capsaicin cream !!!!!!!!!

kapa

Μέλος του προσωπικού
βρε ομορφαντρες μου.
δωστε πληροφοριες.
εγω πηγα φαρμακειο για capsicum και δεν υπηρχε.
υπηρχε μια αλλη εκτος απο την λεοντος που δεν θυμαμαι το ονομα της.
το thermascalp λαδωνει?
περισσοτερο απο ενα regaine?το ιδιο?λιγοτερο?
μεχρι στιγμης το πιο ιδανικο σκευασμα δειχνει μια capsicum 0,025%
καντε και μια συγκριση με την μινοξιδιλη σε αριθμους.
δηλαδη αν η μινοξιδιλη υποθεσουμε οτι εδωσε ενα 10 σε επανεκφυση,η καψαικινη ποσο?
απο οτι εχω καταλαβει απο τα λεγομενα σας δινει λιγοτερο regrowth απο μινοξ.
η λεοντος ειναι γρασσο,τετοια λαδιλα εχω να δω απο την pepanthol που δεν την αντεξα τριτη μερα.
το οτι υπαρχει στο αρχικο ποστ δεν σημαινει οτι ειναι το καλυτερο.
αν δεν κανει στα σκουπιδια :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Φιλε cool 11 σε ευχαρηστω πολυ
Καπα να σε ρωτησω ρε φιλε τελικα υπαρχει η capsicum στα φαρμακια η' οχι? αλιως οκ δεν πειραζει θα αγορασω την λεοντος και ας λαδωνει τι να κανω?! ουτος η αλως ειμαι σε σταδιο τριχοπτωσης εδω και πολυ καιρο και απλα θελω να δω τι θα μου προσφερει στο θεμα τις τριχοπτωσης.. εχω μια μικρι αρεωση γενικα και στην κορυφη φενεται αλλα αμα τα αφησω μακρυα τα μαλια και τα γυρω προς καποια κατευθηνση δεν φενετε.. και απο κροταφους ειμαι σχετικα καλα αντε να εχω λιγο ποιο μεσα απ το κανονικο 1,5 ποντους.. λεω δλδ να χρισιμοποιησω και εκει μπας και δω κατι τωρα μακαρι αντε να δουμε
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
petrosAlex είπε:
Φιλε cool 11 σε ευχαρηστω πολυ
Καπα να σε ρωτησω ρε φιλε τελικα υπαρχει η capsicum στα φαρμακια η' οχι? αλιως οκ δεν πειραζει θα αγορασω την λεοντος και ας λαδωνει τι να κανω?! ουτος η αλως ειμαι σε σταδιο τριχοπτωσης εδω και πολυ καιρο και απλα θελω να δω τι θα μου προσφερει στο θεμα τις τριχοπτωσης.. εχω μια μικρι αρεωση γενικα και στην κορυφη φενεται αλλα αμα τα αφησω μακρυα τα μαλια και τα γυρω προς καποια κατευθηνση δεν φενετε.. και απο κροταφους ειμαι σχετικα καλα αντε να εχω λιγο ποιο μεσα απ το κανονικο 1,5 ποντους.. λεω δλδ να χρισιμοποιησω και εκει μπας και δω κατι τωρα μακαρι αντε να δουμε

δεν την βρηκα αλλα πηγα μονο σε ενα.
αν δεν εχεις θεμα με την λαδιλα την λεοντος θα την βρεις παντου
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
το thermascalp λαδωνει?
περισσοτερο απο ενα regaine?το ιδιο?λιγοτερο?
Οχι, σαν να βάζεις νερό, απορροφάται αμέσως χωρίς κατάλοιπα.

Greensations, ThermaScalp, Natural Scalp Repair

Purified water, caffeine, saw palmetto, nettle, olive leaf, pygeum, rosemary, oleoresin capsicum, alpha lipoic acid, ascorbic acid (vitamin C), vegetable glycerin, potassium sorbate

Έχει περισσότερη καφεΐνη από καψαϊκίνη, συν πολλά άλλα για ΑΑ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Soralteno είπε:
kapa είπε:
το thermascalp λαδωνει?
περισσοτερο απο ενα regaine?το ιδιο?λιγοτερο?
Οχι, σαν να βάζεις νερό, απορροφάται αμέσως χωρίς κατάλοιπα.

Greensations, ThermaScalp, Natural Scalp Repair

Purified water, caffeine, saw palmetto, nettle, olive leaf, pygeum, rosemary, oleoresin capsicum, alpha lipoic acid, ascorbic acid (vitamin C), vegetable glycerin, potassium sorbate

Έχει περισσότερη καφεΐνη από καψαϊκίνη, συν πολλά άλλα για ΑΑ
thanks για το info soralteno.
σε σχεση με την μινοξιδιλη ποσο επανεκφυση σου εδωσε?
υποθετικα η μινοξιδιλη στο 10


35007 είπε:
Λεγοντας capsicum εννοείται τη flogoderm ή καποια άλλη?

ναι ειναι το ιδιο σκευασμα http://www.helpforhealth.gr/index.php?target=products&product_id=32383
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ευχαρηστω φιλε καπα για την απαντηση αλλα οπως ρωτανε και τα αλλα παιδεια μονο το τι θα παιχτει με την μακροχρονια χρηση φοβαμαι γτ δεν γνοριζω και καλα με τα υπολοιπα συστατικα που περιεχει :-/.. αν μπορεσετε να μου απαντησετε, ευχαρηστω


α και μια αλλη ερωτηση.. καπα αν μπορεις να μου πεις με ποια αλοιφη να ξεκινισω? ευχαρηστω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
petrosAlex είπε:
ευχαρηστω φιλε καπα για την απαντηση αλλα οπως ρωτανε και τα αλλα παιδεια μονο το τι θα παιχτει με την μακροχρονια χρηση φοβαμαι γτ δεν γνοριζω και καλα με τα υπολοιπα συστατικα που περιεχει :-/.. αν μπορεσετε να μου απαντησετε, ευχαρηστω


α και μια αλλη ερωτηση.. καπα αν μπορεις να μου πεις με ποια αλοιφη να ξεκινισω? ευχαρηστω


ακομα δεν εχω ξεκινησει,θα γινει ομως πιο μετα.
χρειαζομαστε σε περιεκτικοτητα 0,025%.
τωρα απο κει και περα καποιες λαδωνουν πολυ,καποιες λιγοτερο.
δεν ξερω ποσα σκευασματα υπαρχουν στα ελληνικα φαρμακεια.
παντως στο ebay ειναι πολλα σε 0,025%
http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=capsaicine&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR3.TRC1.A0.Xcapsaicin&_nkw=capsaicin&_sacat=0
 
σε ευχαρηστω πολυ καπα.. δλδ να παρω οποια κρεμα καψαικινης βρω απλα να ειναι 0,025%? γτ μπερδευτικα λιγο.. α και αυτο.που ρωτησα ποιο πριν οπως και αλλα παιδεια για την μακροχρονια χρηση αν δεν κανει.. αν γνοριζεις και μπορεις φυσικα καπα απαντησε μου σε ευχαρηστω για αλλη μια φορα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
petrosAlex είπε:
σε ευχαρηστω πολυ καπα.. δλδ να παρω οποια κρεμα καψαικινης βρω απλα να ειναι 0,025%? γτ μπερδευτικα λιγο.. α και αυτο.που ρωτησα ποιο πριν οπως και αλλα παιδεια για την μακροχρονια χρηση αν δεν κανει.. αν γνοριζεις και μπορεις φυσικα καπα απαντησε μου σε ευχαρηστω για αλλη μια φορα
οποια θες παρε.
εμπειρικα λεω οτι δεν πειραζει,αλλα το θεμα ειναι ποσο μακροχρονια?
η ιστορια εχει δειξει οτι η διαρκεια των τοπικων ειναι λιγοι μηνες και μετα χανουν σε αποδοση.
μετα φτανεις σε σημειο για την επομενη θεραπεια :p
 

weznem

Well-Known Member
η λεοντος παντος καιει αρκετα..λειτουργει σαν εμπλαστρο οσο περναει η ωρα καιει περισσοτερο,θεωρω οτι ειναι δυνατη για το κεφαλι0,075καψακαινη.. εχθες λογω λεοντος(οχι στο κεφαλι) εμεινα σχεδον αυπνος..
ειχα πεσει για υπνο και μετα απο μια ωρα αρχισει να καιει τοσο πολυ σαν να εχω πιασει φωτια.. αναγκαστηκα να βγω τσιτσίδι στο μπαλκονι... :)
ειχα βαλη 5εκατοστα λωριδα στο καθε μπουτι μου...δεν θεωρω οτι ηταν μεγαλη ποσοτητα για αυτην την περιοχη..
επισης εχετε στο νου σας οτι αν κανετε καποια δραστηριοτητα εντονη ακομα και μετα απο 15 ωρες θα ξεκινησει να ξανακαιει λες και βαλετε αλοιφη.... εγγυημενα αυτο.. το ιδιο ισχυει και με την ζεστη καιει λιγοτερο αν την βαλεις και κατσεις σε αντιθεση με το να την βαλεις και να σκεπαστεις με το παπλωμα για υπνο..εκει χορευεις!!οπως εγω χθες..χαχα..
τα λεω ενημερωτικα να προλαβετε κανενα κακο ιδιως στο κεφαλι.. !!!
 

cool11

Well-Known Member
Αν ειναι να κανει δουλεια, θα κανει και σε μικροτερη ποσοτητα απο 0,075 καψακαινη?
Μπορει καποιος να μου δωσει καμια αλλη εναλλακτικη προταση με λιγοτερη καψαϊκινη, απο ebay?
(να πιστευουμε ομως οτι οντως κατι μπορει να κανει σε μικροτερη ποσοτητα-συγκεντρωση)
 
Μπλουζα