Andreas1978 , FUE , 3452g , 02-03/8/2021

aeratos28

Just aeratos
Δεν λες που δεν είμαι έγκυρος σαν εσένα ?στο χέρι μου έπρεπε να ήταν να δεις τι άκυρο πανηγυρικό θα είχες φάει από το φόρουμ..Άγιος Παντελεήμονας έχουμε καταντήσει με τον κάθε καμένο που μαζεύεται εδώ μέσα σαν εσένα..μπαρουτιασμενε και εσύ
Καλώς τον άκυρο !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συναντηθήκαμε αν θυμαμαι καλα 23 Ιουνίου , 2 Ιουλίου ανέβασες τη φωτό και λίγο μετα ξεκίνησα την παρουσίαση και ένας άκυρος άρχιζε να σχολιάζει στις 19. Δεν καταλαβαίνω ποιο ηταν το πρόβλημα. Μέσα σε δυο βδομάδες εγινε η παρουσίαση 11 μηνών. Αν δεν μπορούν κάποιοι να περιμένουν λίγο παραπάνω πρόβλημα τους ! Αλλωστε στο ζήτησα να γινει κοντα στο 12 μηνο. Όσων αφορα τις γνώμες και απόψεις λίγοι έγραψαν ουσιαστικά. Ουτε καταλαβαίνω γιατι να (υπ)ακούσεις σε κάποιους μετρημένους στα δάχτυλα ! Οπως και να εχει μιας και ειμαςτε μια βδομαδα πριν το 12 μηνο ανέβασε τες για να μην επηρεαστεί το μέγεθος τους απο download και upload απο μένα.

Μα δεν (υπ)άκουσα. Περιμένα. Είπα, κάνω υπομονή. Η λέξη σε ενόχλησε;
 

Andreas1978

Active Member
Κάνεις ένα λάθος εδώ ως προς τις φώτο. Τις φώτο δεν τις τράβηξα εγώ αλλά ο Λορένζο με την καμερά του, μια παλιά LUMIX DSLR (περίπου όπως αυτή του Αναστασακη). Αν τις τράβαγα εγώ θα ήταν παρόμοιες με τις verified του @gregkont13, πολύ πιο φωτεινές. Δεν υπάρχει κανένα προβολάκι παρά μόνο ένας καλός διάχυτος φωτισμός γραφείου στα 2.80m. Όσοι έχουν έρθει (περίπου 120 μέλη) το ξέρουν. H αλλοίωση των χρωμάτων πιθανότατα οφείλεται στο white balance. Ως προς το ζουμ πρέπει να ξέρεις ότι όλα τα κινητά (συμπεριλαμβανομένου του iphone 11,12,13) έχουν γενικώς ευρυγώνιους παραμορφωτικούς φακούς. Η κανονική φώτο που αντιστοιχεί σε full frame camera 50mm είναι x2.5 ζουμ στο iphone. Αυτή είναι η λήψη που δεν παραμορφώνει τα χαρακτηριστικά μας και απεικονίζει την σωστή γεωμετρία. Τέλος εφόσον μου δίνεις την άδεια θα ανεβάσω τις φώτο αύριο που θα είμαι γραφείο.
Δεν ειπα οτι εβαλες προβολακι.Σου εξήγησα σε ποιες συνθήκες πέτυχα ίδια φωτό ! Και παλι τα colour settings διαφέρουν.Οι φωτό που έβγαλε ο Λορεντζο δίνουν πολυ red !
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο ενδεδειγμένος φωτισμός για να βγάλεις μια φώτο του πάνω μέρους του κεφαλιού είναι διάχυτος φωτισμός από πάνω. Έτσι πρέπει να βγαίνουν οι φώτο, έτσι βγάζω όλες μου τις φώτο. Οι συνθήκες του γραφείου μου ως προς τον φωτισμό δεν είναι οι δυσμενέστερες. Σε μη άμεσο ηλιακό φως θα είναι αρκετά χειρότερες.
 

Andreas1978

Active Member
Μα δεν (υπ)άκουσα. Περιμένα. Είπα, κάνω υπομονή. Η λέξη σε ενόχλησε;
Δεν με ενόχλησε η λέξη. Μπαίνει κάποιος άκυρος και γράφει εριστικα σχόλια και ο τρόπος Που απάντησες ήταν σαν να Δίνεις μια <<επιβεβαίωση>> στο σχόλιο του. Αυτό δεν μου άρεσε. Ο άκυρος τύπος γράφει <παίζει μαντολίνο ο Αντρέας..άμα δεν θες να ανεβάσεις φωτό @Andreas1978 ,στα παπάκια μας...κλείδωσε το cvial ,και δρόμο ο κύριος...σαν τη χήρα στο κρεβάτι κάνει,και θέλω και δεν θέλω ..έφυγες.!>
 

aeratos28

Just aeratos
Ο άκυρος,στην περίπτωση μας είσαι εσύ..μην μπερδεύεσαι..σαν γκόμενα που το παίζει δύσκολη είσαι..κούρασες πολύ ..καθόμαστε και ασχολούμαστε με τον κάθε ένα που βγάζει τα ψυχολογικά του εδώ μέσα..απαντάει σε ότι άλλο εκτός από αυτό που του ζητάνε.ασε μας ρε μεγάλε και πολύ ασχοληθηκαμε τόσες μέρες.
Δεν με ενόχλησε η λέξη. Μπαίνει κάποιος άκυρος και γράφει εριστικα σχόλια και ο τρόπος Που απάντησες ήταν σαν να Δίνεις μια <<επιβεβαίωση>> στο σχόλιο του. Αυτό δεν μου άρεσε. Ο άκυρος τύπος γράφει <παίζει μαντολίνο ο Αντρέας..άμα δεν θες να ανεβάσεις φωτό @Andreas1978 ,στα παπάκια μας...κλείδωσε το cvial ,και δρόμο ο κύριος...σαν τη χήρα στο κρεβάτι κάνει,και θέλω και δεν θέλω ..έφυγες.!>
 

Andreas1978

Active Member
Ο ενδεδειγμένος φωτισμός για να βγάλεις μια φώτο του πάνω μέρους του κεφαλιού είναι διάχυτος φωτισμός από πάνω. Έτσι πρέπει να βγαίνουν οι φώτο, έτσι βγάζω όλες μου τις φώτο. Οι συνθήκες του γραφείου μου ως προς τον φωτισμό δεν είναι οι δυσμενέστερες. Σε μη άμεσο ηλιακό φως θα είναι αρκετά χειρότερες.
Με ηλιο.
38E357F0-F379-4B41-88BC-AA5898850FFD.jpeg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το έχεις κόψει κοντό εδώ, καμμία σχέση με τις φώτο που έχω εγώ, στις οπόιες είσαι με πιο μακρύ και στις μεταμοσχευμένες και στο μαμα. Σε περιπτώσεις χαμηλών πυκνοτήτων το κοντύτερο είναι καλυτερο, έτσι να το κρατάς. Μιας και αναφέρεις και για το χρώμα του Λορένζο και η δεύτερη δικιά σου είναι πορτοκαλι. Επίσης προσπάθησε να είναι infocus το κεφάλι. Πάλι είναι φλου.
 

Andreas1978

Active Member
(Εδώ το χρωμα πορτοκαλίζει λογω ήλιου και πάραυτα το χρωμα των μαλλιών είναι πιο σκούρο. Στου Λορεντζο κοκκινίζει και ειμαστε σε συνθήκες γραφείου κατι παίχτηκε με το φωτισμό.) Φαντασου τωρα οτι η απο πάνω φωτό είναι 4 χρόνια πριν ! Και για αυτο τα έκοψα κοντα για να συγκρίνω ακριβως στο 12 μηνο με πέρυσι πριν μπω για Μετ. Ίδιο κούρεμα ίδιο χτένισμα ! Ηταν λίγο πιο μακριά πιστεύω σε κάνα 10 ημερο θα είναι ίδιο μήκος και χτένισμα με πέρυσι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καο στο γραφείο κοκκινίζει λόγω του φωτός από πάνω και στην αντανάκλαση στο κρανίο, βλέποντας το χρώμα του ντουλάπας δεν βλέπω διαφορά με την πραγματικότητα άρα μάλλον για κάποιο λόγο είχες ερυθρότητα στο κρανίο. Στο μέτωπο είσαι μια χαρά. Βάζεις μίνο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

le2der

Active Member
Ένα σχόλιο από εμένα. Το αποτέλεσμα σου έχει ενδιαφέρον εξαιτίας της διάγνωσης bupa όπως έχει αναφερθεί . Ότι δεν έχει πάει καλά έχει γίνει γνωστό . Ο σχολιασμός για το μαθηματικό κομμάτι που αναφέρθηκε δεν έχουν αξία . Όλο το << σπαμαρισμα>> γίνεται για να έρθει περισσότερη γνώση στους λόγους αποτυχίας και οι περισσότεροι αυτό περιμένουμε . Έστω και ένα κεφάλι να γλιτώσει από το παράδειγμα σου κέρδος είναι .
(Εδώ το χρωμα πορτοκαλίζει λογω ήλιου και πάραυτα το χρωμα των μαλλιών είναι πιο σκούρο. Στου Λορεντζο κοκκινίζει και ειμαστε σε συνθήκες γραφείου κατι παίχτηκε με το φωτισμό.) Φαντασου τωρα οτι η απο πάνω φωτό είναι 4 χρόνια πριν ! Και για αυτο τα έκοψα κοντα για να συγκρίνω ακριβως στο 12 μηνο με πέρυσι πριν μπω για Μετ. Ίδιο κούρεμα ίδιο χτένισμα ! Ηταν λίγο πιο μακριά πιστεύω σε κάνα 10 ημερο θα είναι ίδιο μήκος και χτένισμα με πέρυσι
 

Andreas1978

Active Member
Οχι δεν εχω βάλει ποτε μινο. Γενικά στο ήλιο κοκκινίζω δεν μαυρίζω. Τώρα μπορεί επειδη εκανα διαδρομή για σένα εκείνη τη μέρα να με ειχε χτυπήσει πριν ο ήλιος και να μην το καταλαβα. Δεν θυμαμαι αν ειχα φτιάξει το AC ή αν ήρθα χωρίς (ειχε χάσει όλο το Φρέον ).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οχι δεν εχω βάλει ποτε μινο. Γενικά στο ήλιο κοκκινίζω δεν μαυρίζω. Τώρα μπορεί επειδη εκανα διαδρομή για σένα εκείνη τη μέρα να με ειχε χτυπήσει πριν ο ήλιος και να μην το καταλαβα. Δεν θυμαμαι αν ειχα φτιάξει το AC ή αν ήρθα χωρίς (ειχε χάσει όλο το Φρέον ).

Μάλλον αυτό θα είναι.
 

giannis1991

Well-Known Member
Ανδρεα με τα τωρα δεδομενα εχετε μιλησει με το γιατρο???Σου ειπε κατι/καποια λεπτομερεια για το αποτελεσμα?
 

Kostas97

Well-Known Member
Μου χει παρει λιγο το μυαλο φωτια αυτες τις μερες με κατι διαβασματα και ανεβαζω πραγματα τα οποια εχουν επισημανθει. :D
 

giannis1991

Well-Known Member
Εγω θα σε παρακαλεσω οταν μιλησετε να μας γραψεις την εκτιμηση του και τι πηγε σωστα-λαθος κτλπ αναλογα και τι θα σου πει...Επισης αν ειδε-βλεπει bupa και ποια η γνωμη του...
 

tol

Well-Known Member
Οπως και να εχει μιας και ειμαςτε μια βδομαδα πριν το 12 μηνο ανέβασε τες για να μην επηρεαστεί το μέγεθος τους απο download και upload απο μένα.

Επιτελους, φιλε Ανδρεα.

Εστω και καθυστερημενα, επραξες το σωστο. Εδωσες τη συγκαταθεση σου.

Αυριο, λοιπον, θα μπορεσουμε να εχουμε μια πιο εμπεριστατωμενη και αντικειμενικη αποψη για τη μεταμοσχευση σου.

Ες αυριον τα σπουδαια!!!

Καλο βραδυ να εχεις.
 
Μπλουζα