Andreas1978 , FUE , 3452g , 02-03/8/2021

tasos33

Well-Known Member
Πηγαινε σε όποια ελληνική θες και κάνε τη μεταμόσχευση σου και αποθέωσε τη..πετάχτηκες και εσύ να πεις την παπαριά σου..και αφού δεν βγαζεις ακρη τι θέλεις και διαβάζεις ρε τυπε?μας είπες και γκόμενες κιόλας ..και εσύ τι το παιζεις,ο άντρας που θα βάλει τάξη?? Θα πάμε αδερφέ μου να κάνουμε ότι είπες να συνεχίσουμε τη ζωουλα μας και να χαρούμε,σαν και εσένα υποθετω,που μπήκες 5 παρά 5 το πρωί,να μας το παίξεις πονηρός..κοιτάχτε τα χαλιά σας ο κάθε τυχάρπαστος ,που μπαίνει και γράφει κάτι τέτοια,και αφήστε τις κριτικές στους άλλους γτ στην πραγματικότητα χαρακτηρίζετε άλλους,με αυτό που βλέπετε στον καθρέφτη σας.
Δηλαδή σε φόρουμ για τριχες για πιο λόγο θα ήθελε να τρωγόμαστε? για ζαντολαστιχα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Δηλαδη να μη τρωγομαι για το αν αυτο που θα φτιαξω στο κεφαλι μου ειναι καλαισθητο και φυσικο???
Στην τελικη αν δεν τρωγομουν θα αφηνα την καραφλα.... Αυτη τη χαζομαρα τριχες ειναι... δε θα την καταλαβω ποτε.
 

vlafo

Well-Known Member
Δηλαδη να μη τρωγομαι για το αν αυτο που θα φτιαξω στο κεφαλι μου ειναι καλαισθητο και φυσικο???
Στην τελικη αν δεν τρωγομουν θα αφηνα την καραφλα.... Αυτη τη χαζομαρα τριχες ειναι... δε θα την καταλαβω ποτε.
Σου εύχομαι αυτή τη χαζομάρα να μην την καταλάβεις ποτέ.;)
 

Kostas97

Well-Known Member
Σου εύχομαι αυτή τη χαζομάρα να μην την καταλάβεις ποτέ.;)
Εντωμεταξυ Vlafo να στο πει ενας που εζησε πολεμο... ενας που ειχε ενα πολυ σοβαρο θεμα υγειας και ειδε τη ζωη αλλιως...
Εγω μεχρι σημερα το ακουω απο καραφλους, που σε θελουν και σενα καραφλο :D χαχαχαχα
 

vlafo

Well-Known Member
Εντωμεταξυ Vlafo να στο πει ενας που εζησε πολεμο... ενας που ειχε ενα πολυ σοβαρο θεμα υγειας και ειδε τη ζωη αλλιως...
Εγω μεχρι σημερα το ακουω απο καραφλους, που σε θελουν και σενα καραφλο :D χαχαχαχα
Ξέρεις ένα αγγλικό ρητό που λέει:
Mizery loves company?
Εδώ έχει εφαρμογή.
 

tol

Well-Known Member
Γεια σου @Andreas1978, ελπιζω ολα καλα.
Να αναμενουμε καποιο αλλο υλικο;

Φιλε Κωστα, σε 3 μερες και 7 ωρες και 22 λεπτα και 35 δευτερολεπτα, οταν ο φιλος Ανδρεας συμπληρωσει ΑΚΡΙΒΩΣ το 12μηνο, τοτε θα ανεβασει φωτογραφιες.

Τωρα ειναι ακαιρο και ασκοπο....δεν εχει ολοκληρωθει ακομα το αποτελεσμα!!!

Εξαλλου, ο φιλος Ανδρεας περιμενει ακομη να τοποθετηθουν τα μελη με βαση το υλικο που ανεβασε πριν 10 μερες.

Δεν φθανουν τα 15 μελη,που ηδη ολοι, πλην του αυλοκολακα, αποφανθηκαν σχετικα με τη μετριοτητα του αποτελεσματος!!!

Τελος, ειναι χρονοβορο...θελει 5 ολοκληρα λεπτα να ανεβουν οι ΗΔΗ ΕΤΟΙΜΕΣ φωτογραφιες του κ. Λορεντζο!!!

Παλιμπαιδισμος....μεγαλα ενηλικα ατομα και συνεχιζουμε να παιζουμε το "κρυφτουλι" των παιδικων μας χρονων!!!
 

Andreas1978

Active Member
Φιλε συναδελφε Ανδρεα, οτιδηποτε δεν εχει το φως του ηλιου, θεωρειται σκια.
Απλοι κανονες φυσικης επιστημης.

Και επειδη ειναι σηκωμενη η τεντα, τι σημαινει αυτο; Αφου ο ηλιος δε χτυπα πανω στα μαλλια σου.

ΥΓ Ειλικρινα δεν μπορω, φιλε Ανδρεα, να ερμηνευσω τη σταση σου. Μου απαντας σε οτιδηποτε αλλο ασχετο...μπαινεις στον κοπο και γραφεις σχολια...και οταν φθανουμε στην ταμπακιερα, δεν κάνεις τιποτα. Η ταμπακιερα ειναι το σετ φωτογραφιων που σου ζηταμε εδω και μια εβδομαδα.

Εχεις την καλη διαθεση να βοηθησεις το forum, να μπορεσουν τα μελη να σχηματισουν μια εμπεριστατωμενη εικονα για τη μεταμοσχευση σου; Αν την εχεις, αν θελεις να προσφερεις μια χρησιμη βοηθεια στο forum, σε παρακαλουμε να τις ανεβασεις.

Ευχαριστουμε πολυ εκ των προτερων!
Σκιά γενικά ονομάζεται περιοχή του χώρου πίσω από ένα εμπόδιο (αδιαφανές) που διακόπτει την πορεία του φωτός. Συνήθως διακρίνονται δύο είδη σκιάς: η κύρια σκιά και η παρασκιά και πάντα σε αντίθετη διεύθυνση εμποδίου - φωτεινής πηγής. Και οι δύο δημιουργούνται από την ευθύγραμμη διάδοση του φωτός μέσα σ΄ ένα ισότροπο μέσο.
Επομένως δε βρίσκομαι σε καμία σκιά στη φωτό !
Αν θελεις φωτό με ήλιο να σου ανεβάσω ευχαρίστως.
 

Andreas1978

Active Member
Δε ξέρω τι φωτό υπάρχουν ακόμα να γίνουν upload και πόσο διαφορετική εικόνα παρουσιάζουν αυτές. Θα συμφωνήσω ότι με 3500 μοσχεύματα σε όλη αυτή την περιοχή δεν υπήρχε πιθανότητα να πάρεις πλήρη κάλυψη. Επίσης στο crown δεν τα πήγες και τόσο άσχημα, υπάρχει διαφορά(δεν είχα δει τις φωτό νωρίτερα) Πόσα τ.εκ. είναι η επιφάνεια που δουλευτηκε στο crown και πόσα η μπροστινή περιοχή? Αν στην μπροστά περιοχή έβαλες 1800 μοσχεύματα σε 100τεκ, τι να περιμένεις...Με κλανιές αυγά δε βάφονται... Φαντάζομαι ο γιατρός δεν έκανε εμβαδομετρηση, απλά πήγε με το ματι... αφου δε κάνει έλεγχο προεπεμβατικα...(τόσο πια δύσκολο είναι να γίνεται μια σοβαρή επίσκεψη πριν την επέμβαση για να γίνει ένα πλάνο της προκοπής, να μη βαδίζει στα τυφλα ο γιατρός και ο ασθενής να ξέρει τι να περιμένει? )
Έκανα σύγκριση σε κάποιο προηγούμενο post με ένα περιστατικό της advance αλλά εκεί μιλάμε για 11700 τρίχες και εσύ έβαλες 7700. Οπότε άκυρη η συγκριση..μιλάμε για διάφορα 4000 τρίχες δλδ 1800 περίπου μοσχευματα. Αν βάλεις τόσα ακόμα μπροστά θα δείξει αλλιως...
Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει...εσύ πως το βλέπεις? Είσαι ευχαριστημένος? Προφανώς θα ήθελες άλλη εικόνα, αλλά περιμενες περισσότερα?Δεν έχεις πάρει θέση ξεκάθαρα νομίζω.
Συμφωνούμε Λοιπον. Η θέση μου είναι πως θα ηθελα πιο πυκνό αποτέλεσμα μπροστά ! Πραγμα που οπως εχει αναλυθεί θα μπορούσε να γίνει αν είχαν μπει περισσότερα (μπήκαν 1700). Σιγουρα χρειάζεται 2η μμμ. θα προσπαθήσω να κάνω μια προσέγγιση εμβαδομετρησης τωρα που τα πήρα κοντα.
 

Andreas1978

Active Member
Διαφωνώ κάθετα.

Διαφωνώ κάθετα. Μην πάμε να το ρίξουμε στην κατανομή των g μόνο. Από την παρακάτω φώτο (η χειρότερη όπως λες, εγώ διαφωνώ η αριστερή πλευρά είναι η χειρότερη, για αυτό και την αναδημοσιεύω αφού την έχεις ποστάρει) είναι εμφανές ότι υπάρχει θέμα φύτρωσης στην hairline όχι σε επίπεδο g αλλά σε αριθμό τριχών (και ποιότητας). Αυτό φαίνεται και από την επόμενη φώτο της αριστερής πλευράς (που δεν ποστάρεις).

Προβολή συνημμένου 51901
Αριστερά είναι χειρότερα γιατί μπήκαν λιγότερα !
 

Andreas1978

Active Member
Το πρόβλημα της περίπτωσης του Ανδρέα δεν είναι η φύτρωση σε επίπεδο g αλλά η φύτρωση σε επίπεδο τριχών. Θεωρώ ότι αν μετρήσουμε τον λόγο του θα τον βρούμε πολύ κάτω από το 2.25 της εξαγωγής και θα βρούμε και πολλές αδύνατες τρίχες (αφού πάσχει από BUPA). Αν έβαζε τις πλάγιες από το cons, θα καταλαβαίναμε τι εννοώ (για αυτό εξάλλου του το ζητάω έτσι ώστε να κάνουμε μια πληρέστερη ανάλυση).
Να λοιπον ένας τρόπος για επιβεβαίωση της BUPA !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Andreas1978

Active Member
Μιλαμε για το πιο ακυρο thread ever. Παρακαλια να ανεβουν οι φωτο εδω και μια βδομαδα.

Αντρεα, που θες να καταληξεις κρυβοντας τις σωστες φωτο, οτι το αποτελεσμα ειναι καλο; Κανεις καλο στα μελη που δεν εχουν κανει ΜΜ κρυβοντας την πραγμστικη εικονα;

Εχουν δει ολοι τη φωτο του CVIAL και εχουν ηδη αποψη, απλα περιμενουμε να δουμε και τις υπολοιπες να καταλαβουμε ακριβως πως πηγε καθως οι φωτο σου οι τελευταιες ηταν ολες σκοτεινες.
Το οτι θελω να κρύψω κατι είναι δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα. Οι φωτό φυσικά και θα ανέβουν.
 

Andreas1978

Active Member
Είναι χρήσιμο περιστατικό για αυτό κάνω υπομονή. Είναι αρκετοί αυτοί που έχουν BUPA.
Δεν καταλαβαίνω σε τι κανεις υπομονή ! Προκάλεσα σε κατι παρέβηκα κάποιον κανόνα του φόρουμ ;;;; Νομιζω ειχα ξεκαθαρίσει οτι προτιμω να ανέβουν κοντα στο 12 μηνο ! Μιας Λοιπον και ειμαςτε μια βδομάδα πριν ανέβασε τες εσυ που τις εχεις σε καλύτερη ανάλυση ! Να σημειώσω οτι επειδη πειραματίστηκα με το κινητό μου για να βγουν τέτοιες φωτό που έβγαλες το πέτυχα με την απόσταση να είναι ελάχιστη το οπτικό ζουμ να είναι στο 3 επι και να υπάρχουν δυο Προβολάκια που σημαδεύουν το κεφάλι ! Και επίσης η δικιά σου εχει και αλλοίωση χρωμάτων δεν ξερω αν φταίει ο φωτισμός που εβαλες !
 

Andreas1978

Active Member
Andrea 1978 μιας και εισαι μαθηματικός εχω την εντύπωση οτι ζητας απο τα μελη να προσεγγίσουν μαθηματικα το περιστατικο σου και αυτο που σε απασχολεί νομιζω ειναι αν τα 3400graft στην επιφάνεια που μπηκανε ειναι αντιπροσωπευτικά για την εικονα που βλεπεις στον καθρέφτη.

Την εμβαδομετρηση της ληπτριας με μιλιμετρε χαρτι θα έπρεπε να την εχεις κανει τις 4-5 πρωτες μερες και οχι τώρα γιατι είναι δυσκολο να υπολογισεις με μακρυ μαλλι που μπηκαν τα μεταμοσχευμενα.


Εσύ αν κατάλαβα καλά εχεις την περιέργεια να μαθεις ποσο καλυτερα θα φαινοσουν οπτικα αν δεν είχες bupa σε σχεση με αυτο που βλεπεις τωρα στον καθρεφτη και αν η εικονα σου αυτη τη στιγμη ειναι αντιπροσωπευτικη των grafts που μπηκαν στην αντιστοιχη περιοχη.
Αυτο νομίζω μονο ο cvial μπορει να στο απαντησει συμφωνα με τις μετρησεις που σου εκανε (αν τις εκανε) κατα ποσο βελτιωμένη εικονα θα ειχες..
Πιστευω να συζητησες με cvial και lorenzo για το πως θα πρεπει να κινηθείς απο δω και περα ωστε να επανακάμψει η δοτρια σου απο την bupa και να εισαι ετοιμος για την επόμενη πύκνωση.
Να ζητησω για μια τελευταια φορα να βάλεις τις φωτο απο την ημερα που πηγες στην κλινικη πριν σε ξυρίσουν το κεφαλι και με ίδιο μηκος μαλλιου να βαλεις τις φωτο που εισαι σημερα ωστε να συγκρίνουμε το πριν με το μετα.
Στο μυαλό μου εισαι !
Μετρήσεις δεν έγιναν.
Ο Λορεντζο πρότεινε φίνα για 6 μήνες και επανεξέταση !
Τις φωτό από την κλινική δεν τις εχω πάρει θα τις ζητήσω.
 

Andreas1978

Active Member
Φιλε Κωστα, σε 3 μερες και 7 ωρες και 22 λεπτα και 35 δευτερολεπτα, οταν ο φιλος Ανδρεας συμπληρωσει ΑΚΡΙΒΩΣ το 12μηνο, τοτε θα ανεβασει φωτογραφιες.

Τωρα ειναι ακαιρο και ασκοπο....δεν εχει ολοκληρωθει ακομα το αποτελεσμα!!!

Εξαλλου, ο φιλος Ανδρεας περιμενει ακομη να τοποθετηθουν τα μελη με βαση το υλικο που ανεβασε πριν 10 μερες.

Δεν φθανουν τα 15 μελη,που ηδη ολοι, πλην του αυλοκολακα, αποφανθηκαν σχετικα με τη μετριοτητα του αποτελεσματος!!!

Τελος, ειναι χρονοβορο...θελει 5 ολοκληρα λεπτα να ανεβουν οι ΗΔΗ ΕΤΟΙΜΕΣ φωτογραφιες του κ. Λορεντζο!!!

Παλιμπαιδισμος....μεγαλα ενηλικα ατομα και συνεχιζουμε να παιζουμε το "κρυφτουλι" των παιδικων μας χρονων!!!
Ενώ σε όλους τους άλλου χρειάζεται 12μηνο ή ακομη και 14 μηνο για να ολοκληρωθεί η εικόνα σε μένα οχι! Ενδιαφέρον.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν καταλαβαίνω σε τι κανεις υπομονή ! Προκάλεσα σε κατι παρέβηκα κάποιον κανόνα του φόρουμ ;;;; Νομιζω ειχα ξεκαθαρίσει οτι προτιμω να ανέβουν κοντα στο 12 μηνο ! Μιας Λοιπον και ειμαςτε μια βδομάδα πριν ανέβασε τες εσυ που τις εχεις σε καλύτερη ανάλυση ! Να σημειώσω οτι επειδη πειραματίστηκα με το κινητό μου για να βγουν τέτοιες φωτό που έβγαλες το πέτυχα με την απόσταση να είναι ελάχιστη το οπτικό ζουμ να είναι στο 3 επι και να υπάρχουν δυο Προβολάκια που σημαδεύουν το κεφάλι ! Και επίσης η δικιά σου εχει και αλλοίωση χρωμάτων δεν ξερω αν φταίει ο φωτισμός που εβαλες !
Ανδρέα εσύ δήλωσες ότι μόλις πάρεις κάποιες γνώμες θα τις ανεβάσεις, στο επισήμανε ο Tol αρκετές φορές. Παρόλο που αρκετοί (πέραν εμού με ευγενικό τρόπο) σε εκάλεσαν να το κάνεις δεν το έκανες για αρκετό καιρό και κάποιοι με κάλεσαν να κλειδώσω (ή και να σβήσω το νήμα). Για αυτό έγραψα κάνω υπομονή. Κάνεις ένα λάθος εδώ ως προς τις φώτο. Τις φώτο δεν τις τράβηξα εγώ αλλά ο Λορένζο με την καμερά του, μια παλιά LUMIX DSLR (περίπου όπως αυτή του Αναστασακη). Αν τις τράβαγα εγώ θα ήταν παρόμοιες με τις verified του @gregkont13, πολύ πιο φωτεινές. Δεν υπάρχει κανένα προβολάκι παρά μόνο ένας καλός διάχυτος φωτισμός γραφείου στα 2.80m. Όσοι έχουν έρθει (περίπου 120 μέλη) το ξέρουν. H αλλοίωση των χρωμάτων πιθανότατα οφείλεται στο white balance. Ως προς το ζουμ πρέπει να ξέρεις ότι όλα τα κινητά (συμπεριλαμβανομένου του iphone 11,12,13) έχουν γενικώς ευρυγώνιους παραμορφωτικούς φακούς. Η κανονική φώτο που αντιστοιχεί σε full frame camera 50mm είναι x2.5 ζουμ στο iphone. Αυτή είναι η λήψη που δεν παραμορφώνει τα χαρακτηριστικά μας και απεικονίζει την σωστή γεωμετρία. Τέλος εφόσον μου δίνεις την άδεια θα ανεβάσω τις φώτο αύριο που θα είμαι γραφείο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Ρε φίλε,μην ανεβάζεις τπτ.δεν υπάρχει λόγος..κλείσε το νήμα σου καλύτερα..από Αντρέα,θα σε λέω φαριναπ ..γτ τέτοιο φούσκωμα ,μόνο το φαριναπ και εσύ προσφέρετε..ότι θέλεις καταλαβαίνεις και κούρασες απίστευτα .κάνε ότι θέλεις με τις επεμβάσεις η με τις θεραπείες.
 

Andreas1978

Active Member
Ανδρέα εσύ δήλωσες ότι μόλις πάρεις κάποιες γνώμες θα τις ανεβάσεις, στο επισήμανε ο Tol αρκετές φορές. Παρόλο που αρκετοί (πέραν εμού με ευγενικό τρόπο) σε εκάλεσαν να το κάνεις δεν το έκανες για αρκετό καιρό και αρκετοί με κάλεσαν να κλειδώσω (ή και να σβήσω το νήμα). Για αυτό έγραψα κάνω υπομονή. Κάνεις ένα λάθος εδώ ως προς τις φώτο. Τις φώτο δεν τις τράβηξα εγώ αλλά ο Λορένζο με την καμερά του, μια παλιά LUMIX DSLR (περίπου όπως αυτή του Αναστασακη). Αν τις τράβαγα εγώ θα ήταν παρόμοιες με τις verified του @gregkont13, πολύ πιο φωτεινές. Δεν υπάρχει κανένα προβολάκι παρά μόνο ένας καλός διάχυτος φωτισμός γραφείου στα 2.80m. Όσοι έχουν έρθει (περίπου 120 μέλη) το ξέρουν. H αλλοίωση των χρωμάτων πιθανότατα οφείλεται στο white balance. Ως προς το ζουμ πρέπει να ξέρεις ότι όλα τα κινητά (συμπεριλαμβανομένου του iphone 11,12,13) έχουν γενικώς ευρυγώνιους παραμορφωτικούς φακούς. Η κανονική φώτο που αντιστοιχεί σε full frame camera 50mm είναι x2.5 ζουμ στο iphone. Αυτή είναι η λήψη που δεν παραμορφώνει τα χαρακτηρηστικά μας και απεικονίζει την σωστή γεωμετρία.
Συναντηθήκαμε αν θυμαμαι καλα 23 Ιουνίου , 2 Ιουλίου ανέβασες τη φωτό και λίγο μετα ξεκίνησα την παρουσίαση και ένας άκυρος άρχιζε να σχολιάζει στις 19. Δεν καταλαβαίνω ποιο ηταν το πρόβλημα. Μέσα σε δυο βδομάδες εγινε η παρουσίαση 11 μηνών. Αν δεν μπορούν κάποιοι να περιμένουν λίγο παραπάνω πρόβλημα τους ! Αλλωστε στο ζήτησα να γινει κοντα στο 12 μηνο. Όσων αφορα τις γνώμες και απόψεις λίγοι έγραψαν ουσιαστικά. Ουτε καταλαβαίνω γιατι να (υπ)ακούσεις σε κάποιους μετρημένους στα δάχτυλα ! Οπως και να εχει μιας και ειμαςτε μια βδομαδα πριν το 12 μηνο ανέβασε τες για να μην επηρεαστεί το μέγεθος τους απο download και upload απο μένα.
 

Andreas1978

Active Member
Ρε φίλε,μην ανεβάζεις τπτ.δεν υπάρχει λόγος..κλείσε το νήμα σου καλύτερα..από Αντρέα,θα σε λέω φαριναπ ..γτ τέτοιο φούσκωμα ,μόνο το φαριναπ και εσύ προσφέρετε..ότι θέλεις καταλαβαίνεις και κούρασες απίστευτα .κάνε ότι θέλεις με τις επεμβάσεις η με τις θεραπείες.
Καλώς τον άκυρο !
 
Μπλουζα