα δουμε τι επιπλεον βελτιωση θα υπαρξει.
Cre βαλε και καμια διαφορετικη φωτογραφια σε εξωτερικο χωρο για να φανει η φυτρωση και η διαφορα στους επομενους μηνες που θα ερθουν εως την ολοκληρωση του αποτελεσματος.
 

montecristo

Well-Known Member
Δεν φτάνουν φίλε τα μοσχεύματα που έβαλε για καλές πυκνότητες μπροστά. Έπρεπε να τα βάλει όλα μπροστά για να έχει αξιοπρεπή πυκνότητα και πάλι δεν θα έφταναν. Ήταν τελείως άδειος και αυτός τα άπλωσε παντού. Ας περιμένουμε κανα διμηνο ακόμα που θα βάλει και άλλες φωτογραφίες και βλέπουμε..
 

Cre1974

Member
Καλημέρα σύντροφοι, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και για τις απόψεις σας. Η αλήθεια είναι ανάμεσα σε αυτά που περιγράφετε και οι δύο, δηλαδή είχα όντως περιορισμένο μπατζετ και όντως τα μοσχεύματα τα διέσπειρα σε όλη την περιοχή και αυτό ήταν μια συνειδητή απόφαση. Από την άλλη στην χερλαιν (την οποία μου την σχεδιάσανε) είχαμε πει να βάλουμε κοντά στα 40 μοσχ/εκ2 στην πρώτη γραμμή και στη συνέχεια να βαίνουν μειούμενα. Αν δείτε τις αρχικές φωτογραφίες κάπου εκεί πρέπει να πήγαμε, το αν έχουν βγει όλα ή όχι είναι ένα θέμα το οποίο θα περιμένω να το κρίνω στο 10μηνο. Αυτό που έχει σημασία παίδες είναι ότι με πραγματικά λίγα χρήματα έφτιαξα τη διάθεσή μου και ανανέωσα τη ζωή μου και υπό αυτή την έννοια δεν μετανιώνω καθόλου και για τίποτα. Όπου βρεθώ και όπου σταθώ λέω ότι είναι τα καλύτερα χρήματα που έχω δώσει ποτέ και προτρέπω τον καθένα σας να μην το σκεφτεί, να διαλέξει ποια κλινική του κάνει και να προχωρήσει, μιλάμε για πραγματικά μεγάλη και όμορφη αλλαγή.
 

montecristo

Well-Known Member
Καλημέρα σύντροφοι, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και για τις απόψεις σας. Η αλήθεια είναι ανάμεσα σε αυτά που περιγράφετε και οι δύο, δηλαδή είχα όντως περιορισμένο μπατζετ και όντως τα μοσχεύματα τα διέσπειρα σε όλη την περιοχή και αυτό ήταν μια συνειδητή απόφαση. Από την άλλη στην χερλαιν (την οποία μου την σχεδιάσανε) είχαμε πει να βάλουμε κοντά στα 40 μοσχ/εκ2 στην πρώτη γραμμή και στη συνέχεια να βαίνουν μειούμενα. Αν δείτε τις αρχικές φωτογραφίες κάπου εκεί πρέπει να πήγαμε, το αν έχουν βγει όλα ή όχι είναι ένα θέμα το οποίο θα περιμένω να το κρίνω στο 10μηνο. Αυτό που έχει σημασία παίδες είναι ότι με πραγματικά λίγα χρήματα έφτιαξα τη διάθεσή μου και ανανέωσα τη ζωή μου και υπό αυτή την έννοια δεν μετανιώνω καθόλου και για τίποτα. Όπου βρεθώ και όπου σταθώ λέω ότι είναι τα καλύτερα χρήματα που έχω δώσει ποτέ και προτρέπω τον καθένα σας να μην το σκεφτεί, να διαλέξει ποια κλινική του κάνει και να προχωρήσει, μιλάμε για πραγματικά μεγάλη και όμορφη αλλαγή.
Καλή συνέχεια φίλε και κράτα μας ενήμερους με την εξέλιξή σου. Το ότι έχει ανέβει πολύ η ψυχολογία με την αλλαγή στην εμφάνισή σου ειναι πολύ θετικό και ακόμα έχεις μερικούς μήνες μέχρι να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα σου, οπότε μόλις ολοκληρωθεί θα είσαι ακόμα περισσότερο ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Cre1974

Member
Χαιρετώ ολόκληρη την ομάδα και εύχομαι καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το νέο έτος.

8 μήνες μετά εμένα ο Άι Βασίλης μου έφερε για δώρο μαλλάκια, αλλά η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα λίγααα ακόμααα… Κακώς τελικά που δεν επέλεξα εξ αρχής τη διήμερη συνεδρία που μου είχαν προτείνει, ώστε να βάλω πάνω από 3.000 μοσχεύματα. Πίστευα όμως ότι και με αυτά θα ήμουν σούπερ και βέβαια το οικονομικό είχε παίξει το ρόλο του... Αποδείχθηκε τελικά ότι αυτοί είχαν δίκιο και εγώ άδικο. Σε κάθε περίπτωση ήδη αυτό που βλέπω μου αρέσει, είναι εντελώς φυσικό ως αποτέλεσμα και μου έχει αλλάξει τελείως την ψυχολογία. Νομίζω ότι τώρα που έχω μαζέψει κάποια χρήματα θα μπω και θα τελειώσω ότι ξεκίνησα πριν από κάποιους μήνες, βάζοντας άλλα 1500-2000 μοσχεύματα. Άγιε Βασίλη με ακούς για το 2023 άλλα 1500 μοσχ (τουλάχιστον);;; Όπως κάθε φορά συγκριτικές του πριν με του μετά και αυτή τη φορά οι μετά σε φουλ ήλιο για να φανούν όλες οι λεπτομέρειες (υπό κανονικό φωτισμό φαίνονται καλύτερα). Υγεία και ευτυχία σε όλους και ότι ποθείτε!!!!
 

Συνημμένα

  • aristera.jpg
    aristera.jpg
    366.6 KB · Προβολές: 302
  • mprosta.jpg
    mprosta.jpg
    436.2 KB · Προβολές: 307
  • piso.jpg
    piso.jpg
    213.4 KB · Προβολές: 302
  • skymenos mprosta.jpg
    skymenos mprosta.jpg
    311.9 KB · Προβολές: 285
  • IMG_20221225_163148.jpg
    IMG_20221225_163148.jpg
    549.1 KB · Προβολές: 279
  • IMG_20221225_163356.jpg
    IMG_20221225_163356.jpg
    670.2 KB · Προβολές: 263
Μπλουζα