Bouklas, fue, 2500 grafts, 31/10-1/11/2013

Gio

New Member
Φίλε Γιάννη χαίρομαι για την πρόοδο σου. Αλήθεια σου λέω. Όσον αφορά το θέμα ξυσίματος, και εγώ αρχικά το πήγα χαλαρά με ελαφρύ μασάζ στο λούσιμο αλλά αυτά τα.... έρμα κακαδάκια δεν φεύγανε με τίποτα. Οπότε ακολούθησα την δική σου τακτική. Αυτό για να μην ανησυχείς..
Τώρα, δεν ξέρω τι θα γίνει στην δική σου περίπτωση, πόσες τρίχες θα πέσουν δηλαδή αλλά σίγουρα θα πέσουν μερικές. Σε μένα έγινε ενα ντού την 2-3 βδομάδα και έπειτα σχεδόν τίποτα. Χάνω 1-2 (μεταμοσχευμένες) τρίχες σε κάθε λούσιμο. Το αν θα βλέπεις κάποιες περιοχές να "υστερούν" σε πυκνότητα μην σε αγχώνει, και εγώ παρατηρώ οτι στον αριστερό μου κρόταφο ξεπετάγονται τώρα περισσότερο τριχάκια απο οτι στον δεξιό!

Θα βοηθούσε αν ανέβαζες καμία φωτογραφία ώστε να δούμε μαζί την βελτίωση σου :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
Gio είπε:
Φίλε Γιάννη χαίρομαι για την πρόοδο σου. Αλήθεια σου λέω. Όσον αφορά το θέμα ξυσίματος, και εγώ αρχικά το πήγα χαλαρά με ελαφρύ μασάζ στο λούσιμο αλλά αυτά τα.... έρμα κακαδάκια δεν φεύγανε με τίποτα. Οπότε ακολούθησα την δική σου τακτική. Αυτό για να μην ανησυχείς..
Τώρα, δεν ξέρω τι θα γίνει στην δική σου περίπτωση, πόσες τρίχες θα πέσουν δηλαδή αλλά σίγουρα θα πέσουν μερικές. Σε μένα έγινε ενα ντού την 2-3 βδομάδα και έπειτα σχεδόν τίποτα. Χάνω 1-2 (μεταμοσχευμένες) τρίχες σε κάθε λούσιμο. Το αν θα βλέπεις κάποιες περιοχές να "υστερούν" σε πυκνότητα μην σε αγχώνει, και εγώ παρατηρώ οτι στον αριστερό μου κρόταφο ξεπετάγονται τώρα περισσότερο τριχάκια απο οτι στον δεξιό!

Θα βοηθούσε αν ανέβαζες καμία φωτογραφία ώστε να δούμε μαζί την βελτίωση σου :)
Νά'σαι καλά ρε φιλε με καθησύχασες και εσύ τώρα με την απάντηση σου :) Και γω ρε συ χαίρομαι πολύ για σένα γιατί κάθε φορα που έβλεπα μήνυμα στο νήμα της μεταμόσχευσης σου με τον ενθουσιασμό σου χαμογέλαγα και εγώ στο pc και έλεγα μέσα μου το θέλω και γω :) Εκτος αυτού τα έχουμε πει και σε pm πιο παλιά όπου σε ένιωθα απόλυτα, πλέον δεν πιστεύω να σε αγχώνει και τόσο πολύ αυτό το κομμάτι έτσι? :D
Και άντε ετοιμάσου θα τουμπανιάσεις πιο γρήγορα από μένα :D

Σήμερα μετά το λούσιμο και ξανά απαλό ξύσιμο καθάρισε και άλλο η περιοχή, ίσως να έχουν μείνει ακόμα λίγα υπολείμματα δεν ήθελα να το πιέσω και για πολύ ώρα οποτε συνεχίζω πάλι το βραδυ.
Έχω ένα θέμα με την ταχύτητα του internet και οι φωτογραφίες που ήθελα να ανεβάσω ήτανε 4320Χ3240 και 3 με 3.5MB χωρητικότητα η κάθε μια. Αναγκάστικα να τις μειώσω σε 2048X1536 και αφού είδα πως η χωρητικότητα πλέον είναι κάτω από το 1MB τις ανεβάζω εδώ. Αν κάποιος τις θέλει με την αρχική τους ανάλυση θα το ξαναπροσπαθήσω άλλη στιγμή. Ειναι όλες με flash και ακριβώς μετα το λούσιμο οπου μετρισα γυρω στις 50-60 τριχούλες οτι πέσανε.
Στην δεύτερη και τρίτη φωτογραφία είναι η δότρια στις 1 νοεμβρίου και διπλα πως είναι σήμερα 13 μέρες μετά.
 

Συνημμένα

  • 1.JPG
    1.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 929
  • 2.JPG
    2.JPG
    991.7 KB · Προβολές: 877
  • 3.JPG
    3.JPG
    896.8 KB · Προβολές: 883
  • 4.JPG
    4.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 872
  • 5.JPG
    5.JPG
    915.7 KB · Προβολές: 854

danceworld_2001

Well-Known Member
Μπράβο ρε Γιάννη, πιστεύω πας καλά, και όπως πάντα για οτι απορία έχεις να ακολουθείς τις συμβουλές του γιατρού. Σε κάποια φάση τρόμαξα όταν είδαν την φωτογραφία νο.2 με το "παραθυρο", καλά λες τόσες μέρες μετά ειναι έτσι? Χέστηκα λέμε, πως θα βγω έξω.
 

Bouklas

Well-Known Member
n094 είπε:
Μια χαρά σε βλέπω φίλε Boukla...!
Μακάρι ρε φιλε, υπομονή πλέον :)


giwrgos athina είπε:
boukla εμενα μ αρεσει παρα πολυ ο σχεδιασμος σου και η τοποθετηση...μπραβο στο μιχαλη......
Σε ευχαριστώ φιλε μου :) Όπως φαίνεται και από τα σχόλια άλλων μελών θέλω να πιστεύω ότι όλα πήγανε έτσι. Στον σχεδιασμό της hairline πάντως επέμενα και ζήτησα να είναι όσο δυνατόν πιο ευθεία και να κλείσουν όσο γίνετε οι κρόταφοι. Βεβαια εγώ ήθελα κροτάφους που μάλλον ξεφεύγαμε πολύ από τα grafts αλλα όπως μου είπε και ο γιατρός θα φαινότανε γυναικεία η hairline και σε περίπτωση αραίωσης στο μέλλον θα ήθελα πολλά grafts για να κρατήσω το αποτέλεσμα αυτό. Ώσπου με διαφορους σχεδιασμούς καταλήξαμε σε αυτό που μου άρεσε πιο πολύ. Όλες τις υποδοχές τις άνοιξε ο Γε***ου. Σχεδόν όλες τις τοποθετήσεις της έκανε η Άντρη, και λέω σχεδόν γιατί έναν αριθμό έβαλε και η Λιν μια γυναίκα που ήτανε με τον Γε***ου από τότε που δουλεύανε μαζί στην ίδια ομάδα στην Η*C.


danceworld_2001 είπε:
Μπράβο ρε Γιάννη, πιστεύω πας καλά, και όπως πάντα για οτι απορία έχεις να ακολουθείς τις συμβουλές του γιατρού. Σε κάποια φάση τρόμαξα όταν είδαν την φωτογραφία νο.2 με το "παραθυρο", καλά λες τόσες μέρες μετά ειναι έτσι? Χέστηκα λέμε, πως θα βγω έξω.
Νά'σαι καλά ρε φιλε σε ευχαριστώ :)
Ναι εννοείτε ότι απορία τηλέφωνο!
χαχαχα εκεί είμαι μετά το τέλος και εκεί ξεκινάει το δικό μου πακέτο! Να προσέξω που ακουμπάω, πως κοιμάμαι, πρήξιμο στο κεφάλι,να είμαι μόνιμα με σηκωμένο το κεφάλι, καλά για έξω κομματάκι θέμα να κυκλοφορείς έτσι. Μέχρι να γυρίσω Ελλάδα και να φτάσω σπίτι δεν έβαλα ούτε καπέλο ούτε τίποτα για κάλυψη. Ήτανε και βραδινή ώρα η πτήση οποτε δεν είχα και το άγχος του ηλιου. Περίεργα ματια είχα αλλα πραγματικά δεν με ενδιέφερε καθόλου, δεν θα με ξαναέβλεπαν δεν θα τους ξαναέβλεπα. Το πρήξιμο στο πρόσωπο έφυγε μετά από 3-4 μέρες, οι πόνοι όταν ακούμπαγα τη δότρια για τα λουσίματα έφυγαν στη 8-9 μέρα.
 

petrospap

Active Member
περιμενουμε να μεγαλωσουν λιγο τα τριχακια...παντως αυτην την τουφα στη μεση μου εχεις απο τα παλλια μαλλια που ειναι πιο μεγαλη απτα αλλα παρτην με την μικροτερη σκαλα για να ειναι στο ιδιο μεγεθος με τα αλλα
 

Gio

New Member
Noμίζω Γιαννάκο οτι θα πας πολύ καλά. Τελικά ορθώς κάνουν πριονωτή hairline αφού έτσι φαίνεται πιο φυσικό το αποτέλεσμα. Τώρα ακολουθεί μια περίοδος αδράνειας αλλά σου ξαναλέω, μην ανησυχείς και όπως με είχε συμβουλεύσει και μένα ο φίλος n094, μην κοιτάς τον καθρέφτη!! Καθρέφτη μετά απο 2 μήνες :p

Όσον αφορά το τσουλουφάκι στο κέντρο που λέει ο φίλος petrospap, και εμένα μου είχε κάνει εντύπωση που δεν το είχε ενισχύσει ο γιατρός με μοσχεύματα αλλά πιθανόν να σκέφτηκε οτι δεν θα σε "εγκαταλείψει" μακροπρόθεσμα. Όλα θα πάνε καλά Τζόναρε..
 

prowler3

Member
Μπράβο ρε φίλε! Πραγματικά όλα δείχνουν να πηγαίνουν θαυμάσια!!!
Ετσι να παίρνουμε θάρρος!
Πολύ χαίρομαι με το μέχρι τώρα αποτέλεσμα σου!
 

ROBOT

Member
Σούπερ φίλε αντε με το καλό καλη φύτρωση και πολλα μαλλιά.Φαίνεται πολύ καλή δουλεία.Εύχομαι όλα να βγουν με ενα κάλο αποτέλεσμα!!!
 

n094

Active Member
Δεν νομίζω ότι χρειαζόταν ενίσχυση το τουφάκι μπροστά στην παρούσα φάση. Πιστεύω ότι θα έχει μια ομοιόμορφη εικόνα σε όλη τη λήπτρια μιας και τα μοσχεύματα φαίνονται να έχουν παρόμοια πυκνότητα με το τουφάκι και σωστή φορά και γωνία. Πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα είναι πάρα πολύ καλό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gio

New Member
Nίκο, μα δεν μιλάμε για την τωρινή εικόνα.. αλλά για μακροπρόθεσμα! Αν ας πούμε σε 2-3 χρόνια αρχίζει και αδυνατίζει το σημείο εκεί στην μέση τι γίνεται; (Φίλε bouklas υποθετικό το σενάριο μην φρικάρεις :p )
 

n094

Active Member
ε θα ξανακάνει... όπως άλλωστε έχουμε κάνει οι περισσότεροι. Δυστυχώς έτσι είναι με την ΑΑ, άμα δεν σταθεροποιηθεί το μόνο που μένει είναι οι επαναληπτικές συνεδρίες... Πάντως πιστεύω ότι μέχρι το 12μηνο το αποτέλεσμά του θα είναι σούπερ, τώρα για μετά βλέπει.
 

Bouklas

Well-Known Member
petrospap είπε:
περιμενουμε να μεγαλωσουν λιγο τα τριχακια...παντως αυτην την τουφα στη μεση μου εχεις απο τα παλλια μαλλια που ειναι πιο μεγαλη απτα αλλα παρτην με την μικροτερη σκαλα για να ειναι στο ιδιο μεγεθος με τα αλλα
Ναι από εδώ και πέρα υπομονή. Πάντως κοίτα να δεις τι σου κάνει η φωτογραφική ρε φιλε :D έτσι και με δεις από κοντά δεν φαίνεται καθόλου αυτή η τουφιτσα ότι έχει πιο μακριά μαλλιά η προεξέχει. Παρόλα αυτά στην φωτογραφική δεν ξεφεύγει καμια λεπτομέρεια, έκανα zoοm τις δικες μου φωτογραφίες πριν και βλέπω τρίχες που δεν μπορώ κοντά στον καθρέφτη. Ένα κουρεματακι πάντως να έρθουν όλα στα ισα τους προβλέπεται γιατί αλλου έπεσε πιο βαθύ ξύρισμα αλλου απλά ένα πέρασμα με την μηχανή να φύγουν όλα.


prowler3 είπε:
Μπράβο ρε φίλε! Πραγματικά όλα δείχνουν να πηγαίνουν θαυμάσια!!!
Ετσι να παίρνουμε θάρρος!
Πολύ χαίρομαι με το μέχρι τώρα αποτέλεσμα σου!

Τι να πω ρε φιλε μακάρι, σε ευχαριστώ για τις ευχές σου να'σαι καλά :) Πάντως γενικά σαν χαρακτήρας δεν ενθουσιάζομαι εύκολα και έχουμε να κάνουμε με θέμα που χρειάζεται πολύ υπομονή μέχρι να δεις το τελικό αποτέλεσμα. Τα σχόλια των μελών για την δουλειά της τοποθέτησης και γενικά πως φαίνεται μου αρέσουν, όπως δεν έχω συνηθίσει ακόμα ότι λούζομαι και ακουμπάω τρίχες σε μέρει που δεν είχα καν. Δεν μπορώ να μην πω πως νιώθω χαρούμενα αλλα στο τέλος θα δω τι έχει γίνει. Πιστεύω πολύ στον γιατρό που πήγα και στην ομάδα του, οι γνώμες μελών τα αποτελέσματα του εδώ και η μπειρία που γενικά έχει με οδήγησαν στο να πάω εκεί. Μακάρι να πάνω όλα καλά :)


ROBOT είπε:
Σούπερ φίλε αντε με το καλό καλη φύτρωση και πολλα μαλλιά.Φαίνεται πολύ καλή δουλεία.Εύχομαι όλα να βγουν με ενα κάλο αποτέλεσμα!!!
Νά'σαι καλά ρε φιλε, σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. :) Σου εύχομαι και σένα τα καλύτερα όταν με το καλο κανεις :)
Τώρα υπομoνή και βλέπουμε. :p
 

Bouklas

Well-Known Member
Φίλοι μου Γιώργο και Nίκο σας ευχαριστώ για τις γνώμες σας και τις ευχές. Αν κάτι δεν σας αρέσει θέλω να μου το πείτε! Και αυτό πάει σε όλα τα μελοι, δεν θα φρικάρω μην ανησυχείτε ούτε να σκεφτείτε να μην το πω γιατί θα τον πάρει από κάτω, όπως διαβάζω τα καλά σχόλια θέλω και τα οποια άσχημα δει κάποιος να τα αναφέρει ;)
Σε αυτό το σημείο στην τουφιτσα δεν μπήκανε τρίχες γιατί όπως μου είπε ο γιατρός είναι ήδη αρκετές εκεί και δεν χρειάστηκε. Σε αυτό που λέει ο Νίκος για την ομοιομορφία έτσι ήτανε ο σκοπός που κινηθήκαμε, ο Γε***ου μου είπε πάμε για μια καλή hairline όχι όμως να φαίνεται ψεύτικη, και συνεχίζουμε με πύκνωση. Επίσης μου είπε είναι κρίμα να μην ξεκινήσω μια θεραπεία γιατί έχω παντού σε όλο το κεφάλι τριχούλες. Πάντως αυτή η τουφιτσα εκεί ήτανε το μονο μέρος που διαχώριζε τους άδειους μου κροτάφους! Που όταν το μαλλί ήτανε μακρύ δεν φαινότανε και τόσο πολύ το πρόβλημα, ήτανε το μονο μέρος που μπορούσα να σηκώσω πάνω η να τα πετάξω στο πλάι και έλεγα μακάρι να συνεχιζότανε και στις 2 περιοχές να έχω πιο ευθεία hairline. Βεβαια αν ρωτάτε εμενα θα ήθελα πύκνωση παντού και ας μην χρειαζότανε :D πιστεύω ο γιατρός για να μην πήγε εκεί θα σκεφτότανε πολλά που δεν μπορω να υπολογλισω εγώ φαντάζομαι.
 

n094

Active Member
Φίλε boykla δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας, σου το ξανάπα, το αποτέλεσμά σου θεωρώ ότι θα είναι απόλυτα ομοιόμορφο και γι' αυτό θα είναι και πολύ καλό.... Υπομονή και θα δεις ότι θα σου αρέσει πολύ....
 

tropheus

Well-Known Member
Bouklas είπε:
Πάντως κοίτα να δεις τι σου κάνει η φωτογραφική ρε φιλε :D έτσι και με δεις από κοντά δεν φαίνεται καθόλου αυτή η τουφιτσα ότι έχει πιο μακριά μαλλιά η προεξέχει. Παρόλα αυτά στην φωτογραφική δεν ξεφεύγει καμια λεπτομέρεια, έκανα zoοm τις δικες μου φωτογραφίες πριν και βλέπω τρίχες που δεν μπορώ κοντά στον καθρέφτη.


Οι φωτογραφίες και τα μαλλάκια έχουν τσακωθεί με την αντικειμενικότητα.
Η φωτεινότητα, η γωνία λήψης, η ευκρίνεια, η ανάλυση, οι αντανακλάσεις, οι διάθλασεις κτλ είναι παράγοντες που μπορούν να αποδώσουν από φωτογραφία σε φωτογραφία αποτελέσματα που διαφέρουν πολύ μεταξύ τους.
Οπότε ηρέμησε, χαλάρωσε, προσπάθησε να μη κοιτάς πολύ τον καθρέπτη σου (λέμε τώρα γιατί ξέρω πόσο δύσκολο είναι) και προς Θεού μην ξανακουρέψεις τα μαλλάκια σου ώστε το καλοκαιράκι να είσαι όνομα και πράγμα ... Bouklas ;)
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Σωστα λέει ο τροφέας, εμένα που με έχει δει πολλες φορές απο κοντά μου είπε πως δειχνω καλυτερος απο κοντά παρα στις φωτογραφίες.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Μηπως τοτε να μην κανω μεταμοσχευση και απλα να σταματησω να με κοιταζω στον καθρεπτη και να μην βγαζω φωτο αφου στους αλλους φαινομαι οκ;
 
Μπλουζα