Anastasakis or Lorenzo? :)) NW stage V, - 4150 FUs - F.U.T + FUE - Άνδρας 46 ετών

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θά μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Αυτή η εικόνα που βλέπεις πιο κάτω (κίτρινη περιοχή) μετρημένη είναι 37g. Αυτό που έχει ποστάρει ο Tol είναι πιο πυκνό. Μην κοιτάς κάποια κενά που έχει ανά περιοχές.

56F64EDF-F929-411B-82F3-0BFDD521AED3.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
@CVIAL εν τελη η δικια σου αποψη για την τοποθετηση ,τον τροπο που τοποθετηθηκαν και συνολικα την εικονα, με βαση την εμπειρια σου, ποιά ειναι;; Θεωρεις θα ειναι ενα πυκνο αποτελεσμα που θα αφησει ικανοποιημενο τον Γιαννη;
Επισης η δουλεια του συγκεκριμενου γιατρου πως σου φανηκε;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η ασύμμετρη τοποθέτηση (που έγινε εδώ) είναι must για να πετύχεις καλύτερο αποτέλεσμα με μικρότερο αριθμό graft. Άρα η στρατηγική τοποθέτησης είναι σωστή. Ο λόγος επίσης καλός. Θεωρώ ότι ο Γιάννης θα μείνει ευχαριστημένος γιατί και καλή τρίχα έχει και βοηθάει και το κόντραστ (έχει ξανθό μαλλί). Εγώ που έχω τον πήχυ πιο ψηλά θα ήθελα άλλα 500g μπροστά γιατί και το ισοζύγιο είναι θετικό και 45 ετών είναι. Άρα δεν πρόκειται να του λείψουν. Το crown θα είναι σίγουρα ελλειμματικό ήθελε αρκετά παραπάνω, αλλά από ότι κατάλαβα δεν τον απασχολεί και πολύ. Πιθανώς βέβαια να εξαντλήθηκε και η δυνατότητα για μια μέρα και για να βάλει και αλλά ίσως να έπρεπε να πάει και την επόμενη κάτι που δεν ήταν στο αρχικό πλάνο. Κρίμα πάντως που στην Ελλάδα δεν προγραμματίζονται (και με ευθύνη των ασθενών) επεμβάσεις σε 2 δόσεις με 1 χρόνο απόσταση. Πάντα η 2η επέμβαση είναι επωφελής γιατί κάνεις touch up στην πρώτη, επιτυγχάνεις πιο εύκολα και με ασφάλεια καλύτερες πυκνότητες στην λήπτρια χωρίς να ταλαιπωρείς την δότρια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η ασύμμετρη τοποθέτηση (που έγινε εδώ) είναι must για να πετύχεις καλύτερο αποτέλεσμα με μικρότερο αριθμό graft. Άρα η στρατηγική τοποθέτησης είναι σωστή. Ο λόγος επίσης καλός. Θεωρώ ότι ο Γιάννης θα μείνει ευχαριστημένος γιατί και καλή τρίχα έχει και βοηθάει και το κόντραστ (έχει ξανθό μαλλί). Εγώ που έχω τον πήχυ πιο ψηλά θα ήθελα άλλα 500g μπροστά γιατί και το ισοζύγιο είναι θετικό και 45 ετών είναι. Άρα δεν πρόκειται να του λείψουν. Το crown θα είναι σίγουρα ελλειμματικό ήθελε αρκετά παραπάνω, αλλά από ότι κατάλαβα δεν τον απασχολεί και πολύ. Πιθανώς βέβαια να εξαντλήθηκε και η δυνατότητα για μια μέρα και για να βάλει και αλλά ίσως να έπρεπε να πάει και την επόμενη κάτι που δεν ήταν στο αρχικό πλάνο. Κρίμα πάντως που στην Ελλάδα δεν προγραμματίζονται (και με ευθύνη των ασθενών) επεμβάσεις σε 2 δόσεις με 1 χρόνο απόσταση. Πάντα η 2η επέμβαση είναι επωφελής γιατί κάνεις touch up στην πρώτη, επιτυγχάνεις πιο εύκολα και με ασφάλεια καλύτερες πυκνότητες στην λήπτρια χωρίς να ταλαιπωρείς την δότρια.

@CVIAL ευτυχως εισαι ο ΜΟΝΟΣ που εισαι εντος θέματος.
Καταφερνεις συνεχως και επαναφερεις το μπαλα στο γηπεδο, διορθώνεις τις ανακριβειες που γραφονται και μαλιστα εσκεμμενα από καποιους,
ακυρωνεις τις υπερφίαλες απόψεις που προβάλλονται από άτομα που θεωρούν ότι ειναι έμπειροι και του αποδεικνύεις ότι πεφτουν έξω και μαλιστα αρκετα στους υπολογισμούς τους και με ευγενεια τους επαναφερεις και στην τάξη όταν πετανε απλα λάσπη.

Μακαρι να μπορέσω κάποια να αντιμετωπίζω με την ιδια νηφαλιότητα την κατάσταση.

Η πραγματική μου επιθυμια όμως, θα ήταν όπως έσυ όμορφα και ωραία ασχολήσε με την ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ που αναρτησαμε,
να μπορούσε να υπάρχει έστω και ένας ακόμα που να ασχολείται με την ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ που παρουσιαζω, την πολυ όμορφη τοποθετηση, την εξαιρετική συρραφή, το γεγονός ότι ο ασθενής δεν έκανε οιδημα πουθενα, είναι πεντακάθαρος στις 5 μέρες, και όλα τα υπόλοιπα lege artis που έχουν γινει.

Ειναι φορουμ τριχόπτωσης και μεταμόσχευσης.
Ειναι κριμα να είσαι ο μονος (ειναι και άλλοι αλλα δεν γραφουν, σιγουρα) και να επικρατει αυτη η κατασταση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω ότι δεν χρειαζόταν να τα γράψετε όλα αυτά. Η σιωπή καμμιά φορά είναι ο καλύτερος τρόπος για να πάμε παρακάτω ειδικά όταν όλα είναι καταγεγραμμένα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εικόνα του Γιάννη 11η ημέρα και μετα την αφαίρεση του ράμματος.

Στη διάθεση σας για οποιαδήποτε διευκρινιση.
 

Συνημμένα

  • DSC01796.JPG
    DSC01796.JPG
    868 KB · Προβολές: 205
  • DSC01797.JPG
    DSC01797.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 213
  • DSC01798.JPG
    DSC01798.JPG
    1 MB · Προβολές: 202
  • DSC01799.JPG
    DSC01799.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 191
  • DSC01800.JPG
    DSC01800.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 199
  • DSC01801.JPG
    DSC01801.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 218
  • DSC01802.JPG
    DSC01802.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 256
  • DSC01803.JPG
    DSC01803.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 224

Nik.Mos

Well-Known Member
Αριστη εικονα δοτριας,η τομη σε 12 μηνες δεν θα φαινεται καν και εδωσε και 3900 grafts.
Υπαρχει καποιος τροπος ή καποια φορμουλα που μετραει την ελαστικοτητα του δερματος του κεφαλιου;
Περιμενω να δω το αποτελεσμα στην τελικη του μορφη,εχει γινει αψογη δουλεια,καλη φυτρωση για τον φιλο μας και υπομονη μεχρι να ολοκληρωθει.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αριστη εικονα δοτριας,η τομη σε 12 μηνες δεν θα φαινεται καν και εδωσε και 3900 grafts.
Υπαρχει καποιος τροπος ή καποια φορμουλα που μετραει την ελαστικοτητα του δερματος του κεφαλιου;
Περιμενω να δω το αποτελεσμα στην τελικη του μορφη,εχει γινει αψογη δουλεια,καλη φυτρωση για τον φιλο μας και υπομονη μεχρι να ολοκληρωθει.

Σε ευχαριστούμε για τα θερμα σου σχόλια!
Ο ιατρός μου ειπε πως εχουν αναφερθεί πολλες τεχνικές κατα καιρούς για τηνη εκτίμηση της ελαστικότητας της δότριας περιοχής
και πως θα μου στείλει αργότερα βιβλιογραφια αν θέλετε.
Απλα το πρόβλημα ειναι πώς σε επαναχειρουργημένες περιοχές, η πρόβλεψη ειναι μη ασφαλής, ότι και να λένε τα εργαλεία
και πως μόνο με την εμπειρία (και σύνεση!) μπορει κάποιος και να αφαιρεσει αρκετα μοσχέυματα και να μείνει μια απειροελάχιστη ουλή.
Το πιο σημαντικό όμως ειναι η σωστή εκτίμηση πλάτους strip + μήκος + σχήματος και η επιμελής συρραφή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

veg

Active Member
να ρωτησω παρατηρησε ο ανθρωπος καποιο shock loss στην ληπτρια μπροστα ? ρωταω επειδη ειχε καποια αραια μαλλια μπροστα και ισως με ξεγελαει η εικονα λογω διαφορετικου μηκους αλλα σαν να μου φαινεται οτι καπως επηρεαστηκε . Για τα προυπαρχοντα μιλαω μονο .
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Κάποια ενημέρωση εδώ μετά από 7μηνες;

 
  • Like
Reactions: spi
Μπλουζα