Comb, dr hasson, fut, 5400 graft, 31/3/2009

geofish

New Member
Απ: comb, νεες φωτογραφίες, 9 μήνες

NGL είπε:
[quote author=geofish link=topic=1343.msg22862#msg22862 date=1262778214]
Ο λόγος που το λέω να το κάνεις και αυτό ισχύει και να είχες και πριν κανονικά μαλλιά, ότι έχεις μεγάλο μέτωπο και ρίχνοντας τα μπροστά το μειώνεις.
Άποψη μου πάντα.

geo,οσο μεγαλωνεις παραξενευεις μου φαινεται... :D
[/quote]

Χαχαχα
Μη το γελάς μου το λένε οι φίλοι μου και η γυναίκα μου.
Περά από την πλακά όμως, αυτή η παραξενιά με γλύτωσε πριν 10 χρόνια από τους χασάπηδες της D** , εκνευρίζοντας τον πωλητή με τα αποτελέσματα που μου έδειχνε προσπαθώντας να με πείσει ότι ήταν φυσικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: comb, νεες φωτογραφίες, 9 μήνες

geofish είπε:
Περά από την πλακά όμως, αυτή η παραξενιά με γλύτωσε πριν 10 χρόνια από τους χασάπηδες της D** , εκνευρίζοντας τον πωλητή με τα αποτελέσματα που μου έδειχνε προσπαθώντας να με πείσει ότι ήταν φυσικά.

σωστοοος...... ;)
εξαλλου τωρα αρχιζει για μας η ζωη ρε φιλε... :grandpa:
 

comb

Member
Απ: comb, νεες φωτογραφίες, 9 μήνες

karvelas, σ' ευχαριστώ, σε μια φορά έγινε η μεταμόσχευση.

geofish, συμφωνώ μαζί σου, αν και πάντα είχα μεγάλο μέτωπο, το κάνω μερικές φορές και αυτό το χτένισμα, αλλά νομίζω τώρα θα τα αφήσω να μακρύνουν αρκετά.
 

max_os

New Member
Απ: comb, νεες φωτογραφίες, 9 μήνες

Κατά τη φάση της ανάπτυξης , μιλώ για τις ανάπτυξη τριχών στα μεταμοσχευμένα θυλακία, είχες τπτ φαγούρα? ισως κατι σαν "ιδέα" ερεθισμού?
 

comb

Member
Απ: comb, νεες φωτογραφίες, 9 μήνες

max_os, δε θα έλεγα οτι είχα κάτι το ιδιαίτερο, κάποια σπυράκια μόνο τα οποία "πονούσαν" λιγάκι αλλά όχι πολλά. Εχω ακούσει άλλους που είχαν αρκετά.
 

max_os

New Member
Απ: comb, νεες φωτογραφίες, 9 μήνες

αρχικά ξέχασα να πώ - είμαι πάνω στο δίμηνο. Δεν έχω κατι ιδιαίτερο σε ερεθισμό αλλά μόνο αυτή η φαγούρα και αυτή ώρες ώρες. Κάποιες μέρες πετάω κανένα σπυράκι , δεν πονάει και όταν περνάει από "πίσω" του φαίνεται μια νέα τρίχα (χαρά εγώ!)
 

hairevival

New Member
Απ: comb, νεες φωτογραφίες, 9 μήνες

comb γεια χαρα και καλη χρονια! Καλη χρονια και σε ολους!

Comb θα ηθελα να ρωτησω, αν εγω θελω να κανω σχετικα κοντο κουρεμα, ποσο κοντο μπορει να ειναι αυτο ωστε η ουλη πισω να μη φαινεται ? (ας υποθεσουμε οτι εχω παει σε hasson wong). Εχεις καμια photo να μου δειξεις κουρεμα?
 

comb

Member
Απ: comb, νεες φωτογραφίες, 9 μήνες

Κοίταξε δεν υπάρχει κανόνας για να σου πω σίγουρα. Εγώ παντως τα κούρεψα χθες σχετικά κοντά και δεν υπάρχει ούτε υποψία, όπως και ο Πάνος που τα έκοψε πολύ κοντά. Τώρα αυτό δε σημαίνει οτι θα είναι το ίδιο για όλους, αλλά γενικά οι ουλές συνήθως είναι αρκετά λεπτές.

Θα βάλω φωτο το βράδυ.
 

hairevival

New Member
Απ: comb, νεες φωτογραφίες, 9 μήνες

comb είχα δει έναν στο λεωφορείο και είχε μια τεράστια ουλή ρε φίλε , και έπαθε η ψυχή μου.
1. Η ουλή πόσο καιρό μετά την επέμβαση σταθεροποιείται στο ελάχιστο δυνατό μέγεθός της;
2. Ο Hasson εμπιστεύετε τεχνικές αφαίρεσης ή περαιτέρω λέπτυνσης της εναπομείνουσας ουλής;
 

comb

Member
Απ: comb, νεες φωτογραφίες, 9 μήνες

Και εγώ έχω δει πολλούς τέτοιου hairevival και ελιναι κρίμα. Το χειρότερο είναι οτι έχουν τις ουλές και δεν έχουν ούτε μαλλιά.

1. Αν δεν πλατύνει(stretch) στους πρώτους μήνες μέχρι να επανέλθει η ελαστικότητα του δέρματος, είσαι οκ. Με τον καιρό βελτιώνεται συνήθως.

2. Η βασική τεχνική είναι να αφαιρεθεί η ουλή μόνο(χωρίς νέα μοσχεύματα) και να ξαναραφεί και συνήθως έχει καλό αποτέλεσμα.
 

NGL

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

comb ,με την μινοξιδιλη πως τα πας?την ξεκινησες και την μειωσες απ οτι εχω καταλαβει..σκοπευεις να την σταματησεις καποια στιγμη?side effects ειχες?
επειδη εμενα ειναι το δερμα αρκετα ευαισθητο ακομα,ειδα ολα τα sides μαζι (πρηξιμο κτλ) και την σταματησα.ασε που καταλαβαινα οτι μου τραβαγε το δερμα...πισω και πλαγια..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

[quote author=heyya link=topic=721.msg23931#msg23931
???τι εννοείς;
όντως γινόταν ή απλά ένιωθες έτσι;
[/quote]

απ το πρηξιμο ετσι καταλαβαινα...
 

comb

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

NGL, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη μινοξιδίλη ουτε ποτέ είχα. Στην αρχή της τριχόπτωσης με είχε βοηθήσει πολύ αλλά βλακωδώς δεν τη συνέχισα. Μετά τη μεταμόσχευση(1.5 μήνα μετά), ήμουν πολύ συνεπής στην εφαρμογή(πρωί-βράδυ). Τώρα τη μείωσα σε 1 φορα μόνο το βράδυ, με τη λογική οτι δεν περιμένω πια κάτι ιδιαίτερο, απλά σαν μια εξτρα θεραπεία. Δε νομίζω οτι θα τη σταματήσω ποτέ.
 

NGL

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

οκ φιλε...
παιζει να σου εδωσε και αυτη γρηγορο growth...
 

NGL

Member
Απ: Μεταμὀσχευση στο Βανκούβερ με τον Dr Hasson - Φωτογραφ

regain 5% απ το φαρμακειο δεν χρησιμοποιουσες?
 

sovagg

New Member
Απ: comb, νεες φωτογραφίες, 9 μήνες

comb είπε:
2. Η βασική τεχνική είναι να αφαιρεθεί η ουλή μόνο(χωρίς νέα μοσχεύματα) και να ξαναραφεί και συνήθως έχει καλό αποτέλεσμα.

Ξερεις καποιον πλαστικο στην Ελλαδα που να μπορει να το κανει αυτο με καλο αποτελεσμα??
 

comb

Member
Απ: comb, νεες φωτογραφίες, 9 μήνες

Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποιον να σου προτείνω.

Πάντως εγώ θα το έκανα μόνο σε γιατρό που κάνει μεταμοσχεύσεις με τη λογική οτι γνωρίζει τις συγκεκριμένες ουλές καλύτερα αλλά και μπορεί να σου μεταφυτεύσει πιθανόν μοσχεύματα(λίγα) που μπορεί να προκύψουν αντι να τα πετάξει στα σκουπίδια.
 
Μπλουζα