Comb, dr hasson, fut, 5400 graft, 31/3/2009

bz

New Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

διότι ΚΩΝ/ΝΕ δεν είναι ολες οι περιπτώσεις ίδιες . Κάποιος που θα βάλει τις ίδιες τρίχες , στον ίδιο γιατρό , αλλά θα έχει λεπτή ίσια τρίχα , κάτασπρο δέρμα και μαύρη τρίχα , φυσικά μεγάλο μέτωπο , δεν φαίνεται καλός με το συγκεκριμένο χτένισμα , έχει ψηλότερο norwood , θέλει πλήρη κάλυψη ( αλλιώς προτιμά την ξούρα , υπάρχουν πολλοί τέτοιοι ) αν περιμένει το αποτέλεσμα του comb θα απογοητευτεί . Δεν πρέπει να το ξέρει εξ αρχής ;;;;;

Επαναλαμβάνω δε για μια ακόμα φορά οτι το αποτέλεσμα του comb φαίνεται πράγματι εξαιρετικό , αλλά κατ εμέ οι συγκεκριμένες φωτογραφίες δεν είναι απολύτως επαρκείς για να κρίνουμε με σιγουριά . Βασικά ποτέ οι φωτογραφίες δεν είναι επαρκείς ,. Δεν είναι μομφή κατά του comb αυτό . Δεν υπονοώ τίποτα . Είμαι απολύτως ξεκάθαρος . Πιστεύω δε οτι και ο ίδιος ο comb θα συμφωνήσει μαζί μου . Ελπίζω οτι θα αφήσει ένα σχόλιο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

comb

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

bz

Eχεις δίκιο σε όλα όσα αναφερεις. Όλα αυτά είναι παράγοντες που πρέπει κανείς να λάβει υπόψην του πριν προχωρήσει σε μεταμόσχευση, γι'αυτό και είναι καλό να δει κανείς από κοντά μεταμοσχευμένους ωστε να καταλάβει ακριβώς περι τίνος πρόκειται.

Η τρίχα η δικιά μου βοηθάει σε κάλυψη, ενώ υστερεί σε φυσικότητα(χωρίς να φαίνεται κάτι) και γενικά το μαλλί μου δεν είναι πυκνό, ΔΕΙΧΝΕΙ πυκνό και βέβαια τα οσα ανέφερες βοηθούν στην κάλυψη. Γενικά καθένας είναι διαφορετικός και το αποτέλεσμα του ενός δεν καθορίζει το αποτέλεσμα του άλλου.

Τωρα όσον αφορά εμένα, η hairline είναι αρκετά ψηλά αλλά εγώ ήμουν έτσι από μικρός οπότε ταιριάζει στο πρόσωπό μου. Το μπροστά και πάνω μαλλι σε γενικέ γραμμές είναι αρκετά πυκνό ωστε οπτικά να έχω μια πυκνότητα κοντά στην πλήρη(ανάλογα και τισ συνθήκες) ωστόσο το crown μου είναι εμφανώς αραιό αλλά έχει κάλυψη. Ετσι με το χτένισμα προς τα πίσω και ελάχιστη χρήση concealer(δεν το χρησιμοποιώ ποτέ όταν συναντώ κόσμο από το forum) έχω ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα και εκεί.

Οι φωτογραφίες που έχω ανεβάσει γενικά θεωρώ οτι αντιπροσωπεύουν αυτό που βλέπω εγω στο καθρέφτη και αυτό επιδιώκω κάθε φορά. Θ βγάλω και καινουργιες τώρα που είμαι σχεδόν στα δυο χρόνια.

Γενικά θα ήθελα να κάνω και μια δεύτερη μεταμόσχευση έτσι ώστε να μεγιστοποιηθεί το αποτέλεσμά μου και πιστεύω οτι κάποια στιγμή θα την κάνω.

Πάντως πολλοί από το φόρουμ με έχουν συναντήσει από κοντά και γενικά νομίζω έχουν εντυπωσιαστεί από το αποτελεσμα μου. Πιστεύω οτι η πραγματικότητα μου με τις φωτογραφίες που έχω ανεβάσει, σε γενικές γραμμές συμπιπτουν.
 

mindtrapper

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

Τον comb τον έχω δει και από κοντά και πράγματι είναι εντυπωσιακό αποτέλεσμα ειδικά όταν βλέπεις και το πριν. Είναι τρομερή αλλαγή. Την ημέρα που τον είδα εγώ (δεν ξέρω αν έχει αλλάξει μάκρος ή look γενικά) του πήγαινε το στυλ που τα είχε με το πρόσωπο του και τις αναλογίες του γενικά. Προσωπική μου άποψη είναι ότι για να πλησιάσει το τέλειο θέλει άλλη μια για κατέβασμα στους κροτάφους κυρίως. Το crown του εμένα δε μου βάρεσε καθόλου άσχημα, είναι και ανοιχτόχρωμος και δεν κάνει πολύ contrast. Ότι περισσέψει εκεί δηλαδή.

Comb θα είναι ο Wong Λονδίνο τον Μάη; Σκέφτομαι να περάσω καμιά βόλτα αφού δεν ταίριαζε το πρόγραμμα για Hasson στην Ρώμη. Πιστεύεις θα μπορέσει να μου δώσει μια καλύτερη εικόνα για το πόσα grafts θα μπορούσαν να βγουν αν με δει από κοντά;
 

bz

New Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

Comb σε ευχαριστώ για την απάντηση και θελω να τονίσω για μια ακόμα φορά οτι εκτιμώ πολύ την ειλικρίνειά σου .

Ελπίζω να σε δω και από κοντά κάποια στιγμή
 

comb

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

mindtrapper, αυτό είναι το πρόγραμμα, μόλις οριστικοποιηθούν οι ημερομηνίες θα το ποστάρω. Σίγουρα είναι καλό να σε δει ο γιατρός από κοντά για να σου πει ακριβώς τι μπορεί να πετύχει.

bz

Εγώ πάντα προσπαθώ να περιγράψω τα πράγματα όπως είναι. Όσο για τη συνάντηση να κανονίσουμε κάποια στιγμή.
 

bz

New Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

Αν καταλαβα καλά ο Βόνγκ θα είναι Λονδίνο το Μάη ; Αν είναι στο πρώτο δεκαήμερο ίσως να ενδιαφέρομαι και εγώ
 

best1210

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

παραθετω ενα αντιστοιχο περιστατικο με comb που εγινε στου hasson!
pb_front_0b284d0c.jpg

pb_tilt_0e80e29a.jpg

pb_back_16c03289.jpg


σε 2 συνεδριες εγινε!!το αποτελεσμα ειναι ΤΡΟΜΕΡΟ!!!!
 

best1210

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

παραθετω κ αλλες απιστευτες επεμβασεις!

hair-transplant-dn1.jpg

patient4-hair1-large.jpg

patient4-hair2-large.jpg



bobman_front_e0092a2f.jpg

bobman_front_down_fb13bf49.jpg

3.40.jpg

4.39.jpg

1.42.jpg

3.35.jpg
 

bz

New Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

Οι φωτογραφίες είναι όντως εντυπωσιακές .

Best έχεις περισσότερες λεπτομέρειες ; ( αριθμός grafts , αριθμός τριχών , strip ή fue και πόσες επεμβάσεις ανά περίπτωση )

Και τώρα στο κλασσικό μου δεκάλεπτο γκρίνιας ας πιάσω τον πρώτο ( αυτόν που καραφλός μοιάζει με τον Τόνυ Σοπράνο ) .Έχει και μεγαλύτερο Norwood άρα πιο δύσκολ περίπτωση . Στην "πρίν" φωτογραφία το χρώμα του δέρματος και των μαλλιών είναι λιγότερο ευνοικά σε σχέση με το μετά . Τυχαίο ; Πιθανόν ....

Στη περίπτωση του δεύτερου το έχουν ελαφρώς ξεφτιλίσει , από σκουροκαστανός πρίν έχει βγεί πλατινέ.
 

best1210

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

οι φωτογρα;φιες ειναι εντυπωσιακες αλλα επειδη ειναι κ τα βιντεο εντυπωσιακα σου παραθετω τα βιντεακια που κατ εμε ειναι ο καθρεφτης της εκαστοτε δουλειας..
Bobman - Hair Transplant 2 Results - Hasson & Wong

k εδω φωτο απ τον πρωτο..πρεπει συνολικα να εβαλε καμια 10ρια χιλιαδες ο πρωτος σε 2 συνεδριες αν θυμαμαι καλα..

Futzy_8%20month_%20front.jpg

Futzy_8%20month_side2.jpg

Futzy_8%20month_%20top.jpg

Futzy_8%20month_%20back.jpg


ο καθενας μπορει να γκρινιαξει οσο θελει κ καλα κανεις αλλωστε..
κατ εμε ομως σε τετοιες κλινικες η λαμογια εχει πολυ μικρο ποσοστο επαληθευσης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

comb

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

Εντυπωσιακά όλα τα αποτελέσματα που πόσταρες, αλλά να αναφέρω οτι είναι όλα 2 συνεδρίες. Ο πρώτος πάνω από 10000 μοσχεύματα, ο δεύτερος 5μιση χιλιάδες(παλιό περιστατικό, τότε οι 5000 σε μια ήταν αδύνατο) και ο τρίτος περίπου 8500 σε δυο συνεδρίες.
 

comb

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

Όπως έχω ξαναπεί, ποτέ δε θα πετύχει κάποιος την original πυκνότητα ακόμα και με 10000 μοσχεύματα. Κατά συνέπεια πολλοί ασθενείς μπορεί να προσπαθούν να βελτιώσουν την οπτική πυκνότητα είτε με χτενισματα, είτε με αλλαγές στο μήκος, είτε με βάψιμο.

Τωρα για το αν αυτές είναι οι καλύτερότερες επεμβάσεις είναι σχετικό. Νομίζω οτι υπάρχουν online πάρα πολλά ακόμα περιστατικά, εξίσου αν όχι και περισσότερο εντυπωσιακά. Δείτε εδώ για πάνω από 100 αποτελέσματα:

http://www.youtube.com/user/tomzilla1#p/c/15F45E3412965E26
 

best1210

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

συμφωνω με comb.υπαρχουν κ αλλα εξαιρετικα αποτελεσματα.
τωρα οσον αφορα την πυκνοτητα,ανθρωπος με απολυτα υγιες μαλλι σε καμια περιπτωση δεν εχει την απαιτηση να ειναι σαν 10 χρονο παιδακι.
τι θελω να πω?ας πουμε στις παραπανω περιπτωσεις θεωρω οτι η πυκνοτητα ειναι παρα πολυ καλη.
δεν ειναι η ΜΕΓΙΣΤΗ(ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ) αλλα τα μαλλια αυτα δεν τα λες ουτε αραια ουτε κατι τετοιο.
βλεπεις οτι οι ανθρωποι πηγν καραφλοι κ τωρα σκεφτονται τι στυλ τους παει.
τρελη διαφορα.
ο τυπας που τα βαψε ισως ηθελε να "δωσει" την εικονα του τελειου αν κ στην φαση που τα εχει ξαναβαψει σε οχι τοσο πλατινε χρωμα (αν δειτε τις φωτο που βαλα) παλι εχει σουπερ εικονα.
ο πρωτος που εχει το φυσικο του χρωμα τι αλλο να πεις?τουμπανο εγινε κ φαινεται κ σε βιντεο που εχει κ στο σαιτ του ο χασον στην προκειμενη περιπτωση.
 

g-tsak

New Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

παιδια, λεφτά να υπάρχουν και όλα γίνονται!!! :D
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

Γεια σου comb, καταρχας συνχαρητηρια και απο μενα. επειδη ειμαι στο κατωφλι τωρα του nw6 nw5+ δεν μπορω να καταλαβω ακριβως . και λεω στο κατωφλι γιατι αναλογα με τις εποχες του χρονου και την παροδικη χρηση minoxidil υπαρχει μεγαλη διαφορα . θα επυθημουσα οποτε εισαι διαθεσιμος να σε συναντουσα απο κοντα . Ενα αλλο θεμα ειναι σχετικα με την φινα . ο κυριος λογος που ειναι απαραιτητη η φινα ? μετα την επεμβαση . πραγματικα φαινεται να γινετε πολυ καλη δουλεια στην κλινικη αυτη . απλα τα αλλα παραδειγματα των παιδιων του site ειναι με σαφως μικροτερο nw απο σενα και δεν εχω πολλα παραδειγματα .. εγω ειμαι σχεδον σαν το δικο σου .πριν το χειρουργειο ..απλα υπαρχουν ακομα αδυνατισμενοι θυλακες και τριχες
 

bz

New Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

g tsak δυστυχώς τα λεφτά δεν φτάνουν . Πρέπει να σου περισσεύουν και τρίχες .
 

g-tsak

New Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

έχεις ένα δίκιο στα γραφόμενα σου bz.... αντε να δούμε μπας και ο xDante κάνει τίποτα με το οξυζενέ!
 

immortale

New Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

File mou eimai kainourgios sto forum kai etyxe na do tis photo pou anevases, pragmatika entyposiaka apotelesmata.
Tha mporouses na mou peis se parakalo pos akrivos ginetai h epmvash? prosopika eimai 3V kai exo mia arketa emfanh araiosh se olo to pano meros tou kefaliou. pos mporei na antimetopistei auto me mia tetoia epemvash?h emfyteush ginetai ksexorista gia kathe trixa? an kapoios exei araiosh 1-2 xronia meta to peras ths epemvaseos de tha ksanaexei logika ek neou araiosh toulaxiston sta ypoloipa mallia? ti tha apotrepsei tn trixoptosh sta mallia pou logika tha epeftan?tha prepei na ksanakanei allh epemvash h' tha prepei na pairnei gia mia zoh minox kai finesterini?
Tha mporouses na mou peis to kostos mia tetoias epemvaseos ?

s euxaristo
 
Μπλουζα