BARGAIN FUΤ! Η απάντηση στο βιντεο! Νικήτης ειναι ο ....

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ευχαριστούμε όσους έλαβαν μέρος στο μικρο διαγωνισμό μας.
Δείτε το βίνετο για να μάθετε πόσα μοσχεύματα τελικά τοποθετήθηκαν

Φωτογραφίες 16 ώρες μετα την επέμβαση.

https://youtu.be/Ug9QmatfbJY

Στη διάθεση σας για ερωτησεις και σχόλια
Κωνσταντίνος Αναστασάκης MD, PhD
 

Συνημμένα

  • DSC02308.JPG
    DSC02308.JPG
    904.5 KB · Προβολές: 158
  • DSC02309.JPG
    DSC02309.JPG
    970.2 KB · Προβολές: 171
  • DSC02310.JPG
    DSC02310.JPG
    941.9 KB · Προβολές: 147
  • DSC02311.JPG
    DSC02311.JPG
    1,012.1 KB · Προβολές: 158
  • DSC02312.JPG
    DSC02312.JPG
    1 MB · Προβολές: 151
  • DSC02313.JPG
    DSC02313.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 152
  • DSC02314.JPG
    DSC02314.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 179
  • DSC02316.JPG
    DSC02316.JPG
    962.6 KB · Προβολές: 164
  • DSC02318.JPG
    DSC02318.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 183
  • DSC02319.JPG
    DSC02319.JPG
    958.8 KB · Προβολές: 178

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Γιατρε εγω εχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση την FUT αλλά το οτι δε θελουν να κουρευτουν, δε το πολυπιστευω. Απο τους 100 οι οι 95 θελουν FUE μανιωδώς.
 

Kostas97

Well-Known Member
Καποιος μπορει να μη θελει να κορεφτει γουλι λογω δουλειας π.χ. ή επειδη δε θελει να δει τον εαυτο του ετσι και να περιμενει καιρο ωστε να επανελθει στο πριν. Αν δεις και καποια καλα στριπ με ουλες ανυπαρκτες δεν μου κανει εντυπωση να το επιλεξει .

Ωραιο βιντεο.

Καλα αποτελεσματα στο φιλο ευχομαι.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εδω πως το βλεπεις;
Πάει για τρομερό αποτέλεσμα....αλλά αναρωτιέμαι αν ο ασθενής πήγαινε για φιου που ήταν και το λογικό αν έμπαινε ο γιατρός στην διαδικασία να κανει αυτό που ουσιαστικά τώρα λέει "τυχαίο" να βάλει δηλαδή τόσα μοσχεύματα όσα χρειάζονται για να κλείσει η περιοχή...μέχρι που δεν ήξερε τι να τα κάνει τα μοσχεύματα που λέει ο λόγος και "αναγκάστηκε" να βάλει και στα μαμά μαλλιά για πύκνωση..... ουσιαστικά αυτό λέει στο βίντεο ότι βρέθηκε με απρόσμενα μεγάλο αριθμό μοσχευμάτων....αυτό που έκανε τώρα τυχαία λοιπόν και προέκυψε ελπίζω στο μέλλον να το κάνει συνήθεια....
 
Αδιανόητο το 2021 με τέτοια δότρια τρίχα να γίνεται fut
Οπως απορριπτουν μεγάλα Norwood για fue ετσι έπρεπε να γίνεται κ με τέτοια περιστατικά
Αυτά τα περί κουρεματος ειναι τουλάχιστον αστεία
Θα έχει ολόκληρη κοκκικιλα φάτσα κάρτα κ τον πείραξε το κούρεμα στα πλάγια κ πίσω
Τεσπα μπραβο στον γιατρό για τα επιπλέον δωρεάν μοσχεύματα
Αναμένεται δυνατό αποτέλεσμα
Καλή φυτρωση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Στα μαμά μαλλιά δεν έχει μπεί.
Πολύ λίγο έχει μπει ένα πέρασμα μπροστά χερλάιν.
Είπε στο βίντεο ότι είχαν μείνει καμια 200αρια να τα βάλει για πύκνωση .....και εγώ στις φωτός δεν το βλέπω αλλά δεν μπορώ να τις φορτώσω από κινητό και δεν βλέπω καλά ....
 

vlafo

Well-Known Member
Είπε στο βίντεο ότι είχαν μείνει καμια 200αρια να τα βάλει για πύκνωση .....και εγώ στις φωτός δεν το βλέπω αλλά δεν μπορώ να τις φορτώσω από κινητό και δεν βλέπω καλά ....
Και δεν ξέρουμε και την ακριβή έκταση για να δούμε αν πράγματι είναι 50g μπροστά.
 

tol

Well-Known Member
Έχει αναφερθεί τι έκταση κάλυψε?

Οχι.

Στα μαμά μαλλιά δεν έχει μπεί.
Πολύ λίγο έχει μπει ένα πέρασμα μπροστά χερλάιν.

Λαθος, φιλε vlafo. Μπηκε και στα μαμα μαλλια με πανω απο 300 grafts.

Αυτος ηταν και ο λογος που μπευρδευτηκαμε και υπολογισαμε περιπου 2500 grafts, ενω μπηκαν 2900 grafts.

Αν προσεξεις, στις πρωτες φωτογραφιες που ανεβηκαν στο σχετικο νημα, δε φαινοταν οτι μπηκε στα μαμα.

Γι' αυτο και εσυ γραφεις οτι δεν μπηκε.

Στην πραγματικοτητα, ομως, αν δεις τις τελευταιες φωτογραφιες (αυτες που υπαρχουν πιο πανω στο παρον νημα) και, αν δεις το video, θα διαπιστωσεις οτι ο γιατρος μπηκε και στα μαμα.

Ο ιδιος ο κ. Αναστασακης προς το τελος του video λεει οτι του εχουν περισσεψει 300 grafts και θα τα βαλει αναμεσα στα μαμα και οχι στους κροταφους.

Επομενως, στους κροταφους και στα temples μπηκαν συνολικα περιπου 2600 grafts και τα υπολοιπα αναμεσα στα μαμα.


Στη διάθεση σας για ερωτησεις και σχόλια
Κωνσταντίνος Αναστασάκης MD, PhD

Κυριε Αναστασακη, αν μπορειτε, μας δινετε πληροφοριες για δυο σημαντικα στοιχεια;

Την εκταση της ληπτριας και τον αριθμο των grafts που μπηκαν στα temporals.

Ευχαριστουμε εκ των προτερων.
 

vlafo

Well-Known Member
Στα μαμά μαλλιά μπήκε μόνο από μπροστά όπως έγραψα στο πέρασμα της χερλάιν και λίγο μέσα,σε καμία περίπτωση σε όλο το μήκος του forelock προς τα πίσω.
Άρα πέρα από αυτά τα 300g αν αδειάσει όλο το forelock εκεί θα υπάρχει θέμα και θα είναι άδειο,απλά αν επιτύχει υψηλή φύτρωση και να δούμε τι πυκνότητα θα έχει,θα μπορεί επαρκώς να τα καλύψει ικανοποιητικά.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρε εγω εχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση την FUT αλλά το οτι δε θελουν να κουρευτουν, δε το πολυπιστευω. Απο τους 100 οι οι 95 θελουν FUE μανιωδώς.
Γιατρε εγω εχω σε ιδιαίτερη εκτίμηση την FUT αλλά το οτι δε θελουν να κουρευτουν, δε το πολυπιστευω. Απο τους 100 οι οι 95 θελουν FUE μανιωδώς.

Για να καταλαβω αν ειναι να απαντησω
Δεν πιστευετε εμενα που το έγραψα?
Δεν πιστευετε τον ασθενή που αυτό ειπώθηκε μπροστα του on video?
Ποιος ειναι ο ψευτης που δεν πιστευετε?
Και για ποιο λόγο να πει ο ένας ή ο άλλος ψέμματα?
με μεγάλο ενδιαφέρον θα ήθελα να ακούσω !
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Καποιος μπορει να μη θελει να κορεφτει γουλι λογω δουλειας π.χ. ή επειδη δε θελει να δει τον εαυτο του ετσι και να περιμενει καιρο ωστε να επανελθει στο πριν. Αν δεις και καποια καλα στριπ με ουλες ανυπαρκτες δεν μου κανει εντυπωση να το επιλεξει .

Ωραιο βιντεο.

Καλα αποτελεσματα στο φιλο ευχομαι.
Προσωπικά μεχρι τελευταια στιγμή έγω επέμενα για FUE.
Αγύριστο κεφάλι.
Τιμωρηθηκε με δωρεαν +600 τριχοθυλάκια:cool:
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Πάει για τρομερό αποτέλεσμα....αλλά αναρωτιέμαι αν ο ασθενής πήγαινε για φιου που ήταν και το λογικό αν έμπαινε ο γιατρός στην διαδικασία να κανει αυτό που ουσιαστικά τώρα λέει "τυχαίο" να βάλει δηλαδή τόσα μοσχεύματα όσα χρειάζονται για να κλείσει η περιοχή...μέχρι που δεν ήξερε τι να τα κάνει τα μοσχεύματα που λέει ο λόγος και "αναγκάστηκε" να βάλει και στα μαμά μαλλιά για πύκνωση..... ουσιαστικά αυτό λέει στο βίντεο ότι βρέθηκε με απρόσμενα μεγάλο αριθμό μοσχευμάτων....αυτό που έκανε τώρα τυχαία λοιπόν και προέκυψε ελπίζω στο μέλλον να το κάνει συνήθεια....

Δεν σκοπεύω να την κάνω συνήθεια, πάντα "πέφτω έξω" +5-10% προς οφελος του ασθενούς, πρώτη φορά τόσο πολύ.
Προσωπικά θεωρώ ότι γνωρίζω καλύτερα από τον καθένα πόσα μοσχεύματα μπορούν να μπουν σε μια επέμβαση, με ασφάλεια,
στον κάθε ασθενή ξεχωριστα.
Το πόσα "χρειάζονται" ειναι μη-ιατρικό metric και δεν μπορω να το σχολιάσω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αδιανόητο το 2021 με τέτοια δότρια τρίχα να γίνεται fut
Οπως απορριπτουν μεγάλα Norwood για fue ετσι έπρεπε να γίνεται κ με τέτοια περιστατικά
Αυτά τα περί κουρεματος ειναι τουλάχιστον αστεία
Θα έχει ολόκληρη κοκκικιλα φάτσα κάρτα κ τον πείραξε το κούρεμα στα πλάγια κ πίσω
Τεσπα μπραβο στον γιατρό για τα επιπλέον δωρεάν μοσχεύματα
Αναμένεται δυνατό αποτέλεσμα
Καλή φυτρωση

Περίεργο που το λετε με τοση σιγουρια αυτο, να απορριφθει ασθενής από την "gold standard" τεχνική.
Το έχετε δει σε καποια επιστημονική δημοσιευση αυτο?
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Στα μαμά μαλλιά δεν έχει μπεί.
Πολύ λίγο έχει μπει ένα πέρασμα μπροστά χερλάιν.

Ισχύει.
Μπήκαν ΟΛΑ στην επιφάνειες που βλεπετε.
Πέρασμα στο mid-frontal point ειναι 80 μονοτριχα και 130-140 πολυτριχα και ίσως καμια 20 αρια πιο μέσα.

Η ποιότητα του δέρματος επέτρεψε πολύ υψηλή πυκνότητα σε ολόκληρη της επιφάνεια.
 
Μπλουζα