Cetirizine pgd2 blocker

kos1987

New Member
sito είπε:
συντομα θα ετοιμασω και γω διαλυμμα για να ξεκινησω... να ρωτησω, κατι αμερικανακια παραγγειλαν pge2 δηλαδη την ουσια dinoprostone. εχει νοημα αυτο (θεωρητικα γτ πρακτικα αν δν δοκιμασουμε δν ξερουμε) ;;; ριχνοντας μια ματια στον γαληνο http://www.galinos.gr/web/drugs/main/drugs/propess#content υπαρχει και στα δικα μας φαρμακεια αλλα ειναι αρκετα τσιμπημενη η τιμη...

dinoprostone ? χαχαχα... Chs η trichogen ειναι χρονια μπροστα;D

Προσφατα διαβασα μια ερευνα παλια του 2003 οπου ερευνητες
πηραν θυλακες ατροφικους απο ατομα με ανδρ. αλωπεκια και θυλακες υγειης και τους μεταμοσχευσαν σε ποντικια με ανοσοανεπαρκεια (ωστε να μην αποβαλλουν το μοσχευμα)
και συγκριναν την αναπτυξη των τριχων πανω στα ποντικια
Οριστε η ερευνα http://www.hairlosshelp.com/pdf/transplant_balding_scalp.pdf

Εχουν γινει αρκετες προσπαθειες πιο πριν απο αυτο...αλλα ειχαν μικρη διαρκεια.Το καλο ειναι οτι οι καμενες τριχες μπορουν να ξυπνησουν.Αρα ΟΛΕΣ ΟΙ ΘΕΩΡΙΕΣ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΙΣΥΟΥΝ περι point of no return.(Τοθλαχιστον κανουμε μεταμοσχευση στα ποντικια περιμενουμε 6 μηνες και μετα παλι πισω...χαχαχα)

Ετσι λοιπον ερχεται ο κωτσαρελης 10 χρονια περιπου μετα να μας δωσει ελπιδα οτι οι ατροφικοι (vellus) και μικροσκοπικοι (miniaturized) θυλακες μας μπορουν να αναζωογονηθούν σε συντομο κιολας διαστημα απο μονοι τους χωρις κανενα growth stimulant αρκει να βγαλουμε απο πανω τους αυτο το αναστολεα που δε τα αφηνει να αναπτυχθουν
Ναι μονο που τα αγγεια που τα τροφοδοτουν εχουν φραξει...Μπορει η αφαιρεση pgd2 να τα κανει να μεγαλωσουν παλι?Ποιος ξερει? Υπαρχει κατι αλλο?Φυσικα η pge2 κανει αυτο ακριβως.

Ο κωτσος δε λεει απο που προερχεται η pgd2...εαν ειναι απο τα mast cells τοτε πουλαει μουρη, προφανως θα δωσει επανεκφυση αλλα δε θα σταματησει την ινωση.Τα mast cell εκκρινουν και Ισταμινη.Ειπαμε ειναι παπατζης...


Καλα μωρε εσυ? Απο παρενεργειες μαλλον τπτα.Τωρα εχω αυξημενη τριχοπτωση κοντα στις 70-100 τριχες τη μερα και οι μισες συνεχιζουν να ειναι μινιατουρες.Βεβαια μπορει να ειναι και shed απο το equol :huh:


YΓ Στην πρωτη ερευνα λεει...

Testosterone (T)-conditioned female nude mice showed reductions in both linear growth rate and in the initiation of second hair-growth cycles.
7 The inhibitory action of androgens in this model was blocked when the androgen receptor blocker RU58841 was administered concomitantly
with T propionate.

Αχ ήταν ΠΟΛΛΑ τα λεφτα Κουλα...αχ
default.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Ναι μονο που τα αγγεια που τα τροφοδοτουν εχουν φραξει...Μπορει η αφαιρεση pgd2 να τα κανει να μεγαλωσουν παλι?Ποιος ξερει? Υπαρχει κατι αλλο?Φυσικα η pge2 κανει αυτο ακριβως.

Λογικά το και το ΤΒ δεν θα μπορουσε να κάνει αγγειογένεση? Λέμε τώρα..


Εχουν γινει αρκετες προσπαθειες πιο πριν απο αυτο...αλλα ειχαν μικρη διαρκεια.

Μικρή διάρκεια ως προς τι? Τον χρόνο ζωης του τριχο/κιου?


Ο κωτσος δε λεει απο που προερχεται η pgd2...εαν ειναι απο τα mast cells τοτε πουλαει μουρη, προφανως θα δωσει επανεκφυση αλλα δε θα σταματησει....τους καραφλοpredators από το να πάρουν την κεφαλή του
:guillotine

Καλα μωρε εσυ? Απο παρενεργειες μαλλον τπτα.Τωρα εχω αυξημενη τριχοπτωση κοντα στις 70-100 τριχες τη μερα και οι μισες συνεχιζουν να ειναι μινιατουρες.Βεβαια μπορει να ειναι και shed απο το equol

I think is working... :chinscratch

dinoprostone ? χαχαχα... Chs η trichogen ειναι χρονια μπροστα

Έτη φωτός τουλάχιστον... :D

Τοθλαχιστον κανουμε μεταμοσχευση στα ποντικια περιμενουμε 6 μηνες και μετα παλι πισω...χαχαχα)

Ξεκινάς και βάζεις ποντικοπαγίδες και εγώ ετοιμάζω το fue.. Η Trihogen πρέπει να κάνει την διαφορά στην αποκατάσταση μαλλιών φέτος... :angel:
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Γιατί το Έτη φωτός μπροστά δεν είναι σωστό?? Πού είδες να αναφέρω χρόνο? στο μπροστά το κόλλησα.. Τεσπα.. τώρα εσύ ήθελες να μου την πεις αλλά.. next time you need to be better :blush::blush::angel::angel:
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
Aπάντησες στο "ειναι χρονια μπροστα" με "Έτη φωτός τουλάχιστον" ... I did better...

Και όμως φίλε μου.. η έκφραση "μπροστά" χρησιμοποιείται και σε χρόνο αλλά και σε απόσταση.. δεν είναι λάθος δεν χρειάζεται να κάτσω να το αναλύσω.. Α! και όταν κάποιος ψάχνεται να την πει σε κάποιον ψάχνει να βρει και την ψείρα και φαίνεται.. yes you did better :)
 

somari

Active Member
και η εκφραση "χρονια μπροστα" χρησιμοποιείται και σε χρόνο αλλά και σε απόσταση;

ούτε μια πλάκα δε μπορούμε να κάνουμε, φάε το fail να τελειώνουμε έλεος.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
somari είπε:
και η εκφραση "χρονια μπροστα" χρησιμοποιείται και σε χρόνο αλλά και σε απόσταση;

ούτε μια πλάκα δε μπορούμε να κάνουμε, φάε το fail να τελειώνουμε έλεος.

Αν είναι να κάνεις πλάκα βάλε τουλάχιστον ένα εμοτικον πίσω να καταλάβω ρε somari! τελευταία πολύ έχθρα έχει πέσει και έχω ξενερώσει..
 

kos1987

New Member
Αγαπητοι συμφορουμιτες ασχολειστε με "τριχες" :21m::21m:
Οπως ειπε ο Sito αρχισαν τις παραγγελιες για dinoprostone...Εμεις στη trιhogen ειμαστε μπροστα, ειτε με το ρολόι ειτε με το μετρο...Υπαρχει φαρμακο (οχι η dinoprostone)που χορηγειται σε ανθρωπους και ζωα, αντρες και γυναικες για διαφορετικες χρησεις στο καθε φυλο, ειναι απ'οτι φαινεται ασφαλες, εχει πολυ μικρο χρονο ημισειας ζωης, περιπου ενα τεταρτο, ειναι αγωνιστης EP2 και ΕP4 και λενε οτι "It reduces chemotherapy induced hair loss"
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Δεν προκειται να πω, ειναι αυτη η ουσια κλπ... ειδικα σ'αυτη την περιπτωση που δεν εχει γινει μελετη τυπου fda για τοπικη χρηση.Οκ μπορει off the label να τη βαζουμε τοπικα αλλα αυτο δε λεει κατι.
btw mm05035 εσυ δε μπορεις να βρεις φινα στο Αμερικα, που εδω την εχουμε σαν καραμελα;D
 

kouklos10

Member
ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ κος οτι δεν θελεις να το πεις εδω μεσα. αν θελεις στειλε μου πμ , δεν προκειται να το δοκιμασω ακομη εχω μια φοβια γενικα, αν και εχω δοκιμασει διαφορα. αλλα το ψαχνω και εγω σε φορουμ κλπ . αυτη την στιγμη δοκιμαζω μονο αιρολ μινοξ
βλεπω καποια αποτελεσματα και ψαχνω να βρω και κατι ακομη εχω βρει δυο τρια πραγματα αλλα δεν ειμαι ακομη σιγουρος για να τα δοκιμασω . μιλαω παντα για τοπικη χρηση
 

Capri

Member
ναι ρε Kos στείλε κανά pm να σώσουμε καμιά τρίχα!Ο λόγος που δε θες να πεις κάτι είναι για να μην κατηγορηθείς ότι επηρέασες κάποιον?
Αυτό είναι τελείως άκυρο νομίζω.Δηλαδή κάποιος για να είναι μες στο forum και να ψάχνεται προφανώς έχει κάποιου βαθμού κινητοποίηση αλλιώς θα τραβιόταν ακόμα με τις π@π@ριές των δερματολόγων!!!Έγω προσωπικά ό,τι έχω κουμπώσει το έχω κάνει με δική μου ευθύνη για τυχόν συνέπειες.Δε χρειάζεται να είσαι αστροφυσικός για να καταλάβεις ότι εσύ αποφασίζεις για πάρτη σου και κάτι σκηνικά περί συμφερόντων που διαβαζω κατά καιρούς δεν καταλαβαίνω πώς προκύπτουν.Δηλαδή εγώ που πήρα propecia που δεν είναι εγκεκριμένο για γυναίκες και με ρώτησαν κάποια κορίτσια αν δούλεψε και τους΄είπα "ναι" δηλαδή αυτό σημαίνει ότι παρακίνησα κάποια να κουμπώσει fina ?Κι αν κάποια το πάρει και δεν της δουλέψει ή έχει κάποια παρενέργεια φταίω εγώ για αυτό???Δε νομίζω...Και σε αυτή την ενότητα είναι γνωστό ότι τα σκευάσματα δεν έχουν πάρει έγκριση για αυτό και μπλα μπλα μπλα και προφανώς εσύ δεν μπορείς να κάνεις επιδημιολογική έρευνα μακροχρόνιας χρήσης τι θα γίνει στην κεφάλα του καθενός...Τύχη είναι που το ψάχνεις τόσο και ενημερώνεις.Εγώ αυτό πιστεύω.
 

MANKAR

Active Member
καλα κανει και δεν λεει και ελπιζω να μην πει και καθολου μονο για παρτη του , που ησασταν ολοι εσεις οταν με το vpa δεχτηκε βρισιδι και αρνητικα σχολια απο ατομα τυπου $$$ και αρνητικη κριτικη???τον υπερασπιστηκατε καθολου ?μονο εγω το εκανα με τον Chs .Ολα ετοιμα στο χερι τα περημενετε .Να το ψαξεται και εσεις το θεμα να ασχοληθειτε !!!μπραβο ρε Kos σε παραδεχομαι καλα κανεις και μην πεις τιποτα!!!!
 

somari

Active Member
E; Tι λς ρε μανκαρ μας κοροιδεύεις; Πρώτος αντέδρασα και μάλιστα έφαγα και μπινελίκωμα πως και εγώ λέω ψέμματα ότι έβαζα ΒΠΑ και ότι έπαθα συμπτώματα θρομβοπενίας με υφάκι 100 καρδηναλίων...

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4356-post-79037.html#pid79037
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4356-post-79032.html#pid79032
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Παιδιά δεν μπορεί να πει κάτι από την στιγμή που δεν ξέρει ακόμη αν όντος λειτουργεί.. όταν σιγουρευτεί για κάποια πράγματα θα πει περισσότερα, είναι αμαρτία να γίνει καμιά στραβή αντί για καλό.
 

MANKAR

Active Member
somari είπε:
E; Tι λς ρε μανκαρ μας κοροιδεύεις; Πρώτος αντέδρασα και μάλιστα έφαγα και μπινελίκωμα πως και εγώ λέω ψέμματα ότι έβαζα ΒΠΑ και ότι έπαθα συμπτώματα θρομβοπενίας με υφάκι 100 καρδηναλίων...

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4356-post-79037.html#pid79037
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4356-post-79032.html#pid79032

κοιτα δεν το λεω για ολους ουτε το ειπα προσωπικα για σενα , αλλα οι περισσοτεροι ετσι ειναι , περιμενουν κατι ετοιμο να τους ερθει .Κοιτα δεν ειδα πολλους να συμμετεχουν στο vote(ψηφοφορια) για τις κλινικες αρα σημαινει οτι οτι πιο πολυ τους ενδιαφερει το θεμα μ/μ παρα κατι καινουριο με τις ουσιες που πειραματιζονται καποιοι.Αρα να μην εχουν και πολλες απαιτησεις απο αυτους , αν θελουν απαιτησεις και λυσεις να πανε σε αυτους που εκπροσωπουν το φορουμ!!!
 
Μπλουζα