Cetirizine pgd2 blocker

ANAR

Well-Known Member
3746741 είπε:
ANAR είπε:
3746741 είπε:
ANAR είπε:
3746741 είπε:
Anar γενικα αυτη την στιγμη σε τι κατασταση εισαι?
θυμαμαι πριν καποια 2-3 χρονια που εβαζες μινοξ,συνεχιζεις ακομα?

Κατηφόρα φιλε μου.
Παλευω ακομα με την μινοξ και 2 μηνες τωρα και με ζιρτεκ αλλα 0 αποτελεσμα.

κ εγω κατηφορα γαμωτο...ειμαι οπως οταν την ξεκινησα πριν 2.5 χρονια ισως κ λιγο χειροτερα....εσυ σε σχεση με οταν την ξεκινησες?

Πολυ χειροτερα απ οταν ξεκίνησα δυστυχώς.

ποσα χρονια βαζεις μινοξ αναρ?

6 χρονια φιλε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δεν ανέφερα τα αποτελέσματα απο oral zirtek εεεε?
Χμμμμμμ μάλιστα.....
Νομίζω ότι είδα στην πράξη τι εστι cox 2 στο σώμα μας.
Επειδη έχω ένα πρόβλημα στομαχου με καουρες πολλά χρόνια τώρα μονο οταν κάνω κατάχρηση σε γλυκά,τις πρώτες μέρες το ζιρτεκ κάνει θαύματα στο θέμα αυτο.
Οπως και στο μαλλι τοπικα έτσι και oral αυτήν η δράση φεύγει σιγα σιγα παρόλο που συνεχιζα την ουσία.
Αν έχετε αλεργια με συμτωματα βουλωμενη μυτη το πιο πιθανό ειναι να ακούσετε ένα πφφφφφφφ τα πρώτα δευτερόλεπτα και μετα να αναρωτηθείτε κατα πόσο φυσιολογικά αναπνεατε πριν.
Φέρνει ηπνηλια αναμφισβήτητα,είχε αλλάξει το οραριο του ύπνου μου συν κανένα δίωρο επιπλέον
Στο μαλλι δεν έχω νέα γιατί το χρησιμοποίησα μονο κανένα δεκαήμερο
 

Reve

Active Member
Άρα το ζιρτεκ τελικά αξίζει η όχι? Γιατί πολλοί βλέπουν καλά αποτελέσματα κ μετα κατηφόρα
 

weznem

Well-Known Member
μαλλον οχι....αν βοηθαει την μινοξιδηλ σε επανεκφση δεν ειμαι σιγουρος,ισως κανει κατι που δεν αντιλαμβανομαστε με γυμνο ματι,αυτο μονο σκεφτομαι να τεσταρω για να ξερω αν θα φαει πεταμα η οχι
 

dk1984

Member
υπαρχει και ιντερλευκινη 6 που ειναι πρωτεινη που προκαλει φλεγμονη νομιζω το ειδα απο τον Georgex6 σε καποιο ξενο σιτε και σε αυτη εχει επικεντρωθει ο κωτσαρελης. Δεν ειμαι σιγουρος αλλα αμα εμεις παμε να μειωσουμε την pgd2 και η φλεγμονη μας την βγαινει απο αλλου τοτε δεν εχουμε ελπιδα να καταφερουμε κατι μονοι μας με τοπικα σκευασματα
 

pantel10

New Member
Καλησπερα, Συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος το ποσταρα και αλλου αλλα μαλλον δεν παρακολουθειτε εκεινο το θεμα..

Ειμαι καινουργιος στο φορουμ αν και χρησιμοποιω 2 χρονια μινοξιδιλη.
τα πρωτα 2 χρονια πηγαινα πολυ καλα μεγαλη πυκνωση, τους τελευταιους μηνες ελειπα εξωτερικο με την αλλαγη περιβαλλοντος και δεν ξερω εγω τι αλλο ειδα μια εξασθενηση γενικα ξανα..(δεν την επαιρνα την μινο και τοσο τακτα)
Ετσι ο δερματολογος μου εδωσε παλι μινοξιδιλη 2% 2 φορες την ημερα (ενω παλαιοτερα χρησιμοποιουσα νομιζω 4%) και τρια χαπια σαν συμπληρωμα: 1. καψουλες κυστεινης μεθειονινης μια το πρωι (τις οποιες τις κανει ο φαρμακοποιος νομιζω γιατι τα πουλανε χυμα), 2. καψουλες Gluconate zinc (νομιζω zinc γιατι δεν βγαζω τα γραμματα) μια τπ μεσημερι και 3.Bioclinic χαπια σαν συμπληρωμα βιταμινων φαινεται ενα καθε βραδυ...
Σαμπουαν χρισιμοποιω τα τελευταια χρονια ενας της FROIKA με τσουκνιδα που μου το συστησε ο γιατρος και τωρα τελευταια μου εδωσε και ενα αλλο να τα αλλαζω το οποιο λεγεται Sandal.

Τι γνωμη εχετε για τη θεραπεια? Ειναι καποιο απο τα χαπια blocker? To Bioclin λεει εξουδετερωνει τις ελευθερες ριζες..
Οσο για το χαπι με zinc καπου διαβασα οτι μπλοκαρει την δραση της μινοξιιλης ισχυει?

Συνεχιζω οταν λουζομαι να βλεπω τριχες και οχι τοσο κατα την διαρκεια της μερας..λογικο να χανουμε πιο πολλες στο λουσιμο?
Πειραζει σε κεφαλι που εχει ηδη μινοξιδιλη μετα απο ωρες να ξαναβαζουμε? Εννοω χωρις πριν να λουστεις (βαζω 2 φορες/ημερα). Συνηθως λουζομαι μερα παρα μερα.

Ευχαριστω εκ των προτερων και σορρυ για τις πολλες ερωτησεις
 

weznem

Well-Known Member
παλι ποσταρες σε ασχετο θρεντ ομως..το σχετικα με σας δεν σου κανε φανταζομαι για το πρωτο σου ποστ..τα εχεις ανακατεμενα στο μυαλο σου..τωρα δεν εχω χρονο αν δεν με προλαβουν θα σου απαντησω αργοτερα..
 

Viorelixlor

New Member
απάντηση στο φόρουμ μας

Γεια χαρά σε όλους ! Καλώς ήρθατε όλοι ! Γεια σε όλους ! Γεια σας !
Πριν από λίγο καιρό , ήθελε να βρει ένα φροντιστήριο και
βρήκαν στην τάξη
Web έργο
έψαχνα για Σχολή μπάσο κιθάρα βιρτουόζος εικονικό φροντιστήριο .
βρεθεί ένα άλλο σύνολο γυρίζει των καλούδια , συμπεριλαμβανομένου φροντιστήριο πρόγραμμα εργασίας excel , samouchitely 1C Enterprise 82 , torrent autocad samoučitel .
Και αυτό είναι μόνο ένα μικρό μέρος αυτής της βιβλιοθήκης
αυτοβοήθειας , το οποίο είναι διαθέσιμο στο υποβάλλεται
ιστοσελίδα .
Εύχομαι σε όλους σας την τύχη του ανάγνωση ! Όλες οι δημοσιεύσεις μπορούν να μεταφορτωθούν σε ένα PC ή PDA
και στην ευχάριστη θέση να διαβάσει στο λεωφορείο .
 

weznem

Well-Known Member
pantel10 είπε:
Καλησπερα, Συγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος το ποσταρα και αλλου αλλα μαλλον δεν παρακολουθειτε εκεινο το θεμα..

Ειμαι καινουργιος στο φορουμ αν και χρησιμοποιω 2 χρονια μινοξιδιλη.
τα πρωτα 2 χρονια πηγαινα πολυ καλα μεγαλη πυκνωση, τους τελευταιους μηνες ελειπα εξωτερικο με την αλλαγη περιβαλλοντος και δεν ξερω εγω τι αλλο ειδα μια εξασθενηση γενικα ξανα..(δεν την επαιρνα την μινο και τοσο τακτα)
Ετσι ο δερματολογος μου εδωσε παλι μινοξιδιλη 2% 2 φορες την ημερα (ενω παλαιοτερα χρησιμοποιουσα νομιζω 4%) και τρια χαπια σαν συμπληρωμα: 1. καψουλες κυστεινης μεθειονινης μια το πρωι (τις οποιες τις κανει ο φαρμακοποιος νομιζω γιατι τα πουλανε χυμα), 2. καψουλες Gluconate zinc (νομιζω zinc γιατι δεν βγαζω τα γραμματα) μια τπ μεσημερι και 3.Bioclinic χαπια σαν συμπληρωμα βιταμινων φαινεται ενα καθε βραδυ...
Σαμπουαν χρισιμοποιω τα τελευταια χρονια ενας της FROIKA με τσουκνιδα που μου το συστησε ο γιατρος και τωρα τελευταια μου εδωσε και ενα αλλο να τα αλλαζω το οποιο λεγεται Sandal.

Τι γνωμη εχετε για τη θεραπεια? Ειναι καποιο απο τα χαπια blocker? To Bioclin λεει εξουδετερωνει τις ελευθερες ριζες..
Οσο για το χαπι με zinc καπου διαβασα οτι μπλοκαρει την δραση της μινοξιιλης ισχυει?

Συνεχιζω οταν λουζομαι να βλεπω τριχες και οχι τοσο κατα την διαρκεια της μερας..λογικο να χανουμε πιο πολλες στο λουσιμο?
Πειραζει σε κεφαλι που εχει ηδη μινοξιδιλη μετα απο ωρες να ξαναβαζουμε? Εννοω χωρις πριν να λουστεις (βαζω 2 φορες/ημερα). Συνηθως λουζομαι μερα παρα μερα.

Ευχαριστω εκ των προτερων και σορρυ για τις πολλες ερωτησεις
1) κακο δεν κανουν οικαψουλες αλλα δεν θα σου σωσουν τα μαλλια..εχεις α/α και οχι ελλειψη βιταμινων προφανως.
2)ο ψευδαργυρος δινει επανεκφυση αλλα μαλλον τιποτα σε χαπι στα μαλλια,μονο σε τοπικο,υπαρχει σχετικη ενοτητα δες την http://www.hairlossgr.com/forum/thread-6753-post-93985.html#pid93985 http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5610.html επισης δεν ξερουμε ποση ποσοτητα ψευδαργυρου παιρνεις ημερισιως,διοτι θελει και κατάποση χαλκου ο ψευδαργυρος..
3)δεν ξερω τι εχει μεσα αν ισχυει οτι στο πρωτο τοτε η απαντηση μου ειναι οτι εδωσα στο πρωτο.. η τσουκνιδα εχει αντιφλεγμονωδικες ιδιοτητες οποτε για σαμπουαν καλο ειναι..(επισης ανεπισημα απο χυμο τσουκνιδας γιατρευτηκε ανθρωπος απο λευκαιμια που τον ειχανε να μετραει μερες.. μεγαλη κουβεντα τα βότανα και τα συναφή..) μπλοκερ δεν παιρνεις.. η θεραπεια σου ειναι για τα πανηγυρια κατε με αλλα σημασια εχει αν σου αρεσει εσενα..δεν εχουμε δεις φωτο προ θεραπειων και μετα σημαντικο!οταν λουζεσε παντα χανεις πιο πολλα μαλλια διοτι η τριχα αποροφαει νερο βαραινει,ξεβγαλματα μασαζ,σαμπουαν θα φυγουν οσες ειναι να φυγουν..
υπηρχε αυτη η γνωμη αλλα μαλλον δεν μπλοκαρει τιποτα ο ζινκ..
δεν υπαρχει προβλημα μπορεις να βαζεις 2 φορες την μερα χωρις λουσιμο..αλλες ερωτησεις στο νημα σου και οχι εδω!!για μπλοκερ δυτ πρεπει να πας να διαβασεις στην ενοτητα τους..γενικα πρεπει να διαβασεις απο την αρχη για να καταλβεις τι γινεται ξεκινα απο εδω http://www.hairlossgr.com/guide-for-men/ :idea:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pantel10

New Member
Weznem

Σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου κ τις συμβουλες σου και ας με εβριζες την ωρα που εγραφες..:)
Λαθος μου να ποσταρω εδω. Το νημα που ειπες δεν επιασα αλλα οπως και να εχει σε ευχαριστω πολυ.
Καλη συνεχεια
 

weznem

Well-Known Member
pantel10 είπε:
Weznem

Σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου κ τις συμβουλες σου και ας με εβριζες την ωρα που εγραφες..:)
Λαθος μου να ποσταρω εδω. Το νημα που ειπες δεν επιασα αλλα οπως και να εχει σε ευχαριστω πολυ.
Καλη συνεχεια

να σαι καλα δεν σε εβριζα φιλε :blush:
 

Serifis

Active Member
Παιδιά, σκεπτόμενος να μειώσω την dht και να δώσω λίγο growth hairline και κροτάφους, είπα να παραγγείλω capillogain. Έλεγα όμως μήπως το συνδύαζα με ενα τοπικό blocker. Από ότι κατάλαβα, σε πολλούς το ζιρτεκ δούλεψε όμως είδαν μετά την κατηφόρα. Σε όσους είδαν κατηφόρα, μπορούν να προσδιορίσουν το χρονικό διάστημα(πχ σε ένα τρίμηνο); Ήταν απότομη; Επίσης, γίνεται κάπως να μετριάσω την όποια μελλοντική κατηφόρα παίρνοντας μικρότερη δόση η πιο αραιές(χρονικά) εφαρμογές; Από sides;
 

weznem

Well-Known Member
cool11 είπε:
Δηλαδη ζιρτεκ ειναι lost case? Τελος;
Να το κοψω τοτε.
εσυ α κρινεις αν σου κανει κατι οχι,αν δεν σου κανει τιποτα κοφτο,ποσο καιρο το παιρνεις?αν εισαι πανω απο 4 μηνακια και δεν ειδες τιποτα προτεινω κοψιμο :blush:
 

weznem

Well-Known Member
Serifis είπε:
Παιδιά, σκεπτόμενος να μειώσω την dht και να δώσω λίγο growth hairline και κροτάφους, είπα να παραγγείλω capillogain. Έλεγα όμως μήπως το συνδύαζα με ενα τοπικό blocker. Από ότι κατάλαβα, σε πολλούς το ζιρτεκ δούλεψε όμως είδαν μετά την κατηφόρα. Σε όσους είδαν κατηφόρα, μπορούν να προσδιορίσουν το χρονικό διάστημα(πχ σε ένα τρίμηνο); Ήταν απότομη; Επίσης, γίνεται κάπως να μετριάσω την όποια μελλοντική κατηφόρα παίρνοντας μικρότερη δόση η πιο αραιές(χρονικά) εφαρμογές; Από sides;

παρε το καπιλοτζεν.. αν θες τοπικο μπλοκερ ευκαιρια να δοκιμασεις τον ψευδαργυρο.. σε εμενα δεν δουλεψε σε οσους δουλεψε μετα το μηνα ξεκινησαν τα σκαμπανεβασματα. δεν εχει σημασια/..αν παρει κατι πιο αραια απλα θα εμφανισεις τα σαιντς αργοτερα
 
Μπλουζα