BARGAIN FUΤ! Η απάντηση στο βιντεο! Νικήτης ειναι ο ....

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εγώ θέλω να ανέβει ένα περιστατικό που έχει κάνει fut,με ξύρισμα μαλλί δότριας να δω.
Γιατί μπορεί οι μικροσκοπικές τομές που σίγουρα δεν έχουν καμία σχέση με το παρελθον,να έχουν βελτιωθεί απίστευτα,αλλά σε ξύρισμα δότριας φαίνεται.
Αυτό είναι guarantee.
Μη λέμε ότι να'ναι.

Το θεμα ειναι το εξης και θελει πολυ εστιαση για να μην μπερδευτει κανεις:

Πρεπει να συγκρινεις παρομοιες καταστασεις γενικά.
Και οταν δεν ειναι παρομοιες, να μην νομιζεις οτι ειναι!

Πλέον, έναςασθενής αν επιλέξει ιατρό για FUT, που γνωριζει και τις 2 τεχνικές, οι πιθανοτητες ειναι πως θα βρει μόνο υψηλου επιπέδου ιατρό γιατι αυτοι εχουν απομεινει να κανουν και FUT. (Υπάρχουν 2-3 εξαιρεσεις αλλα μην παμε εκει.)
Αν επιλεξει FUE με το φοβο της ουλής, μιας και κανει και η "κουτση Μαρια" FUE χωρις καν να ειναι ιατρός και με "εκπαιδευση" εβδομαδας, τελικα κινδυνευει από πολυ υποδεεστερα αποτελέσματα στη λήπτρια.

Η τρομοκρατια "της ουλής" προέκυψε απο τις ίδιες πηγες που προκαλεσαν αυτες τις ουλες, οχι γιατι φταιει η τεχνική, αλλα γιατι φταινε οι μη-επιμελείς χειρουργοί. (η επιμέλεια περιλαμβανει και την επιλογή ασθενούς, καποιες φορες πρεπει να πεις οχι σε FUT για λογους ανατομικούς).
Οι ίδιες "κλινικές" ή ιατροι που λόγω ελλιπους γνωσης, ικανότητας ή επιμέλειας προκάλεσαν τις δυσμορφες ουλές, ακριβώς οι ίδιοι ήρθαν μετα ως σωτηρες ότι δήθεν η νέα τεχνική (τι νεα δλδ, από το 2003...) θα σωσει τους ασθενείς.
Αν το σκεφτειτε λιγο θα το δείτε.

Ο Lorenzo αν έκανε strip τέλειες ουλες θα ειχε και κυρίως δεν θα τις έβλεπε ποτε κανείς.
Ξερετε γιατι? Γιατι ειναι σε ολες του τις διαδικάσιες = νοοτροπία, επιμελής και άριστος.
Αλλά κυρίως επειδή κανένας ασθενής δεν θα ξυριζε ολόκληρο το κεφαλι του.
Διότι θα είχαν φυτρωσει τα μαλλια στη λήτρια.

Ο μονος λογος που βλεπετε ουλες στο δρομο ειναι η αποτυχια στη λήπτρια.
Και αυτο δεν ειναι θεμα τεχνικής.
Ειναι θεμα ιατρού, ομάδας και διαδικασιών. Τελεια και παυλα.

Για να μην νομιζετε ότι αποφευγω το challenge σας, δεν έχω ασθενή που να έχει κανει FUT στα χερια μου (και με δική μου συσταση) και να ενδιαφερεται να ξυρισει το κεφαλι του πίσω για να δειτε την ουλή του.
Ειναι σχεδόν όλοι αρκετα μεγάλοι για τετοια κουρεματα
Όσοι δεν ειναι μεγάλοι, ήταν σταδιο 6 ή 7 και δεν ασχολούνται με τη δότρια, έχει ωριμάσει η σκέψη της τιμιας ανταλλαγής
περιορισμού κουρέματος στη δότρια με το μη ειναι καραφλοί στη λήπτρια. (στο σταδιο 6 ή 7 νιώθουν καραφλοι, όχι αραιοί ή άδειοι)
Η έκταση του προβλήματος τους έχει βοηθησει να καταλαβουν πως δεν γινεται να έχεις και πιτα ολόκληρη και σκυλο χορτατο.
Και όσοι διαφημιζουν το αντιθετο ειναι είτε ανόητοι είτε επιτηδειοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
να υπάρχει μια κοινη γραμμη, μην ειμαστε σαν νεοσυστατο Κομμα που λεει ο καθενας τα δικα του.;)
Τους ψαχνω καιρο τωρα αλλα μου ξεφευγουν τα ατιμα.
Μην αγχώνεστε, υπάρχει πληρης ταύτιση της γραμμής που ακολουθείτε με τη γραμμή που ακολουθουν οι συγκεκριμένοι fans.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μην αγχώνεστε, υπάρχει πληρης ταύτιση της γραμμής που ακολουθείτε με τη γραμμή που ακολουθουν οι συγκεκριμένοι "fans".
Η μόνη ταυτιση γραμμης που βλεπω ειναι μεταξυ κάποιων haters που παρουσιαζονται ως "αδεκαστοι".
Εντουτοις, θα επιμεινω να κατονομάστε τα άτομα αυτα και να εισετ πιο σαφης στις "κατηγορίες" σας.
να ενημερωθει και ο @CVIAL.
Διοτι αν καταλαβαινω καλα υπονοείτε πως ειναι βαλτοί,

Αν αυτο εννοείτε, θα πρεπει να δωσετε στοιχεια στον @CVIAL και να μπαναριστω εγω προσωπικά,
ή αλλιως συκοφαντείτε. και φοβαμαι πως και η συκοφαντια, ακόμα και η "λάσπη", δεν έχει θέση εδω μέσα.

Αν πάλι εννοειτε πως αυτοβούλως εκτιμούν εμένα κα την δουλεια, απορώ γιατι αυτο να σχολιάζεται με οποιονδηποτε τροπο....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Απαντηση δεν θα παρετε απο το εν λογω μελος,το εχω προσπαθησει και εγω με παρομοιες ερωτησεις αλλα προτιμα να κωφευει.Απλα πεταει την λασπη του και οταν του ζητειται να κατονομασει εξαφανιζεται μεχρι την επομενη που θα εμφανιστει παλι με παρομοιου τυπου χαρακτηρισμους.Αν και ronaldo,λιγακι αμπαλος ο φιλος
edit:Δεν εχει το θαρρος της γνωμης του.Τις κριτικες τις βαφτιζει οπαδικες αποψεις χωρις καν να προσπαθει να συνεισφερει στον διαλογο με σοβαρα αντεπιχειρηματα για τα αντιστοιχα δικα μας.Και η ελλειψη επιχειρηματων και θαρρους γνωμης ειναι κακοι συμβουλοι και γενικα δεν ειναι να λαμβανονται υποψη,φαιδροτητα θα το χαρακτηρισω και θα δωσω ενα τελος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ronaldo

Well-Known Member
Η μόνη ταυτιση γραμμης που βλεπω ειναι μεταξυ κάποιων haters που παρουσιαζονται ως "αδεκαστοι".
Εντουτοις, θα επιμεινω να κατονομάστε τα άτομα αυτα και να εισετ πιο σαφης στις "κατηγορίες" σας.
να ενημερωθει και ο @CVIAL.
Διοτι αν καταλαβαινω καλα υπονοείτε πως ειναι βαλτοί,

Αν αυτο εννοείτε, θα πρεπει να δωσετε στοιχεια στον @CVIAL και να μπαναριστω εγω προσωπικά,
ή αλλιως συκοφαντείτε. και φοβαμαι πως και η συκοφαντια, ακόμα και η "λάσπη", δεν έχει θέση εδω μέσα.
Θα έλεγα όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται. Δεν έκανα καμία κατηγορία, απλά ανέφερα ότι υπάρχει πλήρης ταύτιση απόψεων. Μάλλον τυχαίνει...να έχετε τα ίδια πιστεύω-απόψεις. Που είναι το μεμπτό σε αυτό?

@Nik.Mos Δεν χρειάζεται να απαντήσω τα αυτονόητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Θα έλεγα όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται. Δεν έκανα καμία κατηγορία, απλά ανέφερα ότι υπάρχει πλήρης ταύτιση απόψεων. Τυχαίνει να έχετε τα ίδια πιστεύω-απόψεις. Που είναι το μεμπτό σε αυτό?

Όχι.
Αλλα αυτο ειναι άλλο θέμα.
Αναφερατε πιο πριν αυτο.

Επειδή υπάρχει παραπληροφόρηση από μερικούς που προσπαθούν να προωθήσουν την πολιτική μια κλινικής που κάνει FUT....

Αυτο λέει μια τελειως άλλη ιστορία που δεν κολακεύει κανέναν, ούτε τα μέλη που εμμεσως κατηγορούνται, ούτε εμένα ουτε καν εσας. μπορειτε να εξηγησετε λιγο αυτο και θα ηθελα να πάρει θεση και ο @CVIAL.
Screenshot_2021-03-09 BARGAIN FUΤ Η απάντηση στο βιντεο Νικήτης ειναι ο .png
 

Ronaldo

Well-Known Member
Όχι.
Αλλα αυτο ειναι άλλο θέμα.
Αναφερατε πιο πριν αυτο.

Επειδή υπάρχει παραπληροφόρηση από μερικούς που προσπαθούν να προωθήσουν την πολιτική μια κλινικής που κάνει FUT....

Αυτο λέει μια τελειως άλλη ιστορία που δεν κολακεύει κανέναν, ούτε τα μέλη που εμμεσως κατηγορούνται, ούτε εμένα ουτε καν εσας. μπορειτε να εξηγησετε λιγο αυτο και θα ηθελα να πάρει θεση και ο @CVIAL.
Προβολή συνημμένου 32630
Το ότι υπάρχουν υποψίες για κάποιους "fans" σας είναι αλήθεια. Δεν υπάρχει σιγουριά και βεβαιότητα όμως χωρίς αποδείξεις. Δεν εκφέρω βεβαιότητα, απλά μια προσωπική γνώμη. Μπορεί να είναι και εντελώς τυχαία αυτή η ταύτιση σας...Ο καθένας ας πιστεύει ότι θέλει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Τώρα γιατρέ κόλλας σε λεπτομέρειες.και εσύ έλεγες ο ίδιος για όλους εμάς που διαφωνούμε κατά καιρούς πως ήρθες και μας χάλασες τη δουλειά.η κάπως έτσι το έλεγες ..και ο αντιπρόσωπος που είχες εδώ ..τα ίδια έλεγε συνεχώς..σου ζήτησε κάνεις η σε εσένα η στον αντιπρόσωπο να απολογηθείς και να κατονομάσεις ποιος που ποτέ γιατί?όχι ..και μια φορά που ζητήθηκε όταν πέταγε λάσπη ο αντιπροσωπος σε άλλες κλινικές όπως dhi κτλ με κουβέντες τύπου ότι πάτε και σας χειρουργούν ανειδίκευτες νοσοκόμες κτλ ζητήσαμε αποδείξεις και ο εκπρόσωπος αντιπρόσωπος έκανε τον αλεπουδιαρη..άλλα λόγια να αγαπιόμαστε ήταν..ούτε απαντάγε καν..δεν επέμεινε κανενας για αποδείξεις ..το είπαμε μια τέλος..αφού είδαμε τριπλα από πραγματικά αμπαλο ..το αφήσαμε να πέσει κάτω. Άσε και εσύ να πέσει κάτω κάτι λοιπόν..αφού έχει ηρεμήσει το κλίμα μην το τσιτωνεται συνεχώς.κριμα ειναι
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ πάντως θα παρακαλούσα, αφού και ο εκπρόσωπος δεν είναι εδώ, να αφήσουμε τα υπονοούμενα και να πάμε παρακάτω. Δεν είναι ανάγκη όλοι να συμφωνούμε σε όλα. Αυτό δεν μας εμποδίζει να συνυπάρχουμε ειρηνικά. Εξάλλου πλέον είναι γνωστές όλες οι απόψεις και οι διαφωνίες.

Reminder.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Τώρα γιατρέ κόλλας σε λεπτομέρειες.και εσύ έλεγες ο ίδιος για όλους εμάς που διαφωνούμε κατά καιρούς πως ήρθες και μας χάλασες τη δουλειά.η κάπως έτσι το έλεγες ..και ο αντιπρόσωπος που είχες εδώ ..τα ίδια έλεγε συνεχώς..σου ζήτησε κάνεις η σε εσένα η στον αντιπρόσωπο να απολογηθείς και να κατονομάσεις ποιος που ποτέ γιατί?όχι ..και μια φορά που ζητήθηκε όταν πέταγε λάσπη ο αντιπροσωπος σε άλλες κλινικές όπως dhi κτλ με κουβέντες τύπου ότι πάτε και σας χειρουργούν ανειδίκευτες νοσοκόμες κτλ ζητήσαμε αποδείξεις και ο εκπρόσωπος αντιπρόσωπος έκανε τον αλεπουδιαρη..άλλα λόγια να αγαπιόμαστε ήταν..ούτε απαντάγε καν..δεν επέμεινε κανενας για αποδείξεις ..το είπαμε μια τέλος..αφού είδαμε τριπλα από πραγματικά αμπαλο ..το αφήσαμε να πέσει κάτω. Άσε και εσύ να πέσει κάτω κάτι λοιπόν..αφού έχει ηρεμήσει το κλίμα μην το τσιτωνεται συνεχώς.κριμα ειναι

Νομιζω οτι αναφερεσαι σε πολλα και ασχετα θεματα μεταξυ τους.
Το ότι δυο ατομα δεν απαντανε δεν σημαινει οτι δεν απαντανε για τους ιδιους λογους, μαλλον το καταλαβαινεις αυτο.
Ο Μιχαλης δεν απαντησε διοτι το απαγορευσα εγω.
Και ηταν και ο βασικος λογος της ρηξης μας.
Αρχικά αυτα που σας ειπε ο Μιχαλης και κατεβασα ο ιδιος εγω για ευνοητους λογους, αν δεν τα ξερετε μετα απο τοσα χρονια ενασχόλησης ειναι πολυ περιεργο... Απορω που κοιτανε καποιοι, μονο βιντεακια στο youtube??? Και μπροστα στα ματια τους δεκαετιες παιζεται ενα παιχνιδι και το αγνοούν οι γνωστες?????
Ειναι ευκολο να βριζετε όλες τις ελληνικές κλινικές, αλλα ειναι ακομα καλυτερο να έχετε πραγματικα στοιχεια στα χερια σας για να βριζετε δικαια.
Ενας αν κανει μια επισκεψη ή ένα τηλ σε ένα πρωην ιατρο τους μπορει να μαθει τα παντα.
Θα σας τα πει με το ν και με το σιγμα.
Αν σε ενδιαφερει η αληθεια και οχι απλα το τρολλαρισμα ειναι εξαιρετικα απλο.
Δηλαδη το Μιχαλη περιμενετε να σας τα πει?
Σοβαρα τωρα?
Και μετα να ουρλιαζουν καποιοι "αλληλεγγυοι" για τα δηθεν δικαιωματα των "αθωων" κλινικών??
Ελα, ειπαμε, ειμαστε ολοκληροι αντρες.
Αρκετα.

Τωρα, ο @Ronaldo δεν απανταει για άλλο λογο.
Και αυτο το καταλαβαινεις.

Δεν επεστρεψα στο forum εστω και προσωρινα για να δεχθω συκοφαντιες, προσβολές και λασπη.
Να ειμαστε ξεκαθαροι.
Θελω όμορφες κουβεντες και καλες εξηγησεις με ολους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
θα σου στειλει μια κουπα να πινεις τον καφε σου με το λογοτυπο της Μπαρτσελονα.....

Μπορά να στειλω και σε εσας.
Ίσως με τον καιρό να αναγνωριστε την αξία της.
Γιατι μόνο και μονο που ειναι ομάδα πολυπληθής και οχι "σολο βιολι" λέει πολλά. ;)
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μπορά να στειλω και σε εσας.
Ίσως με τον καιρό να αναγνωριστε την αξία της.
Γιατι μόνο και μονο που ειναι ομάδα πολυπληθής και οχι "σολο βιολι" λέει πολλά. ;)
εγω ειμαι βαβαυρος ως γνωστον..... και εμενα στο χωριο μου λενε "ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει"....... εμενα ο "συνωστισμος" με αγχωνει γιατρε.....
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
εγω ειμαι βαβαυρος ως γνωστον..... και εμενα στο χωριο μου λενε "ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει"....... εμενα ο "συνωστισμος" με αγχωνει γιατρε.....

Εκτός από το "χριο" σας υπάρχει και η λεγόμενη "good practice" και υπάρχει και το κριτηριο "τι κάνουν τα άλλα χρια"
κατανοητός ο τοπικισμός, (χαχαχαχα) αλλα ακόμα καλύτερη η εξωστρεφεια, μπας και βελτιωθει κάποιος.
Εδω πέρα μαλιστα μου προτειναν εμενα ως ιατρό "εξωστρεφεια" καποιοι από το φορουμ, δλδ να δω τι προτεινουν οι μη-ιατροι στο φορουμ για να ....βελτιωθω.
Οπότε με την σειρά μου, προετεινω να δειτε και εσεις τι κανουν και τα ξενα χρια, ετσι για την ...κουλτρουρα
Εγω ας πούμε που το παρακολουθώ, στην παγκόσμια κοινότητα, δεν ξερω κανεναν που ειναι σολο βιολι, όλοι οι πρωτοκλασσατοι ιατροί έχουν ομάδα με πολλα άτομα.

Επίσης, εδω και 1-2 βδομαδες που εχω αναγκαστικά μπει στο φορουμ, ψαχνω να δω κάποιο περιστατικό το 12 μηνο ή εστω στο 8μηνο κάποιου συναδελφου που με πολλη αγαπη διαφημιζετε
Δεν εχω βρει.
Μπορειτε να με κατευθυνετε?
Γιατι μπορει πραγματι να μην χρειαζεται ομαδα και ηλιθιωδως να πληρωνω τόσους μισθούς.
Και εγω και χιλιαδες άλλοι ιατροί παγκοσμιως
 

aeratos28

Just aeratos
Ενδιαφέρεσαι για επέμβαση στον τιρκαλα γιατρέ και ψάχνεις να δεις τα αποτελέσματα?:oops::Do_O χαχαχα..χιουμορακι κάνω.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εκτός από το "χριο" σας υπάρχει και η λεγόμενη "good practice" και υπάρχει και το κριτηριο "τι κάνουν τα άλλα χρια"
κατανοητός ο τοπικισμός, (χαχαχαχα) αλλα ακόμα καλύτερη η εξωστρεφεια, μπας και βελτιωθει κάποιος.
Εδω πέρα μαλιστα μου προτειναν εμενα ως ιατρό "εξωστρεφεια" καποιοι από το φορουμ, δλδ να δω τι προτεινουν οι μη-ιατροι στο φορουμ για να ....βελτιωθω.
Οπότε με την σειρά μου, προετεινω να δειτε και εσεις τι κανουν και τα ξενα χρια, ετσι για την ...κουλτρουρα
Εγω ας πούμε που το παρακολουθώ, στην παγκόσμια κοινότητα, δεν ξερω κανεναν που ειναι σολο βιολι, όλοι οι πρωτοκλασσατοι ιατροί έχουν ομάδα με πολλα άτομα.

Επίσης, εδω και 1-2 βδομαδες που εχω αναγκαστικά μπει στο φορουμ, ψαχνω να δω κάποιο περιστατικό το 12 μηνο ή εστω στο 8μηνο κάποιου συναδελφου που με πολλη αγαπη διαφημιζετε
Δεν εχω βρει.
Μπορειτε να με κατευθυνετε?
Γιατι μπορει πραγματι να μην χρειαζεται ομαδα και ηλιθιωδως να πληρωνω τόσους μισθούς.
Και εγω και χιλιαδες άλλοι ιατροί παγκοσμιως
γιατρε τωρα γιατι το κανες αυτο? πρεπει να ξανα παμε απο την αρχη την κασσετα να λεμε τα ιδια? εγω προσωπικα δεν υπαρχει περιπτωση να μπω στο τρυπακι....
οσο αυτο που λετε περι σολο και ομαδικοτητας ξερετε πολυ καλυτερα απο εμενα οτι οι τοπ δεν δουλευουν με στρατιες γυρω τους.... θελουν να εχουν τον ελεγχο και την ταση να μην αφηνουν τιποτα στην τυχη (σε πολλα αλλα χερια δηλαδη).....
τωρα αυτο που ειπατε ουσιαστικα για τον τυρκαλα αν παρακολουθησετε το φορουμ υπαρχουν αποκλειστικα και μονο ανεξαρτητα περιστατικα που εγιναν σχεδον ολα μαζι καθως μεχρι πριν λιγο διαστημα ο γιατρος ηταν αγνωστος εδω.... σιγα σιγα μεχρι το καλοκαιρι θα δειτε ενα καλο δειγμα τελειωμενων περιστατικων αυτη της πρωτης φουρνιας ας την πουμε....φυσικα δεν θα μπω στην διαδικασια να σας πω ποσα περιστατικα εχω δει απο κοντα η απο το αρχειο κ κ κ γιατι δεν εχουν νοημα και οποιοσδηποτε μπορει να το αμφισβητησει οπως εκαναν στο παρελθον σε μενα και με κοιτουσαν περιεργα......
εγω κατανοω απολυτα οτι χαλαει την πιατσα... δεν ειμαι αφελης.... και εγω στην θεση σας πιθανον θα ενοχλιομουν αλλα θα φροντιζα το αλλαξω αυτο μεσα απο την δουλεια μου και την πολιτικη μου.....
 
Μπλουζα