Charalambos, FUE, 4031g, 25-26/02/21

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Καλή φύτρωση φίλε! Τα υπόλοιπα περί ικανότητας της γιατρού τα έχουμε αναφέρει πολλές φορές στο παρελθόν, πλέον είναι δεδομένη η επιτυχία! Μακάρι να μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα!
Ευχαριστώ πολύ φίλε!
 
Πολυ καλη δουλεια . Πολυ χοντρη τριχα , και μου κανει εντυπωση περασε πανω απο μηνας και δε λεν να πεσουν τα μοσχευματα . Με τοσο χοντρη τριχα θα βελτιωθει τρομερα η εικονα . Επισης πολυ θετικη εντυπωση η εικονα της δοτριας , κοιταξτε ποσο μικρες φαινονται οι οπες . Αν αυτες οι οπες ειναι οπως μαθαμε προσφατα απο εργαλειο με εσωτερικη διαμετρο 0,9 και εξωτερικη 1mm τοτε βλεποντας το ενα μετα το αλλο περιστατικα της hdc αρχιζω να προβληματιζομαι αν αλλες κλινικες στην Ελλαδα χρησιμοποιουν οντως 1mm ή 0,9 mm εργαλειο οπως λενε . Κρινοντας απο εικονες δοτριας και πως επουλονονται στην Ελλαδα ο Αναστασακης εκτιμω πως χρησιμοποιει οντως τα μικρα εργαλεια που γραφει . Οι υπολοιποι; ... Πλεον εχω ενδοιασμους για αλλους . Και αυτη ειναι εικονα δοτριας που βγηκαν 4κ τωρα συν καμια 1000 το 14 . Αν βαλεις ενα φυσιολογικο τρανσεξιον τωρα και ενα κακο τρανσεξιον το 14 , πρεπει η δοτρια να χει συνολο καμια 6 χιλιαδες τρυπες . Οπως και να το δω , να το σκεφτω , το 2021 η hdc κενταει στις δοτριες περα απο ολα τα υπολοιπα .
Σε ευχαριστώ πολύ για τα πολύ θετικά σχόλια. Πάντως μου κάνει και εμένα εντύπωση οτι έχει περάσει μήνας και δεν έχουν πέσει ακόμα τα μοσχεύματα. Όταν επισκέφθηκα την κλινική πριν λίγες μέρες στα πλαίσια του evaluation από την συμπλήρωση 1 μηνος από την μ.μ με διαβεβαίωσαν οτι δεν είναι καθόλου ανησυχητικό και οτι θα πέσουν μέχρι την συμπλήρωση 2 μηνών το αργότερο. Μήπως γνωρίζουμε αν υπάρχουν άλλα μέλη εδώ μέσα που είχαν παρόμοια εμπειρία?
 
Η δουλειά δείχνει εξαιρετική, ο λόγος hair/graft πολυ καλός, πραγματικά κάθε φορά η Βρυωνιδου με εντυπωσιάζει όλο και περισσότερο, κεντάει με όλη τη σημασία της λέξεως, νομιζω πως έχει όλες τις προδιαγραφές για world class γιατρος, εύγε!
Σε ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου σχόλια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σε ευχαριστώ πολύ για τα πολύ θετικά σχόλια. Πάντως μου κάνει και εμένα εντύπωση οτι έχει περάσει μήνας και δεν έχουν πέσει ακόμα τα μοσχεύματα. Όταν επισκέφθηκα την κλινική πριν λίγες μέρες στα πλαίσια του evaluation από την συμπλήρωση 1 μηνος από την μ.μ με διαβεβαίωσαν οτι δεν είναι καθόλου ανησυχητικό και οτι θα πέσουν μέχρι την συμπλήρωση 2 μηνών το αργότερο. Μήπως γνωρίζουμε αν υπάρχουν άλλα μέλη εδώ μέσα που είχαν παρόμοια εμπειρία?

Δε υπάρχει ανησυχία έως το δεύτερο μηνά ίσως να μην έχεις τρίχα πάνω σου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλή φυτρωση και από έμενα Χαράλαμπε,
Αργήσαμε με τις φωτός λίγο άλλα είναι πολύ καλή ανάλυση άξιζε να περιμένουμε λίγο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Πολυ καλη δουλεια . Πολυ χοντρη τριχα , και μου κανει εντυπωση περασε πανω απο μηνας και δε λεν να πεσουν τα μοσχευματα . Με τοσο χοντρη τριχα θα βελτιωθει τρομερα η εικονα . Επισης πολυ θετικη εντυπωση η εικονα της δοτριας , κοιταξτε ποσο μικρες φαινονται οι οπες . Αν αυτες οι οπες ειναι οπως μαθαμε προσφατα απο εργαλειο με εσωτερικη διαμετρο 0,9 και εξωτερικη 1mm τοτε βλεποντας το ενα μετα το αλλο περιστατικα της hdc αρχιζω να προβληματιζομαι αν αλλες κλινικες στην Ελλαδα χρησιμοποιουν οντως 1mm ή 0,9 mm εργαλειο οπως λενε . Κρινοντας απο εικονες δοτριας και πως επουλονονται στην Ελλαδα ο Αναστασακης εκτιμω πως χρησιμοποιει οντως τα μικρα εργαλεια που γραφει . Οι υπολοιποι; ... Πλεον εχω ενδοιασμους για αλλους . Και αυτη ειναι εικονα δοτριας που βγηκαν 4κ τωρα συν καμια 1000 το 14 . Αν βαλεις ενα φυσιολογικο τρανσεξιον τωρα και ενα κακο τρανσεξιον το 14 , πρεπει η δοτρια να χει συνολο καμια 6 χιλιαδες τρυπες . Οπως και να το δω , να το σκεφτω , το 2021 η hdc κενταει στις δοτριες περα απο ολα τα υπολοιπα .
Και θα συμπλήρωνα πως με τις τιμές αυτές είναι και μονόδρομος για τον ελλαδικό χώρο.
 
Καλησπέρα παιδιά

Σήμερα έχουν συμπληρωθεί 2 μήνες από την μεταμόσχευση και παραθέτω φωτογραφίες της λήπτριας και δότριας περιοχής στους 2 μήνες. Επισυνάπτω επίσης φωτογραφίες της δότριας στις 50 και 51 ημέρες όπου στο ενδιάμεσο έχει ξυριστεί (3ο νούμερο).
 

Συνημμένα

  • 32. Donor 50 days after surgery.jpg
    32. Donor 50 days after surgery.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 348
  • 33. Donor 50 days after surgery.jpg
    33. Donor 50 days after surgery.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 347
  • 34. Back donor 50 days after surgery.jpg
    3 MB · Προβολές: 139
  • 35. Donor 51 days after surgery.jpg
    35. Donor 51 days after surgery.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 319
  • 36. Donor 51 days after surgery.jpg
    36. Donor 51 days after surgery.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 316
  • 37. Back donor 51 days after surgery.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 135
  • 38. Donor 2M after surgery.jpg
    38. Donor 2M after surgery.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 318
  • 39. Donor 2M after surgery.jpg
    39. Donor 2M after surgery.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 363
  • 40. Back donor 2M after surgery.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 147
  • 41. Recipient 2M after surgery.jpg
    41. Recipient 2M after surgery.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 396
Τελευταία επεξεργασία:

veg

Active Member
βρισκω καλη την δοτρια ,βεβαια θα σχολιασουν και πιο 'μπασμενοι 'στις μμ απο μενα , πρεπει να εχεις σπαστο μαλλι που οταν ειναι τοσο κοντο φαινεται πιο αραιο , αλλα αυτη η αραιωση δεν ειναι κατι που το προσεχει ο κοινος θνητος μονο οσοι κρινουμε τις μμ . Ειναι αποδεκτη η δοτρια για μενα .Οποτε τωρα αναμενεις την 'διαδιακασια ' στην ληπτρια ,καλη φυτρωση .
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν ξέρω τι εργαλεία χρησιμοποίησε η Hdc,από όσο γνωρίζουμε 0,9 αλλά εδώ ξεκάθαρα έχουν πρεσσαριστεί πολύ τα πλαινά όπως και πίσω η δότρια όπως φαίνεται.
Έβγαλε πάρα πολλά φυσικά και αυτό συνέβη και στη δική μου περίπτωση με εξαγωγή όμως 1,00 εργαλείο.
Θα ανακάμψει βέβαια με τον καιρό είναι πολύ νωρίς.
Retrogade δεν ξέρω αν έχει,σε μια φωτό μόνο προ μμ φαίνεται να έχει άδειασμα πάνω από το αυτί αλλά πιθανόν να είναι και το κούρεμα που δεν είναι και ότι καλύτερο.
Πολλές φορές φαίνεται σαν να να έχεις ρέτρο αλλά δεν είναι τελικά.
 

manly_Man

Well-Known Member
Τo 0.9 που χρησιμοποιεί η HDC είναι η εσωτερική διάμετρος του punch που όμως έχει εξωτερική διάμετρο κοπής το 1mm, από ότι είχε αναφερθεί στο νήμα του Aristou της HDC.
Η δότρια όντως φαίνεται να έχει πρεσαριστεί, αλλά θα επανέλθει με τον καιρό είναι νωρίς ακόμα.
 
Μπλουζα