Comb, dr hasson, fut, 5400 graft, 31/3/2009

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

NGL είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1474.msg25196#msg25196 date=1265587153]
μα ναι φιλε ngl το καταλαβαμε και αυτο λεμε....το crown φαινεται οτι εχει υποστει μια μικρη αραιωση...που να ηξεραν ομως οτι δεν θα συνεχιστει.....

καλα μην τρελλαινεσαι... :mad:
[/quote]

οχι φιλε δεν τρελαινομαι.... ;D :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

giannis13 είπε:
οχι φιλε δεν τρελαινομαι.... ;D :p

γιαννη εμενα αυτο που μου κανει την μεγαλυτερη εντυπωση ειναι ποσο πυκνα και κλειστα φαινονται τα μαλλια απ το πλαι.απο πανω ακομα και ατομα που δεν ειχαν ποτε τριχοπτωση μπορει να φαινεται οτι εχουν κενα αναλογα με το πως τους εχει κατσει το χτενισμα..
επισης τα βρεγμενα μαλλια οσο κι αν αυτο φαινεται παραλογο ,πολλες φορες δημιουργουν την ψευδαισθηση οτι δεν υπαρχει τριχοπτωση.κι αυτο γιατι ειναι δυσκολοτερο να δεις που ειναι τα πραγματικα κενα..
 

kabamarou

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

Πάντως comb όταν μπορέσεις βάλε και μια φώτο σου με έντονο φωτισμό και βρεγμένο μαλλί να μας φύγει η περιέργεια
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

NGL είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1474.msg25204#msg25204 date=1265588289]
οχι φιλε δεν τρελαινομαι.... ;D :p

γιαννη εμενα αυτο που μου κανει την μεγαλυτερη εντυπωση ειναι ποσο πυκνα και κλειστα φαινονται τα μαλλια απ το πλαι.απο πανω ακομα και ατομα που δεν ειχαν ποτε τριχοπτωση μπορει να φαινεται οτι εχουν κενα αναλογα με το πως τους εχει κατσει το χτενισμα..
επισης τα βρεγμενα μαλλια οσο κι αν αυτο φαινεται παραλογο ,πολλες φορες δημιουργουν την ψευδαισθηση οτι δεν υπαρχει τριχοπτωση.κι αυτο γιατι ειναι δυσκολοτερο να δεις που ειναι τα πραγματικα κενα..
[/quote]

ναι δεν θα διαφωνησω....εγω πραγματικα εχω μεινει εκπληκτος με αυτο το αποτελεσμα.....ειναι πραγματικα κατι παραπανω απο πολυ καλο....
 

comb

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

πολλες φορες δημιουργουν την ψευδαισθηση οτι δεν υπαρχει τριχοπτωση.κι αυτο γιατι ειναι δυσκολοτερο να δεις που ειναι τα πραγματικα κενα..

ισχύει αυτό

Πάντως comb όταν μπορέσεις βάλε και μια φώτο σου με έντονο φωτισμό και βρεγμένο μαλλί να μας φύγει η περιέργεια

οκ, αναμείνατε
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

καλως....παω νανι κλαμπ μαγκες :p :p :p...τα λεμε...καληνυχτα...
 

michalisGTi

New Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

Γεια χαρά σε όλους! γράφω για πρώτη φορά ενώ διαβάζω καιρό το forum! θα ήθελα να σε ρωτήσω comb πρώτον αν μίλησες με Dr Hasson σχετικά με το αν τα εμφυτευμένα μαλλιά στην πύκνωση επηρεάζουν τα φυσικά λόγω απαίτησης σε αίμα, δεύτερο: αν βάλεις μαλλιά και ξαναχρειαστείς θα πρέπει να ξαναπάς Καναδα?,τρίτον τα λουσίματα και γενικά την προσοχή μετα απο την μεταμόσχευση στην Ελλάδα ποιος την κάνει(γιατί δεν μπορείς να μείνεις 1 μήνα Καναδά) και τέλος το κόστος περίπου για 3500 grafts και περίπου τα έξοδα για το ταξίδι! ευχαριστώ πολύ σε όποια απο αυτα και αν απαντήσεις και sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλα ξέρεις... ;)
 

NGL

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

michalisGTi είπε:
Γεια χαρά σε όλους! γράφω για πρώτη φορά ενώ διαβάζω καιρό το forum! θα ήθελα να σε ρωτήσω comb πρώτον αν μίλησες με Dr Hasson σχετικά με το αν τα εμφυτευμένα μαλλιά στην πύκνωση επηρεάζουν τα φυσικά λόγω απαίτησης σε αίμα, δεύτερο: αν βάλεις μαλλιά και ξαναχρειαστείς θα πρέπει να ξαναπάς Καναδα?,τρίτον τα λουσίματα και γενικά την προσοχή μετα απο την μεταμόσχευση στην Ελλάδα ποιος την κάνει(γιατί δεν μπορείς να μείνεις 1 μήνα Καναδά) και τέλος το κόστος περίπου για 3500 grafts και περίπου τα έξοδα για το ταξίδι! ευχαριστώ πολύ σε όποια απο αυτα και αν απαντήσεις και sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλα ξέρεις... ;)

γεια σου φιλε!
πρωτα διαβασε ολο το θεμα απ την αρχη,υπαρχουν ολα οσα θες να ρωτησεις μεσα αναλυτικα..
μετα στειλε ενα μηνυμα στο mail του comb για οτιδηποτε αλλο..
γρηγορα σχετικα με τις ερωτησεις σου.
1.αν χρειαστεις επιπλεον τριχοθυλακια θα πρεπει να ξαναπας.
2.την δευτερη μερα μετα την επεμβαση θα σε λουσουν στην κλινικη..καλο 2-3 λουσιματα θα ειναι να τα κανεις εκει..μετα σου λενε πως θα λουζεσαι και εισαι οκ.ειναι πολυ απλο κι ευκολο..
κατι που δεν ρωτησες,αλλα καλο ειναι να ξερεις ειναι οτι τους χειρουργικους συνδετηρες θα τους βγαλεις στην ελλαδα σε καποιον γιατρο ή θα στις βγαλει καποιος δικος σου σπιτι..
3.το συνολικο κοστος του ταξιδιου κατα προσεγγιση για 3.500 grafts ειναι περιπου 16.000 u.s. $.
 

michalisGTi

New Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! ...μάλλον τρίχα τρίχα μου ακούγεται πιο λογικό! :chinscratch να'σαι καλα πάντως!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

ναι αλλα εχει αρκετα μειονεκτηματα η fue....αξιζει μονο για καποιον που εχει μικρο προβλημα και δεν εχει βαρυ ιστορικο δηλαδη δεν θα παει <nw4
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

ΜichalisGTI, μόλις το είδα και πρέπει να πω οτι ο NGL έκανε τη δουλειά μου για μένα, όπως ακριβώς στα είπε. Για ό,τι άλλο θέλεις να μάθεις με ρωτάς είτε εδώ είτε με μαιλ.

Πάντως συνέχισε την έρυνα στο φόρουμ, υπάρχουν πάρα πολλές πληροφορίες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

πολυ καλο αποτελεσμα comb ;)
 

LOK

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

Συγχαρητήρια Comb, πολύ καλό αποτέλεσμα.
(Κάνε καμια έκπτωση ρε Hasson και σε εμάς τους φτωχούς να χαρούμε λιγάκι...!) :)
 

bz

New Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

comb φαίνεται πολύ καλή δουλεία

Θα ήθελα να δω και φωτό από crown (απο πάνω και πίσω ) , ολοπρόσωπη ανφάς φωτό (με αλλοιωωμένα αν θές τα χαρακτηριστικά - μάτια , μύτη , στόμα αλλά κάτω από τα φρύδια και όχι το περίγραμμα του προσώπου , είναι πανεύκολο με οποιοδήποτε επεξεργαστή φωτογραφίας ) , καθώς και φωτό με τα μαλλιά χτενισμένα όχι στο πλάι αλλά κάθετα στο μέτωπο .

Συγνώμη αν ζητάω υπερβολικά πράγματα
 

best1210

Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

εβλεπα ξανα τα αποτελεσματα σου comb και πραγματικα εχω μεινει αφωνος.
εξαιρετικο αποτελεσμα...αλλος ανθρωπος πραγματικα.

εγω δεν θελω ουτε φωτο με μαλλια προς τα κατω,προς το πλαι η δεν ξερω κ εγω τι..
μια ερωτηση...αυτοι που σε γνωριζαν κ σε ειδαν μετα απο καιρο κ δεν ξεραν για την μεταμοσχευση τι ειπαν?????
σε αναγνωρισαν??
 

bz

New Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

Comb , εγώ δεν θα σε ρωτήσω αν σε γνωρίζουν οι φίλοι σου , αν άλλαξες φωτογραφία στο διαβατήριο ή αν σου επιτέθηκε ο σκύλος σου που δεν σε γνώρισε ;)

Θυμάσαι μήπως να μου πέις πόσες τρίχες έβαλες ; ( οχι γκραφτς )

και

Θα σε ενδιέφερε να τα πούμε από κοντά κάποια στιγμή και να τις συγκρίνουμε ; ( τις ... μεταμοσχέυσεις μας ;D) .
 

bz

New Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

Εχοντας παρακολουθήσει τη συμμετοχή του comb στο φόρουμ πρέπει να πω οτι εκτιμώ τις γνώσεις και την ειλικρίνειά του .

Το αποτέλεσμα που παρουσιάζει στις φωτογραφίες φαίνεται όντως πολύ καλό . Θα ήθελα να κάνω κάποιες παρατηρήσεις διότι πιστεύω οτι πολλοί θα "ψηθούν"( με την καλή έννοια ) να σκεφτούν τη μεταμόσχευση από τις φωτό αυτές . Θα ήθελα πολύ να έχω και τη γνώμη του ιδίου του comb

1 ) Το μαλλί του comb φαίνεται σπαστό , πράγμα πολυ θετικό όταν κάνεις μεταμόσχευση . Το σπαστό μαλλί δίνει καλύτερη πυκνότητα και συνήθως έχει πιο χοντρή τρίχα . Διπλασιάζοντας τη διάμετρο της τρίχας , τετραπλασιάζεις την πυκνότητα !!!

2 ) Δεν υπάρχει πολύ έντονη αντίθεση ανάμεσα στο χρώμα δέρματος και μαλλιού , πράγμα που επίσης προσθέτει στην εικόνα της πυκνότητας .

3 ) Δεν μπορώ να καταλάβω από τις φωτογραφίες σε ποιό ύψος ακριβώς έχει τοποθετηθεί η hairline . Γι αυτό και ζήτησα την ολοπρόσωπη φωτογραφία .

4 ) Το ίδιο ισχύει και για την πυκνοτητα στο crown .Ο ίδιος βέβαια έχει παραδεχτεί οτι είναι αραιος , αν θυμάμαι καλά . O comb είναι norwood 5 ,αυτό σημαίνει οτι τα πίσω και πλάγια μαλλιά έχουν παραμείνει αρκετά ψηλα . Το πίσω μέρος του κεφαλιού και του crown είναι πραγματική καταβόθρα grafts όσα και να βάλεις....

5 ) Το χτένισμα του comb είναι το ιδανικό για να δίνει την αίσθηση πυκνότητας μετά από μεταμόσχευση . Πιο μακριά τα πάνω μαλλιά , χωρίστρα στο πλάι και πατημένα κάτω . Είναι ένα χτένισμα που πρέπει και να σου πάει , αλλιώς..... Σε εμένα για παράδειγμα φαίνεται άθλιο , γι αυτό και προτιμώ να τα ρίχνω στο μέτωπο ( σε στυλ αφέλειες ) κι ας χάνω σε πυκνότητα ( εδώ βοηθούν και τα κονσίλερ ) .


Αυτά τα ολίγα....
 

ΚΩΝ/ΝΟΣ

New Member
Απ: Comb, μεταμόσχευση με Dr Hasson, 5400 grafts, φωτογραφίες στους

το αποτέλεσμα μιλάει από μονό του bz
δεν καταλαβαίνω γιατί ζητάς όλα αυτά
 
Μπλουζα